Není nic staršího než včerejší nepřítel

Vzpomínáte ještě, jak byl Írán země Zla a Íránci zlí a zákeřní barbaři, kteří jedli malé děti za syrova a ani si je nesolili a nás nenáviděli, protože jsme byli civilizačně nad nimi a chtěli po nás střílet rakety, aby to svoje zlou zloucí přinesli i k nám? Určitě vzpomínáte, vždyť to není tak dlouho. Takže vzpomínáte si?

Tak na to rychle zapomeňte, protože země Zla je opět staré dobré Rusko a zlí a zákeřní barbaři, kteří jedí malé děti za syrova a ani si je nesolí a nás nenávidí, protože jsme civilizačně nad nimi a chtějí nás okupovat, jsou opět staří dobří Rusové, takže Íránce za nepřítele už tak nutně nepotřebujeme a Íránci teď budou na naší straně, protože nám budou dodávat plyn, abychom ho nemuseli kupovat od těch ošklivých Rusů, kterým ho Pánbůh v nějaké slabší chvilce nespravedlivě nadělil.

Už nebudeme pacifikovat Írán sankcemi, teď s ním budeme čile obchodovat. A včerejší nepřátelství na život a na smrt? Kdyby zapomenuto, ono jako kdyby vůbec neexistovalo.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Nic nového pod sluncem: Orwelova Eurasie a Eastasie, Velký bratr, doublethink, udržovací války… Wikipedie: „Po skandálu špehování NSA zveřejněném Edwardem Snowdenem prodej knihy rekordně stoupl.“

2
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Autoři komentářů
rayhudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hudryper
Člen
hudryper

“ Íránci teď budou na naší straně, protože nám budou dodávat plyn, abychom ho nemuseli kupovat od těch ošklivých Rusů, kterým ho Pánbůh v nějaké slabší chvilce nespravedlivě nadělil.“ Směji se s autorem článku té náhlé změně sympatií.Ale v jednom zřejmě nebude mít pravdu. Iránci, pokud nám budou dodávat svůj plyn,pak jedině a zásadně prostřednictvím toho zlého Ruska. Jde o nedávné prohlášení vlády Iránu a já tomu věřím. Už proto,že se Rusko,coby rovněž embargem postižené,rozhodlo vyzbrojit iránskou armádu na nejvyšší úrovni včetně komplexů PVO SS400,protilodní Bastion,nových ruských tanků a stíhaček.Myslím,že i tento fakt hraje svou roli při změně americké politiky… Číst vice »

ray
Člen
ray

jak to mají tedˇ Íránci s dolarem?
možná tak se poměřuje dnes zlo národů .)