Nezaměstnanost klesla na 6,2 procenta

Česko má pátou nejnižší nezaměstnanost v EU

Nezaměstnanost v Česku klesla v červnu proti květnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,2 procenta. Bez práce bylo 451 395 lidí, což je nejméně od dubna 2009, informoval ve čtvrtek Úřad práce ČR.

Volných pracovních míst bylo nejvíce od prosince 2008, zaměstnavatelé jich v červnu nabízeli 96 983. Na jedno volné místo tak v průměru připadlo 4,7 uchazeče, uvedl úřad v tiskové zprávě. Pokles nezaměstnanosti očekávali i ekonomičtí analytici.

Meziměsíční pokles nezaměstnanosti zaznamenalo všech 77 regionů – největší okres Prachatice (o 8,6 procenta), Český Krumlov (o 6,6 procenta) a Jindřichův Hradec (o 6,4 procenta).

„Situaci na pracovním trhu ovlivňuje především zotavující se ekonomika a pozvolný hospodářský růst. Zaměstnavatelé nám hlásí nárůst zakázek ve výrobě, službách a hlavně ve stavebnictví. V plném proudu jsou také sezónní práce,“
řekla zastupující generální ředitelka úřadu práce Kateřina Sadílková.

Česko má pátou nejnižší nezaměstnanost v rámci celé EU a lepšími výsledky se může pochlubit pouze Německo, Velká Británie, Malta a Lucembursko.

Zdroj: Esondy

Stanův komentář: Když 6,2 je ve skutečnosti něco kolem jedenácti.  Ať žijí shadowstats!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
10. 7. 2015 6:59

neviem ako je to v CR, na Slovensku nie je evidovana skutocna nezamestnanost, ale len takzvana „evidovana nezamestnanost“. to znamena, ze kto nie je v evidencii, nie je nezamestnany (!). a kto nie je v evidencii, ten je takzvane „dobrovolne nezamestnany“ a musi si platit odvody, inak exekucia. z evidencie je mozne vyradit cloveka pre rozne banalne priciny, napriklad sa nedostavil v urceny den na Urad prace, alebo nesplnil nejake kriterium. nie su evidovani ako nezamestnani ani statisice ludi ktori vycestovali za pracou do zahranicia, takze suma sumarum evidovanych nezamestnanych je asi 400000 a skutocny pocet ludi, ktori si nenachadzaju… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 7. 2015 7:07
fajt
fajt
10. 7. 2015 7:12

do toho okolo dvě stě tisíc bezdomovců, dva mega lidí v těžké chudobě a další miliony, kteří živoří z výplaty do výplaty – a přesto tahle zbídačená armáda nedá na svůj koncentrák a své bachaře ( spíše sonderkommando ) dopustit – evoluce jako řemen, čím větší svině a kokot, tím více společnost slintá blahem a odměňuje ho benefity …a intelektuálové pějí chválu. ..)

mirror
mirror
10. 7. 2015 7:46

Co si stěžujete, vždyť nezaměstnaní nejsou téměř vidět (pokud je nemáte v rodině). Televize a rozhlas mlčí, Svobodnou Evropu, která je šiřitelkou pravdivých informací, ani nenapadne si nezaměstnaných všímat. Kdyby nezaměstnaní o to stáli, mohli by si vymoci demokraticky jeden televizní kanál. Mohli by ukazovat, kde jsou volná místa a kde plnili popelnice po rautu celebrit.

Béda
10. 7. 2015 7:54

Společnost blahobytu nevidí co nechce vidět a co vidět „není potřeba“. Třeba bezdomovce – ti se vzpomenou jenom při nějaké reklamní humanitě anebo charitě, která problém neřeší. Stejně tak nechce vidět nezaměstnané, pídit se po příčinách nezaměstnanosti – to se raději grantově zabývá Romy (kteří jsou pouze jednou z podmnožin „vykořeněných“. Stejně tak nechcce vidět co se skutečně dělo na majdanu a co se dělo na Ukrajině. Namísto toho vidí s klapkama na očích pouze Zaorálka a různé jednostranné nájemné politology placené z grantů, sponzorských darů a eráru, který tu zahraniční politiku provádí. Humanitární „pravdu“ založenou na jednorázových precedentech dnes… Číst vice »

Béda
10. 7. 2015 8:14

Papír snese všechno. Již komunisté se rádi chlubili pozitivními výsledky.

Vlastimil
Vlastimil
10. 7. 2015 8:55

Přitom by k minimální nezaměstnanosti mohla vést univerzální cesta. Všichni nezaměstnaní, kdekoliv na světě, dostanou nějakou mzdu, pokud budou sázet stromy.
To je rada platná pro všechny systémy. Kdyby se toho debilní vládci, kteří sami sebe nazývají moudrými, drželi, dnes by byla Sahara nejvetším pralesem světa. Obrazně řečeno.

Gatta
Gatta
10. 7. 2015 11:15

Vlastimil napsal

Přitom by k minimální nezaměstnanosti mohla vést univerzální cesta. Všichni nezaměstnaní, kdekoliv na světě, dostanou nějakou mzdu, pokud budou sázet stromy.
To je rada platná pro všechny systémy. Kdyby se tohodebilní vládci, kteří sami sebe nazývají moudrými, drželi, dnes by byla Sahara nejvetším pralesem světa. Obrazně řečeno.

Nevím nakolik by to bylo univerzální řešení, ale taky už jsem jich už zepár zasadil. I dubů …
https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ

idiotronic
idiotronic
10. 7. 2015 12:04

Gatta napsal Nevím nakolik by to bylo univerzální řešení, ale taky už jsem jich už zepár zasadil. I dubů … https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ Ten film jsem viděl před mnoha léty a je zajímavé, jak jednoduchými prostředky lze vytvořit působivé dílo. Ale: 70 let v zámecké zahradě našeho města (dříve též Sady 7. května) nikdo nic nezasadil, až teď se objevují za evropské peníze první stromky. Staré stromy již začínaly ohrožovat bezpečnost chodců. Paradox: výsadba probíhala sama vlivem dvojice buků červených, jehož jeden mohutný exemplář přervala lokální vichřice v loňském květnu. Do té dooby tato dekorativní dřevina každoročně plodila desetitisíce mladých stromků do… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 7. 2015 16:26

„Kdo sází stromy, ten myslí na budoucnost“.

I když třeba ví, že se jí už nedožije.