Ničemný politik s křížkem po funuse

Přišla mi emailem kopie knihy (pirátská), ve které jedna oficiální instituce (jistě dobře placená) s křížkem po funuse dokazuje, že jistý politik je zločinec. Kopii knihy jsem nečetl, abych se nedopustil trestného činu podpory pirátství, zlodějny autorských práv, demokracie a jiných nechutných a zatuchlých svinstev. Ze stejného důvodu neuvádím ani název oné instituce, ani jméno toho ctěného politika, kterého stejně všichni dobře znají.

Udivilo mne, že obsah knihy jsem již znal předem, aniž bych ji četl. Je to kniha pro nás duševně zpožděné občany, kteří stále hledají svůj domov, a přitom žijí v zemi s křížkem po funuse. Ta kniha má dokázat, že onen vrcholný politik, který zklamal naši důvěryhodnou důvěřivost, je špatný a zlý zločinec a pitomec, zatímco my jsme dobří, chytří a skvělí.

Naše občanská společnost si to rozhodně nezaslouží, aby nás někdo obelhával a okrádal! Jsme přece samí skvělí a úžasní lidé, kteří si rozhodně zaslouží, abychom se měli dobře a skvěle. To je ale pěkný zlosyn, hlupák a idiot, ten politik, když to nepoznal, nepochopil, a nechoval se podle toho.

My duševně prostí občané jsme mu tak věřili, a on nás zklamal! Je to neuvěřitelné, co je to za lumpa. Vždyť jsme se přece nemohli nijak mýlit, když nastupoval do politiky. Jsme přece těmi nejlepšími a nejchytřejšími na světě. Ačkoliv to před druhými popíráme, abychom ze sebe neudělali pitomce, ve skutečnosti se podle tohoto přesvědčení vždy chováme. Jinak bychom nehnuli myslí ani prstem.

Fuj, ten politik je ale zlý, špatný a hloupý! Je zlý, protože nám ublížil. Je špatný, protože nás okradl. A je hloupý, protože nás přechytračil. Kdo je hloupější, než my, kdo se nechá od nás okrádat, a nechá si od nás ubližovat, ten je dobrý a moudrý. Vědcům se již sice podařilo rozluštit všechny záhady vesmíru, ale proč je tomu tak, dosud nikoliv. Zřejmě fungují na stejném principu.

Mne jako duševně nedostatečného občana občas napadají různé myšlenky, ke kterým se nehlásím, které odsuzuji, ale které mne obtěžují tak dlouho, dokud je nevychrlím na druhé. Jsem rád, když druzí jsou na tom lépe, a toto se jim neděje.

Je mi například záhadou, k čemu je dobrá ta v úvodu zmíněná oficiální instituce, když vždy zjistí, že byl někdo lumpem až potom, když se to provalí. Její rozpočet je jistě náramný, ale jsou to vyhozené peníze. Bylo by jistě lépe, kdyby zaměstnanci té instituce brali vysoké mzdy, nic nedělali a byli stále doma nebo na dovolené. Takto vytvářejí zbytečný chaos a rozčilení navíc. Je to navíc zcela neekonomické.

Je přece ekonomicky mnohem výhodnější nedělat vůbec nic, zadlužovat se a brát peníze. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nevytváří žádné potíže, překážky, komplikace, krize, války, demokracie a jiná utrpení. Dnes je přece všechna práce ničemná, slouží jenom zlu a utrpení. Zpožděni podléháme totiž úpadku a kolapsu vesmíru, a ještě v tom mezi sebou soutěžíme, kdo více.

Všechna práce, kterou vykonáváme, je na nic (správný lidový výraz je jiný). A ta, která není, tu je nutné dělat stejně zadarmo. Z toho důvodu, je lepší nedělat vůbec nic a brát za to velké peníze, aby člověk nemusel lhát, podvádět, krást a chodit do politiky nebo jinam. Vezměme si příklad z těch nejbohatších občanů. Ti nesejí, ale jenom sklízejí. U těch chudých je tomu naopak. Není to divné, vždyť přitom nikdo z nich nechce být chudý? Proč to tak dělají?

Dnes jsme již všichni chytří. Všichni například víme, že Lenin, Stalin a Hitler byli prý špatní. Proč jsme to však nevěděli předem, když nastupovali do funkce? Proč to víme až dnes, s takovým velikým časoprostorovým zpožděním? Proč to víme nyní s takovým zpožděním, když jsou již mrtví?

Je to jistě tím, že nemáme vůbec žádnou oficiální instituci, která by nám předem sdělovala, kdo je špatný, než se jakkoliv projeví. No, vlastně nějakou instituci na to možná máme, ale než ji objevíme, bude stejně již pozdě, neboť na vše přicházíme až s křížkem po funuse.

Přejít do diskuze k článku 17 komentářů