Neodkladné prohlášení V. V. Putina celému světu

Od půlnoci 27. února damašského času začne v Sýrii příměří. Nebude se týkat ISIL a Džabhát an-Nusrá.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
23. 2. 2016 7:53

no to je komedie…přímo antická. ..

peter.
23. 2. 2016 8:25

fajt napsal

no to je komedie…přímo antická. ..

Umiernená opozícia :
http://medzicas.sk/pravda-o-umiernenej-syrskej-demokratickej-opozicii/
A kam patrí tzv.“proturecká opozícia“(Turkomani posilnení „Sivými vlkmi) ?
Kurdi na prímerie s nimi pristúpia len ťažko-a opačná strana tak isto.Tak sa navzájom majú radi.
Som zvedavý na tú mapu,kde budú vyznačené oblasti v ktorých bude prímerie.

Martin (už bez taky m)
23. 2. 2016 8:43

Kdo se k příměří sám nepřihlásí, bude vyhlazen. Začne to Azazem. Zbude více bomb a raket, nábojů pro Al-Nusru, ISIL a podobné sráče. Nyní mohou jak Syřané tak Kurdi říkat kdo je Turek, a mohou „začistit“ oblast Azazu dost bezohledně, neb tam přece proudí tisíce teroristů z Erdoganova… Protiútok ISIL pod Aleppem podle mne naplánovali a provedli západní žoldáci ve službách ISIL. Bylo by zajímavé sledovat reakci světa pokud se provalí, že zatímco RF bombarduje skutečné teroristy a ostatním opakovaně nabízí jednání či alespoň krok k němu – příměří, tak US establishment nadále podporuje ISIL – svou „hračku“… Fajte já… Číst vice »

fajt
23. 2. 2016 9:06

peter. napsal
peter.

a kam bude patřit Erdogan, mezi umírněnou opozici, ISIL a nebo je černým koněm celé syrské operace ? vrcholná politika se stala naprosto neprůhledná a dva znesvářené židovské klany zase k sobě hledají cestičku ( samozřejmě bude dlážděná lidskýma lebkama ) – no což, zatím se to ( z dálky ) hezky pozoruje, taková ostřejší reality šou a nebo hezké intro nějaké střílečky či Doomu ( role playing game ). ..)

Gatta
Gatta
23. 2. 2016 9:29

Re Martin: “ …Protiútok ISIL pod Aleppem podle mne naplánovali a provedli západní žoldáci ve službách ISIL….“ Už jsem jednou psal … nemáme podrobné informace, zvláště o lidských ztrátách vládních sil, ale celý způsob boje Assadových jednotek s ruskou podporou vidím velmi promyšleně a velmi efektivně. V Syrii jsou obrovské plochy na tak málo bojovníků jako mají obě strany. Je to suchý a tvrdý terén, kde každá „kamená a betonová“ vesnice se může stát pevností, ale také je to terrén, kde je problém utajit pohyb čehokoliv a skrýt zásobování. Proto, podle mne, Assad logicky nebojuje o území pro území. Má… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 2. 2016 9:38

Ještě před 3 měsíci by o příměří nikdo s Ruskem a Asadem nejednal. Důvod je jediný. Chráněnci USA rozumějí jenom síle.

Rusové si pro jednání vytvořili dobré výchozí podmínky (praktická vojenská likvidace tureckých, saudských aj. banditů), znemožnění, nebo alespoň max. znesnadnění odpovědět na tento fakt silou (soustředění loďstva, instalace protiletadlových systémů) a ukázali, že jsou odhodlaní je použít.

Když lidé od Člověka v plísni a Vondra říkají, že Asad je lepší než i umírněná opozice, je zřejmé, s jakým vývojem ti vědoucí v táboře pravdyalásky počítají.

fajt
23. 2. 2016 10:24

http://www.hry-online.cz/kralik-odsrelovac.html – tedy když už jsme u toho podivného míru trochu trainingovky nikdy nezaškodí ( už je i dvojka ). ..)

hudryper
hudryper
23. 2. 2016 11:01

fajt napsal kam bude patřit Erdogan, mezi umírněnou opozici, ISIL a nebo je černým koněm celé syrské operace ? vrcholná politika se stala naprosto neprůhledná Antické spektákly bývaly povětšinou tragédiemi. Jako tragedie mi Putinovo prohlášení nepřipadá. Putin dobře ví,že tlačit zase až příliš na pilu by se mohlo zatraceně, zejména do další budoucnosti nevyplatit. Porážka znesvářených Amíků nejen v Sýrii,ale na celém SV je skutečností,tak proč nedat poraženému protivníkovi šanci zachovat si aspoň zbytek sebedůvěry a neumožnit mu,aby alespoň kosmeticky vypadala jeho porážka jako plichta ? Chytrá byla také anonce Putinova prohlášení. “ Neodkladné prohlášení V. V. Putina celému světu… Číst vice »

fajt
23. 2. 2016 11:18

hudryper napsal hudryper hudrypere, klobouk dolů, tak takhle by to nedal a neobhájil ani samotný Lavrov s Kremlem dohromady, ještě aby tomu bylo opravdu tak – ale já to cítím trochu jinak, bez těch civilizačních záchranných balíčků a pragmatickém charakteru bez poskvrny – hrají si se sprostým lidem pěkně, jen co je pravda ( pokud budou mít i vnímavý materiál, který jim vždy sežere jógra, tak i to antické drama vždy bude ) no a snad bude příští generace ještě vypatlanější, aby u toho markýrovaní civilizace, společnosti a čert ví čeho nemuseli mordovat tolik duší, ještě více kapitálového incestu a… Číst vice »

peter.
23. 2. 2016 11:41

Ja sa len pokúšam napísať,že pokiaľ bude trvať vojna proti IS,nusráčom a iným sráčom,ktorých RB OSN eviduje ako teroristov,pokiaľ niekto nedonúti Kurdov aby zastavili svoje bojové akcie a Erdogana aby prestal odstreľovať z kanónov Kurdov,tak žiadne prímerie nebude.Od Rusov to je síce dobrý ťah(…my sme chceli…my sme ponúkali…nie našou vinou vojna pokračuje),ale zároveň nemôžem uveriť tomu,že by USA takýmto spôsobom kapitulovali,lebo toto je celkom jasná kapitulácia.Počkám na Obamove vyjadrenie sa k tej dohode.Myslím,že sa bude trochu odlišovať od toho,čo povedal Putin.Asi tak,že „zle sme sa pochopili,my sme to mysleli inak“bla,bla bla…

hudryper
hudryper
23. 2. 2016 12:08

peter. napsal nemôžem uveriť tomu,že by USA takýmto spôsobom kapitulovali,lebo toto je celkom jasná kapitulácia. Ano,Peter, byla by to nepříjemná kapitulace s dalekosáhlými konsekvencemi,pokud by ten syrský proces nechali Rusové dojít až do hořkého konce. Ale dohodou obou stran (všimněte si,že v ní není místo pro žádného koalianta USA či Ruska, včetně Číny)bude pro mainstreem snadné vyfabrikovat, že jde vlastně o vítězství us.demokracie,která donutila zlořečeného Putina sednout ke stolu a tam signovat zastavení svého angažmá v Sýrii a Turecku,potažmo odblokovat židovské letectvo od země. Obama dohraje svou trapnou roli do konce roku,Čína podepíše dohodu s Asadem,že ona bude těžit naftu… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 2. 2016 12:16

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/395647-syrsky-prezident-basar-asad-kyvl-na-primeri.html Sice formalita, ale teď už se musí do soboty přihlásit i ostatní skupiny. Countdown spuštěn. Navzdory temným silám, které se chtěli proválčit a prolhat až do naší anihilace. Dny Angely Merkel ve funkci jsou sečteny, příští kancléř/ka nepůjde tolik na ruku mouřenínům. Unie v tomto při hrozbě brexitu mění politiku. Spojenecké závazky v NATO nebude plnit bezhlavě bezohledně proti zájmům unie. S tím vědomím USA pravděpodobně změní svoji politiku. Nebo jsou všechno jen těšínská jablíčka a uvidíme prezentaci moderní válečné techniky v globálním měřítku? Snad ne, pokud je pan Obama ještě čelným velitelem US army a US army NECHCE… Číst vice »

peter.
23. 2. 2016 12:46

fajt napsal

http://www.hry-online.cz/kralik-odsrelovac.html – tedy když už jsme u toho podivného míru trochu trainingovky nikdynezaškodí ( už je i dvojka ). ..)

fajt:
A kam tohoto roku na dovolenku?Ja radšej ostávam pri klasike,ktorá nikdy nesklamala,Bardejovské kúpele.Ale nájdu sa šialenci…
http://medzicas.sk/kam-na-dovolenku-alias-dilema-obcana-z-multikultakova/

peter.
23. 2. 2016 13:20
fajt
23. 2. 2016 13:42

peter. napsal fajt: A kam tohoto roku na dovolenku?Ja radšej ostávam pri klasike,ktorá nikdy nesklamala,Bardejovské kúpele.Ale nájdu sa šialenci… http://medzicas.sk/kam-na-dovolenku-alias-dilema-obcana-z-multikultakova/ :-) můj známý má synátora a ten byl teď v partě na západní Ukrajině a nemohl si to vynachválit, jak říkal, samohonka, kurwy a řev a to vše za hubičku, tedy skoro týden masopust za cenu jednoho úsporného dne v české kolonii – prý se už chystají znova – no a nám zbývá Slovensko, jezdím tam často a rád ( páč jezdím i do svého ), tentokráte chci i do Kisszebeni ( mám k tomu městu jisté nostalgické vzpomínky )…a… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 2. 2016 13:57

hudryper

Ano, je nutné, aby mohl protihráč položit karty bez ztráty tváře. Tak hrajou ti, jež ctí pravidla. Byl bych zvědav, jak by to bylo, kdyby se věci vyvinuli v obráceném gardu.

„Obama dohraje svou trapnou roli“
Obama – kdo je vlastně Obama? Tu otázku jsem si během jeho vládnutí položil vícerokrát. Rozhodně bych ho zatím nesoudil – nevíme, co má za zády. V americké administrativě jsou zdá se dvě party. Jedna neocon a jedna, která má soudnost.
Těžko hodnotit, kam patří Obama.

peter.
23. 2. 2016 14:27

fajt napsal
tentokráte chci i do Kisszebeni ( mám k tomu městu jisté nostalgické vzpomínky )

Tá basa už tam asi nie je,ale inak celkom dobrý výber:
http://www.kamnavylet.sk/atrakcie/sabinov
Boli časy,keď som do Ružbách chodil často a rád.Potom som sa našiel v Slovenskom raji – Dedinky,Geravy,Glac a teraz už dlhé roky severovýchod,odkiaľ mám ženu.

fajt
23. 2. 2016 14:44

peter. napsal
peter.

já bych opravdu obešel okolí nádraží a dále by mě to asi netahalo, zase tak dlouho jsem tam nebyl ( taky díky jednomu honimírovi, kterému za jeho obsedantně kompulzivní ipsaci vděčíme za kratší bojový pobyt ) – to co vzpomínáte osobně neznám ( asi škoda ), ve Ružbachoch jsem taky rád, koupání v kráteru ( i když naposledy prý byl zákaz ) nemá chybu. ..)

M.C.
23. 2. 2016 18:33

fajt napsal

http://www.hry-online.cz/kralik-odsrelovac.html – tedy když už jsme u toho podivného míru trochu trainingovky nikdynezaškodí ( už je i dvojka ). ..)

To je školní hra ISIL ?

Sio
Sio
23. 2. 2016 18:43

Peter, fajt: To jste si stále ještě nevyměnili maily? ;-)

M.C.
23. 2. 2016 18:44

hudryper napsal Antické spektákly bývaly povětšinou tragédiemi. Jako tragedie mi Putinovo prohlášení nepřipadá. Putin dobře ví,že tlačit zase až příliš na pilu by se mohlo zatraceně, zejména do další budoucnosti nevyplatit. Porážka znesvářených Amíků nejen v Sýrii,ale na celém SV je skutečností,tak proč nedat poraženému protivníkovi šanci zachovat si aspoň zbytek sebedůvěry a neumožnit mu,aby alespoň kosmeticky vypadala jeho porážka jako plichta ? Chytrá byla také anonce Putinova prohlášení. “ Neodkladné prohlášení V. V. Putina celému světu „… Celý svět ví,že to byl Putin a ne Obama,kdo toho druhého volal a navrhnul ukončení dalšího již zbytečného vraždění v Sýrii. Že… Číst vice »

M.C.
23. 2. 2016 18:46

Mimochodem, víte kdo je to Sergej Lavrov?
Sergej Lavrov je člověk, který má dost dobré vůle a trpělivosti na to, aby místo ,,č.uráci“ říkal ,,naši američtí kolegové“.

Dámám se omlouvám, ale ten výraz tam být musí, bez něho by to nevyznělo.

Bety
Bety
23. 2. 2016 18:57

Přetrpěla jsem televizní noviny a ani ťuk.

M.C.
23. 2. 2016 18:57

fajt napsal hudrypere, klobouk dolů, tak takhle by to nedal a neobhájilani samotný Lavrov s Kremlem dohromady, ještě aby tomu bylo opravdu tak – ale já to cítím trochu jinak, bez těch civilizačních záchranných balíčků a pragmatickém charakteru bez poskvrny – hrají si se sprostým lidem pěkně, jen co je pravda ( pokud budou mít i vnímavý materiál, který jim vždy sežere jógra, tak i to antické drama vždy bude ) no a snad bude příští generace ještě vypatlanější, aby u toho markýrovaní civilizace, společnosti a čert ví čeho nemuseli mordovat tolik duší, ještě vícekapitálového incestu a pak na světě… Číst vice »

karpi
karpi
23. 2. 2016 19:27

No, že o tomto zásadním projevu není nic na čt a v rozhlase, to mi dává smysl.
Avšak čemu nerozumím, je, proč se o něm nic nedočteme ani na sputniku..?

fajt
23. 2. 2016 21:54

M.C. napsal
Už to nehulte.

http://www.k5h.com/cs/game/rabbit-sniper-2.play – tady je dvojka . ..)

fajt
23. 2. 2016 21:55

Sio napsal

Peter, fajt: To jste si stále ještě nevyměnili maily?

chcete taky? :-)

Martin (už bez taky m)
23. 2. 2016 22:02

Doporučuji:
https://www.youtube.com/watch?v=kgi268Vn-jQ#t=5.094014
a také
https://www.youtube.com/watch?v=IIAG1xsLQp8#t=2.478005
Jsou ještě ZÁSADOVÍ lidé…
Jsou ještě lidé, kteří vědí, že
bez snahu o dodržování zásad to nejde…

orinoko
23. 2. 2016 23:17

Hosi, zdravim. Mel jsem sen. Vlastne to bylo sveho druhu videni. Neodkladny pocit, empaticky nahlidnuta hloubka ruske duse. Vubec nesdilim mistni nahled do problemu, snad az na hudrypera a Martina, ackoli vsichni maji tentokrat svuj dil pravdy. Netvrdim , ze pravda je na me strane , ale mnoho veci mi hraje do karat. Cas byl navrsen, cvaknul zamek u dveri, nekde prasklo perko od starych hodin … a jinde zvadla cela armada ztoporenych ptaku. Vite , co si myslim, a jsem o tom dokonce presvedcen? Rus sel na krev a Cinan vylozil hovadum karty. Rus prostrednictvim Emeriky sdelil , ze… Číst vice »

orinoko
23. 2. 2016 23:46

Oficialni Syrie nejasa, Eurosojuz varuje toho tureckeho kripla , ktery se vymkl emerickemu chocholouskovi zpod kontroly, ze ma svoje eskapady ukoncit. Hosi, Rusko presunuje do Syrie dalsi posily. Pocet letadel presahne stovku, myslim tech vyslovene bojovych. Nikde nic nebude – jen informacni alternativa muze Putinovi poskytovat zazemi a publicitu. Prohral Hejvl, prohral Karlik Slichta, prosral Busista, islamsky Ohava a ta kaca z Nemecka. Je jeho nekonecnou ostudou. Nemcum dala sezrat , ze jsou emerickou okupacni zonou. Deje se toho vice , nez si umime predstavit. Syrsky Asad nejasa, prestoze je jasny vitez. Vedomi, ze je kvuli vam vas kamarad ochoten… Číst vice »

koloděj
koloděj
23. 2. 2016 23:47

a koukám ještě na http://rusjev.net/ .. a to mi hlava nebere, asi je to hoax.
Ruské S-400 nebyly schopny zabránit útoku iraelských (?) řízených střel na okolí Damašku, kde zasáhly raketové jednotky Hizballáhu (!!) vyzbrojené nedávno ruskem Točkou-U ( ). co si myslíte o tom ?

http://rusjev.net/2016/02/18/c-400-ne-smogla-zashhitit-raketnuyu-bazu-v-damaske-nikak-ne-otreagirovav-na-ataku/?utm_source=24smi.info&utm_medium=referral&utm_campaign=rusjev.net&utm_content=197547

koloděj
koloděj
23. 2. 2016 23:54

Aha .. omluva … rusjev je ukrajinský … mééédium, tak nic

orinoko
24. 2. 2016 0:15

MC, to jsem prehledl … vidime to velmi podobne.
Je otazka, jakou lavinu cely tento proces spusti.
Mam pocit, ze Saudska Arabie se stala bombardovatelnou. Bude to dobry cil pro ruskou munici.
Vsimli jste si neceho? Ten chcipak McCoKain je uplne mimo rozlisovaci schopnosti vsech medii.
To je dalsi dil cele zalezitosti. – Serte na nas, nebo my vam dame sezrat manual, jak behem 10ti let rozlozit Emericky sovetsky svet.

karpi
karpi
24. 2. 2016 0:42

peter. napsal
http://cz.sputniknews.com/nazory/20160223/2435969/dohoda-syrie-mozna-rusko-kerry.html
http://cz.sputniknews.com/svet/20160223/2436465/ssa-primeri-dzabhat-an-nusra.html

ale že na sputniku není nic announce, oznámení, odkaz, citace toho vlastního, tolik zásadního projevu VVP. Něco o chystaném příměří vědí i na čt, ale přesnou formulaci jeho oznámení, podmímky jak vzniklo (kdo komu telefonoval) .. o tom nic.

Martin (už bez taky m)
24. 2. 2016 1:03

koloděj napsal Nebuďte hlupák. Kedmi i na toto dopředu odpověděl: S-400 brání VKS RF v Sýrii, ne zájmy Hizballáhu. Je taktická i strategická rovina spolupráce. A také funguje něco jako „ohněm proti ohni…“ Dále jste si odpověděl již sám. Když si poslechnete jak upřímně a zároveň racionálně Kedmi dovede „spílat “ „vlastnímu“ (Izraelskému) vedení… Jde především o člověka který je skutečným zpravodajským analytikem – na rozdíl od např. jistého „Karla Podlejšího“… Pokud si poslechnete víc jak 10 rozhovorů s ním, pochopíte, že přesto že je kým je – či právě proto – je rozumné naslouchat tomu co říká. Je solidní… Číst vice »

koloděj
koloděj
24. 2. 2016 7:22

Martin (už bez taky m) napsal Martin (už bez taky m) • 24. Únor 2016 koloděj napsal Nebuďte hlupák. Tak tyhle dva jsem už jednou viděl a stačilo mi to … proto moje ostrá reakce. Jednalo se o diskuzi na téma tuším podávání si ruky Bibiho s Ukročokoládou, otázky Turecka-sýrie a pod.. Agent zcela nepokrytě fabuloval neřku-li lhal. Míchal informace naprosto hrozným způsobem. Video bylo s českými titulky myslím od Ireny, nejsem si jist. Rusky trochu umím ( číst – neslyším ), takže v originále nic nezkouknu, ale jak říkám, díl který jsem viděl otitulkovaný mne znechutil. Proto má trochu… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
24. 2. 2016 7:53

Je na nás koloději si vybírat… v tomto předpokládám, že zde píší a vyjadřují se mnohem spíše dospělí, nežli „děti a mladiství“… Pracovník rozvědky či kontrarozvědky jeho formátu není nikdy „bývalým agentem“… Jinak ano, přiznám se, že ruštinu ještě (spíš stále) ovládám velmi dobře. Paní Irena je výborná, myslím že i něco více než jen dobrá překladatelka protože ona nedělá „strojové překlady“ ani náhodou. Převádí většinou přímo myšlenky v psaném či řečeném… Ale co se některých „jemností“ týče je holt jednou originál originál… A v práci kterou J.K. stále dělá je to mnohdy důležité. Opakuji ale: vyplatí se jej poslouchat.… Číst vice »

fajt
24. 2. 2016 9:43

tak to vypadá, že dedollarizace se v Rusku už nerozjede ( jestli tak Čína, ale ve spolupráci se samotnou amerikou, kde zvažují pádem této měny oddlužení sebe sama ), božínku, to je století, ještě ani pořádně nezačalo a už tu máme více vrcholných podvodníků než bylo za doby pax amerického klacku. ..)

fajt
24. 2. 2016 9:45

comment image?oh=f2a4fa24abfc7cb8ce8c06f6438fb23c&oe=572748D1

peter.
24. 2. 2016 10:04

peter. napsal
Počkám na Obamove vyjadrenie sa k tej dohode.Myslím,že sa bude trochu odlišovať od toho,čo povedal Putin.Asi tak,že „zle sme sa pochopili,my sme to mysleli inak“bla,bla bla…

Prímerie zlyhá a samozrejme vinníkmi budú Rusi
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/

Martin (už bez taky m)
24. 2. 2016 10:13

peter. napsal

http://medzicas.sk/bitva-o-khanasir/

V prostoru kde už to několikrát podobně vypadalo nejde o žádnou tragédii pro SAA. Na začátku s pomocí invence žoldáků trochu překvapení, ale nyní toho už naopak (a ješitnosti a soubojů polních velitelů) SAA využívá ke koncentraci „bojovníků“ a oslabení jiných úseků, k prozrazení jejich pozic, aby je následně efektivně zlikvidovali…
Důležitý bude až Azaz, ale žádné velké obavy už nemám.

Martin (už bez taky m)
24. 2. 2016 10:18

peter. napsal
Prímerie zlyhá a samozrejme vinníkmi budú Rusi
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/

„Rozvědná podpora“ „umírněné opozici“ uřezávačů hlav dávno probíhá. Buď pomocí „svých žoldáckých kontaktů“ a „hochů na špinavou práci“, přímo působících jednotek nebo prostřednictvím „pašových věrných“…
A. Carter je idiot.
Ostrouhaj, všichni…
Rusové si je „oloupou jak banán“, který následně strčí do „mixéru“…
Využívajíc co zatím je třeba vyprázdnit ze skladů Syřané už začali…
http://www.eurasia24.cz/vojenstvi/483-syrsti-raketcici-pohostili-teroristy-dvoumetrakovymi-hlavicemi-systemu-9k52-luna
http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=44763#p44763

M.C.
24. 2. 2016 12:51

peter. napsal
Prímerie zlyhá a samozrejme vinníkmi budú Rusi
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/

Tak už víme, proč Putin včera spěchal dohodu zveřejnit.
Protože se mu podařilo oblbnout Obamu a správně předpokládal, že až ta informace dorazí k někomu kompetentnímu a ten pochopí, s čím to Obama souhlasil, tak se z toho budou chtít Američané vykroutit.
Protože takto postavená dohoda o příměří je výhodná pro Syřany a pro Rusy.

M.C.
24. 2. 2016 13:08

peter. napsal Aktuálne zo Sýrie http://medzicas.sk/podcenovanie-protivnika-sa-nevyplaca-syria-23-2-2016/ Autor článku by si měl připomenout, že nejhorší smrt je z vyděšení. Protiútok u Khanaseru je vzhledem k okolní situaci předem odsouzen k rozbití. Možná to bude trvat ještě jeden den, možná dva než islamisty rozbombardují. Na mapce přiložené k článku doporučuji vaší pozornosti nejvýchodnější výběžek červeně vyznačeného území pod kontrolou vládních sil. Vzdálenost k přehradě na Eufratu už není velká a k letišti Tabka ještě blíž. Až tam syrská armáda dorazí, tak se celé seskupení IS, které provádí protiútok u Khanaseru ocitne odříznuto od Rakky a zbytku IS. Další vyznačená vzdálenost na mapce… Číst vice »

M.C.
24. 2. 2016 13:20

Oprava předchozího příspěvku:
Spojnice na mapce je mezi současnou pozicí syrské armády u letiště Kuweiris a současnou pozicí Kurdů, ne mezi městy.
K městům Al-Bab a Manbidž budou muset obě seskupení teprve postoupit, aby bylo možno provést spojení a tím i obklíčit IS. Protože obě města tvoří komunikační uzly, jejich ztráta nebo obklíčení je pro IS problémem sama o sobě a ovládnutí dálnice, která je spojuje syrskou armádou znamená konec zásobování IS z Turecka, kromě části území na sever od dálnice k turecké hranici.