Novoroční poselství Muammara Kaddáfího

muammaralgadafi

Otevřený dopis křesťanskému světu

Všichni lidé na světě a možná i nebeští andělé jsou unaveni opakováním vzájemných starých, falešných gratulací „Šťastný nový rok“.

Hlavy států si navzájem posílají takové gratulace, zatímco mnozí z nich pokračují v takových akcích, které činí nový rok nešťastným, mizerným, smrtícím. Měli bychom se zamyslet a vzpomenout si na některé verše z Koránu, stejně tak jako z Bible a Nového zákona, kde se říká: „Pomáhejme si navzájem ke spravedlnosti a zbožnosti. Nepomáhejme si k hříchu a přestupku.“

Vzpomeňme si, jak Kristus naléhavě káral lidi v prvním kázání v Jeruzalémě za to, že zapomněli Boží slovo a vyžívají se v marnivosti. Jak vytýkal kněžím zanedbávání služby Bohu pro jejich chamtivost. Jak vytýkal zákoníkům zkorumpovanost a vzdání se Božího zákona, jak vytýkal učencům neúčinný výklad Božího zákona.

Nyní musíme sami bez Krista pokárat ty, kteří zapomněli Boha, ty, kteří jsou ješitní, ty, kteří jsou chamtiví, ty, kteří jsou zkorumpovaní a ty, kteří přestupují Boží zákon, ale musíme pokárat sami sebe za naše hříchy a přestupky.

Musíme pochopit, že jsme daleko od učení Krista a blízko k učení Satana. Velké a bohaté mocnosti utratily jmění za vývoj a výrobu jaderných zbraní, mezikontinentálních raket, vesmírné programy a techniky ke zlepšení svých válečných programů v době, kdy většina lidí na zemi trpí chorobami, podvýživou, hladem a přemrštěně rostou životní náklady.

Tyto mocnosti jsou ve skutečnosti vedeny Satanem. Jejich knihou není ani Korán, ani Bible.

Nutně potřebujeme opakování učení Krista, kde najdeme volání po jednotě a slova – „Ruce pryč od Palestiny, rodiště Ježíše Krista – milost s ním – a ruce pryč od všech utlačovaných, kolonizovaných a pronásledovaných národů“.

Jak hodně potřebuje tento svět znovu Krista. Musíme přestat s nadměrnou konzumaci alkoholu, užíváním drog a s nemorálními činy, ke kterým jsou podněcováni lidé na celém světě v předvečer každého nového roku, a místo toho bychom se v tento večer měli modlit a žádat o odpuštění a přemýšlet o Božím zákonu a způsobu života nás všech.

Vím, že domýšlivost člověka a jeho bloudění od správné cesty je mnohem silnější než moje protesty, ale přesto nabízím světu tato slova. Vzpomeňme si tuto větu z Bible – „A NA POČÁTKU BYLO SLOVO…“.

Muammar Kaddáfí
(1942-2011)

(Převzato odtud, překlad Janika)

***

Tuto výzvu poslal Muammar Kaddáfí formou otevřeného dopisu křesťanskému světu v roce 1989, tedy v době, kdy jsme my v Československu cinkali klíči a tajili dech nadšením a nadějemi při vstupu do tohoto nádherného světa, který se před námi otevíral. Byli bychom ta slova neslyšeli, ani kdyby se k nám bývala dostala. Tato výzva Kaddáfího se však nedostala ani do onoho křesťanského světa, tenkrát ještě nebyl internet a bláhového Beduína stejně nikdo neměl zájem poslouchat.

Po letech je mi ctí, že to mohu tady publikovat. Nejsem věřící, přesto mě jeho výzva oslovila a rozumím jí. Doufám, že i někdo další si ji rád přečte.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
10. 1. 2016 19:05

Ať byl M.Kaddáfí jakkoliv rozporuplnou osobností, to novoroční přání má hloubku a to co dělal pro lidi v Libyi a v Africe mělo na rozdíl od toho, co tam dělá Západ v čele s teroristy z USA, hlavu a patu. Odchodem M.Kaddáfího přišla Afrika i Evropa (ta to teprv začala poznávat) o velkou osobnost – vizionáře.

Argento
Argento
10. 1. 2016 19:39

Kaddáfí nebyl rozporu plnou osobností ,byl to přemýšlivý člověk a filantrop , přečtěte si třeba jeho Zelenou knihu kde se zamýšlí nad vedením států a světa nad tím co je vlastně pouhé sobectví. Byl to člověk který miloval svůj lid a dobře spravoval svou zem a vše co země vydělala dával zpět lidu, nepotřeboval okrádat svůj lid. Byl spíše prorokem a jednou jej za proroka v jeho zemi budou mít.

idiotronic
11. 1. 2016 9:59

Argento napsal
přečtěte si třeba jeho Zelenou knihu

http://www.ulozto.cz
heslo- kaddáfí,zelená kniha
(pdf, MP3,MP4, atd)

Bety
Bety
11. 1. 2016 13:20

Chudák. Doufal, že když Západu ustoupí a ještě západním politikům přihraje prachy, tak nechají jeho zemi na pokoji. Naiva.

fajt
fajt
11. 1. 2016 13:30

že ležel západu v žaludku a že to prozápadní globalisté zkusí a nakonec po něm i půjdou, to bylo i více méně jasný – ale že ho nakonec nechají na holičkách i rusové, to asi nečekával ( v každém případě nastavil každému dalšímu rádoby samostatnému vládci jistou normu a laťku – pokud budou chtít vládnout bez toho, že je dnešní světoví psychopati u lizu kdykoliv sestřelili, musí se pořádně zabezpečit, tedy musí se nejdříve zajímat o svou údernou a odstrašující sílu a teprve pak o svou absolutní či lidovou moc – a jaderné zbraně jsou sakra dobrý způsob jak světovým… Číst vice »

Béda
11. 1. 2016 21:18

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sobotka-dopadl-jeste-dobre-Ted-unikly-dalsi-maily-Hillary-Clintonove-a-to-je-teprve-cteni-416738 A právě poslední várka zveřejněných e-mailů by mohla Clintonové velmi přitížit ve snahách stát se prezidentkou USA. Vyplývá z nich totiž, že v Libyi se speciální jednotky objevily ani ne měsíc po prvních protestech a také že některé důvody, jež vedly k sesazení Muammara Kaddáfího, jsou prostě a jednoduše vykonstruované fámy, které se nezakládají na pravdě… Hlavním hrdinou nejkontroverznějších konverzací je však Sydney Blumenthal, bývalý poradce někdejšího prezidenta Billa Clintona, novinář, aktivista a spisovatel. Ten se totiž pro Clintonovou stal zdrojem mnoha informací z Blízkého východu…Z jejich komunikace vyplývá také pro USA již zcela klasický „rozpor, kdy speciální jednotky… Číst vice »

Sasin
Sasin
11. 1. 2016 21:34

diotronic ZELENÁ KNIHA S takovýma názorama by Kaddáfí tady vůbec nepořídil. Dopadl by nějak podobně jako kafemlejnek. :-) – Politický boj, jehož výsledkem je vítězství kandidáta na příklad s 51 procenty hlasů voličů, vede k diktátorskému vládnímu orgánu, maskovanému jako falešná demokracie, protože 49 procent voličstva je ovládáno nástrojem vlády, pro který ne hlasovalo, ale který jim byl vnucen. To je diktatura. – Parlament je původně zakládán, aby zastupoval lid, ale to samo o sobě je nedemokratické, protože demokracie znamená moc lidu a nikoli moc jeho zástupců. Pouhá existence parlamentu znamená nepřítomnost lidu, ale skutečná demokracie existuje jedině prostřednictvím účasti… Číst vice »

Béda
11. 1. 2016 21:57

http://www.nwoo.org/2016/01/11/pote-co-unikle-emaily-h-clintonove-odhalily-jeji-valecne-zlociny-predvida-statni-zastupce-usa-jeji-obzalobu-do-60-dni/ Největší ohňostroje na Nový rok nebyly v New Yorku ty, které se rozzářily na nebi nad hlavami oslavujících na celém světě, nýbrž ty, které se schovávaly v další várce hanebných e-mailů, které se dostaly na veřejnost — a obsah je tak výbušný, že Clintonovou lze obvinit z válečných zločinů. Mezi e-maily bývalé státní tajemnice jsou uložené důkazy o mimosoudních vraždách spáchaných rebely v roli spojenců USA, přičemž bojovníci přidružení k Al Káidě k těmto rebelům patří rovněž. Navíc v nich jsou důkazy o tom, že za válkou Západu s Libyí stálo spíše zlato, stříbro a ropa než cokoliv jiného.… Číst vice »