Nová Evropa na cestě k atomové válce

Eu

Chamtivost, krutost, bídu, hloupost, lenost, nekulturnost, nevzdělanost a zločin nelze řešit nacionalismem a náboženskou intolerancí. Recept, který předepisují, se podobá tomu, jako by někdo chtěl alkoholismus léčit heroinem.


Publikovali jsme příspěvky o budoucnosti Evropy na pokračování od pana Tichého ZDE
a ZDE.

Publikovali jsme je ne proto, že bychom v redakci s jejich obsahy bezvýhradně souhlasili, ale proto, že jde o téma velmi aktuální a nanejvýš vhodné k celospolečenské diskusi. Jde o míru suverenity naší země, tedy České republiky a jejímu sociálnímu, kulturnímu, náboženskému a společenskému obsahu. Pokud si neujasníme, kam jdeme, nemůžeme se potom divit, kde se ocitneme. Téma je to obrovské, celospolečenská diskuse ještě ani pořádně nezačala, pokud nepočítáme sérii monologů se zaměřením podle toho, koho chleba ten který „diskutér“ zrovna jí. Nedělám si nárok na nějakou analýzu problému, ani publikovaného textu. Mám k němu jen dvě zcela zásadní výhrady.

  1. Náboženská svoboda nám nespadla z nebe, ale stála desítky milionů mrtvých a stovky milionů zbídačených. Zkušenost ukázala, že úsilí o čistotu myšlení v náboženských otázkách míří k bídě, násilí, mučení, zločinu a genocidě. Proto se domnívám, že je třeba budovat společnost nikoliv podle víry, ale podle občanského principu. Naším nepřítelem není judaismus, islám, budhismus, pravoslaví, katolictví či nevíra toho kterého člověka v cokoliv. Víru, myšlení, je třeba prostě tolerovat, či lépe řečeno, respektovat. Jinak jde pořád o stejnou písničku. Před sto lety vadil judaismus, bylo potřeba konečného řešení židovské otázky, dnes je třeba konečného řešení muslimské otázky. Před sto lety bylo třeba z Evropy vyhnat Židy, dnes je potřeba vyhnat z Evropy muslimy a z Palestiny Palestince. To je myšlení, proti kterému se musím zásadně ohradit.
  2. Stále je živý několik set let starý výrok jednoho filozofa, že „vlastenectví je posledním útočištěm darebáka“. Kecy o vlastenectví může vést kdokoliv. Nic to nestojí, je to zcela zdarma. Spojuje to mocné i bezmocné. Bezmocní pomašírují do války, mocní budou ještě mocnějšími. Hlavně, aby někoho nenapadl majetkový a mocenský restart popsaný i v Bibli jako „milostivé léto“. Místo skutečného socialismu předhodíme nacionální socialismus. Ve výsledku se takový nacionální člověk stane šroubkem v soukolí nadnárodní korporace. Nejdříve na pracovišti, později na bojišti. Za císaře pána a jeho rodinu nebo za zájmy (ne)známé korporace. To už tu bylo. Národní socialismus a Evropa už měla svého Mussoliniho a Adolfa Hitlera. Dnešní projevy některých vrcholných politiků Evropy i USA se těm jejich necelých sto let starým tezím neuvěřitelně podobají. Za rozbor to opravdu nestojí, ten napsala historie v Drážďanech, Hirošimě, Stalingradu a Osvětimi. Vydá-li se lidstvo touto cestou, a já v tomto souhlasím s maďarským premiérem Orbánem, že už je o tom v podstatě rozhodnuto, hrůzy světové války na sebe nenechají dlouho čekat.

Já tedy s posunem k nacionalismu a náboženské nesvobodě zásadně nesouhlasím. Chamtivost, krutost, bídu, hloupost, lenost, nekulturnost, nevzdělanost a zločin nelze řešit nacionalismem a náboženskou intolerancí. Recept, který předepisují, se podobá tomu, jako by někdo chtěl alkoholismus léčit heroinem.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
23. 2. 2019 6:40

A čím lze řešit „chamtivost, krutost, bídu, hloupost, lenost, nekulturnost, nevzdělanost a zločin..? Snad masovou invazí muslimů do Evropy (realizací Barnettovy doktríny a strategie Euromed)? Přinášejí snad řešení americké páté politické neZISKOVÉ kolony?) Nemá právě cílená isklamizace Evropy za důsledek obrovský nárůst krutosti, bídy, lenosti, nekulturnosti a zločinu v Evropě? Srovnejte situaci v západních zemích, před a po islamizační vlně z hlediska vámi popsaných jevů. Je snad řešením otevření dveří dokořán této invazi lidí bez identity, převážně nevzdělaných anebo minimálně vzdělaných ze zcela odlišných kulturně civilizačních okruhů, kde krutost je přirozeností? Pomůže snad jako řešení obrácení Ferdinanda Pištory (papeže) ve… Číst vice »

Béda
23. 2. 2019 7:20

Kontrolní otázka: nemá vzrůst antisemitismu v západních zemích náhodou přímou souvislost s islámskou invazí do západních zemí?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 2. 2019 10:09

Bédo zdravím Vás v novém roce 2019. Letko myslím nezaměňuje skutečné vlastenectví, povědomí národa a Domova za nacionalismus. Alespoň v to věřím. Ano, uvědomit si kde jsme znamená vědět co máme za sebou, a mít jasno co rozhodně nechceme mít „až“ před sebou. Sad je ještě prostor „pro manévr“. Nikoliv žvanivé „manévry“ jak ve své manéži provádí panoptikum „naší“ poBlitické scény a la „Petříčkův g. Pavel“ či Hamáčkův … Respektoval bych plně muslimy „u nich“, a oni by měli totéž tady „u nás“. Kdo nechce, musí jako parazit „narazit“ – a narazí. Myslím že vývoj ve „Staré“ Evropě už ukazuje,… Číst vice »

Bety
Bety
23. 2. 2019 17:26

Jeden citát z Marka Twaina:
„- kdo bude církvi předpisovat, co smí a co nesmí? Církev předpisuje všem ostatním, co smí a co ne; a co církev chce učiniti, to smí učiniti, nechať to bolí,
koho to bolí.“
Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše je dobrá knížka a není tajemstvím,
že Twain církve nesnášel.
Já netrpím netolerancí k víře ostatních, bojím se netolerantnosti té odnože
muslimské víry, která v Evropě razantně získává půdu a jak je z dějin dostatečně
známo, silná církev + vládnoucí struktura je zatraceně silná dvojka.