Americký president: Zrychlujeme výcvik sil Islámského státu…

Barack Obama, 6. 7. 2015, tisková konference v Pentagonu: „V souladu s dalšími opatřeními, která jsem nařídil v minulém měsíci, zrychlujeme výcvik sil IS, včetně dobrovolníků ze sunnitských kmenů v provincii Anbar…“

Jde o pouhé freudovské přeřeknutí, nebo spíše o zoufalé volání bezmocné loutky vojensko-průmyslového komplexu o pomoc?

Webové stránky Bílého domu již tuto „trapnou chybu“ Baracka Obamy oficiálně korigovaly. Bylo to poprvé, co Bílý dům editoval přepis presidentova projevu.

Více v ANJ např. zde.

35
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
35 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
orinokohudryperlehoBetyBéda Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

i kdyby řekl přímo, že ISIL je jeho vymodlené děcko a osobně je zaláskovaný do hlavního imáma a velitele černých nesmrtelných, tak není síla na planetě, která by ho postavila do haptáku a vypláchla mu rypák – to nebylo přeřeknutí, to byla demonstrace síly a neomezeného mocenského postavení vlastníků zeměgule. ..)

PS : Volodja mu zase cinkne, jestli přitom počítají i s jeho maličkosti . ..)

Béda
Člen
Béda

Oficiálně bojují proti ISIL a neoficielně ho podporují. To je ta „konzistence“ a principiálnost americké politiky, kde jeden (se svými poskoky) může cokoliv co zakazuje a za co trestá druhé.

Béda
Člen
Béda

KyberBerkut : Kyjev nezakázal jen ruská média, ale i Hlas Ameriky

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150710/677607.html#ixzz3fTR9QeaP

Béda
Člen
Béda
lubajs
Člen
lubajs

Každá lumpárna se jednou provalí. Není to tak dávno, kdy vedení NATO obhajovalo shazování zásob jídla, zbraní a munice letadly NATO na pozice IS, že to prý bylo omylem a omylem prý bylo i bombardování pozic legitimní Syrské armády místo IS. Už tehdy jsem byl přesvědčen, že to nebylo omylem a IS je tajná vojenská jednotka USA.

Béda
Člen
Béda

Nedávno se nositel Nobelovy ceny míru přiznal, že Američané jako vyvolený národ mají právo zkroutit ruce, kumukoliv kdo je nebude poslouchat, nyní se prořekl (vrabci si o tom již dlouho štěbětaly) že USA podporují ISIL se kterým údajně bojují. Jsem si jist, že kdyby žil Hitler, byl by téměř jistým adeptem na další Nobelovku míru.

Béda
Člen
Béda

štěbetali…

K. J.
Člen
K. J.

Jo, jo, i černý muž v bílém domě může mít světlé chvilky upřímné pravdomluvnosti… Zajímavé je, že ten pohunek v uniformě za ním nehnul ani brvou.

Béda
Člen
Béda

http://www.hlavnespravy.sk/moldavsky-majdan-desiatky-tisic-demonstrantov-protestuju-za-pripojenie-k-rumunsku/644051

V Moldavsku tisícky demonštrantov protestovali za pripojenie k Rumunsku. Protestu sa zúčastnili aj poslanci z Rumunska. Ak sa tento projekt podarí, mohlo by to viesť k občianskej vojne v Moldavsku – vzhľadom na to, že východ krajiny je pod ruským vplyvom. Pre miestne autonómne vlády pripojenie nie je možné…

Béda
Člen
Béda
Béda
Člen
Béda

Obchodník se zbraněmi a ministr všech vlád na Ukrajině – nejvyšší oligarcha v antioligarchickém establishmentu, nynější pučistický prezident fašistického státu promluvil o škodlivosti obchodu se zbraněmi http://www.hlavnespravy.sk/porosenko-teroristicka-hrozba-na-ukrajine-vyznamne-vzrastla/644298

fajt
Člen
fajt
Béda
Člen
Béda

http://www.novarepublika.cz/2015/07/lyndon-larouche-recko-nemusi-nic-loupez.html

Je to klasický podvod, v roce 2009 řecký dluh činil 180 miliard euro. V tomto okamžiku byly Řecku „poskytnuty“ dva gigantické „baillouty“. Jeden v roce 2010, druhý v roce 2012, dohromady to obnášelo 246 miliard eur. Více než 90% této !“pomoci“! skončilo v pokladnách Deutsche Bank, HSBC, JP Morgan Chase a hedgeových fondů. ..

Dana
Člen
Dana

No to je rana, ze se ta tajna vojenska jednotka ISIL provalila. Jak vidno, pro Amiky je lehke, ovladnout statisice fanatiku . :-) Jestlize se Evropska Unie obranne nezmatori, pak nebude potreba ISIl-Daesh porobeni, protoze, jak rad citoval Gadafi, Evropa bude dobyta mirumilovne, delohami muslimskych zen a bozi rad-sharia se dostane k moci demografii. Asi jako v Srbsku. Srbky take nerodily, za to muslimove se behem par let namnozili na novy stat… Podobne v Cesku. . Cesky take nerodi a v dalsich generacich nebude uz nikdo, komu by se dala vykladat marxisticka ideologie, lide se pomalu prikloni k islamu. …… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dana napsal Noto je rana,ze se ta tajna vojenska jednotka ISILprovalila.Jak vidno,pro Amiky jelehke,ovladnout statisice fanatiku . Jestlize se Evropska Unie obranne nezmatori,pak nebude potreba ISIl-Daesh porobeni,protoze,jak rad citoval Gadafi, Evropa bude dobyta mirumilovne,delohami muslimskych zen a bozi rad-sharia se dostane k moci demografii. Asi jako v Srbsku.Srbky take nerodily,za to muslimovese behem par let namnozili na novy stat… Podobnev Cesku. . Cesky take nerodia v dalsich generacich nebude uz nikdo,komu by se dala vykladat marxisticka ideologie,lide se pomalu prikloni k islamu. …Z velke casti proto,ze si nevazi a nejsou vdecni za jejich tezce dobyte zapadni hodnoty. Co má probůh… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Soudržka dana tomu natrhla skobu. Jaksi mimo opičáka, ale co naplat. Soudržko, nějak se nám vytratil soudruh lehovista. Že by hodil F. Lehára lehovistu? Naposledy se myslím ptal, kdo nás platí, ale ty Doro TY v penegánu celou svodku asi špatně zpracovaly.
Platí náš Čína, heč. Nahrávám ti ,soudržko, na smeč.

orinoko
Člen
orinoko

Soudržko dano, ten váš opičák, ten to vede. Na webu kolují jeho podobabizny , jak má namalovaný pysky, asi aby mohl lépe líbat světové dany, má náušnice … no a představ si, část černoprdelních alahakbaristů se zase převlekla do dámského a chtěla vystoupit v Moulin Rouge baby Merkel. – Černoprdelníci jsou za teplouše. Až sem to černobílý Bid-end Makak dovlekli. SAA je 4 km od Palmyry, Kurdové stojí před Rakka, někde v distriktu Zabadáni je v obklíčení asi 1500-2000 vašich teploušů, Židovi se u Kunejtry nevede a nevede, nové mapy světlých zítřků v černoprdelním Koránu mají nedostatek baterií … a… Číst vice »

Dana
Člen
Dana

……Schwarzenberg anebo Sobotka, Merkelová, baronka Ashtonová nějací marxisté? Marxiste to nejsou, ale jsou v podstate evropsky-multikulturne zalozeni, ciliz, neodporuji marxisticke doktrine, kde se nezohlednuje narod ci jina kultura, ale dulezite je souzneni pracovni sily.. Falesne humanisty si musite v Cesku vyridit sami, co ja s tim ? Nejake lenoseni u pocitace to nevyresi. . Zvednout zadek a demonstrovat, ovsem civilisovane, to by urcite pomohlo. Politici potrebuji tlak obycejneho obcana, to plati pro kazdou spolecnost. Podotykam, ze Spojene Staty nemaji multikulturalismus – Amerika je zalozena na individualismu – kazdy at si soukrome vyznava co chce, ale v prvni rade musi respektovat… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Soudržko dano, i my se těšíme na změnu v Emerice. Jak málo stačí býčí šíji k tomu, aby se těšila. Změn může být celá přehršel. Krize, ještě větší krize, ještě více teploušů… např. Byl tu Richard Gere. Ve Varech. Byla s ním sranda. Na utajenou – a povedlo se to velmi – odjel i se svým teamem do Lokte. – Tam jsem já osobně nebyl už celá léta, ale hrad mojí fotogenický. – Gere prý konstatoval, že to místo má neuvěřitelnou magii. A dal si české pivo. Nějakou místní značku z minipivovaru. Řekl, že to je jedno z nejlepších piv… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dana, co to prosim ji blábolej? „Marxiste to nejsou, ale jsou v podstate evropsky-multikulturne zalozeni, ciliz, neodporuji marxisticke doktrine, kde se nezohlednuje narod ci jina kultura, ale dulezite je souzneni pracovni sily..“ Marx volal po sjednocování a internacionalizaci pracovní síly (proletariátu) s cílem zlepšit její pracovní a životní podmínky. To nemá nic společného s „multikulturalizací“, kdy prchají rodiny lépe situovaných běženců (kapitalistů, pracovní síly i různých nemakačenků z kapitalismem rozvrácených zemí, aby konkurovali v jiných zemích místní pracovní síle, stlačovali její mzdu a pomáhali tím kapitalistům zvyšovat vykořisťování pracovní síly, přenášet náklady válek kapitalistů na místní proletariát, případně v nich… Číst vice »

Dana
Člen
Dana

Bedo,
ono tech delniku a rolniku mezi utecenci do Evropy asi moc nebude , to je pravda, ale, co kdyby mezi nimi byli i bojovnici za svetovou internacionalu , nadrzeni marxiste, zdatni africti revolucionari, alespon par borcu? Je docela mozne, ze jejich otcove bojovali proti imperialistickym kolonisatorum a spolecne se Sovetskym Svazem zpivali :
.Již vzhůru psanci této země,
již vzhůru všichni, jež hlad zhnět!
Teď právo duní v jícnu temně
a výbuch zahřmí naposled !!!

Je prece vasi ideovou povinnosti psance prijmout a posilit tak rady lidu proti kapitalistickemu zmaru.

Béda
Člen
Béda

Dana,

Nějak jsem nezaznamenal u této populace, že by se do Evropy tlačila se zpěvem Internacionály na rtech. Vy ano? Nepřehnala jste to dnes s tím kouřením? Zdá se, že jste přešla na tvrdší matroš.

Béda
Člen
Béda

Dana

„…Je prece vasi ideovou povinnosti psance prijmout a posilit tak rady lidu proti kapitalistickemu zmaru.“ Jak jste na to došla? Ať si je přijmou individuálně ti, co rozhodli o těch válkách a převratech v cizích zemích, aťsi je přijmou co na těch válkách bohatnou z prodeje zbraní, půjček… Proč by měli náklady těch kapitalistických válek nést proletáři, které již tak vysává ten samý kapitál, který nese vinu za ty války, které jsou zdrojem těch běženců?

Béda
Člen
Béda

Dana,

kolik běženců ze zemí které rozvrátily svými válkami přijaly USA a Saudská Arábie? Proč Rothscholdové, Rockefellerové, Du Ponti, Goldmani, Sachsové, Morgani … neuspořádají mezinárodní sbírku, nedají pokyn k ukončení válek a nezafinancují namísto války obnovu těch zemí, proč jim nedají nezávislost (alespoň takovou jako měly za Kaddáfího)?

Dana
Člen
Dana

Ha ha, Bedo, to musite delat osvetu mezi islamisty, kteri bojuji radi a vasnive, to oni chteji zemrit v boji, pac je to jedina zaruka do islamskeho raje. Nemam nic proti pokusum premluvit je, vysvetleni, ze jejich nepratele jsou vlastne loutkari , kapitaliste z Volstrytu a chteji je zotrocit.. Uz vidim, jak tito lovci z kmenovych spolecnosti slozi poslusne zbrane, jen aby mohli drit na polich. To urcite.. Internacionala byla v sedmdesatych letech v Africe dosti oblibena, zvlaste v Angole, kde pusobily slozky sovetske arnady a byla prima nadeje na nezavislost nekterych statu od kolonisace. . Sovetsky Svaz, potazmo Kuba… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dana,

sama tvrdíte, marxismus tam byl poražen, zvítězil islám. Běženci tedy nemají s marxismem nic společného. Proč tedy blábolíte ohledně běženců z imperilaistických (imperialisty) vyvolaných válek o marxismu, který ani s těmi válkami, ani s těmi běženci nemá nic společného? Co to inhalujete za sajrajt?

Béda
Člen
Béda

JInak islám tam zvítězil v sekulárních zemích a válčí v nich s podporou západních „židokřesťanských“ politiků a jejich armád a korporátních elit spolu se šariátními monarchiemi.

hudryper
Člen
hudryper

Trolí sajrajt tady bohužel inhalujete Vy, Bédo a je smutné,že se tak přičinlivě snažíte pomáhat trollům v jejich snaze ovládnout nekonečně hloupými žvásty zdejší prostor pro diskusi. Přesto že Vás na to upozornila už řada přispěvatelů,pokračujete dál, aniž byste bral na vědomí,co si o tom myslí ostatní čtenáři OM. Vaše názory a postoje jsou tady dobře známy a ve skutečných diskusích
brány se vší vážností na vědomí. Proč devalvujete svou jinak záslužnou snahu reakcemi na trolly?

Bety
Člen
Bety

Dana napsal Amerika je zalozena na individualismu – kazdy at si soukrome vyznava co chce, ale v prvni rade musi respektovat americke zakony. V praxi to neucinkuje perfektne, ale jiste stokrat lepe, nez ve slunickove Nebavím se teď s Danou, aby bylo jasno. Chtěla jsem se jen podělit o svůj poznatek z am. knih a filmů – nemáte taky ten dojem, že každý, kdo tam nějak vybočí z řady je buď osočen z toho, že není týmový hráč, nebo je u něj diagnostikována nějaká duševní porucha- a že jich mají na výběr. Myslím, že po právnících si v USA nejvíce… Číst vice »

leho
Host
leho

Bety napsal Nebavím se teď s Danou, aby bylo jasno. Chtěla jsem se jen podělit o svůj poznatek z am. knih a filmů – nemáte taky ten dojem, že každý, kdo tam nějak vybočí z řadyje buď osočen z toho, že není týmový hráč, nebo je u něj diagnostikována nějaká duševní porucha- a že jich mají na výběr. Myslím, že po právnících si v USA nejvíce lebedí psychiatři… čím to tak asi může být?? Bety, to bude tím, že se řídíte dle přísloví „podle sebe soudím tebe“. Když někdo vybočil z řady za starých časů před Listopadem 89, tak byl… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Hele, soudruhu leho, mam v Emerice kamarada. Nehon to. Ono uplne staci, ze cim dale tim vice mate problem s Apollem na Moonu. Tolik tlustoprdu, kolik jich je v Emerice, to jsem v zivote nevidel. Co kdybyste jim odlehcili tihu a vzali je na Moon? Tam treba at prasknou.
Emerika je jebla. Zajdi si na YT, co vsechno je emerickem zivote mozne. A cizek u toho vubec neasistuje.

hudryper
Člen
hudryper

Když reaguješ na leho,oslovuješ zároveň Danu. Pěstujme si ty dva blbečky v jednom ,mohli by nám být přiděleni jiní,sofistikovanější…

orinoko
Člen
orinoko

Cau, Ty jeste nespis? Prave jsem udelal foto, kterym stopro potesim OM. Moje prvni selfiiiii , kde jsem videt ja i OM.
Pusobim tu docela exoticky. Jak v nejakem studiu. Ale neni tu volna zenska. Bohuzel. Pripijim na Tvoje zdravi dvanactkou Primatorem.

orinoko
Člen
orinoko

Jdu na kute. A v usich obrovsky surround – midnight lady. Asi ta z Prahy.