Nevstříc EET

Zítřejší zavedení výmyslu „toho Trockého ze Slovenska“ je očekáváno se smíšenými pocity.

V předvečer zavedení v naší obci zavřela turistická hospoda i obchod naproti ní. Obec má zhruba sedm set duší. Zůstal jeden obchůdek se vším možným i nemožným, kde si, jak už je to na vsi zvykem, musíte vše  objednat, a nechcete-li způsobiti svízel, pak i odebrat. Čekání na pekaře (bochníky předem rozpočítány) pak frontou připomínají buločnou v Usť Ižmě kdysi v 70. letech minulého století.

Přesto měl místní obchod velkou venkovskou specifiku. V zemi, kde milion lidí ne vlastní vinou nepracuje,  je zapotřebí zejména starší generaci úvěrovat. Babička Nováková, jejíž nezaměstnaný padesátiletý  syn „vypadl“ z evidence poskytovatelů dávek (bohužel se nejmenuje Kamel Ahmad a nemá afghánský doklad) si mohla, ještě vloni, vzít pečivo, nějaké cigarety, maso i pivo (zmiňuji proto, že venkovští nezaměstaní se zásadně, podle Prahy, válejí na zápraží, hulí, a  chlastají). Pokladní obchodu nákup sečetla, a babička  Nováková (nom de guerre všech babiček) zaplatila, až přišel důchod nebo až jí syn předal po částech vydělanou hotovost za různé vnitrovesnické výpomoci.

Letos, a od zavedení EET zvlášť, už toto úvěrové financování, jinak zcela zákonné v byznyse, možné není a nebude. Prodej bude just in time, s hromadou papíru, aby si nedej bože nikdo nekoupil daňově neregistrovaný  citron. Všetci kradnú zvláště takýto venkovania, řekl by předseda ANO.

Nu ovšem. Babiš není v politice týden. Nikdy mu nevadilo, když lékaři, někteří neradi, jiní nadšeně, pumpovali z pacientů třicetikoruny, házeli je do stolu, a mezi sebou si stěžovali, kdo že má to kilo mincí denně měnit. Obvoďák si vydělal na sestru, jiný si pořídil nové fáro, a život běžel i bez EET, účtenek validních pro Finanční správu, a snad  korunky platil u lékaře i pan Babiš, možná i pan Heger. Realita života plného protikladů. Pravda, mohl bych připomenout, že první manželka pana Babiše byla a zřejmě i je lékařkou, ale bylo by to jen plácnutí anakondy mušími křídly.

Realita EET biľakovsky „pre všetkých“ nastane zítra, a uvidí se, zda to lidé, nejlépe hlasováním u voleb, zúročí, nebo se budou utěšovat účtenkovou loterií a tím, že třeba něco vyhrají. Přál bych si, aby demiurg, tvůrce nápadu s EET, vložil do loterie své francouzské restaurace s michelinskou hvězdou, pořízené ve Francii z našich daní, které tak živě otevírá kuchař Zdeněk Polreich, s oním  šéfkuchařem našich osudů, Babišem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 2. 2017 19:59

Češi našli trik, jak se vyhnout EET i zákazu kouření. Z toho pan Babiš radost mít nebude

https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1107-cesi-trik-eet-zakaz-koureni-babis

Alena
Alena
28. 2. 2017 20:15

nejlépe by bylo neziskový sektor zavést do dalších odvětví
např. zemědělství- klub za zachování kvalitní orné půdy apod.
Výsledek EET- přesun do těchto neziskových spolků nebo zcela do šedé ekonomiky

Alena
Alena
28. 2. 2017 20:24

dobré názory na EET v diskusích zde:
http://leva-net.webnode.cz/news/babis-je-sice-tvari-eet-ale-bez-socdem-by-to-neprosadil/
podotýkám, že v ČR vítězí jako vždy závist. Konečně si to ti živnostníci vyžerou…
jsou to jen zloději….

hudryper
hudryper
28. 2. 2017 20:42

Zdá se.že si z EET vzal příklad i admin OM. Když jsem uviděl pod článkem našeho humoristy šlechtického rodu ,ale se starostmi lůzy,že už jsou v diskusi tři příspěvky,kliknul jsem zvědavě na černé políčko. A hle, bez přihlášení se heslem mne systém nepustil , nenechal mi přečíst,co duchaplného se již pod článkem objevilo. Tak jsem se přihlásil heslem. Zkrátka přituhlo, nejenže i nadále nutno čekat ,až se systému uráčí vylepit příspěvek,nyní už zřejmě nebude možné ani pasívní účast na diskusi. To si ty diskuse budou číst jenom čtenáři s heslem v systému přístupu do diskuse ? Vzhledem k tomu,jak všichni… Číst vice »

Alena
Alena
28. 2. 2017 22:14

konec konců- smysluplnou zaměstnanost dokáže na vesnicích zachránit lokální ekonomika. Tam bych viděla naplnění spolkového hospodaření- bez zisků a pouze za účelem vlastní obživy a obživy nejbližších. Neziskový spolkový život má opodstatnění zvláště proto, že se budeme od dubna řadit mezi rozvojové země.
Největšími lobisty politiků- pokud se za tímto účelem sami politiky nestali- jsou nadnárodní korporace. Stále víc bobtnající státní aparát včetně dozorujících represivních složek by měli živit a krmit z daní pouze a jen tyto nadnárodní subjekty, které beztak dostali státní majetek za hubičku.

Alena
Alena
28. 2. 2017 22:29

kecy, kecy a kecy, Andreji
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozsahle-zdrazovani-potravin-Do-veci-se-vlozil-Andrej-Babis-Toto-rekl-pro-PL-477563
řekni ovčánkům pravdu. Jsme zcela závislou kolonií, a budeme mít takovou životní úroveň, která nám bude zvenku nadirigována

Aleš
Aleš
1. 3. 2017 5:56

Medvěda rozporcovat bez EET a po tmě a na ohlodanou kost EET na tvrdo. Neoliberální efektivní cesta ke genocidě. VTTIP né bude, když po volbách největší odpůrci EET z řad asociální pravice z ODS a TOP budou plédovat pro koalici s Babišem, aby zastavili komunismus a Rusko… Alena: sektory, kde by EET byla potřeba jako sůl – bankovnictví a peněžní služby, pojišťovnictví, energetika, těžba, telekomunikace, internetový prodej Ještě jste nepochopila hru elit, rozděl a panuj, tentokrát na téma živnostníci proti zaměstnancům? Pokud Babiš nebude sloužit jen jako efektivní výběrčí výpalného komplexním globálním teroristickým organizacím, pořád to může sloužit k narovnání… Číst vice »

Alena
Alena
1. 3. 2017 6:38

zrovna na bankovnictví, peněžní služby, pojišťovnictví se EET nevztahuje. Narovnání ekonomických vztahů eliminací šedé ekonomiky se rozhodně konat nebude, spíše firmy, které podvádějí, do šedé ekonomiky vstoupí úplně. A to buď legálně, uzavíráním spolků, nebo zakládáním a rušením firem přes bílé koně, nebo zcela rezignací na viditelný trh. Mnou účtované hospody po zavedení EET snížily tržby, číšníci nestačí mnohdy markovat. Narovnání ekonomických vztahů neproběhne přes administrativní opatření, ale jedině odstraněním monopolů a vyvedení firem z daňových rájů. Malí živnostníci jsou , co se týče svobody ekonomického rozhodování, zcela v područí velkých korporací. Velké korporace zdaňují v daňových rájích, na ty… Číst vice »

Alena
Alena
1. 3. 2017 6:44

Andrej už pochopil dávno , že pokud se mají jeho firmy držet nad vodou, je zapotřebí získávat státní zakázky a dotace.
Úmysl „narovnat“ ekonomické vztahy je přesně o likvidaci malých živnostníků, a otevření trhu velkým firmám.
Pro koncového spotřebitele nastane jediný efekt- zdražování- a další snížení kvality výrobků

Bety
Bety
1. 3. 2017 7:51

Je to stále o jednom – co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Potrestáme malé zlodějíčky a spolu s tím zamotáme kebuli a znepříjemníme život těm, co se hloupě drží námi předepsaných zákonů (zase jim ubyde čas a prostor na to, aby si vyskakovali). Velká zlodějna není zlodějna, to je EKONOMIKA.

zedd
zedd
1. 3. 2017 8:03

S tím třicetikorunovým nesmyslem vyvstávaly i trochu komické problémy: Moje zubařka je velmi svědomitá a je jí naprosto jasná role dodržování vysokého hygienického standardu v ordinaci. Hrstě drobáků, které prošly stovkami letitých peněženek, prostě nepatří tam, kde se odvrtávají nervy v lebce. Těch třicet kaček musel mít tedy pacient připravených a vhodit je do misky hned u dveří, aby se paní doktor ani paní sestra toho svinstva nedotkly.

Bety
Bety
1. 3. 2017 10:55

Tak jsem se od jednoho trolla na Nové republice dozvěděla, že podle am. Gallupova ústavu po jím provedeném průzkumu byli Češi označeni za druhý nejvíce negativistický národ na světě. První prý je Řecko. Takže Řecko zřejmě držkuje, že ho banky přivedly na buben. My máme odpor ke všemu co se nám vnucuje zřejmě zakódovaný v genech, tak nás za trest zařadili mezi rozvojové země. Ať se sluníčkáři snaží jak chtějí, my se pořád mračíme, nebo posmíváme.
Hitler by to vyřídil jednou provždy, ale chudák to nestihl. Co teď s námi?

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
1. 3. 2017 12:12

„Béda • 28. února 2017 Češi našli trik, jak se vyhnout EET i zákazu kouření.“ Už jsem to slyšel i verzi „hele, a mám něčím zakázáno založit si oficiálně kuřárnu, moje placená služba bude že poskytnu chlapům klidné místo na zakouření, nekuřák vstup na vlastní riziko po podpisu na listině, že byl seznámen s riziky, to bude hlavní předmět činnosti a pouze vedlejší bude pivo na osvěžení hrdla ??“ No, pár much by se našlo. Pozor – toto není právní rada, a vlastně vůbec žádná rada :-) Lidi koumaj a případná represe za obcházení zákona bude záležet jen na politické… Číst vice »

Béda
1. 3. 2017 12:44

Podnikatelé ovšem málokdy zlevní, když jsou jim sníženy daně anebo ceny vstupů (PHM, energie, volání etc). V tomto konkrétním případě je jedním z hlavních cílů zavádění EET – vyšší výběr daní na základě TRANSPARENTNÍHO PODNIKÁNÍ, kde budou mít všichni podnikatelé jednotné podmínky v tom , že se omezí možnost nelegálního podnikání, které některé podnikatele doposud oproti jejich poctivější konkurenci zvýhodňovalo. Takže ono je to vskutku tak, že nejde o diskriminaci, jde o rovné podmínky pro všechny tržní konkurenty (alespoň účetním ohledu, které odstraňují určité nerovnosti na trhu- koneckonců u části podnikatelů došlo ke kompenzaci formou nižší DPH) a bonusem je… Číst vice »

Béda
1. 3. 2017 12:56

Alena napsal Andrej už pochopil dávno , že pokud se mají jeho firmy držet nad vodou, je zapotřebí získávat státní zakázky a dotace. Úmysl „narovnat“ ekonomické vztahy je přesně o likvidaci malých živnostníků, a otevření trhu velkým firmám. Pro koncového spotřebitele nastane jediný efekt- zdražování- a další snížení kvality výrobků Andrej je politický podnikatel. Do politiky nešel a neinvestoval horentní sumy určitě proto aby na tom tratil. Prostě mu to pomůže v boji s konkurencí a k navýšení zisků jeho impéria. Jenom naivkové mohli uvěřit tomu, že by multimiliardář šel do politiky, „sloužit lidu“. Prostě si hledí svého a dělá… Číst vice »

Admirál
Admirál
1. 3. 2017 13:21

Hospody a malé krámky na malých vesnicích a periferii měli problémy vždycky. Za komunistů tam držela hospody Jednota a dotovala ztráty. EET do toho nic zásadního nevneslo. Pouze se ztráta zvětší o zaplacené daně.

Jsem jeden z těch, co se podílel na vzniku takového „klubu“, o kterém je také řeč v článku. Důvodem jeho vzniku nebylo zavedení EET, ale že jsme nedokázali uživit při udržení přijatelných cen hostinského.

Příčinou problémů hospod a krámků není podle mne EET, ale všeobecně nízká kupní síla obyvatel kolonie. Lahváč koupíš za půl ceny točeného v hospodě. Hodně lidí na to nemá.

Admirál
Admirál
1. 3. 2017 13:26

Ještě k odmítačům EET:

Tolerovat neplacení daní určité skupině podnikatelů byť s bohulibým odůvodněním je tím nejblbějším způsobem dotace.

Béda
1. 3. 2017 13:41

Malé krámky nelikviduje nějaká EET ale nesmiřitelná tržní konkurence velkých řetězců, které jako velkoodběratelé mají od dodavatelů velké marže – někdy si dokonce z pozice tržní síly vynucují od dodavatelů výkupní ceny blízké dumpingové ceně zboží. Řetězce pak logicky poskytují zákazníkům nižší ceny (mají z čeho) , dávají akční ceny na zboží aby přitáhly zákazníka ke svým regálům (důležité je především zákazníka dostat do svých prostor – tam mezi narvanými regály si již zboží najde cestu k zákazníkovi domů). Dalším faktorem jsou rozmáhající se nízkonákladové e-shopy, které počítačově gramotnější části veřejnosti přinášejí další cenovou úsporu (v tržní konkurenci s nimi… Číst vice »

mm
mm
1. 3. 2017 14:37

nevěnoval jsem se tomu, nevím. Ale není pravda, že pan Babiš, místo toho aby danil své peníze, využil Kalouskova zákona, a vydal obligace své firmy, pardon, dluhopisy pro dlouhoprsté, v ceně jedna koruna česká? A koupil si jich za miliardu. Přirozeně, z jedné koruny české se vždy vyvine bagatelní daˇ. Viz chudék Honzík Fischer, kterému lidé posílali onu kačku na transparentní prezidentský účet, což každé připsání zatížilo poplatkem vyšším než jedna Kč….. Ale miliardou dluhopisů za kačku můžete ručit. Prostě, o peníze nepřijdete. Představte si, že dvacet tisíc, co stojí náklad práce (odvody) za jednoho učitele by si tento mohl… Číst vice »

Béda
1. 3. 2017 14:42

mm napsal nevěnoval jsem se tomu, nevím. Ale není pravda, že pan Babiš, místo toho aby danil své peníze, využil Kalouskova zákona, a vydal obligace své firmy, pardon, dluhopisy pro dlouhoprsté, v ceně jedna koruna česká? A koupil si jich za miliardu. Přirozeně, z jedné koruny české se vždy vyvine bagatelní daˇ. Viz chudék Honzík Fischer, kterému lidé posílali onu kačku na transparentní prezidentský účet, což každé připsání zatížilo poplatkem vyšším než jedna Kč….. Ale miliardou dluhopisů za kačku můžete ručit. Prostě, o peníze nepřijdete. Představte si, že dvacet tisíc, co stojí náklad práce (odvody) za jednohoučitele by si tento… Číst vice »

brankoslav
brankoslav
1. 3. 2017 18:23

Fňuk, musíme platit daně, fňuk, vždyť jsme to vždy ojebali a zkusíme ojebat znovu, fňuk, jsme chudáci sotva nad vodou, socky nám to závidí, fňuk, fňuk, babiš umí využít zákonných možností této země (to že ty „možnosti“ jsou na hovno, je věc jiná) a já jsem blb, který umí hovno, fňuk já jsem dvacet let ojebával, co si to dovolují, vždyť je to „normální“, fňuk, stařenky nebudou moci chodit v Zapadlé Lhotě na nákup, asociálové oškliví etc etc etc. Zkrátka, zaměstnanče tahej a drž hubu, ale pro nás, novodobou šlechtu platí jiné zákony, musí se to zkrátka vidět politicky (27… Číst vice »

Alena
Alena
1. 3. 2017 18:54

fňuk, fňuk, a nám zaměstnancům moc nepřidají a neustále se zdražuje fňuk, fňuk-
tak si budou zaměstnanecké socky užívat důsledků EET

Alena
Alena
1. 3. 2017 19:01

Admirál napsal

Ještě k odmítačům EET:

Tolerovat neplacení daní určité skupině podnikatelů byť s bohulibým odůvodněnímje tím nejblbějším způsobem dotace.

to není dotace, ale vyrovnávání konkurenčního nevyváženého prostředí ,jak psal výše Béda. Naprosto čisté prostředí ( pokud se podaří nastavit), zlikviduje v první linii živnostníky žijící v místech s malou kumulací obyvatel a nízkou kupní silou.
Prostor okamžitě obsadí nadnárodní koncerny, které přinesou zdražování a další snižování kvality produktů.
Tyto koncerny mají jednak sídla v daňových rájích, jednak úspěšně využívají při vysokých obratech schopnost optimalizovat daně.
Po zavedení EET se tedy nedá mluvit o narovnání konkurenčního prostředí

Béda
1. 3. 2017 19:03

Alena napsal

fňuk, fňuk, a nám zaměstnancům moc nepřidají a neustále se zdražuje fňuk, fňuk-
tak si budou zaměstnanecké socky užívat důsledků EET

Podnikatelé, ti si to náklady spojené s EET dají do nákladů, využijí případných úlev na dani a ZDRAŽÍ. Zaměstnanci jsou ale v kapitalismu česáni vždycky, všude, důsledně a bez kompromisů.

brankoslav
brankoslav
1. 3. 2017 19:28

Moji milí, to co tu předvádíte je přesně ta příčina, proč je tahle země tam, kde je-v prdeli. Zákon, právo, pořádek, toť veteš snílků a naivních prudičů (asi bohužel i já). Možná moje profesionální deformace, ale ono se to nějak dělá, ono se to nějak ojebe, ono se to nějak… to je zkrátka mor. V téhle zemi vydává parlament zákony, kterým se nikdo neřídí, nebo jen tak „přiměřeně“, občas, když se to hodí (lze využít na likvidaci nepohodlných, pak najednou „ono se to tak dělá“ neplatí). A prosím, Babiš, když si to u vás posral, tak to tomu čechočobolovi, nomenkl.kádrovi… Číst vice »

Admirál
Admirál
2. 3. 2017 5:10

Alena – „to není dotace, ale vyrovnávání konkurenčního nevyváženého prostředí“

Takže dotace. Platí co, jsem napsal. Jsem překvapen, že hájíte tuto Kalouskovu metodu dotování.

Souhlas s tím, že podmínky nejsou rovné, ani nikdy nebyly. příchodem kapitalismu do Česka se zviditelnilo.

Když dotovat, tak jinak. Obec dá prostory zdarma i s otopem atd. Neziskový klub je podle mé zkušenosti také řešení.

Alena
Alena
2. 3. 2017 7:23

Admirál napsal

Alena – „to není dotace, ale vyrovnávání konkurenčního nevyváženého prostředí“

Takže dotace. Platí co, jsem napsal. Jsem překvapen, že hájíte tuto Kalouskovu metodu dotování.

Souhlas s tím, že podmínky nejsou rovné, ani nikdy nebyly. příchodem kapitalismu do Česka se zviditelnilo.

Když dotovat, tak jinak. Obec dá prostory zdarma i s otopem atd. Neziskový klub je podle mé zkušenosti také řešení.

obecně souhlas, ale zametají-li se schody odshora nahoru místo naopak, vzniknou neslučitelné paralelní společnosti, ještě větší bída, a ještě větší bor…

Alena
Alena
2. 3. 2017 7:24

Alena napsal
obecně souhlas, ale zametají-li se schody odshora nahoru místo naopak, vzniknou neslučitelné paralelní společnosti, ještě větší bída, a ještě větší bor…

oprava- zametají-li se schody odzdola nahoru

Admirál
Admirál
2. 3. 2017 13:44

Nebuďme naivní. Oni nejsou schopni řešit příčiny problémů – ty jsou totiž základem systému.

Oni už nejsou schopni řešit ani důsledky – maximálně se snaží je bagatelizovat nebo o nich nemluvit nebo od nich odvést pozornost řešením marginálií. Jenže už jim to přestává fungovat. Pára v papiňáku bez ventilu se ohřívá. Jejich vůdci mají jediný recept. Nejde li to silou, musí to jít ještě větší silou. V souboji s papiňákem jim ale tento „moudrý“ postup nemůže dlouho vydržet.

zedd
zedd
3. 3. 2017 9:58

Žiju na vsi (10 obydlených baráků), nejbližší život 3Km. Tam má obchůdek a hospodu jeden majitel. Inet už do baráku zavedený měl, tak s tím náklady mít nebude a obchůdek novou kasu utáhne. Večer mu do hospody přijde asi 10 lidí a v chlastu každej nechá tak 150 kaček. Trochu se zahojí o weekendech, kdy bude mít tržbu tak třínásobnou. Z toho už kasu zaplatí jen těžko. Ale větší problém bude s kouřením. Všichni štamgasti kouří, takže jediná oficiální společenská prostora pro celé okolí skončí. Barák je to veliký a součástí je i docela rozlehlý sál, kde se párkrát do… Číst vice »

zedd
zedd
3. 3. 2017 10:11

No a když jsme u těch rovných podmínek: Pokud stát vymýšlý takovéhle brejkule, měl by zajistit i infratrukturu k jejich realizaci. Tedy měl by dodat technologii a poskytovat možnost jejího pronájmu. Aspoň za určitých kritérií.

Gatta
Gatta
3. 3. 2017 10:46

Alena napsal

kecy, kecy a kecy, Andreji
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozsahle-zdrazovani-potravin-Do-veci-se-vlozil-Andrej-Babis-Toto-rekl-pro-PL-477563
řekni ovčánkům pravdu. Jsme zcela závislou kolonií, a budeme mít takovou životní úroveň, která nám bude zvenku nadirigována

Také si myslím, že by se to mělo oficiálně vyhlásit. Prezidentem Zemanem v Novoročním projevu, nebo 28. října – „Ano, jsme kolonií!. Masaryku promiň …“

Pak by konečně měla jasno média i prostý lid. Takhle si to lidi už roky říkají mezi sebou, ale když se pak stane něco, co tohle jejich přesvědčení potvrdí, tak se znovu a znovu hrozně diví.