P. C. Roberts: Establishment se pokouší ukrást Trumpovi jeho presidenství

Reuter ohlásil, že 2700 amerických vojáků (jiné údaje hovoří o 4000 vojácích), směřuje skrze Polsko k ruským hranicím. Plukovník Ch. Norris, velitel 3. obrněné brigády tvořící část tohoto kontingentu prohlásil, že „ hlavním smyslem jeho jednotky je nepřítele odstrašit a předejít hrozbě“.

Doufejme ve zdravý rozum plukovníka, a tedy v to, že si uvědomuje skutečnost, že jeho jednotka žádné hrozbě nepředchází, ale že ji naopak vytváří.

Jaký je tedy smysl této přesunující se armádičky? Pro Rusko by hrozbu nepředstavovala, ani kdyby byla stokrát větší a ani kdyby byla tisíckrát větší. Vzpomeňme, že Hitler napadl nepřipravené Rusko s nejmocnější vojenskou silou, jakou kdy svět kdy spatřil, čítající 3 800 000 mužů, 600 000 motorových vozidel a 2 700 letadel. A Rudá armáda, třebaže s důstojnickým sborem značně prosetým Stalinovou čistkou, dokázala tuto obrovskou vojenskou sílu Německa porazit.

Na rozdíl od Ruska Stalinova je ovšem Rusko Putinovo na případný konflikt připraveno a NATO není schopno shromáždit dostatečnou sílu k tomu, aby do Ruska vtrhlo. Takže ještě jednou: Jaký je tedy smysl onoho tažení 4 000 amerických vojáků přes Polsko směrem k Rusku?

Odpověď je tato: Udržet při životě západní propagandu, že Rusko je hrozbou, a tím učinit Trumpovo snažení normalizovat vztahy s Ruskem tak obtížné, jak je to vůbec možné. Je přece průhledné, že americké ozbrojené síly provádějí toto tažení jako provokaci a vzdor vůči zamýšlené politice nastupujícího prezidenta. Americká soldateska, CIA a jejich presstituti a presstitutky v médiích tak zcela nedemokraticky jdou svou starou cestou, absolutně neodvislou od politiky nastupujícího prezidenta – a vlastně proti ní. Podle izraelského listu Haaretz varovali dokonce američtí zpravodajští činitelé izraelskou vládu, aby nastupující Trumpově administraci neposkytovala žádné zpravodajské informace, jelikož Putin prý má na Trumpa páky, takže ten by jak Rusku, tak i Íránu ony informace prozradil.

Jako v přímém přenosu tak můžeme pozorovat, jak při sabotáži Trumpovy politiky pracuje vojensko-bezpečnostní komplex.

Bude či nebude úspěšný?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
18. 1. 2017 21:21

fajt napsal
fajt • 18. ledna 2017

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/trumpuv-nalehavy-dopis-putinovi-mozna.html#more

Fajte, všimněte si zdroje : Sorcha fail ! Po léta působící dezinformační zdroj s domicilem,na němž
pracuje polovina zaměstnanců CIA. Dopis Putinovi je evidentní provokace a v žádném případě nikoliv autentický dokument.Věřit se dá jen větě,že neví,jestli přežije 20-leden. Já to také nevím.

Béda
19. 1. 2017 2:23

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9646-biden-trump-putin-liberalni-demokracie „…pan Biden řekl, že spolupráce mezi USA a Evropou vybudovala „základnu úspěchu světa, kterému se svět těšil ve druhé polovině 20. století.“ „Posilování těchto hodnot – hodnot, které tak dobře sloužily komunitě našich národů po tak dlouho dobu je nevyhnutelným předpokladem pro to, aby si Západní národy udržely tu VŮDCOVSKOU POZICI, jaké se těší.“ Pan Biden rovněž vystupňoval ostrou kritiku pana Putina, kterého pan Trump chválil, o čemž pan Biden řekl, že jeho snahy spolupracovat na dosažení cílů pana Putina BY BYLO NÁVRATEM KE SVĚTU, V NĚMŽ SILNÍ VNUCUJÍ SVOU VŮLI VOJENSKOU SILOU (že ta špinavá nevymáchaná huba toho… Číst vice »

Béda
19. 1. 2017 2:57

Šéf CIA prohlásil, že Trump „překročil hranu toho, co je dovoleno“! http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/sef-cia-prohlasil-ze-trump-prekrocil-hranu-toho-co-je-dovoleno/ „Takové výroky o úniku nebo zneužívání či nepoctivosti (rozvědky), v mém chápání jdou přes hranu (dovoleného),“ řekl Brennan na otázku reportéra o obviněních Trumpa proti němu… Před tím Trump zvažoval na Twitteru otázku, zda nebyl Brennan muž, který na něj „vylil“ kompromitující informace. „Odcházející šéf CIA John Brennan nadává zvolenému prezidentovi Trumpovi za hrozbu z Ruska… Není to člověk, který sloučíl informace Fake News (tak Trump nazývá zveřejnění kompromitující informace na CNN)?“ napsal Trump. Začátkem nynějšího skandálu bylo zveřejnění anonymního dokumentu v médiích, že nějací „ruští agenti“ mají… Číst vice »

Béda
19. 1. 2017 3:09

Žvásty dalšího Nobelisty: http://literarky.cz/politika/svet/23557-paul-krugman-pad-republiky

Ten člověk si zjevně neuvědomuje, že fašismus může přijít jak ze strany „demokratů“ (potažmo republikánů – McCain) zdůrazňujících svoji výjimečnost, vůdčí princip a výlučné právo „kroutit komukoliv ruce“ (rozuměj násilím nutit a vydírat k bezpodmínečné podřízenosti) tak přehnaně ambiciozních autokratů (různých Trumpů a Berslusconiů)… Ve finále jde o korporátní diktát, diktát finanční oligarchie a aristokracie.

Admirál
Admirál
19. 1. 2017 13:58

Vypadá to, že ten vtip, ve kterém se na otázku „proč nemůže být v USA barevná revoluce?“ odpovídá „protože tam nemají americkou ambasádu“ , nemá až tak úplnou platnost.

Tož člověk nikdy netuší, jakých bizarností se dožije.

Admirál
Admirál
19. 1. 2017 14:10

Béda napsal

Žvásty dalšího Nobelisty: http://literarky.cz/politika/svet/23557-paul-krugman-pad-republiky

Ten člověk si zjevně neuvědomuje, že fašismus může přijít jak ze strany „demokratů“ (potažmo republikánů – McCain) zdůrazňujících svoji výjimečnost, vůdčí princip a výlučné právo „kroutit komukoliv ruce“ (rozuměj násilím nutit a vydírat k bezpodmínečné podřízenosti) tak přehnaně ambiciozních autokratů (různých Trumpů a Berslusconiů)… Ve finále jde o korporátní diktát, diktát finanční oligarchie a aristokracie.

Totožné byly děje v předválečné Itálii. Dnes se to nazývá běžně nástup fašizmu.

zedd
zedd
19. 1. 2017 15:18

Je kouzelné, že evropsky hodnotný Janda uvádí překlady „sorcha faal aka David Booth“ jako příklad kremelské propagandy. Při tom jde jednoznačně o operaci CIA.

zedd
zedd
19. 1. 2017 15:25

Za těch 8 let, co to znám, se mi ještě nepodařilo přijít na skutečný smysl téhle šarády. Je to honey pot? Je to něco na způsob number stations, tedy jsou v těch nesmyslech zakódovány nějaké zprávy? Těžko říct.

Bylo by zajímavé udělat hloubkovou analýzu sorcha fail production, ale jsou to opravdu velke hromady hnoje, kterymi se nikdo nechce rok probírat.