Ukrajina: Videopřehled z 11. 4. 2015

Ukrajina, Turecko: Ne všechna odvětví jsou v krizi. Tenhle špinavý byznys zažívá konjunkturu

Před několika lety byli na Ukrajině odsouzeni obchodníci, doktoři a hledači dárců, kteří řezali Ukrajince doma, v Ázerbájdžánu, Ekvádoru nebo v Kosovu.

Pro představu:

Ledvina stojí okolo 15.000 $. Což bylo v roce 2013 asi 120.000 UAH a v roce 2015 375.000 UAH.

Játra 40.000 $. Což bylo v roce 2013 asi 320.000 UAH a v roce 2015 1.000.000 UAH.

Průměrná mzda je na Ukrajině cca 2.700 UAH.

Po třech letech byli odsouzeni venku, obchod se rozjel nanovo a „dárci“ se začali dodávat do Turecka, kde rostou transplantační kliniky jako houby po dešti. Dárci se rekrutují ze zadlužených, chudých lidí. Dnes na Ukrajině při stoupající chudobě, nezaměstnanosti a stoupající neschopnosti obyvatel platit dluhy počet potenciálních dárců rychle roste.

Korupce na Ukrajině za rok 2014 vzrostla o 100 % a zločinnost se vrací na úroveň devadesátých let.

Zájemce o transplantaci orgánu zaplatí 120–150.000 $ . Minimálně 100.000 $ zůstane za nehty těm, co obchodují a provádějí transplantace.

Novinář kanálu 17 se vydává za dárce a po zdravotních vyšetřeních na klinikách na Ukrajině je posílán gangem do Turecka na operaci. Přesto, že výsledky svého šetření novináři dali kompetentním orgánům – myšleno policii a prokuratuře, nové „proevropské“ orgány neudělaly do dnešního dne nic.

***

13. 3. 2015. V kyjevské TV už říkají, co se v Praze ještě nesmí

***

28. 3. 2014, Kyrilovka. Pravý sektor nezákonně zabírá půdu

Vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš aktuálně přijal funkci poradce náčelníka generálního štábu ukrajinské armády. Pravý sektor až dosud patřil k soukromé armádě bývalého dněpropetrovského oligarchy Ihora Kolomojského a není jasné, zda se tímto krokem jejich vazby zpřetrhaly, nebo zda je to naopak tradiční Kolomojského snaha mít své lidi na důležitých státních úřadech. Pravý sektor nicméně nepodniká jen ve službách státu – velký poprask v ukrajinských sociálních sítích vyvolalo video, na němž několik ozbrojenců Pravého sektoru na zakázku jakéhosi agroholdingu zkouší už skoro rok vyhánět družstevníky z jejich pole.

Zdroj: Literární noviny

***

1. 4. 2014, Oděsa. Pověšený Porošenko

***

2. 4. 2015, Berlín. V Německu se léčí fašisti z Azova

Angela Merkelová dohodla s Petrem Porošenkem léčení dvaceti těžce raněných ukrajinských vojáků v německých vojenských nemocnicích. Televize ARD zjistila, že mezi nimi jsou dobrovolníci z praporů Azov a Donbas vyznávající nacionalistickou a fašistickou ideologii.

Činností Pravého sektoru se už zabývá i Amnesty International, podle nichž se jeho členové a jím verbovaní dobrovolníci dopouštějí porušování lidských práv a vojenských zločinů.

***

3. 4. 2015, Šortandy. UFO nad Kazachstánem

Občané vesnice Šortandy v Akmolinské oblasti pozorovali neobvyklý jev. Na nebi se několik minut pohyboval záhadný černý kruh. Místní obyvatel Roman Chalilov jev zachytil na kameru a publikoval na YouTube.

Komentář Rada Mika: Roj dalekonosných putinovských včel, které předtím v Česku ukradly med.

***

4. 4. 2015, Bratislava. Návštěva ministra zahraničí RF Lavrova u příležitosti 70. výročí osvobození Bratislavy

Lavrov pricestoval na Slovensko pri príležitosti pripomenutia si 70. výročia oslobodenia Bratislavy. Spolu s premiérom Robertom Ficom, predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim a Lajčákom položili vence na Slavíne. Více zde

Video: milda1963

***

4. 4. 2015, Krym. Konec závislosti na ukrajinské vodě

Na Krymu začala zkušební dodávka tlakové vody novým vodovodem. Ruští vojáci před termínem položili prvních 8 potrubních linek, kterými se bude voda trvale dodávat obyvatelům poloostrova. Rozhodnutí o vybudování vodovodu bylo přijato loni, poté co kyjevské úřady zablokovaly Severokrymský vodní kanál a oblast se tak ocitla fakticky bez pitné vody.

Zdroj: Politikus.ru

***

4. 4. 2015, Kyjev. Více než dva tisíce demonstrantů zablokovalo americké velvyslanectví

Asi dva a půl tisíce Ukrajinců 1. dubna obklopilo US ambasádu v Kyjevě. Lidé, kteří nesouhlasí s jmenováním cizinců do ukrajinské vlády stejně jako s intervencemi Američanů a Evropanů do veřejné správy této země, nesli transparenty s nápisy: „Nejsme dobytek!“ A také vydávali zvuky imitující zvířata.

Kromě toho, že protestující hýkali a bučeli, tak také spásali kapustu, kterou mezi ně organizátoři protestu distribuovali. Rovněž si nesli dvoumetrové mrkve se symboly Evropské unie. Tito disidentští obyvatelé Kyjeva na konci této demonstrace ještě US ambasádu poházeli hnojem.

Je zajímavé, že video z tohoto protestu bylo ze všech ukrajinských stránek odstraněno a uživatelé byli zablokováni. Místní žurnalisté se této události sotva dotkli.

Zdroj: Reformy.cz

***

4. 4. 2015, Kyjev. Odvolací soud nařídil vyplatit sociální dávky obyvatelům Donbasu

***

9. 4. 2015, Doněck. Noční ostřelování města

***

10. 4. 2015, Oděsa. Porošenko v Aleji slávy

Oslavy 70. výročí osvobození Oděsy přerostly ve srážky mezi „kulikovci“ a „euromajdanovci“. Jedni na prezidenta křičeli „Fašismus neprojde!“, druzí „Ukrajina nade vše!“ Více zde.

***

Pamatuj na ně…

Rusové, na rozdíl od nás, na své hrdiny nezapomínají.

K tématu: Berlín, 7. září 1945. Poslední společná vojenská přehlídka spojenců

***

Oj, ti Galju

Kubáňský kozácký sbor zpívá ukrajinskou lidovou píseň.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
11. 4. 2015 9:11

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-zlom-Andrej-Babis-jede-do-USA-Setka-se-s-Madeleine-Albrightovou-a-radou-hlavounu-370225 Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) v pondělí odletí na týdenní oficiální návštěvu USA, kde se zúčastní výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a sejde se s vlivnými politiky i podnikateli. ČTK to potvrdilo Ministerstvo financí. Babiš, jeden z nejbohatších Čechů, si podle serveru IHNED.cz část nákladů na cestu zaplatí ze svého…Český ministr financí se podle dnešních Hospodářských novin v zámoří setká například s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem, někdejší ministryní zahraničí USA a pražskou rodačkou Madeleine Albrightovou, šéfem ekonomických poradců v Bílém domě Jasonem Furmanem a také s několika… Číst vice »

fajt
fajt
11. 4. 2015 9:13

člověk by neměl zapomínat na jedno základní pravidlo, které platí od nepaměti a které zdokonalil středověk a vypiloval do dnešních demokraticky-korporátních časů – nejdříve by každý měl myslet na svůj majetek a pak teprve na svojí čest – protože dnes, více než kdy jindy platí, že skutečným demokratem je pouze ten , který má peníze, tedy majetek, tak by lidé nejdříve měli keťasit( u této bohulibé činnosti neexistují pravidla a sadomaso fantazii se meze nekladou) a pak se klidně srát i do politky ( ve finále i se zbraní v ruce, nebo ji dát nedemokratům v jeho zájmu) – že… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 9:14

http://www.zvedavec.org/vezkratce/10296/ Rusko: Rusko odmítlo účast na trojstranných plynových rozhovorech v Berlíně, kde měli zástupci Německa, Ruska a Ukrajiny hovořit o sepsání smlouvy podobné „zimnímu balíčku pro Ukrajinu“, který byl podepsán v říjnu 2014. Ukrajina doufá, že s Ruskem sepíše novou smlouvu na rok 2015, která by určila zlevněné ceny za dodávku plynu na léto i zimu. Rusko odmítlo dohovořenou schůzku s tím, že nemá čas. http://www.zvedavec.org/vezkratce/10295/ Národní umělkyně SSSR Ada Rogovceva navštívila fašistický DUK Pravého sektoru 11.4.15 Rusko: Národní umělkyně SSSR Ada Rogovceva navštívila fašistický Dobrovolnický ukrajinský korpus Pravého sektoru spolu se svou dcerou, herečkou Jekatěrinou Stěpankovoj, s režisérem a… Číst vice »

Béda
11. 4. 2015 9:19

http://www.zvedavec.org/vezkratce/10292/ „Ministři obrany Islandu, Finska, Dánska, Švédska a Norska vydaly společné komuniké proti Rusku Evropská unie: V komuniké považují Rusko za velkou hrozbu evropské bezpečnosti a prohlašují, že Evropa se musí připravit na možné krize a konflikt s Ruskem. Zmiňují zvýšenou vojenskou a zpravodajskou činnost Ruska v oblasti Baltu a vyjadřují svou solidárnost s pobaltskými státy…“ Rusko zřejmě může za ekonomickou krizi Západu. Pravděpodobně očekávají, že po tom co Západ předvádí v okolí západních hranic Ruska se Rusové stáhnou hlouběji do vnitrozemí a opustí oblast. Jak je možné, že nepovažují za hrozbu evropské bezpečnosti USA, které rozeštvaly a uvrhly do… Číst vice »

aram
aram
11. 4. 2015 10:40

Rekonstruovaný dokument přehlídky 7. září 1945 v Berlíně
https://docs.google.com/file/d/0B-LRICABERF4OEJBdnRodzlxVE0/edit?pli=1

orinoko
orinoko
11. 4. 2015 11:11

Njn,vzpominam, jak tu kdosi sepsal pajan na spolupracovnika STB, jako na nekoho, kdo tuto zemi vyvede z krizoveho vyvoje. Soudruzka Madla bude hostit Babise, no to mu opravdu nezavidm. Babisuv pel taje, jak snih zjara. Hlavne jeho volebni delnici budou mit orgasmus z emerickeho manualu. A takova to tehdy byla hadka.

Alena
Alena
11. 4. 2015 12:05

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-zlom-Andrej-Babis-jede-do-USA-Setka-se-s-Madeleine-Albrightovou-a-radou-hlavounu-370225 Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) v pondělí odletí na týdenní oficiální návštěvu USA, kde se zúčastní výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a sejde se s vlivnými politiky i podnikateli. ČTK to potvrdilo Ministerstvo financí. Babiš, jeden z nejbohatších Čechů, si podle serveru IHNED.cz část nákladů na cestu zaplatí ze svého…Český ministr financí se podle dnešních Hospodářských novin v zámoří setká například s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem, někdejší ministryní zahraničí USA a pražskou rodačkou Madeleine Albrightovou, šéfem ekonomických poradců v Bílém domě Jasonem Furmanem a také… Číst vice »

peter.
11. 4. 2015 13:31

Putin vysvetlil Poliakom celkom jasne,kto začal 2.svetovú vojnu
https://www.youtube.com/watch?v=BCN8tK1HxfY

Béda
11. 4. 2015 13:45

peter. napsal

Putin vysvetlil Poliakom celkom jasne,kto začal 2.svetovú vojnu
https://www.youtube.com/watch?v=BCN8tK1HxfY

Vynikající odkaz.

Vaska
Vaska
11. 4. 2015 15:10

k tomu kouřovému kruhu jsem našel toto – nakolik to může být pravda?– ale Pjakin hovoří o cvičení strategických bombardérů a stíhaček PVO – http://prvopodstata.blog.cz/1504/americka-letajici-hyperzbran-nad-kazachstanem-armada-ruska-v-plne-pohotovosti

Rado Miko
11. 4. 2015 18:12

Cesta na Donbass január 2015
Publikováno 19. 3. 2015
https://www.youtube.com/watch?v=QodQCWJ7h4A

Irena
11. 4. 2015 18:25

Béda napsal
Vynikající odkaz.

Já jsem to nechala běžet dál po tom odkazu a automaticky tam skáče perla za perlou s Putinem, některé vtipné a jiné méně, jako třeba tenhle
https://www.youtube.com/watch?v=4g9QSIiXCfs

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 4. 2015 23:16
Sio
Sio
12. 4. 2015 13:02

peter. napsal

Putin vysvetlil Poliakom celkom jasne,kto začal 2.svetovú vojnu
https://www.youtube.com/watch?v=BCN8tK1HxfY

Těžko proti tomu najít argumenty. Znalost dějin, vědomí, na čí straně je pravda a v neposlední řadě – železná logika.

peter.
12. 4. 2015 13:14

Sio napsal
Těžko proti tomu najít argumenty. Znalost dějin, vědomí, na čí straně je pravda a v neposlední řadě – železná logika.

Však? A ten Tusk tam pri jeho slovách stojí ako taký ko.ot na svadbe.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 4. 2015 20:33