Neoliberální stát v rozkladu, vojáci v pozoru

Banksy Gaza

Politická reprezentace dosazená korporacemi připomíná dosti ubohé šašky, kteří prodávají vlastní zemi za 30 korporátních stříbrných. To slušným vojákům vadí, protože z principu mají položit život za obranu vlasti.


Začněme francouzskou výzvou nazvanou Otevřený dopis bývalých vojáků našim politikům (Lettre ouverte d’anciens militaires à nos gouvernants). Tento text publikoval jako veřejnou petici k podpisu kapitán Jean-Pierre Fabre-Bernadac. Původně ji vydal web vojáků v záloze Place d´Armes dne 13. dubna 2021. Prozatím výzvu podepsalo více než 10 000 bývalých vojáků, včetně 30 generálů. Drtivá většina z nich není v žádné politické straně a celý život sloužili v armádě. Jejich postoje prakticky jednomyslně odráží současnou náladu a postoje v ozbrojených silách Francie.

Druhý dopis se jmenuje Otevřený dopis amerických generálů a admirálů ve výslužbě, originál ZDE a český překlad ZDE. Výzva vyšla 14. 05. 2021 a podepsalo ji 150 generálů a admirálů ve výslužbě. Zdá se, že US-generalita umí psát, protože zpochybňování prezidentských schopností Joe Bidena zrcadlově odráží předešlý dopis jiných generálů. Duchem podobný dopis pro změnu zpochybňoval prezidentování Trumpa a vyšel 24. 09. 2020. Tehdy jej jednorázově podepsalo 489 představitelů bezpečnostních složek (Open letter to America’ signed by 489 national-security leaders calls Trump not equal to the enormous responsibilities of his office). A k tomuto US-vojenskému nadělení přidejme dopis aktivních generálů na jejich hlavní fízlovací spolek. Prohlášení najdete pod názvem Američtí čtyřhvězdičkoví generálové žádají DNI, aby přestala lhát. Dopis šel na vedení hlavní rozvědky USA (Director of National Intelligence). Čtyřhvězdičkoví generálové vedou americké regionální velení po celém světě a chybí jim důkazy, které by podpořily tvrzení o nepřátelství Číny, Ruska a Iránu. Generálové pochopitelně nepochybují o nebezpečnosti všech tří zemí, vždyť jsou zatím ve funkci. Jenže ouha pro US-propagandu:

Našim spojencům a partnerům však bohužel dosud nestačí blažená nevědomost. Stále se nás ptají na fakta, která by podpořila tato prohlášení. Bohužel nemáme žádná, která bychom mohli poskytnout.

O čem tyto dopisy svědčí v jejich celku? Je to stejné jako u nás po Vrběticích, kdy pouze Česko a USA skončilo na oficiálním seznamu nepřátel Ruska. A to zrovna v květnu, kdy my, normální lidé, slavíme osvobození Československa Rudou armádou. Armáda a bezpečnostní složky státu jsou vždy první v řadě, pokud se rozkládá stát a politická reprezentace mu přestává velet. Naši situaci jsem komentoval v článku Babišův Mnichov a česká tragédie. Česká armáda možná není úplný kabaret, ale osobností francouzského nebo amerického typu v ní asi moc není. Ale připomeňme osud českých vojáků v záloze, kteří směřovali k podobné aktivitě v roce 2015, viz tematické číslo Vojáci v záloze, stát v ohrožení.

Za prvé. Politická reprezentace dosazená korporacemi ve Francii a v USA připomíná v poslední fázi dosti ubohé šašky, kteří prodávají vlastní zemi za 30 korporátních stříbrných. To slušným vojákům vadí, protože z principu mají položit život za obranu vlasti. Přitom jim velí političtí komedianti, kteří zemi spolehlivě ničí. Kdo cítí odpovědnost za stav země, ten píše. Za druhé. Vojáky trápí vnitropolitická situace, která je provázena interním rozkladem demokracie a mizením základní autority státu. V případě USA jsou to zmanipulované prezidentské volby ve prospěch kognitivně brilantního Bidena. V případě Francie je to zoufalá situace na přistěhovalci ovládaných předměstích. Stát přestal vykonávat základní službu občanům v no go zónách, což je ochrana jejich života a majetku. Jedno procento se, jak známo, stará pouze o sebe, a k tomu si pořídilo stát jako dojnou krávu.

Kam bude směřovat aktivita vojáků? Jsou dvě možnosti. Pokud z nich budou „zelení mozci“, tak zavrhnou demokracii a budou fedrovat silného vůdce, který v zemi zajistí pořádek. Nemusí to nutně znamenat další proxy-války na způsob dnešního západního impéria, zpočátku dokonce naopak. Země dostane místo politických ztroskotanců zdatné velení Deep state. Na něm se jistě budou ochotně podílet vysocí státní úředníci a jiná nikým nevolená byrokratická havěť. Viz reakci Rychetského na ÚS, která už jde tímto směrem (Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš). Babiš už prohrál, Kalousek se odkopal, ale to by bylo na jiný článek. Vraťme se k politicky činným vojákům. Občané si oddychnou do té doby, než vzniknou první koncentrační tábory pro opozici, politické procesy na základě obvinění z „terorismu“ a povinný nástup s plnou polní ke Stalingradu a k Pekingu.

Druhá možnost je zajímavější a ve Francii i v USA jdou oba hlavní dopisy tímto směrem. Vysloužilí generálové už v rámci transatlantického impéria nadělali tolik svinstva, že pochopili jejich skutečnou a nikým neodstranitelnou odpovědnost za stav jejich země jako národního státu s vlastní politikou. Pak samozřejmě nejsou „zelení mozci“, ale skuteční vlastenci, demokraté a odpovědní občané, kteří jednají podle jejich pravdivého přesvědčení a étosu. Pokud tomu bude i nás, pak s nimi budou občanští aktivisté s radostí spolupracovat. Jsou to lidé zvyklí velet, řešit složité situace na místě a ochotní aktivně pracovat zadarmo, vždyť mají důchody z našich daní. Takoví lidé by jistě byli vítaným přínosem k unavenému stádu občanské opozice. Táhneme demokratickou káru už mnoho let a přitom chmurně pozorujeme, jak si parta sorošovců a další borci z páté kolony prodejných typů postupně kupují (opět za naše daně) jeden prodejný občanský web za druhým.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
20. 5. 2021 6:44

Rusko má právě teď možnost kopnout Česko do koulí tak, že ječet bude i devadesátý pahlaví. Jurská banánovka má zájem stát se přidruženým členem nějaké arktické rady. Členy jsou samozřejmě všichni s dotykem na Severní pól, ale pak i volení zájemci, kteří se můžou aktivně podílet na realizaci případných investic v regionu. Být Rusem, tak Česko obviním, že chystá skladovat vrbětické zboží u Severního pólu a na jurský banán hodím vetovací vidle. Co se světovými sr@či? I bez debilního Česka jich je ve světě větší množství než snaživých udavačů. Jsem zvědav na výsledek. Mééééédyja pochoPITELNĚ mlčí, aby v koncovce aspoň… Číst vice »

zajoch
Reply to  orinoko
20. 5. 2021 13:27

Můžu slíbit, že se článek o tom objeví v příštích RO

fajt
fajt
21. 5. 2021 4:41

bych ještě pederastní neoliberály neodepisoval, oni pracují s tím nejhorším, co v člověku normálně je a nemají u toho žádné vyšší duševní zábrany, takže boření vzájmu pouze osobního prospěchářského ulakomení jde lidem nejlépe, spolupráce na fungující a růstové společnosti vyžaduje jisté úsilí a odříkání nad rámec pudové přirozenosti … a tady stačí jedno zkažené jablko, které se hned nevyhodí ze spoečné ošatky a je vymalováno – k dobru vede cesta rozumem, zlo se učit nemusí, ani logicky vyvozovat, to přichází samo životem . ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
21. 5. 2021 10:31

“ Vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám. Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak? Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby nejvzpurnějšího národa na zemi. Definitivně a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí. V literatuře, divadle a ve filmu budeme zobrazovat a velebit ty nejnižší lidské pudy. Budeme všemocně podporovat všechny, kteří budou do… Číst vice »