O plánovacím horizontu Putinova rozhodování

O plánovacím horizontu Putinova rozhodování v rámci realizace všemožných zajímavých geopolitických operací, ale i o podivných představách o tomto některých (nejen) ruských občanů

Já se musím – už jen – usmívat. Každý je chytrý a každý všechno ví. Ač nebyla na území Evropy nebo našeho českého státu velká válka, ta skutečná, po několik generací, každý rozumí válce lépe, než ti, kteří v ní bojují.

Všichni křičí buď „Co to dělá, že ještě nevyhrál!“, nebo „Rusko je na hraně porážky, podívejte se, jak málo postupují!“, případně „Putin je pevnou součástí Nového světového pořádku! Je to Žid!“

A žádný z nich si neuvědomuje, jakého ze sebe dělá, omlouvám se jen některým, hlupáka par exellence. Už jen ten, kdo absolvoval obyčejnou povinnou vojenskou službu, by měl znát několik jednoduchých jistot. A především to, že poslouchat a plnit rozkazy se prostě musí. A že stejně on sám nemusí ani tušit, co se – sakra – vůbec děje.

Jen si vezměme to dosud pomalé manévrování ruských vojsk. Ano, Rusko i během této operace jasně dokázalo, že kdyby chtělo, prostě smete překážky z cesty bombami a střelami. Hotovo. Tečka.

Ano, tak by se přesně zachovali Američané, Japonci, Angličané nebo Němci. A bylo jim to nakonec něco platné? Jenže to je naprosto jiný svět, než ten ruský. Bohužel MY jsme v tom „pokrokovém“ anglosaském světě nuceni žít a chtě nechtě mnohé z toho nás ovlivňuje.

Pokud by ale Rusové takto postupovali, lišili by se pak vůbec nějak od těch Amerikánů, Anglánů a jim podobné havěti?

Je to podobné jako cokoliv, co udělá Rusko, připisovat tomu, že se tím plní tajná zednářská dohoda o tom, jak si chtějí rozdělit svět na kusy. No to je taky gól, vždyť tady všude na „Západě“ byl přece jediný (zdůrazňuji jediný) globální svět, rozdělený do částí pod přímým dozorem nadnárodních korporací, které budou mít jen svoje přesně vymezené úkoly. Nic víc a nic míň. Chápe někdo ty rozdíly?

Mimochodem, i když za posledních dvacet let jsem toho o Putinovi slyšel a možná četl i více než o “našich” vládách, pak se jeho postupy, často právě tak popisované jako – slabost Ruska – ukazovaly prakticky vždy z jeho hlediska a z hlediska zájmů Ruska správné s dlouhodobými následky, které tenkrát nikdo “nečekal”.

Musel jsem se skoro smát, když se obhajovalo Rusko před tou operací, že nepůjde na Ukrajinu (a správně, ale s tou nuancí, že tam nepůjde samo od sebe!). Přitom to bylo přímo před našima očima a všechno jsme mohli slyšet a číst (a nejčastěji na alternativě) – Bělorusko, Kazachstán, Ukrajina, plynovod, diskriminace ruských sportovců atd. Krok za krokem neustálé dlouhodobé provokace ze strany “našeho” Západu, které měly jediný cíl – vyprovokovat Rusko. A to jsme skoro nic nevěděli o přesunech ukrajinských vojáků. Věděli jsme jen o sankcích a dalších sankcích a… Protože Rusko již tehdy bylo nuceno odpovídat na „náznaky“, které svým chováním předváděly Ukrajina a USA s NATO. Tím se stalo jasné, a ruská rozvědka zcela jistě zachytila signály již před „řečmi“ Zelenského o tom, co se bude skutečně dít.

Co by to tedy jinak bylo, když se to stupňovalo až do 22.02. 2222?

Myslíte si, že byla slabost Ruska, když se soustředilo na svou soběstačnost (o tom jsem již psal nedávno) a výzbroj své armády, cvičilo svou armádu, i ve snaze ukázat, že jsou připraveni a že ta provokace neprojde a sbíralo celou dobu síly? Ve všech směrech? A i když i tak budou mít problémy v hospodářství, tak oni je překonají s mnohonásobnou jistotou mnohem lépe než my tady ve „vyspělém světě”.

Kromě toho již před delším časem a několikrát veřejně Putin prohlásil, kromě jiných, dvě důležité zprávy a ne nějaké bonmoty. Za prvé, když je rvačka nezbytná, je třeba dát ránu jako první. Samozřejmě, prakticky všichni komentátoři a politologové a já nevím ještě kdo, převážně z těch, kdo je za to placen, tak ti všichni to hned vztáhli na oblíbený sport ruského prezidenta a na jeho mládí v Leningradě (to aby si „správně“ „rýpli“). Málokomu došlo, v jaké souvislosti to řekl, a to dokonce když ten někdo byl seznámen někým, kdo to chápal, s tím o co vlastně jde. Prostě to nechtěli pochopit.

Za druhé jasně – rovněž několikrát – tak či onak Putin prohlásil, co je Rusům do světa, když v něm oni nebudou. Naprosto jasné a cílené. Nikdo z odpovědných příliš neposlouchal, jen se především „tady na západě“ přepočítaly atomové zbraně. A znovu se oprášily plány, pokolikáté již, na zničení Ruska. A pro jistotu se rozjela zesílená vlna rusofobie.

Válka holt není kojná, jak se říkalo u nás na vojně v Čechách, a pokazit se toho může vždy víc než dost. Ale to, že Rusové nešli například bojovat do úzkých tunelů v Azovstalu, do prostoru, kde jsou s vysokou pravděpodobností nachystány pasti všeho druhu a kde by měli obrovské ztráty, a to je, ať se to někomu líbí nebo ne, projev skutečného státnického myšlení. Objekt byl záměrně vybudován proti “vykuřování” i hodně silnými bombami. Atomovými. A má nejspíše samozřejmě i ochranu i proti radioaktivnímu spadu, který dokáže proniknout skoro kamkoliv, což víte, pokud jste si to zapamatovali anebo vám to někdo vůbec řekl. Pokud tam “hodíte” plynové vykuřovadlo, pak se potom nemusíte sami moci v dohledné době dostat dovnitř.

A je třeba si navíc uvědomit, že vše nám řekl přímo ruský prezident Vladimir Putin – nařídil nezaútočit na poslední baštu ukrajinských nacionalistů v Mariupolu (Azovstal), ale nařídil ji zablokovat, aby „neuletěla ani moucha“. Copak lidi neumí číst nebo poslouchat, kdo co říká? Takže skutečný důvod je na dlani!

(Když dopisuji tento článek 2.5., objevila se informace, že tam byl a pokusil se jako „civilista“ utéci kanadský generál, „žoldák“, mající kontakty s Zelenským, a který prý byl již převezen do Moskvy a že bude postaven před soud.)

A co se týče například neničení důležitých hlavních center velení, pak je situace jakoby zamotaná. Ale kdo doopravdy aspoň poctivě studoval reálné boje a války a nespoléhal se na propagandisticky zkreslené informace o nich, ví, že nic není pevně dané. Využít se dá všeho.

Trošku pouvažujme jen o jednom možném důvodu. Ukrajina je umělý stát, který byl záměrně budován jako ohnisko boje „Západu“ proti Rusku v jakékoliv podobě. A nezačali s tím ani Američané, ani Německo, ale již „staré“ Rakousko-Uhersko. Po rozpadu SSSR se záležitosti rozjely na plno. Postup, zpočátku pomalý byl nutný proto, že při rychlém otočení o 180 stupňů by Ukrajinci ve své většině nadlouho pevně a odhodlaně stáli proti tomu a vyběhli by s tím rychleji než by Američané stačili říci – „švec“. Bylo potřeba postupovat pomalu a krok za krokem. Takovou rychlostí, jakou probíhá manipulace. Jen si připomeňme, že u nás to, co prošlo při počátku „covidu“, by např. v roce 1992 naprosto neprošlo, při všem tehdejším otupení většiny lidí. Ostatně neprošlo to ani když vyvolali umělou, jinak naprosto stejnou „epidemii“ „ptačí chřipky“ o dost let později. (Mám čirou náhodou záznamy z rádia, kdy jsem si nahrával jeden pořad a zůstaly před tím a po tom pořadu i zprávy a celkem nedávno jsem to poslouchal.)

Když byl naposledy zvolen legální prezident Ukrajiny (nemám na mysli Zelenského dosazeného stejně jako „naše“ vláda kurátory ze zámoří), prohlásil mimo jiné, že je s Ruskem prostě nutno spolupracovat, ne v zájmu Ruska, ale v zájmu samotné Ukrajiny. A dostal za to odměnu – slavný Majdan. A to vůbec nebyl nijak zvlášť proruský. Ale ti, co Ukrajinu „pěstovali“ a kurýrovali, především Američané, pak Velká Británie a NATO, usoudili, že už vzhledem k událostem, které – tehdy ještě jen – chystají, je nutno „Antirusko“ dotvořit právě teď.

A začalo již otevřené vyzbrojování Ukrajiny, samozřejmě západními zbraněmi, protože Rusko by jim svoje zbraně proti sobě neprodalo a Ukrajina byla v podstatě již zničený stát, bez pořádné ekonomiky, natož s tím zbrojním. Jenže tím také, při zvyšujícím se stupni přibližování k NATO vznikly zákonité logistické problémy. A to především tam, kde je „gaučoví“ a „taneční generálové“ nečekají, totiž ve spojení štábů se všemi podřízenými jednotkami. A proměnit jeden systém na druhý není jednoduché, je to hodně drahé a vyžaduje to spoustu času. Tak vznikl paradox. NATO, Američané získali rychlé a kvalitní spojení podle svých standardů s hlavními i některými „druhotnými“ štáby, ale spojení dál k oddílům zůstalo staré. Vždyť i dosud přes obrovské přezbrojování Ukrajinské armády, je, vlastně „už“ byla, drtivá většina vybavení ještě z dob Sovětského svazu.

Za další je si třeba uvědomit, že hlavní řídící štáby jednotlivých operací se umisťují tam, kde na ně pokud možno protivník nedosáhne svými zbraněmi. Jednotlivé celé armádní jednotky je možno nahradit, přeskupit, ale těch co umí (nebo neumí a jen jsou za to placeni) rozhodovat, je v každé armádě málo. V podstatě jsou obtížně nahraditelní. Proto se tyto štáby, kromě hlavního generálního, který prakticky vždy bývá poblíž centra vlády a moci, umisťují dnes co nejdále od předpokládaného protivníka.

Dnes vzdálenost štábu od jednotek nehraje zdaleka takovou roli jako třeba ještě v dobách Napoleona. Důležitá je „jen“ spolehlivost spojení a jako vždy spolehlivost informací.

Ukrajina si vyznačila za hlavní nepřátele především Rusko a Bělorusko. Takže logicky to pak znamená, že hlavní řídící štáb bojů proti Bělorusku nebude umístěn u hranic s Běloruskem na severu Ukrajiny, ale bude někde v oblasti pobřeží Černého moře, možná dost pravděpodobně v Mariupolu, nebo Oděsse. Ale také může být i v Rumunsku, vzhledem k tomu, že by Rusko nejspíše přišlo Bělorusku na pomoc. To vzhledem k vybavení a početnosti běloruské armády a vzájemným vojenským dohodám.

Ovšem s Ruskem je to trošku jinak. To má zbraně, které přesně zasáhnou libovolný cíl na celém území Ukrajiny. Takže umístit hlavní štáb řízení operací proti Rusku např. ve Lvově je sice podle doktríny, ale mnohem lépe je ho umístit – teď se držte – v Polsku, protože Ukrajina i Polsko v tomto směru mohou spolupracovat, zvláště když se to chystalo delší dobu. Protože střílet raketami po Polsku by znamenalo definitivně zatáhnout do války právě NATO. A dost možná, že i s tím bylo z hlediska Ukrajiny a hlavně NATO počítáno.

A teď si to přestavme. Bezpochyby z Polska do hlavního generálního štábu Ukrajiny, na 99,9 % někde v oblasti Kyjeva je spojení rychlé, podle norem a pravidel NATO, a to je důležité, se vším šifrováním a dešifrováním. Štáby „druhého okruhu“ mohou nebo nemusí mít zrovna takové spojení, zase jich nebude tolik, ale buď tady nebo v následující etapě předávání příkazů musí vzhledem k většinovému vybavení následovat nejen odšifrování, kdo ví co tam vlastně je? A pak se musí provést další zašifrování (více méně ručně – odšifrovat původní zprávu, pak přepsat a znova zašifrovat) a tentokrát již do původního spojařského systému Ukrajiny a pak už následuje příkaz dále až k místu určení.

To vše činí dobu předávání rozkazů a informací násobně časově delší. Neoperativní. A také snadnější pro případné zachycení informace ze strany Ruska. Ne nutně k možnosti získání informace, ale k té informaci – Hele, něco se děje!

Samozřejmě, ten důvod může být i zcela jiný, „zákeřnější“, prostě ve stylu Putina. Však „my tady“ na „Západě“ Rusy známe „dobře“, ne? Ale jako příklad to snad stačí.

Pokud by se Rusko soustředilo jen na rychlé vítězství, jak si mnozí představují, ocitlo by se nakonec ve stejné situaci, v jaké byl Hitler se svou Barbarossou nebo Napoleon se svým pochodem na Moskvu, přičemž ani jeden z nich nic nepochopil, jak vyplývá z pamětí účastníků. Především to, proč vlastně doopravdy prohráli. (Jak tvrdil v jednom filmu Vlasta Burian, on by při tažení na Moskvu rozhodně nezapomněl na hasiče jako Napoleon! A pak aby ho zkusili z toho Ruska dostat!)

Ostatně v Sýrii Rusko zasahovalo také jen „chirurgicky“, ale nakonec všechno hlavní si museli a musí vybojovat v Sýrii sami. Rusko poskytlo především „řezy“ a pomoc.

Ale to vše jsou jen naše “kecy”. Rozhodovat musí příslušní politici a vojáci bez nás. A taky to udělají.

A je třeba si uvědomit, že takzvaní „Globalisté“ nejsou hlupáci, jsou to jen idioti. Zvrácení. Ovšem tento rozdíl pochopí zase jen málo lidí.


O Putinově plánovacím horizontu

Autor: sntdpni

No, zrovna včera jsem se bavil s jedním vzdělaným blbem – který je nejen v opravdové sklíčenosti z „spouštějící se železné opony“, ale také celou dobu sténal o „emocionálnosti a spontánnosti takových rozhodnutí pro Rusko destruktivních“.

Pro ty slabomyslné, kteří to hlavní za 20 let Putinovy vlády ještě nepochopili, vysvětluji: Putin je chladnokrevný, rozvážný, vypočítavý génius světové geopolitiky nejvyšší, tohoto slova se nebojím – historické úrovně, jeho mozek funguje jako počítač, všechna rozhodnutí dělá po komplexním vyčerpávajícím studiu tématu a vždy v zájmu Ruské federace.

Ano, má poradce, analytiky atd., ale Putin vždy činí konečná rozhodnutí sám a provádí rozhodnutí učiněná ne tady a teď, ale klidně čeká na nejvhodnější okamžik pro zahájení operace. „Spontánnost a emocionalita“ to vůbec není pro Putina, je to opravdu tak nepochopitelné?

To je důvod, proč Putinova operace odebrání Krymu z rukou Ukrajinců a před nosem Američanů nebyla jen úspěšná – pro naše západní „partnery“ se ukázala být naprostým překvapením, šokem – byla ohromným úspěchem a sjednotila národ, Rusové se znovu cítili jako občané Velké země. Poprvé od ‚svatých 90. let‘!

Všechno předvídal ten „spontánní“ Putin, dokonce i nadcházející ruské epické vojenské posílení a skutečnou potravinovou nezávislost, kterou Ruská federace již získala.

Ano, samozřejmě, někteří hloupí lidé si myslí, že myšlenka anektovat Krym vpadla Putinovi do hlavy kvůli euforii z úspěšných olympijských her v Soči, ale věřte mi ‚Krymská operace‘ byla rozpracovávána dávno před olympiádou, a materiální přípravy na realizaci začaly minimálně půl roku před hodinou H.

A vše klaplo! A nejen klaplo – po 8 letech bylo možné realizovat mnohem globálnější strategický projekt Ruska – zničující ránu pro nejen Chochlostán (1) ale i pro nadcházející přeformátování světa. „Spontánně a emocionálně“?

Ha Ha Ha! – Uf! Uf!

Plán útoku na Ukrajinu byl, myslím si, vypracován již v roce 2014 a logistické přípravy na ‚Operaci-Z‘ trvaly rok. ROK, sakra! (Jen o něco kratší dobu, než se začala připravovat Ukrajina spolu s USA a spol.) Pokud vás zajímají podrobnosti, jděte sem.

A čerta vem, stejně jako na Krymu, Putin opět dokázal všechny oklamat a všechny překvapit epickou asymetrií!

„Všechny zpravodajské služby světa“, včetně „gaučových jednotek“, chápaly, že bude zcela určitě úder na „Chochly“, jako odpověď na dlouhodobé provokace, ale věřily, že Putin zničí tak uskupení ukrajinských ozbrojených sil na Donbasu, zmocní se LDNR v rámci administrativních hranic, možná dalšího kusu Chersonské oblasti (pustit vodu na Krym) a uspokojí se. Ale Putin se rozhodl zašlapat „chochlovského“ plaza do země, a přestože si nedokážu představit skutečné cíle operace-Z po skončení nepřátelských akcí, vím jistě, že i tentokrát bude Putinův plán plně realizován.

Inu, hlupáci si stále mohou představovat Putinův horizont plánování a rozhodování asi takto:

Představte si, že Putin, Šojgu a Volodin sedí 21.2. 2022 pár minut před půlnocí v Kremlu – sklesle popijí vodku a zakusují k ní sledě. A pak Šojgu, který hodnotí špatnou náladu „Bunkrového“, říká:
– Vladimiroviči,  co je ti?
– Jo, sakra, něco mě štve, Kužugetiči – amíci a ojropci mi projeli „třetí nohou“ po zubech v reakci na moje ultimátum, které jsme s tebou napsali minule u koňaku. Pořád mám takovou pachuť v ústech, nepomáhá ani sleď – jak trapné!
Tady, napiv se, vstoupí do hovoru Volodin:
– Ano, nějak to dopadlo špatně … Ale poslouchejte, bando, pojďme přinutit k míru Chochlostán pro srandu králíkům!
– Jak to myslíš? A co když nás nebudou vítat květy?
– No jak? A co sankce a železná opona?
– No tak, když nás nebudou vítat květinami, k čertu s nimi, a pokud budou sankce naplno a natvrdo, vrátíme se, stáhneme vojáky, a budem se tvářit, že to tak mělo bejt!
– Dobře, přemluvili jste mne, uděláme to tak. Připijme si na úspěch našeho podniku!

Zvuk cinkajících skleniček.

Putin, utíraje si prsty od sledě do ubrusu, shrnuje:
– No tak, Kužugetiči, zdvihni ty své orly k hranicím, až skončí Siova Olympiáda, tak běž … a bij! Pořádně dohlížej, na brance nesahej – hovno neochráníš!
– Ano, šéfe! Jak se bude ta operace jmenovat? No, amíci mají takové tvrďácké názvy jako ‚Pouštní bouře‘, ‚Iron Storm‘, ‚Fire Boobs‘, ale co my?
– A co Karafiát, ne, ne to už někde je, tak, ‚Operace Zet‘!
– Proč ‚Zet‘?
– Aby nikdo nic neuhádl.
– Pochopil jsem, usmál se Šojgu, dopiju a běžím rozhýbat Zetko!

Ano, to si samozřejmě umíte představit. Ale takové úsudky jsou naprosto přesným kritériem vašeho duševního vývoje. Nebo spíše zaostalosti. Běda. Třikrát běda.

Zdroj: Cont.ws

Překlad článku Bedřich Vinopalník 2022


(1) Od nezdvořilého označení Ukrajince rusky – хохол – chochol – dle tradičního historického účesu.

Stanův komentář: Mě by jen zajímalo, jestli si někdo z mých autorů a čtenářů připouští i tu možnost, že se „geniální politik Putin“ při rozhodování o invazi na Ukrajinu mýlil. A teď už je v podstatě jedno, jestli to bylo dáno nepřesnými zpravodajskými informacemi, zda se příliš spoléhal na vlastní neomylnost, či se jednalo o tzv. zugzwang.

4.9 40 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
4. 5. 2022 16:44

Já bych to Stane formulovala trošku jinak. A co když se „geniální Západ“ zmýlil, když Rusko plánovitě vyprovokoval k akci? To vyprovokování se mu povedlo a tím skončil. Teď už jen zvedá sázky. Jestli do toho pustí Polsko a Rumunsko, tak to i s tím Západem slíznem pěkně tvrdě. A zase to bude Putinova chyba? Chyba JEHO PLÁNOVÁNÍ? Nebo naší idiocie, když si nejsme schopni poradit s tou sbírkou, co dřepí v Praze, rozprodala republiku a má nás za stádo, se kterým si může dělat, co bude chtít?

Irena
4. 5. 2022 17:05

Jedna taková perla z bojiště. Když lidé sedící ve sklepeních Mariupolu uslyšeli za dveřmi výkřiky Alláhu Akbar, tak se pokřižovali a řekli: „Sláva Bohu, už jdou naši, Rusové!“

To je v kostce to pravé Rusko!

JiB
JiB
4. 5. 2022 18:34

Stando, řekl bych, že každý dělá chyby a bylo by divné, kdyby se jich nedopouštěl VV. Z vyjádření, které prošly přes filtr našeho desinformačního mainstreamu to však vypadá, že on sám nespatřuje chybu ani tak v tom, že by do této akce šli, ale že ji podnikli až teď. Pokud si dobře vzpomínám, tak mělo z jeho úst zaznít „měli jsme to udělat již dávno“… (podotýkám, že se s tímto jeho názorem neztotožňuji, ale jen na něj poukazuji). Osobně se o Rusy neobávám, ti si nějak poradí. Najdou si nové trhy, zaměří se na svou vlastní soběstačnost. Při 144mil obyv. to nebude zas takový… Číst vice »

PPK
PPK
4. 5. 2022 18:39

Pravděpodobnost chyb ve válce existuje vždy a minimalizovat je, to je možné jen pečlivou analytickou a strategickou přípravou. Avšak považovat za chybu zdánlivě pomalý postup armády bez uvážení faktu, že zničit na celé Ukrajině plošným bombardováním protivníka i s tam žijícím civilním obyvatelstvem po vzoru USA např. v Afghánistánu znamená, pak obsadit území s nepřátelskými a nespolupracujícími civilisty. Takže, důvod je snad zřejmý, že? A ten podzemní Azovstal? Jsou politicky pro ruský stát cennější mrtví ti, kteří tam teď sedí, anebo budou ještě cennější, až budou živí vypovídat před soudem a ruská média to odvysílají do světa?

Bety
Bety
Reply to  PPK
4. 5. 2022 19:48

Při rychlém útoku by také nevyšlo tak najevo – myslím pro normální Ukrajince – jaká svoloč jsou ti azovští nacisté. Tím myslím ostřelování obytných domů, používání Ukrajinců jako živých štítů, absolutní nezájem o jejich vlastní obyvatelstvo, žádné potraviny, žádné důchody, loupení, mizivá lékařská péče …. to vše teď zažili na vlastní kůži. Chovají se jako nacisté na cizím území a to zapomenuto nebude. A to že jim velí náckové z NATO už také veřejnost začíná vnímat. A Rusko plní to, co od začátku deklarovalo, bojuje s vojskem a civilisty nechává stranou jak jen je to možné. Popravdě já se nebojím… Číst vice »

M.C.
Reply to  Bety
10. 5. 2022 10:44

Vidím to velmi podobně. Západ dlouhodobě dělá co může, aby ruské občany přesvědčil o tom, že má Putin pravdu. Vždycky mě nadzvedne, když čtu o ohromných ztrátách mezi civilním obyvatelstvem. Jednak těch 2500 lidí je součet za obě strany, větší část má tedy na svědomí ukrajinská armáda, druhak je to počet, který když rozpočítáme na 70 dní konfliktu tak to vychází průměrně na 35 mrtvých denně. Pokud bychom odečetli oběti různých úmyslných provokací, bylo by to ještě méně. To Američané, to jsou jiní kabrňáci, u nich by to číslo bylo o řád vyšší. Čímž nechci říct, že by měly obě… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
4. 5. 2022 19:56

Celá historie válek dokazuje,že když platí,že žádný lidský plán nikdy nevyjde jak byl zacílen,pak to platí s mocninovým znaménkem pro válečné operace.Operace velkého počtu útočných skupin okolo 700 lidí zapůsobila na ukrajinskou stranu šokem. Ten ale brzo pominul a odskákali si to hlavně nejen posádky zásobovacích kamionů,nýbrž i posádky po silnicích se pohybujících tanků a obrněných transportérů,které neměl kdo chránit proti bočním útokům. Navíc se ukrajinská armáda překvapivě rychle otřepala z počátečního šoku a spolu s úspěchy na komunikacích /do polí se v důsledku jarního počasí nedalo/ rostlo jejich sebevědomí. Stažení jednotek od Kyjeva nebylo nepochybně původně plánováno a přímo… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Hudryperman
4. 5. 2022 21:02

Tak vidíte – a máte taky mínus. Málo věříte.

Ono to vše může být ještě trochu jinak:
Čína ještě přiživuje inflaci způsobenou ruskou válkou. „Chová se jako malá země“https://echo24.cz/a/SGGaD/cina-jeste-prizivuje-inflaci-zpusobenou-ruskou-valkou-chova-se-jako-mala-zeme
Čína poslední dobou vždy dobře ví co dělá. Možná je ještě málo zle.

Stránka ekonomická a vojenská v tomto „Orvelovském“ konfliktu jedno jsou.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Gatta
5. 5. 2022 18:41

Kdybyste mě na to neupozornil,ani bych si nevšimnul,že tam jsou nějaké mínusy.Je asi obtížné prezentovat svou platformu obsahující jednostranné texty v diskuzích pod články.Neb „všeliké glaichšaltování toliko pro cenzora dobré jest.“ Jestli jsou pro to motivy víry,výchovy,nebo jen přání – to mu bývá většinou lhostejné.Pro ty z čtenářů,kteří sem chodí jen pro stejný názor na všechno dodávám,že jsem se z titulku na českém mainstreamu právě dočetl,že se „PUTIN PŘEKVAPIVĚ OMLUVIL IZRAELI ZA LAVROVA“.konec citátu.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Gatta
5. 5. 2022 19:33

Kdybyste mě na ta mínusová znamínka neupozornil,ani bych si jich nevšiml. Člověk se neubrání tomu,aby fandil svému oblíbenému týmu,ale tím,že není ochoten vidět i jeho chyby a nepřipouští si je,tak tomu svému oblíbenci vůbec nepomáhá,spíše naopak.Už tady bylo mnohokrát řečeno,že diskuzní texty, v nichž všichni účasníci se navzájem jen utvrzují v jediném názoru na cokoliv,není diskuzí,nýbrž cosi,co se blíží agitaci.Jsem zvědav na případná vysvětlení p.t. diskutérů na dnešní oznámení v českém mainstreamu že : “ Putin se překvapivě omluvil Izraeli za Lavrova . /konec citátu /“.

Gatta
Gatta
Reply to  Hudryperman
5. 5. 2022 20:14

Už jsme se o tom letmo bavili s orinokem, že jeden ani neví „za co“ mínus.
Asi podle ksichtu pisatele a momentálniho psychického rozpoložení toho kdo bez konkrétní námitky mínusuje. Tedy souhlas. :-)

Pan PPK mě mimoděk navedl na web „svobodny svět“, a tam to jednostranné rozhodně neni. Přispěvatelé jsou opravdu různorodí. Jsou tam i věci s kterými se souhlasit opravdu nedá.
Na druhou stranu web vypadá na širší záběr.

kolokol
kolokol
Reply to  Hudryperman
7. 5. 2022 8:16

Já si dal tu práci, protože k té omluvě jsem nenašel žádné odkazy. Navedlo mě to pátrání k odpovědi Peskova, že všechny body rozhovoru jsou uvedeny na stránkách administrace prezidenta RF. A tam nic o omluvě není. Takže zpět k prohlášení izraelského ministra. Takové kolečko.
Samozřejmě v majnstrýmu si mnuli ruce nad předvoláním ruského velvyslance na kobereček. Ale už nic nepsali o jeho fundované, podklady z archivů doložené odpovědi, která podpořila Lavrovovy výroky.

Last edited 11 dní před by kolokol
PPK
PPK
4. 5. 2022 21:41

Ta válka je pro Zelenského partu prohraná a on sám to přiznal tím, že začal bezvýsledně žádat o vyjednávání s Putinem. Fakt, že dosud nebyl Zelenského hlavní stan v Kyjevě „zkalibrován“ raketami z Kaspického či Černého moře poté, když se tam vrátil po internetových fake videích z Přemyšlu a jednal tam se západními politiky znamená, že i Zelenského a jeho partu s „poradci“ chce mít Putin živé a zajaté ve vhodnou chvíli a pak před soudem. Pokud ovšem, Zelenský a jeho hlavní squadra neskončí vlastní rukou, aby ušli politické ostudě.

Irena
5. 5. 2022 5:48

Foldyna – Rusko, Ukrajina a válka. Věty, které by bez poslanecké imunity neřekl
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka-Vety-ktere-by-bez-poslanecke-imunity-nerekl-701013

Alva
Alva
Reply to  Irena
5. 5. 2022 22:31

Foldyna výborný, ale co ten dotazující se redaktor? To byl vylosovaný osmák ZŠ?
Co ty novináře vede k tomu, dělat ze sebe ukázkové debily?

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Alva
6. 5. 2022 6:06

Řekl bych spíš, že Jaroslavu Foldynovi skvěle nahrával…

Last edited 13 dní před by g.hrosik
Alva
Alva
Reply to  g.hrosik
6. 5. 2022 7:37

Dalo by se to tak vidět, jenže opravdu tak primitivním způsobem, že i ten osmák ze základky by se mohl právem cítit dotčený.

Např. ta hraná naivita:
Vy nevěříte oficiálním informacvím vlády?
Nestačí že Putin zaútočil první?
My jsme kolonie USA?

Dolmen
Dolmen
5. 5. 2022 7:11

Nevím, jestli Stan slyšel někdy o takové vojenské operaci, které se říká průzkum bojem. To se dělá proto, aby se získaly podrobnější informace o nepříteli, než jsou jen informace od rozvědky a na základě těchto se potom dolaďuje strategie a vypracovávají se podrobné taktické plány. Ten průzkum bojem, to byly cca první tři týdny deratizační operace. Bylo třeba zjistit s jakým nasazením a jakými způsoby bude působit protivník…, ale řekl bych, že mnohem důležitější bylo zjistit, jaký postoj k invazi zaujme mít obyvatelstvo. Proto taky ten původní výpad ke Kyjevu, kde nežijí etničtí Rusové. Jak je to s obyvatelstvem na… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 5. 2022 9:59

Jako by VV četl OM …

AK – Rusko – 3.5.2022 16:48 + 5.5.2022 11:05

http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&sid=17c9869cbf9ef473419e3a31be9a1f80&start=4940

Last edited 13 dní před by Gatta
Gatta
Gatta
5. 5. 2022 11:03

Minule jsem tady docela očekávaně neuspěl s odkazem na článek od pana D-FENSe.

Nicméně znovu upozorňiji na tento web – nebudu popisovat – podívejte se sami.
Tentokrát je to opravdu o UA od člověka jehož matka byla volyňská Češka.
Viz – včetně odkazů !!! (některé už nefungují) – a mimo jiné v závěru článku i pan dnešní prezident Zelenský v roli „komika“.

Alva
Alva
Reply to  Gatta
5. 5. 2022 17:02

Ten článek jsem si přečetla. |Díky za odkaz.
Většinu faktů v něm uvedených jsem znala, jen byla zmovu potvrzena.
Ale diskuze – katastrofa. Většina mozků vypraných „dočista dočista“ – celou jsem se nedonutila přečíst.
„Stav národa dnes v 7 hodin večer“ vidím zatím velmi pesimmisticky.

Gatta
Gatta
Reply to  Alva
5. 5. 2022 17:26

Re Alva – není to tak strašné, jsou diskuze a „diskuze“.
Dá se to poznat podle poměru množství agresivity ku množství myšlenek, co se tam sešlo (nebo bylo vysláno) za skupinu. Tuhle diskuzi jsem po shlédnutí cca 5-7 příspěvků už dál vůbec nečetl.

Kolikrát i na iDnes je to dost dlouho velmi rozumné a najednou, jako když utne je vše jinak. Takový vygumovaný agresivní „diskutér“ s několika profily je levná pracovní síla.

M.C.
Reply to  Gatta
5. 5. 2022 21:12

Kamarád měl babičku volyňskou Češku, která se po válce vrátila zpátky sem.
Když Poláci natočili film Volyň, tak se na to šel podívat a říkal, že proti tomu, co vyprávěla jeho babička to byl celkem romantický film.
Nevím, neviděl jsem, mě stačí fotky a popisy akcí banderovců, které se dají najít na internetu.

idiotronic
idiotronic
Reply to  M.C.
5. 5. 2022 22:52

Ony ty popsané scény natočit nejdou. Myslíte, že by uspěl film, kde těhotence rozříznou břicho, vyjmou plod a ten přibijí na vrata?

idiotronic
idiotronic
Reply to  idiotronic
5. 5. 2022 23:30

I u nás je na Stěpana Baderu různý názor

obrázek_2022-05-06_013031298.png
Bety
Bety
Reply to  Gatta
6. 5. 2022 6:32

Ten druhý článek je opravdu dobrý. Že jste neuspěl s tím prvním se nedivte, přes odpor k válce je plný neinformovaných, zato důrazně pronášených soudů. Pochopitelně každý se dopracováváme k poznatkům postupně a také podle toho upravujeme své názory, nebo bychom je upravovat měli. Například si pamatuji informaci od vás, která mě tehdy překvapila. Jednalo se o to, jak CIA a třeba paní Tchatcherová se zájmem a porozuměním sledovali Pol Potův fašistický režim. Ono se vůbec zdá, že našim západním spojencům jakákoli forma fašismu vyhovuje, podporují ji a považují ji pro sebe za výhodnou. Dá se říct, že ji přímo… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
6. 5. 2022 10:36

U toho prvního D-FENSe jsem palce nahoru nečekal – ale je to projev člověka , kterému není vše ukradené … a navíc to bylo hlavně o poměrech v ČR.

Jeho článek rozebírá i Marian Kechlibar zde:
https://svobodny-svet.cz/das-ist-noch-kein-totaler-krieg-polemika-s-d-fensem/

***

Pátek – nejvíc práce.

Tak jen jednoho starého barda – když je to jaro:

https://www.youtube.com/watch?v=b-ryXuzpTdk

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
6. 5. 2022 10:53
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
6. 5. 2022 16:13

Dobrý výběr – většinu jsem i četl. :-)

Bety
Bety
Reply to  Gatta
6. 5. 2022 12:39

Tak se nezlobte, ale celý ten rozbor je horší než původní článek.
A doporučení, že by média měla „trochu“ zklidnit hormon znamená jen, že by se měla vrátit k letité „pouze“ štvavé verzi, která podle něj byla
objektivní.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
6. 5. 2022 16:12

No vidíte… taky jsem s tím měl problém. Myslím, že jsem si asi toho pána spletl s někým podobného jména i vizáže, který byl vždy hodně nalevo. Nicméně „na každým šprochu …“ (pokud to není vědomá lež nebo vědomá pomluva“) může být kousek vysvětlení „nevysvětlitelného“. Tím se nechci ani jednoho autorya zastávat – osobně to vidím pohledem Outsidera, ale střípky rozporných informací PODMÍNĚNĚ ukládám a ono se to časem poskládá. Tak to nakonec dělám se všemi informacemi. Nic 100% ani bezvýhradně nepřebírám, 100% nikomu nevěřím co říká, spíš přemýšlím PROČ to říká, ale ani apriori neodmítám uvažovat o věcech které… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 5. 2022 19:29

comment image

Michail Alekseevič Egorov se narodil dnešního dne, 5. května 1923, ve vesnici Jermošenki nedaleko Smolenska.
Průzkumník 756. pěšího pluku 150. pěší divize seržant Jegorov se vyznamenal v bojích při překračování řek Visly a Odry a 30. dubna 1945 spolu s poddůstojníkem Melitonem Kantariou vyvěsil nad Říšským sněmem prapor vítězství!

M.C.
5. 5. 2022 21:16

Něco veselejšího:
‚Hallelujah'(Russian).The Voice Kids Russia 2016.Artem/Julia/Marsel/Xenia. – YouTube

Jinak, co se týče písmen Z a V, já tipuju, že to znamená Zaščita (ochrana) a Vozmezdije (odplata).

g.hrosik
g.hrosik
6. 5. 2022 6:05

Vřelý dík autorovi za moudře napsaný článek. Za mě několik palců nahoru!

M.C.
6. 5. 2022 8:42

Správnost výsledku rozhodovacího procesu a účinnost přijatých opatření je závislá na správnosti provedení celého procesu počínaje sběrem dostatečně reprezentativního souboru informací až po finální rozhodnutí. Což se lépe řekne než udělá. Vševědoucí a neomylný je pouze Bůh, Putin určitě ne. Pocit vlastní neomylnosti už dovedl k hořkým koncům mnoho lidí, bohužel často to s nimi nebo místo nich odskákali i další lidé. Nedělejme stejnou chybu jako propagandisté. Putin není samovládce, který by se rozhodoval na základě nějakého okamžitého vnuknutí. Putin představuje personifikaci práce mnoha týmů lidí. Jedni po celém světě sbírají a vyhodnocují informace. Následně z těch informací další lidé… Číst vice »

Irena
Reply to  M.C.
6. 5. 2022 9:35

No, až na ten idealistický popis na začátku je to dobrý. Obávám se, že v tom rozhodování se příliš projevují zájmy jednotlivých zájmových skupin, takže to k ideálu rozhodování potom má daleko. Nějak se z toho hodnocení vytratilo, že téměř veškerá řídící „elita“ byla dosazena Západem a Západem také byla vychovávaná nová nastupující generace. To se dost těžko přetlačuje, když si to zkombinujeme s tím, že Rusko je stále kapitalistický stát, kde se projevují zájmy oligarchů, ať se nám to líbí či ne, tak v první řadě těm lidem půjde vždy o to, aby měli pod sebou nahrabáno a až… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
6. 5. 2022 10:13

Kdyby jELITY něco řídily, tak už jsme dávno v řiti. Celou dobu se rvou mezi sebou a nosálové nejvíce. Vypadá to, že celá historie lidského rodu se skládá z pokusů ovládnout kompletně civilizaci a výsledkem jsou zatím jen hekatomby mrdvých , jejichž matérii tvoří i jELITY.
Nejlepší pak je do lidského života a společnosti projektovat astrologii, karetní výklady, esoterické bláboly, okultismus, temnotu lidské nedostatečnosti, fatalismus, malost a marnost, pitomost a úchylky vlastní výlučnosti.

Rak.jpg
PPK
PPK
Reply to  orinoko
6. 5. 2022 15:43

Vím, že to myslíš dobře, ale cenzura a  pokusy o ovládnoutí kompletní civilizace, to není řízení?

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
6. 5. 2022 16:20

To je prohra jELIT. Jejich cukr přestal zabírat a tak vzaly do ruky hůl. Jenže ta má jak známo dva konce. Slánský /jak jinak – nosál/ pomáhal roztáčet Boží mlýny a ty už se postaraly o pořádný škleb dějin.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
6. 5. 2022 18:40

Ano jistě, cenzura je prohrou loutkových českých elit z toho hlediska, že jen dočasně vyhazují zmetky, které vyrábí jimi koncepčně vadně zkonstruovaný český politický stroj. Je přitom už jasné, že ten stroj bude nutné dokonce na čas přechodně vypnout a zastavit, anebo alespoň jinam odvést pozornost vnějšího pozorovatele a dodavatele energie pro ten stroj (občanský lid a jeho práce), čili umlčet a možná i dočasně oblbnout kritiky vadné funkce toho stroje.  Kam tu pozornost odvést? Zkrátka, zoufale kamkoliv – někam jinam. Jak? Vytvořením náhradní fikce jiného problému. Jak? Jednou je např. „nepřítelem“ systému covid, pak zase válka a ruský mědvěd,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
6. 5. 2022 9:48

K válce by došlo tak jako tak. Emerika už přímo vyřvávala: Dejte mi válku!! Putin ji pouze pozdržel, až na samu mez kvůli gladiátorům v Číně … to už dneska nikdo nezmiňuje. Když preemtivně IzraHELL zaútočil v roce 1967 na Araby, tak bylo fšechno v poho, že. Protože Icik je malý a pořád se musí bránit. Kolik palestinského území dodnes zabral už nikdo neeviduje. Putin se prý omluvil za Lavrova a jeho polovičního Žida s patkou. Nikdo nezná konkrétní formulace, ale Naftalínovi řekl zhruba toto: Patkáč nebyl poloviční? Tak promiňte. V Indonésii jsou Putin a Kadyrov chápáni jako světci. Ta… Číst vice »

Last edited 12 dní před by orinoko
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
6. 5. 2022 20:12

Stačí se podívat na polskou historii a je jasné,že pokud někdo dá impuls k ruské masívní odvetě,bude to polská vláda s pár kašpárky typu Fiala .Přesně tohle konvenuje washingstonskému deep state,protože vnitřní vývoj v USA jim slibuje nejen ztrátu moci.V pondělí proběhne na Floridě premiéra filmu “ 2000 mul“ za přítomnosti Trumpa. Muskovo převzetí Twitru je další znamení změn v brzské budoucnosti a vůbec největší skandál se odehrál vyzrazením rozsudku nejvyššího soudu zrušující problematický zákon o právu žen na potrat z roku 1971.Reakce levičáků byla extrémně hysterická a to tak,že policie musela obehnat nejvyšší soud podobnou ohradou,jako svého času měl… Číst vice »

no one
no one
6. 5. 2022 21:42

V posledním týdnu byla v globálním dění ze strany Ruska velmi ozvučována problematika židů a Izraele v souvislosti s Ukrajinou. Bohužel nikde jsem nenarazil na vhodný komentář, který by tuto, dá se říct, až diplomatickou přestřelku iniciovanou Lavrovem patřičně okomentoval. Ano, věnoval se tomu antižidovský aeronet a pan VK opět ukázal, jaký je to pan „Analyťik“ (zde https://aeronet.news/ruske-ministerstvo-zahranici-se-ostre-ohradilo-proti-izraeli-a-zopakovalo-ze-sergej-lavrov-mel-pravdu-o-horlivych-antisemitskych-zidech-a-uvedlo-na-twitteru-odkaz-na-vybusny-elaborat-o-spolupraci/), tím svým plácáním se na pískovišti a názorovou nekonzistencí. Ale zpět k Lavrovovu prohlášení, ve kterém neřekl přímo, že Hitler byl žid (za což se představitelé Izraele urazili, protože dle mého tento vzkaz nepochopili), ale pouze to, že měl židovskou krev. A to je s… Číst vice »

no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 21:49

Přestřelka se vyvíjela dále tím, že si ještě přisadila Marija Zacharova (odkaz narychlo nedohledám), a přišlo mi, že česká média si místy až libovala v tom, že mohou prohlašovat, že vztahy mezi Ruskem a Izraelem začaly skřípat. Postupně to vyústilo v to, že to všechno musel hasit Putin (https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/rusko-ukrajinsky-konflikt/3484736-putin-se-omluvil-za-lavrovuv-vyrok-o-hitlerovi-rekl), který si uvědomil, že Izrael nepochopil a že židy potřebuje na své straně pro to, aby se nenaplnily plány mocných.. Na pozadí tohoto scénáře se objevila zpráva o ruském raketovém zásahu v Dněpropetrovsku (https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ruska-raketa-zasahla-ukrajinske-dnipro-40395948), A nemusím zmiňovat, že Dněpropetrovsk (nyní Dnipro), je centrem východoevropských židů, z nichž někteří (Carev, Kolomojskij) pochopili výše mnou… Číst vice »

Last edited 12 dní před by no one
no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 21:51

Přestřelka se vyvíjela dále tím, že si ještě přisadila Marija Zacharova (odkaz narychlo nedohledám), a přišlo mi, že česká média si místy až libovala v tom, že mohou prohlašovat, že vztahy mezi Ruskem a Izraelem začaly skřípat. Postupně to vyústilo v to, že to všechno musel hasit Putin (https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/rusko-ukrajinsky-konflikt/3484736-putin-se-omluvil-za-lavrovuv-vyrok-o-hitlerovi-rekl), který si uvědomil, že Izrael nepochopil a že židy potřebuje na své straně pro to, aby se nenaplnily plány mocných.. Na pozadí tohoto scénáře se objevila zpráva o ruském raketovém zásahu v Dněpropetrovsku (https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ruska-raketa-zasahla-ukrajinske-dnipro-40395948), A nemusím zmiňovat, že Dněpropetrovsk (nyní Dnipro), je centrem východoevropských židů, z nichž někteří (Carev, Kolomojskij) pochopili výše mnou… Číst vice »

no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 21:52

Když se ale vrátím na úplný začátek mého prvního komentáře, tak role židů v globálních procesech je srozumitelně a konzistentně (na rozdíl od pana VK) popsána zde: https://aeronet.news/izrael-ve-valce-s-globalisty-globaliste-vs-judaismus-katar-hamas-hizballah-a-hlasovani-v-osn-proti-izraeli-macron-euroasijske-kridlo-gp/ (a doporučuji i všechny v článku použité odkazy). A v této souvislosti mi nedá nezmínit Katar a s ním i aktualitu, která na mě tento týden vyskočila na FB Jiřího Ovčáčka: https://1url.cz/ErzD7 No to se podívejme, prezident Zeman, mainstreamem onálepkovaný jako proruský, opět ukazuje, že je Globalista jako řemen, aneb jsme opět u těch trubek a přehození výhybky z ruských zdrojů na zdroje blízkovýchodní, přičemž nutno podotknout, že Katar (pracující mimo jiné pro zájmy Británie) je již… Číst vice »

no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 22:24

A ještě si dovolím jednu malou vsuvku. Titulek na webu čt24 právě teď:
Rada bezpečnosti přijala první prohlášení k Ukrajině. O válce nemluví.

Tolik k užitečnému idiotismu Ukrajiny (a tím i zemí kolem).

Last edited 12 dní před by no one
no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 21:59

-dodatek- -dodatek- V. V. Pjakin by podle všeho měl mít zítra (7.5.) narozeniny, tak kdo bude chtít, může mu na emailovou adresu či webové stránky fct-altai.ru poslat přání. Zaslouží si to, protože mu za jeho práci patří obrovský dík. A stejně tak úctyhodná poklona patří paní Ireně za její perfektní překlad. A kromě toho se nám blíží datum 9.5. (u nás 8.5.). V médiích a v politických kruzích bude toto datum stále více zkreslováno, překrucováno či upozaďováno, ale já doufám, že my, obyčejní lidi znalí historie, si toto důležité datum nějak připomeneme (alespoň někde v sobě, uvnitř) a budeme si vědomi jeho… Číst vice »

Last edited 12 dní před by no one
no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 22:01

-dodatek-
V. V. Pjakin by podle všeho měl mít zítra (7.5.) narozeniny, tak kdo bude chtít, může mu na emailovou adresu či webové stránky FKT poslat přání. Zaslouží si to, protože mu za jeho práci patří obrovský dík. A stejně tak úctyhodná poklona patří paní Ireně za její perfektní překlad.

no one
no one
Reply to  no one
6. 5. 2022 22:02

A kromě toho se nám blíží datum 9.5. (u nás 8.5.). V médiích a v politických kruzích bude toto datum stále více zkreslováno, překrucováno či upozaďováno, ale já doufám, že my, obyčejní lidi znalí historie, si toto důležité datum nějak připomeneme (alespoň někde v sobě, uvnitř) a budeme si vědomi jeho skutečného významu i nadále. Věřím i v to, že po šíleném náletu českých cenzorů přeživší alternativa udělá maximum pro to, aby toto důležité výročí neopomněla. 
A uvidíme, jak den 9.5. dopadne pro Rusko…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 5. 2022 7:20

Jedno vím jistě:

8. května „slaví“ svůj Den smutku ti, kteří v roce 1945 prohráli Druhou světovou válku, jejich dědicové, potomci a současní liberální nástupci.

Skuteční Vítězové slaví 9. května Den vítězství nad fašismem!

comment image

comment image

Last edited 10 dní před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 5. 2022 8:17

6. května 1945 začala závěrečná operace Velké vlastenecké války – v Praze.
Skončila 11. května úplným osvobozením ČSR. Za svobodu Čechů a Slováků položilo život 144 000 sovětských vojáků.
Tak přivítala maršála Ivana Koněva nadšená Praha a toto jeho pozdravné gesto bylo reprodukováno na pomníku v hlavním městě České republiky:

comment image

Vděční Češi zbourali Koněvův pomník …

no one
no one
Reply to  Botičky od Diora
8. 5. 2022 8:58

@Botičky od Diora Díky Vám za Vaše komentáře a připomenutí data 9. května. Když jsem psal v pátek své komentáře, systém mi nechtěl pustit jeden z nich, v němž jsem toto datum taky zmiňoval. Takže to zkusím ještě jednou. Den Vítězství nad fašismem bude v médiích a v politických kruzích stále více zkreslován, překrucován či upozaďován, ale já doufám, že my, obyčejní lidi znalí historie, si tento důležitý den nějak připomeneme (alespoň někde v sobě, uvnitř) a budeme si vědomi jeho skutečného významu i nadále. Věřím i v to, že po tom obřím náletu českých hlídačů „pravdy“ přeživší alternativa udělá maximum… Číst vice »

orinoko
orinoko
8. 5. 2022 15:08

Padla Popasnaja. Interiéry s banderovci se čistí vhozením granátu do útrob objektů. Útok v závěrečné fázi podpořili oddíly Specnaz a Wagnerovci. Zajímavé sdělení v tomto kontextu vyjádřil kožený soudruh Stoltenbrekeke. Prohlásil do veřejného sPROSTORU, že ruská ofenzíva na Donbasu stále ještě nezačala, když někde v dobytých sPROSTORÁCH byly nalezeny bedny s českou municí. Ta bude nejspíše pocházet od jurských municipalit. Čížek je světový!! Ve svých dodávkách nacistům, fašistům a teroristům zásadně neumdlévá už celé století.

Last edited 10 dní před by orinoko
orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
9. 5. 2022 11:39

Rusové vypadají pořád opile? To jako fuckt? Proč jen prakticky denně chodím kolem tříděného skla, kde v konferenci je běžně hromada prázdných flašek od nejlacinějšího jurského chlastu, přičemž právě tato separace se nachází poblíž hromadného ubytování hrdinných úbotů, kteří jako kdyby si navzájem z buleven vypadli? Dříve se tomu bežně říkalo – kategorie za míň. Samozřejmě nejsou všichni všude stejní, ale proč se například traduje, že existuje základní dělení alkoholiků na ruský a francouzský typ? Rus periodicky na doraz! … zatímco žabožrout neustále pod párou v denní hladince, jako kdyby pobýval každé dvě hodiny v Praze v Blatničce… Jak je… Číst vice »

šlichta.jpg
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
9. 5. 2022 12:00

Jenom upřesňuji zdroj zmíněných analytických výbušnin. Obsahuje i ruské a haličské reálpejprs. Jediný jurský blbeček provádějící kuleváloš v infosystému poďobané Kakánie nemá nárok. A přesto je autorem Čech. Předpokládám, že do politiky nikdy nepůjde. Zajímá ho podnikání a politiku sleduje proto, aby bylo úspěšné.

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
9. 5. 2022 12:26

Já to tušil a tak jsem nahlédl až teď. Škoda, že jsem četl jiné rozhovory se zajatými blbečky ze záchudu. Ti si museli spoustu věcí shánět systémem DODO. Asi mají smůlu, nejsou to oligarši. Zato jeden popisoval, jak při ruské střelbě nebylo radno vystrkovat rypák. Dva úboti si potřebovali zakouřit. Řval na ně, ať se NATO vys@rou. Kousek povylezli a po labužnickém vypuštění není smoku bez kuřby se ozval svist a zásah. Popisoval smrad spáleného masa a bordel všude okolo, z čehož se mu zvedl kufr. Velmi plastický popis situace. Škoda, že vedle něj nebyl jurský hrdinný kapitán Korkorán, ten… Číst vice »

M.C.
Reply to  orinoko
10. 5. 2022 10:03

Jo, ten rozhovor jsem četl taky – celou dobu jsem čekal, kdy z rekordmana začnou dělat hrdinu na úrovni Ducha Kyjeva a furt nic. A byl jsem překvapen, že borec zdrhl ani si pořádně nevystřelil. Zřejmě si to představoval jak Hurvínek válku – že jenom on bude střílet po jiných. A když zjistil, že tady se střílí taky po něm, tak vyměkl. Ono je to ve finále jako vždycky o lidech. Technika je technika, ale rozhodující jsou lidé. Jak by řekl JVS, kádry rozhodují vše. Tady ten rozhovor jsem přihodil jako zajímavost, jak to vypadá z druhé strany. Nemyslím si,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
9. 5. 2022 12:42

Od tebe bych čekal jiný song. Třeba jak jurská prasátka vyhlašovala před květnem dne devátého roku 2022, že Putin – a/ vyhlásí ruskou mobilizaci, – b/ na Kyjev vrhne atomový bidet, – c/ spáchá infarkt, – d/ vyháže ruskou generalitu nebo ona jeho, – e/ vyhlásí vítězem haličského sitcomu nasvícenou zeleninu …
Njn, co dodat … raději nic. S tebou-vámi to má Rus opravdu nahnuté.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
9. 5. 2022 16:39

Zdar – k článku odkazovaném od M.C. Jak jsem zhruba psal onehdy. Při čtení a poslouchání je třeba vždy posudovat: KDO ? to píše (nebo říká ) PROČ – Z JAKÉHO DŮVODU ? to píše (nebo říká). Bez nějakého, třeba jen jeho vlastního vnitřního důvodu nikdo nic neříká, ale mlčí. CO ? píše (nebo říká) a jak to souvisí s předchozími dvěma body. Tedy takový článek na Seznamu – má velmi malou reánou hodnotu. *** Jiný song – tak tedy jiný song. Proč třeba tenhle? Protože žít, bojovat a umírat se má PRO NĚCO … https://www.youtube.com/watch?v=o8ybDbcrWVM a jěště jednoho …… Číst vice »

M.C.
Reply to  Gatta
10. 5. 2022 10:15

To je problém většiny článků na Seznamu a v mainstreamu obecně.
Malá informační hodnota, nebo vůbec žádná, text zaměřený na zblbnutí a obelhání lidí.
Já to čtu většinou proto, abych si udělal obrázek, čemu vláda chce abychom věřili. Jinou hodnotu to většinou nemá.

Obecně mi z toho co čtu přijde, že pokud boje na Ukrajině v řádu dvou tří týdnů neskončí, tak se svět řítí do celkem velkého ekonomického a obecně civilizačního průseru, Evropa zvláště.

M.C.
Reply to  orinoko
10. 5. 2022 10:09

No, já myslím, že můj vliv na průběh událostí je celkem zanedbatelný.
K výše uvedeným nesmyslům jsem se nevyjadřoval, to nemělo význam, bylo předem jasné, že nic z toho se nestane, protože to postrádá jakoukoliv logiku.
Ale ani můj tip na ozvláštnění standardního průběhu přehlídky nevyšel.
Já jsem tipoval, že pro pozvednutí morálky a vytrolení protistrany před světem uspořádá na závěr reprízu přehlídky německých vojsk v Moskvě z července 1944. Jenom s tím rozdílem, že tentokrát by defilovali ukrajinští zajatci.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  M.C.
10. 5. 2022 12:01

Mám za to, spěvák Vl.Vysockij by Vám možná odpověděl asi takto:

Ещё не вечер…

orinoko
orinoko
8. 5. 2022 16:16

Obliba jurského Platfuse Ovarova klesla na hysterické minimum. Se současnými 20ti% směle konkuruje emericke cikade v Bílé chýši. Od momentu, kdy dostal svoje čmeláky v minulém obdobi, které ještě posílil sabbatovskymi boostry, tak je to s ním jak na Ruském kole, nacházejícím se před spodní úvrati.

M.C.
11. 5. 2022 4:32

Na záběrech z přehlídky v Moskvě je jasně patrno, že bylo jasno a svítilo slunce.
Byla-li zrušena letecká část přehlídky z důvodu povětrnostních podmínek, zřejmě se tím myslelo, že by bylo škoda nevyužít jasný den a místo producírování se nad Moskvou proběhla letecká část přehlídky nad Donbasem, aby z toho ukrajinská armáda taky něco měla. I část ohňostroje na ně zbyla.

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
11. 5. 2022 6:19

Nevím jak kdo, ale já měl v obrazech bordel. Něco se vypínalo a přepínalo, dokonce přehlídku snad přebírali úboti, aby v tzv. chatu dávali průchod svojí frustraci. Leteckou část jsem neviděl, až teď. Je pozoruhodné, že Trubka mi na tabletech a na NTB nenabízí totožné tituly. Tenhle jsem musel dohledávat. Turbínový svist SU 57 působí opravdu zajímavě.

https://www.youtube.com/watch?v=ce9RLoKCZFQ&t=335s

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
11. 5. 2022 6:22

Proletěla i formace: ZN.
Za Naše.