O. Schindlerovi, nacistovi a agentu Abwehru, budeme stavět pomník?

„Jako zástupce Nadace Oskara Schindlera informoval Milan Mostýn o úsilí, vybudovat památník v areálu továrny, kde Oskar Schindler zachránil 1.200 Židů. K tomu již byl vytvořen Nadační fond Oskara Schindlera, který již zakoupil prostory a snaží se získat finanční prostředky na výstavbu plánovaného památníku.“ (Sudetendeutsche Zeitung, 6.10.2017, článek Kulatý stůl v Praze)

Oskar Schindler, kterého svět zná díky jeho vypočítavé záchraně Židů v jím řízené pobočce koncentračního tábora v Brněnci, byl už před válkou sudetoněmeckým vlastizrádcem a německým špiónem. Dodnes figuruje na československém a polském seznamu válečných zločinců.

Po Mnichovu musel být Schindler propuštěn z vazby, a podle Gruntové se vrátil jako hrdina do Svitav, o jejichž připojení k Hitlerovu Německu tolik usiloval. „Lze předpokládat, že byl za české vězení finančně odškodněn a snad i oceněn jiným způsobem,“ uvedla Gruntová. Schindler se ovšem postaral ze msty také o popravu svitavského strážníka německého původu Rudolfa Huschky, který měl podíl na jeho dopadení čs. kontrarozvědkou.

Po německé invazi do Polska v září 1939 byl Schindler mezi prvními, kteří se snažili z okupovaného Polska něco ukořistit. Stal se tzv. arizátorem židům zkonfiskované továrny v Krakově, kde.díky svým úplatkům představitelům německé okupační správy vydělával na zakázkách pro SS a Wehrmacht až do podzimu 1944, kdy byla jeho fabrika před vítězně postupující Rudou armádou evakuována do pobočky koncentračního tábora Gross-Rosen v Brněnci u Svitav. Ještě předtím spolupracoval s Adolfem Eichmannem v rámci jeho protižidovských aktivit a na pokyn samotného šéfa SS Heinricha Himmlera měl vycestovat na diplomatický pas do Turecka na separátní jednání o mír se západními spojenci.

Ačkoliv existuje o vlastizrádném jednání tzv. sudetského Němce Oskara Schindlera řada důkazů, a tento prospěchář figuruje dosud na seznamu československých a polských (proněmeckých) válečných zločinců, dostal Schindler díky chytře překrouceným faktům a zamlčeným skutečnostem v Izraeli titul Spravedlivý mezi národy. Dokonce i u nás, ve Svitavách, má protičeskoslovenský zločinec a agent Abwehru a Gestapa svou expozici v muzeu ve Svitavách. Což je vzhledem k jeho celoživotnímu jednání vůči vlastní zemi dost nepochopitelné.

Celý článek najdete v Českých národních listech

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
3. 11. 2017 21:08

Pomník? To bych asi nedělal. Za chvíli by jsme tu měli pomník vlasovců. A dočkali by se i banderovci.

idiotronic
4. 11. 2017 12:38

Izrael mu udělil vyznamenání Spravedlivý mezi národy. Válečný zločinec obdržel izraelské vyznamenání navzdory jeho aktivní arizaci židovského majetku. Nejasné je, proč vláda vykupuje vepřín v Letech za půl miliardy, když se jednalo o pracovní tábor , jehož existence vyplynula z válečné situace ( opatření vůči osobám, jež se toulaly po Protektorátě v době všeobecné pracovní povinnosti) . Osoby, které byly v táboře internovány, byly analogy dnešních nezaměstnaných či bezdomovců. Táboru se připisuje likvidační charakter, ale podívejte se na zdravotní stav a úmrtnost bezdomovců dnes, a to si myslíme, že jsme od té doby pokročili. Skutečnému válečnému zločinci budeme stavět pomník.

fajt
fajt
4. 11. 2017 13:27

idiotronic napsal
idiotronic

na tom všem je nejvíce zarážející, jak hluboko jsme klesli – pár sionistů, kterým zbytečně patří svět kdesi mimo to území rozhodne, že hnědá je bílá a zdejších skoro deset milionů oveček už s tím nic nenadělá – nikdy se realita neohýbala tak moc jako dnes, nikdy nebyla bezmocnost a bezradnost obětí tak krutá jako dnes. ..)

peter.
7. 11. 2017 7:47

fajt napsal
na tom všem je nejvíce zarážející, jak hluboko jsme klesli – pár sionistů, kterým zbytečně patří světkdesi mimo to území rozhodne, že hnědá je bílá a zdejších skoro deset milionů oveček už s tím nic nenadělá – nikdy se realita neohýbala tak moc jako dnes, nikdy nebyla bezmocnost a bezradnost obětí tak krutá jako dnes. ..)

Naozaj zle v Čechách bude až vtedy,keď sa „múdre hlavy“v Prahe rozhodnú zosadiť sv.Václava z koňa a posadiť na neho Soroša.

fajt
fajt
7. 11. 2017 8:01

peter. napsal
peter

prágl je špinavým městem dotačních dýlerů, politických poskoků a czeských keťaských jelit, která stejně neví kam vlastně patří, jestli bude mít kůň na sobě i dolly buster je stejně jedno, už samotný kůň dávno nestojí na czeském území. ..)

Amenre
Amenre
7. 11. 2017 9:15

idiotronic napsal
Válečný zločinec obdržel izraelské vyznamenání navzdory jeho aktivní arizaci židovského majetku.

Nemám vůbec pochyby, že by Izraelci na točili oslavný film na Adolfa Hitlera, kdyby věděli, že to bude kasovní trhák.