Ukrajina: Videopřehled z 11. 4. 2015

Reklama


Ukrajina, Turecko: Ne všechna odvětví jsou v krizi. Tenhle špinavý byznys zažívá konjunkturu

Před několika lety byli na Ukrajině odsouzeni obchodníci, doktoři a hledači dárců, kteří řezali Ukrajince doma, v Ázerbájdžánu, Ekvádoru nebo v Kosovu.

Pro představu:

Ledvina stojí okolo 15.000 $. Což bylo v roce 2013 asi 120.000 UAH a v roce 2015 375.000 UAH.

Játra 40.000 $. Což bylo v roce 2013 asi 320.000 UAH a v roce 2015 1.000.000 UAH.

Průměrná mzda je na Ukrajině cca 2.700 UAH.

Po třech letech byli odsouzeni venku, obchod se rozjel nanovo a „dárci“ se začali dodávat do Turecka, kde rostou transplantační kliniky jako houby po dešti. Dárci se rekrutují ze zadlužených, chudých lidí. Dnes na Ukrajině při stoupající chudobě, nezaměstnanosti a stoupající neschopnosti obyvatel platit dluhy počet potenciálních dárců rychle roste.

Korupce na Ukrajině za rok 2014 vzrostla o 100 % a zločinnost se vrací na úroveň devadesátých let.

Zájemce o transplantaci orgánu zaplatí 120–150.000 $ . Minimálně 100.000 $ zůstane za nehty těm, co obchodují a provádějí transplantace.

Novinář kanálu 17 se vydává za dárce a po zdravotních vyšetřeních na klinikách na Ukrajině je posílán gangem do Turecka na operaci. Přesto, že výsledky svého šetření novináři dali kompetentním orgánům – myšleno policii a prokuratuře, nové „proevropské“ orgány neudělaly do dnešního dne nic.

***

13. 3. 2015. V kyjevské TV už říkají, co se v Praze ještě nesmí

***

28. 3. 2014, Kyrilovka. Pravý sektor nezákonně zabírá půdu

Vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš aktuálně přijal funkci poradce náčelníka generálního štábu ukrajinské armády. Pravý sektor až dosud patřil k soukromé armádě bývalého dněpropetrovského oligarchy Ihora Kolomojského a není jasné, zda se tímto krokem jejich vazby zpřetrhaly, nebo zda je to naopak tradiční Kolomojského snaha mít své lidi na důležitých státních úřadech. Pravý sektor nicméně nepodniká jen ve službách státu – velký poprask v ukrajinských sociálních sítích vyvolalo video, na němž několik ozbrojenců Pravého sektoru na zakázku jakéhosi agroholdingu zkouší už skoro rok vyhánět družstevníky z jejich pole.

Zdroj: Literární noviny

***

1. 4. 2014, Oděsa. Pověšený Porošenko

***

2. 4. 2015, Berlín. V Německu se léčí fašisti z Azova

Angela Merkelová dohodla s Petrem Porošenkem léčení dvaceti těžce raněných ukrajinských vojáků v německých vojenských nemocnicích. Televize ARD zjistila, že mezi nimi jsou dobrovolníci z praporů Azov a Donbas vyznávající nacionalistickou a fašistickou ideologii.

Činností Pravého sektoru se už zabývá i Amnesty International, podle nichž se jeho členové a jím verbovaní dobrovolníci dopouštějí porušování lidských práv a vojenských zločinů.

***

3. 4. 2015, Šortandy. UFO nad Kazachstánem

Občané vesnice Šortandy v Akmolinské oblasti pozorovali neobvyklý jev. Na nebi se několik minut pohyboval záhadný černý kruh. Místní obyvatel Roman Chalilov jev zachytil na kameru a publikoval na YouTube.

Komentář Rada Mika: Roj dalekonosných putinovských včel, které předtím v Česku ukradly med.

***

4. 4. 2015, Bratislava. Návštěva ministra zahraničí RF Lavrova u příležitosti 70. výročí osvobození Bratislavy

Lavrov pricestoval na Slovensko pri príležitosti pripomenutia si 70. výročia oslobodenia Bratislavy. Spolu s premiérom Robertom Ficom, predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim a Lajčákom položili vence na Slavíne. Více zde

Video: milda1963

***

4. 4. 2015, Krym. Konec závislosti na ukrajinské vodě

Na Krymu začala zkušební dodávka tlakové vody novým vodovodem. Ruští vojáci před termínem položili prvních 8 potrubních linek, kterými se bude voda trvale dodávat obyvatelům poloostrova. Rozhodnutí o vybudování vodovodu bylo přijato loni, poté co kyjevské úřady zablokovaly Severokrymský vodní kanál a oblast se tak ocitla fakticky bez pitné vody.

Zdroj: Politikus.ru

***

4. 4. 2015, Kyjev. Více než dva tisíce demonstrantů zablokovalo americké velvyslanectví

Asi dva a půl tisíce Ukrajinců 1. dubna obklopilo US ambasádu v Kyjevě. Lidé, kteří nesouhlasí s jmenováním cizinců do ukrajinské vlády stejně jako s intervencemi Američanů a Evropanů do veřejné správy této země, nesli transparenty s nápisy: „Nejsme dobytek!“ A také vydávali zvuky imitující zvířata.

Kromě toho, že protestující hýkali a bučeli, tak také spásali kapustu, kterou mezi ně organizátoři protestu distribuovali. Rovněž si nesli dvoumetrové mrkve se symboly Evropské unie. Tito disidentští obyvatelé Kyjeva na konci této demonstrace ještě US ambasádu poházeli hnojem.

Je zajímavé, že video z tohoto protestu bylo ze všech ukrajinských stránek odstraněno a uživatelé byli zablokováni. Místní žurnalisté se této události sotva dotkli.

Zdroj: Reformy.cz

***

4. 4. 2015, Kyjev. Odvolací soud nařídil vyplatit sociální dávky obyvatelům Donbasu

***

9. 4. 2015, Doněck. Noční ostřelování města

***

10. 4. 2015, Oděsa. Porošenko v Aleji slávy

Oslavy 70. výročí osvobození Oděsy přerostly ve srážky mezi „kulikovci“ a „euromajdanovci“. Jedni na prezidenta křičeli „Fašismus neprojde!“, druzí „Ukrajina nade vše!“ Více zde.

***

Pamatuj na ně…

Rusové, na rozdíl od nás, na své hrdiny nezapomínají.

K tématu: Berlín, 7. září 1945. Poslední společná vojenská přehlídka spojenců

***

Oj, ti Galju

Kubáňský kozácký sbor zpívá ukrajinskou lidovou píseň.

Přejít do diskuze k článku 19 komentářů