Nobelovu cenu míru Porošenkovi?

Nobelova cena míru je už opět cítit střelným prachem

Z dopisu datovaného 19. května 2015 a poslaného předsedou ukrajinského parlamentu Vladimirem Grojsmanem chargé d’affaires US ambasády v norském Oslu: „Děkujeme za úsilí, které jste vynaložili, aby byl Petro Oleksijovič Porošenko nominován na Nobelovu cenu míru, pořád ale považujeme vaše ujištění o podpoře dvou členů Nobelovské komise za nedostatečné, protože v Komisi je pět členů a je třeba podpory tří z nich.“

Unikly také nejnovější neoficiální informace z jednání výboru pro udělování Nobelových cen. Všichni výboři si odhlasovali, aby už od letošního roku byly udělovány Nobelovy ceny za fyziku, chemii, lékařství, literaturu a za mír pouze a výlučně členům výboru, a to už do budoucna natrvalo každoročně. Bylo to přijato jednomyslně všemi pěti hlasy. Nač se obtěžovat jakýmsi výběrem. Antikomunismus už přestal být v módě a tak stejně není koho navrhovat. Členů výboru je pět a cen taky pět, takže na každého výbora vyjde jedna. Prvním rokem si ceny přidělí losem, což bude největší měrou spravedlivé, co si z klobouku kdo vytáhne, bude jeho, další roky se to bude pouze obměňovat. Po pěti letech, kdy už každý z členů obdrží pět cen, bude výbor vyměněn za nové členy, prostě každý člen za sebe navrhne nástupce, nejlépe nějakého příbuzného. Držitel Nobelovky má nárok na finanční odměnu, která v současnosti činí 8 miliónů švédských korun (cca 23 miliónů českých korun). Vynásobme pěti a přiznejme, že taková odměna je přiměřená jejich práci a je též morálně zasloužená. Je potřebné odměňovat i jejich příbuzné, protože by mohli propadnout závisti.

Některé další návrhy, jako např. rozšířit počet druhů cen, aby mohlo býti v komisi více členů, jako třeba nobelovku za blbost, za idiotismus či za kretenismus apod., výboři neakceptovali, což je škoda. Veřejnost nechápe proč, vždyť cena Míru byla udělena americkému ministrovi Henrymu Kissingerovi za údajné diplomatické jednání ve válce ve Vietnamu, kterou rozpoutaly samy Spojené státy. Tatáž cena byla naprosto nepochopitelně udělena Baracku Obamovi (2009) za nulový přínos světovému míru po několika měsících jeho vlády v době, kdy USA vedla několik útočných válek ve světě. Na základě konkrétní politiky by mu slušela spíš Nobelova cena války a lži. Srandovní je i udělení Nobelovy ceny míru úřednické a ve své podstatě nedemokratické Evropské unii a jejich nevoleným představitelům. Komisi byl doručen také návrh na udělení ceny míru mírové organizaci známé pod zkratkou ISIL. Udělí výboři cenu nebo neudělí? Dají jim tu medaili nebo nedají jim tu medaili? Výboři svým rozhodnutím udělovat si ceny vzájemně mezi sebe a své příbuzné učinili důležitý precedens, který se už začíná praktikovat v masovém měřítku v celé EU. Je to velice racionální krok, který by měl lid obecný náležitě ocenit a plně jej podporovat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
18. 1. 2017 17:58

Ale len nech mu ju dajú!Pozrite na chudáčiska ako sa kvôli tomu trápi:
http://politikus.ru/uploads/posts/2017-01/thumbs/1484670448_ebrioshenko.png

hudryper
hudryper
18. 1. 2017 21:32

fajt napsal
fajt • 18. ledna 2017

https://ria.ru/politics/20170118/1485991600.html

Ve dnech trvání sjezdu bude mít Vladimír nepochybně hodně práce. Doufejme,že nebude muset řídit operatívní reakci na události v zahraničí.

Aleš
Aleš
19. 1. 2017 7:19

Ještě by náš ministrant zahraničí mohl navrhnout na Nobelovku in memoriam Adolfa Hitlera, podle rozhodování v posledních letech by to mohlo projít.

Aleš
Aleš
19. 1. 2017 7:48

Italský pohled na nobelistu míru a jeho obstrukce mírovému chodu světa dnešních dní.
https://cz.sputniknews.com/nazory/201701194554648-posledni-tanec-laureat-Nobelova-cena-mir-odchod-tanky-Evropa/

zedd
zedd
19. 1. 2017 15:35

Moderní Olympiáda a Nobelova nadace vznikají ve stejné době. Obojí se tak nějak zvrtlo v naprosto odpudivé divadlo. Žijeme v úpadkové společnosti.