O čem jsou volby 2017

 Pavel Letko Zkušenost říká, že nejvíc se toho dozvíme jeden až dva dny před volbami. Tento postup se osvědčil jak v kauze Bartončík, tak v kauze Kubiceho zprávy s údajnou pedofilií někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka.


Myslím, že nemá cenu hodnotit a rozebírat programy jednotlivých stran. Jde o brutální boj o moc. Na jedné straně mocenská klika, která je u vesla 28 let, na druhé straně „zbytek světa“. Dinosauří mocenské uskupení zahrnuje ČSSD, TOP09, ODS, KDU–ČSL, Piráty, případné Starosty a Zelené. To je půdorys budoucí koalice, případně rozbíječů kterékoliv jiné vlády. Tato skupina se již dnes se svými preferencemi blíží vítězství. A to ještě máme před sebou skandál s Babišem nebo Okamurou, anebo oběma.

Zkušenost říká, že nejvíc se toho dozvíme jeden až dva dny před volbami. Tento postup se osvědčil jak v kauze Bartončík, tak v kauze Kubiceho zprávy s údajnou pedofilií někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka. Metody jsou tedy již profláklé, i když novodobí pionýři stále pějí píseň o svobodě. S naivní prostoduchostí důvěřují tomuto prohnilému, zkorumpovanému režimu, kde se sice staly chyby, soudruzi, tedy vlastně přátelé, bratři a sestry, dámy a pánové, přiznejme si to, chyby se staly, ale jinak v podstatě vyjadřujeme nerozborné přátelství s lidem Západu a nikdy jinak. Naše mládež je opravdu mládež nová, totiž Havlova.

Metody včerejších estébáků a dnešních pracovníků zajišťujících náš klidný spánek jsou sice velmi často k nerozeznání podobné, ale oni vystupovali pod nenáviděnou vlajkou Sovětského svazu, kdežto moderní člověk země české klanějící se slunci výhradně na západě, demonstruje zásadně pod vlajkou Tibetu. Inu pokrok nezastavíš. Vypočítávat podrazy naší rýsující koalice a jejich podporovatelů ze zákulisí nemá význam. Snad stojí zato připomenout si jen jednu kauzu tuzemsko-zahraniční, jak jinak než antibabišovku. Prapodivné rozhodnutí Slovenského ústavního soudu popsal Jiří Schneider v článku Slovenský Ústavní soud se asi zbláznil. Doporučuji si opravdu přečíst, ať už máte vztah k Babišovi jakýkoliv. Zachází-li se takto s miliardářem Babišem, jak se asi bude zacházet s vámi, bude-li toho třeba? A o tom, bude-li toho třeba, občané, rozhodne někdo, koho neznáte a nikdy jste neznali.

Panoptikum naší správy věcí veřejných

K výše uvedenému a ke všem kauzám, které jsme na E-republice komentovali, mohu zmínit jednu čerstvou, která tedy je opravdu vydatná. Lithium. To nám byl čert dlužen. Nerostné bohatství zničilo již tolik zemí a uvrhlo je do bídy, občanských válek a teroru korporací, že teď by měli zpozornět opravdu všichni. Na území České republiky se našly významné zásoby lithia v hodnotě až dva biliony korun. Jde o objev světového významu.

Kauza Lithium

Odmyslete si vážení čtenáři všechny informace, které jste slyšeli. Vezměte v potaz jen nezpochybnitelná průkazná fakta. Ta říkají: ministr české vlády za ČSSD podepsal Memorandum o spolupráci v těžbě lithia s firmou sídlící v daňovém ráji na Britských Panenských ostrovech. Na stránkách společnosti ZDE je prezentován jako jeden z garantů dobrého byznysu Richard Pavlík, někdejší manažer OKD Zdeňka Bakaly. O celé kauze jednala sněmovna a referuje o ní Týden ZDE.

Nabízí se tedy přinejmenším dvě jednoduché, prosté otázky.

Proč ministr české vlády pan Havlíček podepsal memorandum s firmou s nejasnou vlastnickou strukturou navíc se sídlem na Britských Panenských ostrovech, tedy v daňovém ráji?

A proč tak učinil nyní, těsně před volbami?

Odpovědi jsou nasnadě, přinejmenším tři.

a) v naší sociální demokracii jsou imbecilové a sociopati neschopní sebereflexe
b) naše sociální demokracie je totálně zkorumpovaná (i) těžařskou lobby
c) naše sociální demokracie plní úlohu loutek v rukou uhlobaronů a jiných dobrodinců lidstva

Jedna odpověď samozřejmě nevylučuje druhou, pravděpodobně se vhodně kombinují a doplňují. Tím je částečně zkomplikována možnost řadového voliče správně se orientovat. Zásadní otázkou je, zda jsou ve vedení sociální demokraté hlupáci, zkorumpovaní hlupáci, nebo zkorumpovaní hloupí bílí koně.

Připomeňme si, že KDU-ČSL ve shodě s ČSSD odmítla Memorandum odvolat, či jinak prohlásit za nezávazné. To udělala až poslanecká sněmovna na popud především KSČM a hnutí ANO.

Koho tedy volit? Piráti vyloučili spolupráci s KSČM, SPD a ANO, nikoliv ovšem s takto „kvalifikovanými“ správci republiky. Takže, babo raď.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
18. 10. 2017 19:42

Mohu se mýlit, ale já bych to tak pesimisticky jako Pavel Letko neviděl.

Nevidí, neslyším široko daleko, že by mohla Letkem předpovídaná koalice získat dost poslanců ses tavení vlády.

– Zajímavé a pro ČSSD je hrozivé, že jsem zatím ve spíše levicovější společnosti, ve které se pohybuji, zatím nenašel nikoho, kdo by je chtěl volit.

– Dost lidí mluví o Okamůrovi a o AŇO.

– Komunisti dostanou svoje – spíš více.

Samozřejmě je možné, že vznik kolaborantské vlády jim mohou umožnit 5. kolony, které v těchto stranách nepochybně existují.

To ale za těchto podmínek vzniklé vládě doopravdy nepřeju.

fajt
18. 10. 2017 19:58

Jak je možné, že ČSSD dostalo úvěr na 82 000 000 Kč na volební kampaň, jakožto subjekt zatížený právoplatnou exekuci. ..)

Petrpavel
Petrpavel
18. 10. 2017 21:50

“ …Dinosauří mocenské uskupení zahrnuje ČSSD, TOP09, ODS, KDU–ČSL, Piráty, případné Starosty a Zelené. To je půdorys budoucí koalice….“
Ještě bych tam připojil logicky ANO (proč proboha ne?) sestavené z jednotlivých dinosaurů tvářících se jako novicky.
Levici dohromady s nesystémovými (podle mainstreamu nedemokratickými) stranami u nás bohužel volí jenom méně než 30 % …
A je jasno jak bude pokračovat vývoj po volbách. Stejně jako dosavadních 27 let.

senil
senil
19. 10. 2017 4:36

Tyhle volby jsou ztracené. Chtěl bych volit euroskeptickou pravici ale tá má zastoupení jedině Realisté, Svobodní a ODS. Prní dvě se nedostanou do parlamentu a té poslední se nedá věřit. Tak zbývá jenom Okamura, ale dá se věřit jemu?

http://www.epshark.cz/volby

fajt
19. 10. 2017 5:41

https://www.lidovky.cz/soud-zamitl-stiznost-na-ct-d0s-/zpravy-domov.aspx?c=A171018_093036_ln_domov_jho – tichým duchem se česká justice tímto rozhodnutím naprosto zahrabala do totálně totalitních sraček, jedna z nejkomplexnějších a nejobjektivnějších kritik české televize ( kterou musel kritik pomenšit na 40 stránek, protože v české televizi, v radě a v parlamentu sedí primitivové) zahořela u soudu, protože tady se hodnotí podle politických a prorežimních zásluh a potřeb a ne podle skutečného stavu věci – z kritika udělali pitomce a potížistu a dokonce i soud argumentoval tmářskou formulkou, že pánovi museli pomáhat v samotném Kremlu, protože není v lidských a mentálních silách obyčejného číška, aby si pamatoval a věcně rozebral a posoudil… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 10. 2017 6:26
Gatta
Gatta
19. 10. 2017 12:57

Ještě jeden předvolební Kotrba – tentokrrát obsáhlý. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Stepan-Kotrba-k-volbam-Je-treba-aby-zacal-vladnout-lid-Babis-mi-nevadi-co-je-jeho-50-milionu-proti-3-miliardam-CSSD-Okamura-by-prinesl-jen-rozvrat-a-chaos-508770 Za mě: V podstatě se dá s ním ve všem souhlasit jen v hodnocení role Okamury bych s ním polemizoval. Ony totiž ty jím uváděné potřebné kroky vůči EU, nevýhodným smlouvám, MMF, WTO … … musí někdo prosadit. Především někdo, kdo má opravdu zájem takové věci prosadit a tradičně nezradí, jak je v kraji dlouholetým zvykem, své předvolební sliby – tedy svoje voliče. Z tohoto pohledu mi u pana Kotrby ty jeho navrhované zásadní kroky přijdou takové snové, neboť u nich chybí to podstatné – „Jak a hlavně Kdo je schopen se… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 10. 2017 15:08

No – tohle přímo provokuje k soutěži „Vtipnější vyhrává“.
Ale co by člověk neudělal pro nějaké to potencionální promile hlasůnavíc, zvláště, když už to „partner -ka ?“ vykecal-a.

https://www.novinky.cz/domaci/452407-jsem-gay-sdelil-den-pred-volbami-lidr-zelenych-stropnicky.html

https://www.super.cz/532029-zelena-i-duhova-matej-stropnicky-priznal-chodim-s-o-11-let-mladsim-chlapcem-z-ordinace.html

Gatta
Gatta
19. 10. 2017 15:19

PS
Na Novinkách pd článkem už je ta soutěž v plném proudu … :-)

Admirál
Admirál
19. 10. 2017 16:44

Gatta – „A druhá věc – na prosazení čehokoliv musíte ít nějakou vyjednávací sílu – tedy nástroj (přínosný nebo i vydírací) a přesvědčivé odhodlání tuto sílu i použít, čímž budete schopni působit na protistranu při prosazování svých zájmů.“ To je naprosto přesné, po tom dlouhou dobu volám, bez toho strategické hájení národních zájmů jsou jen kecy. Musím mít připraveny věrohodné alternativy a musím se věrohodně tvářit, že je chci využít i když to nemám v úmyslu, jinak před vámi zavřou dveře a řeknou „pán Vám nic nedá!“ Bohužel, většina našich politiků jsou buď kolaboranti nebo politice nedorostli. Viditelně je schopen… Číst vice »

Amenre
Amenre
20. 10. 2017 6:25

Pro Alenu a PPK, kteří se mi tu snažili nabulíkovat, že moje nevolba posílí největší stranu :)
http://zpravy.idnes.cz/vypocet-zisku-mandatu-a-penez-za-volby-dyi-/domaci.aspx?c=A130910_153416_domaci_jw

Doporučuji bod č. 4 – Jak rozdělení mandátů, tak dělba peněz totiž pracuje výhradně s odevzdanými platnými hlasy.

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 7:58

Re Amenre – už jsem psal u minulých voleb (tohle se tady totiž stále opakuje):

Každého kdo nepřijde 3x po sobě k volbám bych automaticky vyškrtl ho z volebních seznamů a dočasně mu pozastavil jeho volební právo. Co s takovým „občanem“, který svým právem opovrhuje ?

Pochopitelně by se mohl znovu zaregistrovat – po nějaké úřední procedůře, v úřední hodiny, za mírný finanční poplatek a s dostatečným předvolebním předstihem.

Amenre
Amenre
20. 10. 2017 8:28

Gatto – nuda, tohle čítám posledních 20 let.
Lidi to stejně k volbám nenatáhne. Přijít o právo na něco, co momentálně nevyužívám, je vážně hrůzostrašné . Navíc je docela směšné, že tu v každém článku chcete měnit republiku a svět k lepšímu a přitom si pletete právo a povinnost :) Chápu, že Vám chybí staré dobré časy povinné volby ( a mnohem jednodušší, než dnes, kdy si vybíráte z 31 stran ), ale ještě si svůj postoj promyslete :)

Martin (už bez taky m)
20. 10. 2017 8:51

Amenre napsal

Gatto – nuda, tohle čítám posledních 20 let.
Lidi to stejně k volbám nenatáhne. Přijít o právo na něco, co momentálně nevyužívám, je vážně hrůzostrašné . Navíc je docela směšné, že tu v každém článku chcete měnit republiku a svět k lepšímu a přitom si pletete právo a povinnost Chápu, že Vám chybí staré dobré časypovinné volby ( a mnohem jednodušší, než dnes, kdy si vybíráte z 31 stran ), ale ještě si svůj postoj promyslete

Bullshit…

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 9:21

Re Amenre – Vaše právo nevolit by tímto opatřením pochopitelně zůstalo plně zachováno.
Dokonce i vaše právo volit by zůstalo zachováno – je byste se musel po té letité absenci znovu registrovat jako volič – jako že jste ještě neumřel, že to jste opravdu Vy, že jste trvale neemigroval, že nejste zbaven svéprávnosti … prostě normální formalita . :-)
Protože republika už s vaším hlasem jaksi přestala počítat a stal jste se volebně nezajímavý.

No a jako přesvědčenému nevoliči by vám toto opatření stejně mohlo být úplně lhostejné, že?

Točmistr
Točmistr
20. 10. 2017 9:42

Jak je libo, Gatto. To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě. Já se volit nechystám, a možná je to to nejvíc zodpovědné. Když někdo zvolí někoho, kdo nastoupí do úřadu a vše po***á, tak je za to spoluzodpovědný. Je špatné že se nedá již zvolený politik odvolat. Teda teoreticky pomocí vidlí, ale to si v součastnosti nedokážu představit. Takže má mizivou šanci svojí chybu ve volbách napravit. Musí trpět do příštích… Číst vice »

peter.
20. 10. 2017 11:23

Martin (už bez taky m) napsal Bullshit… Martin: Pochválil ste článok Petra Schnura v LN s názvom „Politický střed“je kapitulace demokracie před mamonem“.Je to fajn článok s ktorým súhlasím aj ja. No ale ten článok začína takto : „Volba menšího zla a mýtus tzv.ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle.“ Túto vetu nemožno chápať inak,ako jasnú kritiku tzv.“ volby menšieho zla“. Ten názor má aj Amenre,ja aj mnohí iní.Preto si nemyslím,že je fér označovať ho nálepkou „býčie h.vno“.Podľa mňa je prirodzené,že ak volič ktorý nenašiel v ponuke stranu ktorá zodpovedá jeho predstave o tom,kto a ako má riadiť smerovanie… Číst vice »

Amenre
Amenre
20. 10. 2017 12:32

Točmistr napsal
To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě

Přesně na to jsem narážel, když jsem doporučil, aby si to ještě promyslel :)
Muselo by se kontrolovat, zda všichni volili a i koho volili.

Martin (už bez taky m)
20. 10. 2017 12:42

re peter: P. Schnura jsem nepochválil /jde prosím jen o můj soukromý názor/ poprvé ani na OM, ten se dal vždy s radostí číst. Co se týče vyjádření k Amenre tak se mu omlouvám že jsem to nepochybně přehnal. Ale přiznám se Vám že jsem už alergický na tvrzení že nevolba není volba – dokonce bych řekl že u nevolby jde volbu horšího v tomto případě vždy. Navíc – aniž bych prosím chtěl někomu dělat advokáta- přijdou mi už opravdu hodně hloupé poukazy na „staré dobré časy“ při nepřímém napadání jiných. Na jedné straně se najdou lidé, kteří by k… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 13:53

Je jasné, že představa pozastavení volebního práva za opakovanou neúčast je myšlenka provokativní a trochu nadsazená, ale … Většinou píši, když mě nějaká myšlenka vybudí – a myšlenka „záměrné nevolby“ funguje docela spolehlivě. Co to je „nevolba“ ? Co to jako má vypovídat? Možná byl dpotyčný nemocný, možná jel na ryby, nebo ležel doma s kocovinou, možná si nemohl vybral správnou stranu, možná se snaží zříci se společenské odpovědnosti – nebo dotyčný vlastně vůbec ničemu nerozumí a bojí se si to otevřeně přiznat … … … To je ta vaše nevolba. Re Točmistr – „… vyškrntutí by pro nikoho nebyl… Číst vice »

peter.
20. 10. 2017 14:17

Gatta napsal
bych uvítal ještě jeden hlasovací lístek, kde by bylo něco jako: „Ve výběru stran (kandidátů) jsem nenašel žádnou pro mě volitelnou alternativu“. Takový lístek by nebyl neplatný, ale byl by veden jako protestní hlas

S týmto sa ja dokážem stotožniť a dokonca si myslím,že by sa to malo zaviesť do praxe.

Amenre
Amenre
20. 10. 2017 15:01

Gatta – správně by to mělo být „jak“ volili, ovšem nelze tu upravit vlastní text :(
A ten protestní lístek vítám, ten bych tam klidně hodil a připsal si bludišťáka za účast :)

Bety
Bety
20. 10. 2017 15:06

Při volbách do senátu byla účast mizivá – a co to ovlivnilo, nebo vadilo to někomu
z politických špiček???
Také jsme se mohli na volby vykašlat když šlo o prezidenta – tak ať si každý ze zdejších nevoličů uvědomí, kdo by v tom případě naši republiku reprezentoval. Ať
už si o Zemanovi myslíme cokoli, z té druhé možnosti se mi ještě dnes dělá špatně.

orinoko
20. 10. 2017 15:30

Aha … tohle jsem určité přehlédl.
Zajímavé.
Já osobně bych demosku vůbec zúžil.
Mel/a jsi ráno stolici?
Tuhou , nebo řídkou? Popřípade plasmu?
Proč vůbec volit, když volů je zjevný nadbytek a volky nevolky najít vola korunovaneho vyžaduje takmer býčí úsilí?
Hele, vole …. lehni.
Občas mám dojem , ze už jsem umřel.
Ale všechnu světovou debilitu musím sdílet dal.
Az do skonání světu.
Ovšem OSSZ si s tím vůbec neví rady.

Dolmen
Dolmen
21. 10. 2017 6:44

Je vůbec zapotřebí pořádat nákladné volby kvůli tomu, aby z několika tisíc uchazečů o „demokratické“ vládnutí bylo vybráno 200 dobytků? Náhodný výběr by tohle obstaral stejně spolehlivě, avšak podstatně levněji. Jedině snad, že by občané bez tohoto spektáklu nedokázali žít a nebyli z celé „demokracie“dokonale šťastní.

Gatta
Gatta
24. 10. 2017 7:27
navstevnik
navstevnik
24. 10. 2017 9:09

Točmistr napsal Jak je libo, Gatto. To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě. Já se volit nechystám, a možná je to to nejvíc zodpovědné. Když někdo zvolí někoho, kdo nastoupí do úřadu a vše po***á, tak je za to spoluzodpovědný. Je špatné že se nedá již zvolený politik odvolat. Teda teoreticky pomocí vidlí, ale to si v součastnosti nedokážu představit. Takže má mizivou šanci svojí chybu ve volbách napravit. Musí trpět… Číst vice »

Amenre
Amenre
24. 10. 2017 9:13

Pěkné Gatto – docela bych tenhle výsledek bral.
4 strany na ten náš politický bordel v parlamentu stačí.