Ničemný politik s křížkem po funuse

Přišla mi emailem kopie knihy (pirátská), ve které jedna oficiální instituce (jistě dobře placená) s křížkem po funuse dokazuje, že jistý politik je zločinec. Kopii knihy jsem nečetl, abych se nedopustil trestného činu podpory pirátství, zlodějny autorských práv, demokracie a jiných nechutných a zatuchlých svinstev. Ze stejného důvodu neuvádím ani název oné instituce, ani jméno toho ctěného politika, kterého stejně všichni dobře znají.

Udivilo mne, že obsah knihy jsem již znal předem, aniž bych ji četl. Je to kniha pro nás duševně zpožděné občany, kteří stále hledají svůj domov, a přitom žijí v zemi s křížkem po funuse. Ta kniha má dokázat, že onen vrcholný politik, který zklamal naši důvěryhodnou důvěřivost, je špatný a zlý zločinec a pitomec, zatímco my jsme dobří, chytří a skvělí.

Naše občanská společnost si to rozhodně nezaslouží, aby nás někdo obelhával a okrádal! Jsme přece samí skvělí a úžasní lidé, kteří si rozhodně zaslouží, abychom se měli dobře a skvěle. To je ale pěkný zlosyn, hlupák a idiot, ten politik, když to nepoznal, nepochopil, a nechoval se podle toho.

My duševně prostí občané jsme mu tak věřili, a on nás zklamal! Je to neuvěřitelné, co je to za lumpa. Vždyť jsme se přece nemohli nijak mýlit, když nastupoval do politiky. Jsme přece těmi nejlepšími a nejchytřejšími na světě. Ačkoliv to před druhými popíráme, abychom ze sebe neudělali pitomce, ve skutečnosti se podle tohoto přesvědčení vždy chováme. Jinak bychom nehnuli myslí ani prstem.

Fuj, ten politik je ale zlý, špatný a hloupý! Je zlý, protože nám ublížil. Je špatný, protože nás okradl. A je hloupý, protože nás přechytračil. Kdo je hloupější, než my, kdo se nechá od nás okrádat, a nechá si od nás ubližovat, ten je dobrý a moudrý. Vědcům se již sice podařilo rozluštit všechny záhady vesmíru, ale proč je tomu tak, dosud nikoliv. Zřejmě fungují na stejném principu.

Mne jako duševně nedostatečného občana občas napadají různé myšlenky, ke kterým se nehlásím, které odsuzuji, ale které mne obtěžují tak dlouho, dokud je nevychrlím na druhé. Jsem rád, když druzí jsou na tom lépe, a toto se jim neděje.

Je mi například záhadou, k čemu je dobrá ta v úvodu zmíněná oficiální instituce, když vždy zjistí, že byl někdo lumpem až potom, když se to provalí. Její rozpočet je jistě náramný, ale jsou to vyhozené peníze. Bylo by jistě lépe, kdyby zaměstnanci té instituce brali vysoké mzdy, nic nedělali a byli stále doma nebo na dovolené. Takto vytvářejí zbytečný chaos a rozčilení navíc. Je to navíc zcela neekonomické.

Je přece ekonomicky mnohem výhodnější nedělat vůbec nic, zadlužovat se a brát peníze. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nevytváří žádné potíže, překážky, komplikace, krize, války, demokracie a jiná utrpení. Dnes je přece všechna práce ničemná, slouží jenom zlu a utrpení. Zpožděni podléháme totiž úpadku a kolapsu vesmíru, a ještě v tom mezi sebou soutěžíme, kdo více.

Všechna práce, kterou vykonáváme, je na nic (správný lidový výraz je jiný). A ta, která není, tu je nutné dělat stejně zadarmo. Z toho důvodu, je lepší nedělat vůbec nic a brát za to velké peníze, aby člověk nemusel lhát, podvádět, krást a chodit do politiky nebo jinam. Vezměme si příklad z těch nejbohatších občanů. Ti nesejí, ale jenom sklízejí. U těch chudých je tomu naopak. Není to divné, vždyť přitom nikdo z nich nechce být chudý? Proč to tak dělají?

Dnes jsme již všichni chytří. Všichni například víme, že Lenin, Stalin a Hitler byli prý špatní. Proč jsme to však nevěděli předem, když nastupovali do funkce? Proč to víme až dnes, s takovým velikým časoprostorovým zpožděním? Proč to víme nyní s takovým zpožděním, když jsou již mrtví?

Je to jistě tím, že nemáme vůbec žádnou oficiální instituci, která by nám předem sdělovala, kdo je špatný, než se jakkoliv projeví. No, vlastně nějakou instituci na to možná máme, ale než ji objevíme, bude stejně již pozdě, neboť na vše přicházíme až s křížkem po funuse.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. W.
J. W.
9. 7. 2015 10:16

Není presumpce neviny hovadina určená na ohlupování hloupých?

fantomas
9. 7. 2015 12:52

Chcete říct tímto článkem , že „Pravda a láska nezvítězila nad nenávistí “ ?
Že tento skvělý národ není takový jako nám říkají každý den v televizi ?
Tak v tom případě se pouze opakuje historie kolaboranské společnosti , kde rozhoduje strach a peníze.

J. W.
J. W.
9. 7. 2015 13:23

Ježíš, sám nic říci nechci, neboť žádný názor nemám, jen uvádím neodbytné myšlenky. Napadla mne nyní zrovna ta, že možná záleží na zvolených kritériích. Neměli bychom na nich tolik lpět. Platí-li, že pravda a láska zvítězila nad lží na nenávistí, platí, že i nikoliv. My vědci se v takových případech pragmaticky ptáme: „Za kolik, (ne)zvítězila láska a pravda nad lží a nenávistí?“ A hned nám to je jasné.
A na spolupráci (kolaboraci) není nic špatného. Opět záleží, za kolik? Rozhoduje strach o peníze, nikoliv strach a peníze. Také, kdybychom spolupracovali všichni nikdo by nemohl spolupracovat.

mirror
mirror
9. 7. 2015 13:39

Není pravda, že nám nikdo neřekl, že někdo je špatný a zlý a nemá s námi poctivé úmysly. Komunisté o tom řečnili dokola, v jednom kuse. Lidé se jejich varování na politických školeních smáli, nevěřili jim. Vyprávěli si o kapitalismu vtipy, jako že je na okraji propasti, aby na nás (socialistické země) lépe (do propasti) viděl. Také jsem jejich propagandě nevěřil. Nejsem za vodou, jen dosud plavu. Nikdy jsem nebyl nezaměstnaný na rozdíl od statisíců, možná milionu mých spoluobčanů. Doporučoval bych, aby všichni, kdo za kapitalismus horovali, provedli sebekritiku. Na levicových fórech jich bylo velmi mnoho. Takový semotán, jeden socan,… Číst vice »

idiotronic
9. 7. 2015 15:46

mirror napsal Není pravda, že nám nikdo neřekl, že někdo je špatný a zlý a nemá s námi poctivé úmysly. Komunisté o tom řečnili dokola, v jednom kuse. Lidé se jejich varování na politických školeních smáli, nevěřili jim. Vyprávěli si o kapitalismu vtipy, jako že je na okraji propasti, aby na nás (socialistické země) lépe (do propasti) viděl. Také jsem jejich propagandě nevěřil. Ano, někde udělali soudruzi (z KSČ) chybu. Jenže oni svého času uměli vyhrát volby proti zkušeným matadorům! K dobru měli jen zkušenost voličů z hospodářské krize, Mnichovské dohody, Druhé války. Tu měli všichni. Ti, kdož za války… Číst vice »

Kropac
Kropac
9. 7. 2015 17:17

Souhlasím s názory uvedenými J.W. Jenže! I ten můj souhlas je redundantní. Kdo je schopen vhodného přemostění a svoji pravdu, omyl, lež, prosadit. Když nikoli u všech, tak alespoň u demokratické většiny čtenářů OM. A co za to? Jen jakýsi požitek, redundantní uspokojení.

peter.
9. 7. 2015 17:41

Kropac napsal
A co za to? Jen jakýsi požitek, redundantní uspokojení.

Len nám všetkým,včítane seba a onoho zmieňovaného politika,nastavil zrkadlo,už vopred vediac,že pohľad doň je eufemisticky napísané – nepríjemný.
Nemá v úmysle ukázať východiská lebo vie,že nijaké nie sú a v dohľadnej dobe ani nebudú.Nemá v úmysle ani burcovať spoločnosť k nejakej akcii,lebo na také niečo už dávno rezignoval,ak pravda niekedy takú ambíciu vôbec mal.
Takže iba ten pôžitok z toho,že sa môže baviť na smiešnosti nášho bytia.Má pravdu aj keď dosť boľavú.

J. W.
J. W.
9. 7. 2015 18:42

Někteří tomu moc nerozumí, neboť málo studují klasiky ML. Jinak by byli velice spokojení s probíhajícím budováním války a kapitalizmu. Čím hůře, tím lépe. Napřed jsme (před 1989) měli 40 let teorie z kapitalizmu, a nyní (po 1989) máme již 26 let praxi. Musíme napřed mít (viz idiotronic) k dobru zkušenosti z hospodářských krizí, mnichovských dohod, třetí světové války a jiných blahodárných ran osudu, abychom zase mohli budovat mír a socializmus. Právě byl v televizi nějaký idiot (kuchař), který 10 minut mlátil klackem do slepice, než zhebla, aby měla lepší maso. Demokracie je vlastně stejná metoda aplikovaná na nás spotřební… Číst vice »

Petrc
Petrc
9. 7. 2015 19:49

Dnes v TV Cestomanie o Porto Ricu: „Žije se zde šťastně. Je zde vysoká nezaměstnanost. Lidé žijí ze sociálních dávek. Jsou zde velké problémy s drogami. Každý den je v novinách nějaký případ, že někoho zastřelili.

Béda
9. 7. 2015 19:49

JW,

spokojen s probíhající všeobsáhlou krizí, kterou si tolik přál jistý D.Rockefeller a londýnský burzovní makléř běžný člověk, který si vydělává peníze prací a má je uloženy v bance anebo důchodce odkázaný na důchod může být dost těžko. Bez ohledu na to, jestli vývoj dává za pravdu klasikům ML v tom jak popsali kapitalismus anebo ne.

J. W.
J. W.
10. 7. 2015 8:07

Béda napsal JW, spokojen s probíhající všeobsáhlou krizí, kterou si tolik přál jistý D.Rockefeller a londýnský burzovní makléř běžný člověk, který si vydělává peníze prací a má je uloženy v bance anebo důchodce odkázaný na důchod může být dost těžko. Bez ohledu na to, jestli vývoj dává za pravdu klasikům ML v tom jak popsali kapitalismus anebo ne. Těžko může být spokojen běžný člověk, „který si vydělává peníze prací“ na Rockefellery a jiná obludná parazitní monstra, a když navíc jinou šanci obživy či života nemá a nehledá (neboť trpí zřejmě ještě málo). Nevím, kdo to těm lidem nakukal, že musí… Číst vice »

Béda
10. 7. 2015 8:11

JW,

jenomže dneska je na polích na místo obilí („chleba“) všude řepka. A obilí je stále dražší. O mstivosti (i takové té skryté, básnické, symbolické, zastřené) bychom si mohli dlouho povídat, není liž pravda? Jsou lidé prostořecí, přímí a jsou lidé „sofistikovaní“.

J. W.
J. W.
10. 7. 2015 8:39

Béda napsal

JW,

jenomže dneska je na polích na místo obilí („chleba“) všude řepka. A obilí je stále dražší. O mstivosti (i takové té skryté, básnické, symbolické, zastřené) bychom si mohli dlouho povídat, není liž pravda? Jsou lidé prostořecí, přímí a jsou lidé „sofistikovaní“.

Úžasné, už je z nás řepka! Rovnou nás budou cpát po zpracování do pecí spalovacích motorů… Jo, a mstivost je přece základní funkcí vesmíru, bez které by neexistoval (viz též naše odpovědi).

Béda
10. 7. 2015 8:47

Ano, „obilí“ (ty uvozovky jste kdovíproč vynechal) chce být spokojené a v zásadě potřebuje ke svému růstu půdu, slunce, vláhu, živiny a ochranu proti škůdcům. Dost podstatné taky je, jestli ono „obilí“ někomu patří (třeba tomu, kdo si přisvojil půdu a semena, kdo si přisvojil vodu…) anebo je určeno všem volně ke konzumaci. A jestli třeba onen vlastník toho všeho nedává konzumentovi na výběr – já ti projnajmu tvou (původně) půdu, prodám ti semena a vodu a ty mi pak dáš to obilí, až vyroste.

J. W.
J. W.
10. 7. 2015 9:36

Béda napsal Ano, „obilí“ (ty uvozovky jste kdovíproč vynechal) chce být spokojené a v zásadě potřebuje ke svému růstu půdu, slunce, vláhu, živiny a ochranu proti škůdcům. Dost podstatné taky je, jestli ono „obilí“ někomu patří (třeba tomu, kdo si přisvojil půdu a semena, kdo si přisvojil vodu…) anebo je určeno všem volně ke konzumaci. A jestli třeba onen vlastník toho všeho nedává konzumentovi na výběr – já ti projnajmu tvou (původně) půdu, prodám ti semena a vodu a ty mi pak dáš to obilí, až vyroste. Obilí či cokoliv jiného, vždy někomu patří, přinejmenším ¨třeba té půdě, slunci, vláze… Číst vice »

fantomas
11. 7. 2015 10:55

Je tady živo a to mne baví ! Ten J.W boduje !

Fantomas.

J. W.
J. W.
11. 7. 2015 19:36

fantomas napsal

Je tady živo a to mne baví ! Ten J.Wboduje !

Fantomas.

Díky. Člověka nic tak nepobaví jako pravda čili vědecké poznání (Vědecký negativizmus).