Neúčast Zemana na přehlídce je chyba

A je to též porážka našich občanů – a troufám si říct, že jejich většiny – kteří si co nejintenzivěji přáli, aby naše účast na nejprestižnější části oslav, kterou je právě vojenská přehlídka, byla co nejviditelnější. Teď se tedy prezident chystá v Moskvě jen na ůčast při pietním aktu a většina národa je tímto ústupkem pochopitelně zklamaná. To zklamání se obrací proti lidem, kteří prezidenta k tomuto ústupku přinutili. Nelze to vnímat jinak, než jako hřbetusklon před světovou lží, která se snaží nejen umenšit význam a váhu Ruska při porážce nacismu, ale obvinit je navíc ze současné ukrajinské krize – uváděné nejčastěji jako důvod bojktu přehlídky – třebaže všechny prokazané skutečnosti i zdravý rozum a dokonce i přiznání prezidenta USA Obamy dosvědčují, že to byl Washington, který ukrajinskou krizi nejen zorganizoval, ale že si ji dokonce koupil za částku pěti miliard dolarů, což je výše, jakou nikdy předtím na státní převrat v žádné jiné zemi neobětoval. Nyní tedy v Kyjevě vládne z úradku amerických neokonů a jejich horentní finanční oběti vláda čistokrevných fašistů, jak ji nazval Verheugen, a každý čin i každé gesto proti Rusku lze proto chápat nejen jako gesto podpory této koupené fašistické vládě, ale též jako dar shora zmíněné světové lži i jako dar fašismu a fašistickým organizacím, pozvedajícím dnes hlavy na celém světě.

Účast našeho prezidenta na vojenské přehlídce v Moskvě měla demonstrovat, že naše republika nechce mít s tímto současným zlověstným vývojem ve světě nic společného. Bohužel, naši rusofobové tomu zabránili. Hanba světová se tak jejích zásluhou stala i hanbou naší. A dokonce v poslední době ne první a jedinou. Vždyť tomu není tak dávno, kdy jsme v OSN nepodpořili výzvu proti propagaci nacismu a nacistických symbolů z opravdu šlechetné pohnutky – proti se postavily USA, Kanada – a aby se potvrdila Verheugenova slova – i Ukrajina. My jsme se sice jen zdrželi, ale i tak se už tehdy ukázalo – a současný ústupek Zemana našim rusofobům ten trend potvrzuje – že naše zahraniční politika – jak prohlásil Zaorálek na sjezdu ČSSD – nebyla nikdy dříve tak jednoznačná a jednolitá. Ve věci ochoty ustupovat zlu jde o čirou a nezkalenou pravdu.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
112 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K. J.
K. J.
10. 4. 2015 21:06

V podstatě se dá říci, že Zeman nasral obě dvě půlky národa. Ta jedna půlka to nasrání prožívá ve svém zklamání z rektálního alpinismu, který již překonává doby minulé. Člověk se musí zamyslet, co je důvodem změny postoje. Kde se dá Zeman vydírat? Kde má slabé místo? Odpověď možná leží někde v relativně nedávné minulosti.
Nicméně obskurní karikatura Kima na přehlídce, není pro Rusy taky PR výhrou. To je podobný, jako kdyby si na podobnou akci ve Washingtonu Američané pozvali Pepka námořníka…

hudryper
hudryper
10. 4. 2015 21:15

Vážený autore, jakápak porážka ? Copak Zeman sebou vozí kufřík s červeným tlačítkem ? Je jen jakýmsi starostou zemičky s počtem obyvatel menším,než řada amerických měst. Vyhlášením,že do Moskvy pojede, se postavil proti primitívnímu politickému tlaku Washingtonu a zároveň veřejně potvrdil,že nás osvobodila Rudá Armáda a ne armáda americká. Jeho kritika Šapira proběhla všemi světovými sdělovadly i nezávislou publicistikou na netu. Zemanův postoj byl označován jako důkaz toho,že se v Evropě americká politika zesměšňuje a že jde o další krok k rozvolnění evropského přátelství s USAna věčné časy a nikdy jinak. Myslíte si,že je to málo ? Jestli bude Zeman… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 4. 2015 21:23

K.J. je to jednoduché pane, vy nemáte někoho, koho máte rád – a na kom Vám záleží? Po mém soudu dělá to co okolnosti dovolují. Nijak Zemana nezbožňuji, ale chápu jej. Mne potěšil tím co říkal, kdyby „lezl ke křížku“ vůči Shapirovi, tož to by mne naštval a zklamal. Ale nic takového nedělá. Podívejte se na posledního Pjakina. Mi to došlo už dříve – díky tomu co nyní (a jak) prožívám… Síly ZLA šturmují. Ale NEMUSÍ VYHRÁT. NESMÍ. A NEVYHRAJÍ! MÁME TAKÉ SVÉ MOŽNOSTI. Všichni COSI MŮŽEME DĚLAT A UDĚLAT. MŮŽEME VŠICHNI PRACOVAT V URČITÉM SMĚRU… A čekají to od… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
10. 4. 2015 21:24

Nemám Zemana rád pro jeho politické aktivity v době, kdy byl v ČSSD. Ovšem tady se ho musím zastat – i když pouhou zatím ničím nepotvrzenou domněnkou. Pokud takovýto velkohubý a na svoji inteligenci nebetyčně pyšný ješita náhle změní již veřejně vyhlášený úmysl, tak důvod nebude malicherný. K americké národní tradici patří střílení svých prezidentů. Proč by se u nás nenašel osudem Oswalda nepoučený „dobrák“, jenž by se chtěl současnému protektorovi zavděčit a zatím jen vyhrožuje? Prodejných blbců na to máme dost.

jaa
jaa
10. 4. 2015 22:10

neodsuzuji jde o čas… bohužel by si to měli lidi uvědomit – přímou volbu zrušit nemohou, -Šláfnberg je neprůchodný – Dienstbier jakby smet -Duka a tem druhěj svatej taky ne -působení české televize je na lidi kontraproduktivní- potfora plebs – má svou hlavu – čecho-američano-žida – lidi taky neberou – akorát je naštval, a jím aktivizovaná pražská kavárna taky zklamala – střízlivě hodnoceno – dragouský průjezd – nic moc – ač prezentováno jako úspěch těch pár tisícovek blbů a zvědavců – přiznejme si — nic moc. Vítání vypadá jinak. -lidovecká liška zrzavá už pro instrukce byla – pamatujete? – no… Číst vice »

jaa
jaa
10. 4. 2015 22:17

K. J. napsal V podstatě se dá říci, že Zeman nasral obě dvě půlky národa. Ta jedna půlka to nasrání prožívá ve svém zklamání z rektálního alpinismu, který již překonává doby minulé. Člověk se musí zamyslet, co je důvodem změny postoje. Kde se dá Zeman vydírat? Kde má slabé místo? Odpověď možná leží někde v relativně nedávné minulosti. Nicméně obskurní karikatura Kima na přehlídce, není pro Rusy taky PR výhrou. To je podobný, jako kdyby si na podobnou akci ve Washingtonu Američané pozvali Pepka námořníka… Neomlouvám, ale …. co vlastně fakticky víme a odkud — o KIMOVI… kdo ví jaká… Číst vice »

fra
fra
11. 4. 2015 5:17

Každá událost se dá vyložit minimálně dvojím způsobem a tedy najít na ní také něco pozitivního. Je těžké vyžadovat od někoho statečnost když vím, že takový člověk ponese následky svého činu sám. Nevím zda najdeme v tomto státě za posledních řekněme 80 let státníka jehož činů by si většina lidí mohla bezvýhradně vážit. Pozdravit z tribuny vojáky jejichž otcové a dědové zachránili mnohým z nás holé životy není o tom, že tam někde stojí také nějaký Kim. Jak se říká hrdinů jsou plné hřbitovy a jen ti co se za všech okolností umí přizpůsobit nám vládnou. Osobně mně tento vývoj… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 4. 2015 5:20

Zeman na prehlidce bude. Bude mit na hlave masku Baraka Ohavy.

Béda
11. 4. 2015 6:24

Je to jak v té pohádce o oblečené -neoblečené. Hlavním aktem oslav porážky nacismu bude slavnostní pochod – včetně dosud žijících a dožívajících veteránů. Má to být hold lidu a armádě, které nesly hlavní tíhu boje s nacismem, nejvíc vytrpěly, nesly největší oběti a mají hlavní zásluhu na tom, že zde ještě vůbec jsme. Zeman po halasném začátku nakonec hlavní akt vynechá, má důležitější věci na práci než reprezentovat obyvatelstvo ČR na tomto aktu, podpořit veřejně Rusko v boji s mezinárodním fašismem a lží a vyjádřit tak to nejmenší co může – vděk za osvobození a existenci a podporu bratrskému… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 6:31

Tento akt je významným symbolem – již proto, že opět běží světem VELKÁ LEŽ. Podovodníci podporující nacismus a fašismus, tak jako v minulosti, se snaží zcela překreslit historii druhé světové války a obrátit věci úplně naruby. Z SSSR dělají okupanta a dobyvatele 2. světové války a dávají ho na roveň nacistů, z USA dělají osvoboditele a div ne anděle. Je to proto, že dnešní úloha USA snažící se o ovládnutí celého světa, pošlapávajících mezinárodní právo, podporujících nacismus a radikalismus v roli mírozvěsta, nositele míru, demokracie a humanity začíná být stejně neudržitelná jako kdysi pozice nacistického Německa s podvodnými mimikry pro… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 6:37

Jde to dokonce tak daleko že v „západních“ některých zemích již otevřeně pochodují nacisté na veřejných přehlídkách, jsou ničeny památníky padlým sovětským vojákům, zakazován výklad dějin 2.SV tak jak proběhla, jsou glorifikováni váleční žločinci a nacisté, utiskováno ruskojazyční obyvastelstvo. A vůbec nic se neděje. Zatímco slavnostní přehlídka v Rusku je skandalizována, pochody nacisttů jsou přehlíženy a tiše podporovány světovou „demokracií“.

Dolmen
Dolmen
11. 4. 2015 6:40

jaa napsal Neomlouvám, ale …. co vlastně fakticky víme a odkud — o KIMOVI… kdo ví jaká jke pravda……kdo z nás tam byl a nezaujatě může informovat.. o nikom takovém nevím… tak kdo ví jaká je skutečnost…. KIM je od pohledu opravdu směšná figura, to spoustě lidí stačí…, však Paroubkovi neúspěch ve volbách také způsobila jeho bradavice médii nafouknutá do velikosti fotbalového míče. Ale jaká je skutečnost, ví to někdo? Všechny informace máme pouze z jednoho kanálu a je zajímavé, že lidé, kteří nevěří informacím z tohoto kanálu o Rusku, věří bezvýhradně všem jeho informacím o KLDR. To je ale… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 6:43

Nehájím Kima ale oč je Kim horší než Bush mladší, Obama, Nulandová, Porošenko, Jaceňuk, Turčinov, Sarkozi anebo Cameron? Vždyť je to všechno z jednoho společného pytle světových „demokratů“. S jediným rozdílem – že KLDR je již několik desetiletí západem embargována s cílem přivodit hladomor a vzpouru místních obyvatel, tak jak se o to „humanisté“ pokoušeli na Kubě, v Iráku a nyní pokoušejí v Rusku.

Amenre
Amenre
11. 4. 2015 6:52

Pokud se Zeman zůčastní pietního aktu, tak budu spokojen. To je to hlavní, proč by tam měl jet – poklonit se památce těch, kteří zemřeli pri osvobozování našeho státu. Být na vojenské přehlídce by byla taková třešnička na dortu – že se jí nezůčastní neberu jako velkou prohru.

Béda
11. 4. 2015 7:00

Amenre napsal Pokud se Zeman zůčastní pietního aktu, tak budu spokojen. To je to hlavní, proč by tam měl jet – poklonit se památce těch, kteří zemřeli pri osvobozování našeho státu. Být na vojenské přehlídce by byla taková třešnička na dortu – že se jí nezůčastní neberu jako velkou prohru. Na to, aby položit někde stranou věnec k pomníku padlým nemusel jet do Ruska. To mohl jít pěšky na Olšany. Ta účast je VEŘEJNÝ SMYBOL. A o to se zde hraje. Proto ten parlamentní poprask. Podporovatele nacistů a PNAC nemohou dovolit, aby někdo veřejně ukázal na to, že král nemá… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 4. 2015 7:18

Bédo, rozumím Vám a souhlasím s tou výhradou, že Zemanovi jeho postoj nemám za zlé. Na další jeho konání si počkám.
Ale to co popisujete a co se skutečně děje jsme přece čekali, ne?
Mnozí jsme na to upozorňovali již drahně let…
Mnozí jsme proti tomu v rámci svých možností i něco dělali.
Uvidíme.

Béda
11. 4. 2015 7:48

Dnes všemi okopávané Rusko potřebuje podporu. Byť jenom veřejnou. Od Mnichovanů se jí nedočká. Ani od slovanů, kteří považují své kořeny za hanbu a tlačí se nasílu tam, kde je považují za barbary z východu a otroky.

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
11. 4. 2015 7:48

mně osobně jsou veškeré vojenské (válečné) přehlídky odporné, zeman zvolil kompromis, a o tom je celý problém lidstva, každý má svou pravdu a ten druhý lže, proč se lidi nedomluví na KOMPROMIS, je to zdaleka lepší než kdyby vyhrála jen jedna strana, místo kompromis se může ….

fajt
fajt
11. 4. 2015 9:02

Možná že v PPF nakonec rozhodli jinak a usoudili, že jejich reprezentat by svou přítomností na přehlídce spíše zájmům jejich obchodního klanu píše uškodil než pomohl, proč se omlouvat davu, který k životu potřebuje pouze pravidelnou dávku nováckých emocí a evropský odpad z homokaufů, kterému realita dělá životu nebezpečný problém – Rusko to pochopí, páč stejně nechce zachraňovat Evropu a když se miska moci masívně překlopí na jejich stranu, tak všichni významní demokrati světa budou v Moskvě klidně u dalších vojenských přehlídek dělat i striptýz . ..)

r.m.
r.m.
11. 4. 2015 9:08

Andrej Babiš (ANO) v pondělí odletí na týdenní oficiální návštěvu USA, kde se zúčastní výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a sejde se s vlivnými politiky i podnikateli. Český ministr financí se podle dnešních Hospodářských novin v zámoří setká například s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem, někdejší ministryní zahraničí USA a pražskou rodačkou Madeleine Albrightovou, šéfem ekonomických poradců v Bílém domě Jasonem Furmanem a také s několika kongresmany. Babiš má v plánu i schůzky se zástupci firem. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-zlom-Andrej-Babis-jede-do-USA-Setka-se-s-Madeleine-Albrightovou-a-radou-hlavounu-370225 jsme kolonie amerických nosatých …ovládají naše politiky i ČNB, líp nebude, jakákoliv nadhodnota je… Číst vice »

Vlad
Vlad
11. 4. 2015 9:29

Souhlasím s Béda „Dnes všemi okopávané Rusko potřebuje podporu. Byť jenom veřejnou“
Ano jde o podporu a i symbol. Tak jsem byl chvilku zase hrdý, že jsem Čech (Moravan). Opět nenám být proč. Dokázali, že dokážou. Presidenta ohnuli.
President je mj. také nejvyšší velitel armády ČR. Takže je jasné co nás čeká. Stačí když vydají povel – a jdeme na Rusa. Kanonenfutr.

mirror
mirror
11. 4. 2015 9:48

Vlad napsal
President je mj. také nejvyšší velitel armády ČR. Takže je jasné co nás čeká. Stačí když vydají povel – a jdeme na Rusa.

Buďte moderní. Nahražte slovo „kanonenfutr“ dvěma slovy „pušočnoje mjaso“. Bude ho třeba hodně, proto odvody a zálohy.

Béda
11. 4. 2015 10:09

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Diplomat-Svoboda-nejen-o-Schapirovi-Americti-velvyslanci-casto-nemaji-zkusenosti-s-diplomacii-Nevedi-ze-nemohou-verejne-komentovat-vyvoj-v-CR-370255

ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničí a nyní ředitel Diplomatické akademie v Praze Cyril Svoboda tvrdí, že velvyslanci Spojených států stejně jako kterémukoli jinému nepřísluší veřejně komentovat vývoj v České republice, komentovat ho v médiích nebo se kriticky vyjadřovat k hlavě státu. Očekával proto, že po výroku Andrewa Schapira, který způsobil roztržku s Milošem Zemanem, si amerického velvyslance pozve nynější šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek a probere to s ním. K tomu ale nedošlo…

fajt
fajt
11. 4. 2015 11:07

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Diplomat-Svoboda-nejen-o-Schapirovi-Americti-velvyslanci-casto-nemaji-zkusenosti-s-diplomacii-Nevedi-ze-nemohou-verejne-komentovat-vyvoj-v-CR-370255

ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničí a nyní ředitel Diplomatické akademie v Praze Cyril Svoboda tvrdí, že velvyslanci Spojených států stejně jako kterémukoli jinému nepřísluší veřejně komentovat vývoj v České republice, komentovat ho v médiích nebo se kriticky vyjadřovat k hlavě státu. Očekával proto, že po výroku Andrewa Schapira, který způsobil roztržku s Milošem Zemanem, si amerického velvyslance pozve nynější šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek a probere to s ním. K tomu ale nedošlo…

Zato si pozvali Babiše do státu na kobereček, a on to pokorně přijal a dal čezké kolonii ještě menší význam než měla doposavaď. ..)

fajt
fajt
11. 4. 2015 11:11

Ve věcech čezkých zájmů se prosím obracejte ( nebo rovnou zvracejte) na říšského protektora Shapira, všichni ostatní jsou poskoci, co nic neví, nic je nezajímá a chtějí jenom po emericku přežít . ..)

Béda
11. 4. 2015 11:31

fajt napsal
Zato si pozvali Babiše do státu na kobereček, a on to pokorně přijal a dal čezké kolonii ještě menší význam než měla doposavaď. ..)

Na kobereček – to bych nepřeháněl. Myslím, že půjde o dvě části – první, kde společně probere politickou situaci v přítomností Madeleine Allbright (včetně stability českých politických špiček, jejich věrnosti politice míru, lidských práv, demokracie, trvalé svobody, pravdy, lásky a humanity podle odkazu mírozvěsta Havla) a druhou, ve které půjde o společné ekonomické zájmy (třeba Monsanto – Agrofert, smlouvu TTIP…)

Béda
11. 4. 2015 11:33

Béda napsal
Na kobereček – to bych nepřeháněl. Myslím, že půjde o dvě části – první, kde společně probere politickou situaci v přítomností Madeleine Allbright (včetně stability českých politických špiček, jejich věrnosti politice míru, lidských práv, demokracie, trvalé svobody, pravdy, lásky a humanity podle odkazu mírozvěsta Havla) a druhou, ve které půjde o společné ekonomické zájmy (třeba Monsanto – Agrofert, smlouvu TTIP…)

Třeba se bude hypoteticky probírat mezi čtyřma očima také otázka budoucího prezidenta ČR.

fajt
fajt
11. 4. 2015 11:38

Béda napsal
Na kobereček – to bych nepřeháněl. Myslím, že půjde o dvě části – první, kde společně probere politickou situaci v přítomností Madeleine Allbright (včetně stability českých politických špiček, jejich věrnosti politice míru, lidských práv, demokracie, trvalé svobody, pravdy, lásky a humanity podle odkazu mírozvěsta Havla) a druhou, ve které půjde o společné ekonomické zájmy (třeba Monsanto – Agrofert, smlouvu TTIP…)

a to jsem si myslel, že jako šálenému východňárovi by se nic tak ošklivého nemohlo stát – prostě jak pravil klasik, absolutní bohatství a moc jsou daleko vražednější než absolutní majetková chudoba, dojebou skoro každého. ..)

fajt
fajt
11. 4. 2015 11:40
fajt
fajt
11. 4. 2015 11:44

no a neměli bychom zapomenout na nadčasová slova Ády – morálka a svědomí jsou výmyslem lewyho lidu, který zotročil svět …že šapiro. ..)

hudryper
hudryper
11. 4. 2015 12:11

Protože jsem svůj příspěvek k tématu uvedl pod článkem,který už brzo zmizí ze zorného pole čtenářů a jelikož mám zato,že jsem v něm upozornil na důležitou formu Zemanovy politiky, překopíroval jsem ho ještě jednou zde : Citovat hudryper • 11. Duben 2015 Béda napsal Mohl a musel to předvídat. Pokud je tolik inteligentní, vzhledem ke své mnohaleté politické praxi. V opačném případě by to vyvracelo tvrzení o jeho výjimečné inteligenci. Takže je zde důležitá varianta,že reakci na své neposlušné vystoupení očekával(aby ne,že?) a věděl, že nejvíc svým posměváčkům poslouží,když změní profil svého pobytu v Moskvě. Od začátku jsem byl přesvědčen… Číst vice »

jaa
jaa
11. 4. 2015 12:12

Dolmen napsal KIM je od pohledu opravdu směšná figura, to spoustě lidí stačí…, však Paroubkovi neúspěch ve volbách také způsobila jeho bradavice médii nafouknutá do velikosti fotbalového míče. Ale jaká je skutečnost, ví to někdo? Všechny informace máme pouze z jednoho kanálu a je zajímavé, že lidé, kteří nevěří informacím z tohoto kanálu o Rusku, věří bezvýhradně všem jeho informacím o KLDR. To je ale schizma, co? Vietnamci jsou potomci prastarých Vietů – do skupiny, kterou tvoří i Khméroví, , část Indinésanů a Siamců a dalších… proto vypadají zcela jinak než ostatní asiaté…..širokým a poměrně plochým obličejem jsou si podobní… Číst vice »

jaa
jaa
11. 4. 2015 12:28

fajt napsal a to jsem si myslel, že jako šálenému východňárovi by se nic tak ošklivého nemohlo stát – prostě jak pravil klasik, absolutní bohatství a moc jsou daleko vražednější než absolutní majetková chudoba, dojebou skoro každého. ..) no víte – je to pravděpodobné – s tou výjimkou že ne na kobereček ale složit účty řídícím pracovníkům. Vždyť co víme o jeho působení, vzniku majetku a pod. A kdoví čí vlastně ten majetek skutečně je.. Kdopak po něm tio imperium bude dědit.. nikdo neví…Víme kulový. Taky ta souvislost s Kiskou a navíc.. Bělobrádek, Sobotka, Babiš— i když se médialní kluci… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
11. 4. 2015 12:48

jaa napsal
Vietnamci jsou potomci prastarých Vietů – do skupiny, kterou tvoří i Khméroví, , část Indinésanů a Siamců a dalších… proto vypadají zcela jinak než ostatní asiaté…..širokým a poměrně plochým obličejem jsou si podobní a zárovň tak jiní pro naše namyšlené arijce…

Netušil jsem, že KLDR obývají Vietnamci. Možná jich tam pár žije, ale určitě jich nebudou miliony. :-)

Alena
Alena
11. 4. 2015 12:56

Pan Zeman je svérázný, inteligentní ,svým chováním a názory může rozviřovat diskusi na ožehavá téma. Na to, aby změnil či ovlivnil politická rozhodnutí je ale zoufale sám. Jeho názory nepodporuje ani jedna vládní politická strana. Pan Zeman nemá ani politickou sílu prosadit změny v ČT. Jeho osobní postoje mohou pomoci té přemýšlející části české populace, neovlivněné oficiální propagandou. I to je dobře

Béda
11. 4. 2015 13:14

Teď ještě aby se včas omluvil americkému atašé Reinhardtovi a třeba ho vemou opět dočasně na milost. Možná kdyby se cestou zastavil v Kyjevě a položil věneček k památníku Banderovi. Pak by bylo opět všechno v nejlepším pořádku.

bmw525i
bmw525i
11. 4. 2015 13:31

Béda napsal Na to, aby položit někde stranou věnec k pomníku padlým nemusel jet do Ruska. To mohl jít pěšky na Olšany. Ta účast je VEŘEJNÝ SMYBOL. A o to se zde hraje. Proto ten parlamentní poprask. Podporovatele nacistů a PNAC nemohou dovolit, aby někdo veřejně ukázal na to, že král nemá ani ten pověstný fíkový list. Proto donutili Zemana stáhnout hlavu zpátky do ulity. Naprostý souhlas. Osobně si vůbec nemyslím, že jeho nové rozhodnutí vyplynulo z nějaké jeho „politické předvídavosti“. Spíše mě napadla myšlenka na jeden zajímavý dokument, který jsem publikoval na http://desitka.org/?p=3843 (antikomunistům nedoporučuji kliknout, je to komunistický… Číst vice »

hudryper
hudryper
11. 4. 2015 14:30

bmw525i napsal Od 31. ledna 1984 vedla Správa kontrarozvědky pro ochranu ekonomiky (součást Státní bezpečnosti) Miloše Zemana jako prověřovanou osobu. Není jasné, co bylo důvodem sledování. Tak si začínám myslet kdo, kde a co na něj vyhrabal? Prověřovanou osobou bývaly zpravidla tzv. osoby nepřátelské socialistickému zřízení, anebo šlo o vyjádření STB k potencionálnímu přijetí do pracovního poměru na citlivé pozici. Vzhledem k tomu,že na rozdíl od Klause Zeman nastoupil do prognosťáku až na podzim ´89 a po svém prvním zveřejněném článku v měsíčníku k vědě a technice hned zase propouštěn, jsem si skoro jistý,že Zeman nespolupracoval a že nebyl evidován… Číst vice »

peter.
11. 4. 2015 15:07

Človek by povedal,že takú veľmoc ako USA,musia riadiť múdri ľudia,myslím na tých,čo ťahajú za nitky z úzadia.Ako môžu byť múdrymi,keď vstupujú do vojen po celom svete a teraz sa púšťajú do inej veľmoci – Ruska?Veď každý sedliak vie,že kde sa dvaja bijú,víťazí tretí.V tomto prípade Čína,ktorá je zo dňa na deň silnejšia ekonomicky aj vojensky.Zbrojí nevídaným tempom a ako to už býva,tak raz keď tých zbraní už bude mať veľa,tak ich aj použije.Čína môže stratiť aj dve tretiny svojich obyvateľov a tých pol miliardy ľudí čo ostane na žive,bude ešte stále dosť. Logický sled udalostí môže byť aj takýto :… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
11. 4. 2015 15:19

peter. napsal Človek by povedal,že takú veľmoc ako USA,musia riadiť múdri ľudia,myslím na tých,čo ťahajú za nitky z úzadia.Ako môžu byť múdrymi,keď vstupujú do vojen po celom svete a teraz sa púšťajú do inej veľmoci – Ruska?Veď každý sedliak vie,že kde sa dvaja bijú,víťazí tretí.V tomto prípade Čína,ktorá je zo dňa na deň silnejšia ekonomicky aj vojensky.Zbrojí nevídaným tempom a ako to už býva,tak raz keď tých zbraní už bude mať veľa,tak ich aj použije.Čína môže stratiť aj dve tretiny svojich obyvateľov a tých pol miliardy ľudí čo ostane na žive,bude ešte stále dosť. Logický sled udalostí môže byť aj… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 15:22

Peter,

proč byste fantazíroval? Vždyť veškeré dějiny kapitalismu jsou jedna velká anabáze válek a bojů velmocí o sféry vlivu a hegemonii, přičemž každý chvilku táhne pilku. Bez toho by se nemohlo jednat o kapitalismus. Přitom válka je byznys jako každý jiný – velice výhodný byznys pro bankéře, zbrojaře, rekonstrukční firmy… To o humanismu a demokracii jsou jenom kecy pro plebs. O to v kpitalismu nikdy nešlo. Šlo vždycky jenom o zisky – těch nahoře.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
11. 4. 2015 15:36

Občas se objevuje pravdivé tvrzení, že Čína ve své historii prakticky nevedla výbojné války jako třeba Japonsko. Jenže ještě nikdy nebyla Čína tak lidnatá a nepotřebovala tolik nerostných a nyní už nedostatkových zdrojů. Co nebylo, to může přijít spíš, než čekáme.

jaa
jaa
11. 4. 2015 15:37

Dolmen napsal
Netušil jsem, že KLDR obývají Vietnamci. Možná jich tam pár žije, ale určitě jich nebudou miliony.

NO DÍKY – už blbnu, samozřejmě je to překlep…

jaa
jaa
11. 4. 2015 16:06

hudryper napsal Prověřovanou osobou bývaly zpravidla tzv. osoby nepřátelské socialistickému zřízení, anebo šlo o vyjádření STB k potencionálnímu přijetí do pracovního poměru na citlivé pozici. Vzhledem k tomu,že na rozdíl od Klause Zeman nastoupil do prognosťáku až na podzim ´89 a po svém prvním zveřejněném článku v měsíčníku k vědě a technice hned zase propouštěn, jsem si skoro jistý,že Zeman nespolupracoval a že nebyl evidován v tzv. archivu X ani jako kandidát na spolupráci. Kromě toho,vážený bmw525i,jak negatívně se pobyt pod Komárkem projevil u Dlouhého, Dyby,či třeba Klause ? Nemají na Zemana nic, nemá po své dlouhé politické kariéře žádný… Číst vice »

peter.
11. 4. 2015 16:10

Georgius z Raduně napsal
Čína ve své historii prakticky nevedla výbojné

Už od decka som počúval starých ľudí,ktorí rozprávali o dávnych proroctvách v ktorých sa hovorilo o ovládnutí sveta žltou rasou.Na proroctvá veľmi neverím,ale dnes už je tá hrozba celkom zreteľná.A veľmoci namiesto toho aby sa pripravovali na eliminovanie tejto hrozby,tak ju ako keby nevnímali a nezmyselne sa snažia zlikvidovať jeden druhého.Len si predstavte ten ľudský potenciál .
Európa-550 miliónov
Rusko – 146 miliónov
USA – 310 miliónov
Čína – 1 400 miliónov

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
11. 4. 2015 16:20

Peter, mi připadá mnohem nebezpečnější než početní převaha odlišná mentalita žluté rasy. Ta snad v genech zakódovaná ochota podřizovat se zájmům vrchnosti a potlačit vlastní zájmy až k úplnému sebeobětování se. I když jsou to lidské bytosti, tak vždy mi připadají jako žlutí mravenci.

Irena
11. 4. 2015 16:37

S tím Kimem to perfektně podle mě shrnul ten německý satirik
https://www.youtube.com/watch?v=HUjH2RasyFE

moje jméno
moje jméno
11. 4. 2015 18:47
K. J.
K. J.
11. 4. 2015 20:13

Martin (už bez taky m) napsal K.J. je to jednoduché pane, vy nemáte někoho, koho máte rád – a na kom Vám záleží? Po mém soudu dělá to co okolnosti dovolují. Nijak Zemana nezbožňuji, ale chápu jej. Mne potěšil tím co říkal, kdyby „lezl ke křížku“ vůči Shapirovi, tož to by mne naštval a zklamal. Ale nic takového nedělá. Podívejte se na posledního Pjakina. Mi to došlo už dříve – díky tomu co nyní (a jak) prožívám… Síly ZLA šturmují. Ale NEMUSÍ VYHRÁT. NESMÍ. A NEVYHRAJÍ! MÁME TAKÉ SVÉ MOŽNOSTI. Všichni COSI MŮŽEME DĚLAT A UDĚLAT. MŮŽEME VŠICHNI PRACOVAT V… Číst vice »

fajt
fajt
11. 4. 2015 20:15

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/obama-a-castro-si-potrasli-rukou-nyni-je-cekaji-rozhovor/r~f1fc5caae02f11e4890a0025900fea04/ – Castro následně Obamu nazval „čestným člověkem“. A vyzval k vyřešení problému amerického embarga vůči Kubě. ..