Nenechme se rozeštvat dnešní „pátou kolonou“

V současné době žijeme ve státě, kde není jednoduché dostat se k pravdivým informacím. Naprostá většina českých médií plní propagandistickou funkci a jejich úkolem je nikoli informovat, ale neustále štvát čtenáře a posluchače proti prezidentovi, premiérovi a státům, které se nechtějí vzdát svojí samostatnosti a podvolit se Evropské unii nebo mocenským kruhům USA.

Česká republika se, bohužel, hned po roce 1989 opět stala zemí, která nerozhoduje sama o sobě a je v podstatě satelitem.

Hlavními rysy jsou:

  • Ztráta vlastního průmyslu
  • Ztráta vlastního bankovního sektoru
  • Ztráta potravinové soběstačnosti
  • Nemožnost informovat své obyvatelstvo pravdivě o dění ve světě ani doma a nemožnost rozhodovat si o vlastních věcech.

Jsme dnes státem slabým, státem, který není brán ve světě příliš vážně. Státem, který navenek reprezentuje ministr Petříček.

Je pravdou, že země naší velikosti to mají vždy těžké, ale podívejme se na Rakousko nebo Švýcarsko. Ty jsou přece jen považovány za státy suverénní. (Samozřejmě mají mnohem větší šanci než naše republika, protože nejsou členy Severoatlantické aliance.)

A na geopolitické scéně platí vždy pouze jeden zákon, a to zákon silnějšího. O zločinech velmocí se nemluví a silné státy mají naprosto jiné postavení i práva, než státy slabé. (Dobrým příkladem je jednostranné uzavření hranic Německem.) Kdepak je základní pilíř EU?

Popsaná situace se pravděpodobně jen tak nezmění a hrozí nebezpečí, že pod stálou a silnou propagandou sdělovacích prostředků se může časem stát, že obzvlášť mladší lidé, kteří nezažili rok 1989 a vývoj po něm, ztratí schopnost objektivního úsudku. (Ostatně schopnost objektivního úsudku je závislá na vzdělaní, jehož kvalita u nás nepřetržité klesá.)

Dnešní stálá a ze zahraničí podporovaná proti-prezidentská, proti-ruská, proti-maďarská, proti-srbská a i proti-česká propaganda je větším nebezpečím, než si mnozí uvědomují.

Podařilo se přesvědčit lidi, aby ztratili respekt k prezidentovi a komukoli, koho veřejnoprávní média označí za nehodného. Jsou publikovány seznamy „dezinformátorů“ (naposledy například J. Ledecký, I. David atd). Zpět jsou časy, kdy byli veřejně označováni chartisti atd. Je tohle opravdu právní stát, o kterém se mluví?

Velmi obvyklým a osvědčeným modus operandi je označení nepohodlných lidí za proruské – novináře, umělce, vědce atd. Je to dobře vidět dnes, v době epidemie, kdy „prozápadní“ politici a jejich spojenci blokují aplikaci účinných vakcín, které jsou z Ruska nebo Číny, a to i za cenu mnoha obětí.

Kromě toho, že uvedená technologie diskreditace je součástí dnešního přepisování dějin, celá generace ztrácí jakoukoli vazbu na většinu světa. Např. Rusko patří mezi kulturní velmoci a bez alespoň částečné znalosti ruské hudby, literatury a historie je člověk nedovzdělaný. V televizích nejsou už promítány téměř jiné filmy než americké. Zahraniční zprávy jsou pouze o tom, co se děje v USA a Bruselu, zbytek světa máme zakázaný.

Všimněme si, že i ti, kterým nebylo shůry dáno ani morálně ani mentálně, udělali kariéru jak v senátu, tak v parlamentu a České televizi jen díky tomu, že neustále štvou proti prezidentovi, premiérovi, Rusku, Číně atd. Česká televize nepřináší v podstatě žádné zpravodajství, zprávy jsou exhibicí opozičních politiků, kteří každým vystoupení rozeštvávají společnost.

Uplynulá léta byla pro naši republiku ekonomicky velmi těžká. Jako nesamostatný stát jsme doplatili na absurdní protiruské sankce, které musíme držet a přitom víme, že například Německo v uplynulých letech zvýšilo objem obchodu právě s Ruskem.

Jedna z mála věcí, která nám ještě zbyla, je skutečnost, že na našem území není, alespoň oficiálně cizí vojenská základna, a že ještě ne všechny zbylé podniky ovládají cizí společnosti. Obě tyto „vymoženosti“ by se mohly ale rychle změnily krátce po volbách, ve kterých by se dostaly k moci strany typu ODS, KDU ČSL, TOP nebo ostatní opoziční spletence. O senátu raději nemluvím.

Domnívám se, že v ČR působí velmi silná pátá kolona, která usilovně pracuje na ještě větším oslabení naší země a která nás, v zájmu svých „manažerů“ bez jakéhokoli zaváhání zavleče do situace, která bude fatální. (Myslím tím i dnešní krizi na Ukrajině.)

Nenechme se rozeštvat. Ani se zeměmi, se kterými máme ještě stále nadstandardní vztahy, ani mezi sebou navzájem.

5 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 4. 2021 11:32

Zastávat dnes skutečně PROEVROPSKÉ postoje znamená ZASTÁVAT SE RUSKÉ FEDERACE a sdílet její obavy, obavy tamních národů. Denně již řadu let trávím nemalý čas naruských internetových zdrojích. Jedna z posledních informací která tam proskočila, bylo opakované vyjádření ministra zahraničních věcí RF Sergeje Lavrova že RF NIKDY NEBUDE VYUŽÍVAT „ENERONOSITĚLE“ JAKO PROSDTŘEDEK KONTRASANKCÍ, jinými slovy nátlaku na Evropu. Naproti tomu z obdobných rozhovorů (nejen s S.L.) vyšlo jednoznačně najevo, že pokud Čína bude poškozována sankcemi ZAVEDE VŽDY KONTRASANKCE… Nikoliv, nechci zde vystupovat protičínsky, ani jinak proti nějaké zemi či kultuře. Ale… Jsme Evropané, RF tvoří velkou část Evropského území, zdrojů, obyvatel,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 4. 2021 15:42

Martine, nemám slov, plně s Tebou souhlasím.

P.S. Mysli si, že na klystýru stojí NATO a vítězství je naše!

orinoko
orinoko
9. 4. 2021 13:10

Asi bych to měl ventilovat… Tak především se zajímám o návštěvu Ruska, především pak Moskvy. Chaos, jaký panuje na všech úrovních takového záměru je až neuvěřitelný. Zatím mám jedinou bernou minci, a tou je Ruská ambasáda, které se týká zatím sice první, avšak velmi podstatná záležitost – vstupní výzum. Vstup s turistickými úmysly může v tuto chvíli povolit jen ruské ministerstvo vnitra. Rozhodně to není automatická záležitost. S tím ovšem ostře kontrastují některé cestovní kanceláře /nikoli české/ , které prostřednictvím německé Lufthansy konají pravidelné výlety za účelem očkování ruským Sputnikem. První i druhé kolo. A Lufthansa v tom rozhodně není… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
9. 4. 2021 15:37

Tento komentář: „V případě mobilizace jdu s Rusama na Brussel
mě uklidnil a přidal optimismus – Švejk žije! :-)

— Voni se zase vyznamenali! Řvali před tou naší bábou: „Ať žije Rusko!“
— Vy jste si taky nebral servítek, pane vachmajstr. Říkal jste, že Biden se Sörösem co nejdřív natáhnou brka a Kalousek že je zvíře….

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
9. 4. 2021 18:43

K tomu odkazu orinoko: Podíval jsem se pro aktualizaci na japonské válečné ná mořnictvo… …říkat něčemu tak OFENZIVNĚ STAVĚNÉMU „námořní síly sebeobrany“ je opravdu komické… viz např. tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Japonsk%C3%A9_n%C3%A1mo%C5%99n%C3%AD_s%C3%ADly_sebeobrany Ne nepodobné je to u námořnictva Jižní Koreje. Krátce: na rozdíl od některých NATO zemí s mořem v Evropě se jedná o velmi silná námořnictva, ofenzivně pojatá, s vysokou schopností obrany proti vzdušnému napadení, ale také s velkou schopností úderů raketami s plochou či kvazibalistickou dráhou letu i na daleké pozemní cíle, v podstatě schopné salvových opakovaných úderů. Pokud by byly v budoucnu přezbrojeny na nějaký analog současného ruského hyperzvukového Zirkonu… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 4. 2021 13:26
orinoko
orinoko
9. 4. 2021 13:30

Přímý přenos vázaný na vzlétnuvší Sojuz. Cíl – stanice na orbitu, tři osoby na palubě.

https://www.youtube.com/watch?v=iyImjAOMco4

PPK
PPK
9. 4. 2021 13:57

Paměť internetu je pro dnešní špatné politiky, prodejné novináře a aktuálně i pro nečestné lékaře velmi nebezpečná hrozba. Důkazy o jejich činech se nezávisle ukládají na mnoha počítačích světa a jsou proto obsahově nezničitelné. Politici, aktivisté, novináři (a i ti dnešní lékaři) by proto měli vědět, že ještě za mnoho let bude o nich známo, kdy kdo a jak svůj národ zradil, vraždil a komu zaprodal. A též, kdo jednoho dne bude za své předky sklízet hanbu a opovržení všech. Budou to jejich děti, vnuci a další příbuzní.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 4. 2021 18:17