O státní formě

Demokracie je státní formou buržoazie, když nemá strach. A fašismus, když strach má.
(N. I. Bucharin)

Citát převzat z blogu Tribun, kde doporučuji diskusi pod článkem.

Stanův komentář: Podle všeho se evropská buržoazie, včetně té  české, začíná bát. Vážení čtenáři, pokud nějakou náhodou zjistíte, koho Chovanec nasadil na nás, dejte vědět.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
20. 8. 2016 16:34

Je užitečné si v mysli stále připomínat, že všechny politické pojmy vždy byly a i dnes jsou soustavně významově zkreslovány propagandami všech společenských režimů. Prakticky cokoliv, co jeden politický režim označí za prvek demokracie, jiný jemu nepřátelský režim totéž klidně označí za typický element totality a fašismu, bolševismu či dokonce nacismu a komunismu zároveň a současně začne hlasitě křičet to hlavní slovo svého nesouhlasu – slovo NENÁVIST, kterou prý jeho protivníci údajně hlásají. Ale jak se potom pozná, kde vlastně je právo a pravda? Možná tak, že budeme sledovat, co prostým lidem činí život přijatelnější, do budoucna nadějné a dobrovolně… Číst vice »

Sio
Sio
20. 8. 2016 17:02

: „Jaké jsou zákony, jen takový je stát!“ ??? Nevím, jak to myslíte. Zákony jsou přece takové, jaké si vládnoucí moc ve státě (kolonii) přeje. Konkrétně v našem případě zákony rozhodně nesmí překážet nadnárodním korporacím. Třeba v tom, že příliš striktně definují, co je jogurt a co ne. Nebo v tom, že když se přeprodavají starší auta, musí jít daň, pardon ekologický poplatek několik tisíc Kč státu. http://byznys.ihned.cz/c1-64024840-ekologicky-poplatek-nove-zaplati-o-1-2-milionu-lidi-vice-dotkne-se-aut-starsich-10-let

PPK
PPK
20. 8. 2016 18:22

Sio napsal Sio • 20. srpna 2016 @PPK: „Jaké jsou zákony, jen takový je stát!“ ??? Nevím, jak to myslíte. Zákony jsou přece takové, jaké si vládnoucí moc ve státě (kolonii) přeje. Konkrétně v našem případě zákony rozhodně nesmí překážet nadnárodním korporacím. Třeba v tom, že příliš striktně definují, co je jogurt a co ne. Sio, chápu Vaše rozčilení a prosím, neberte ve zlém, co teď napíši: Je totiž třeba si ujasnit, co má být v naší zemi primární: Systém státu a vládnoucí (též i) nadnárodní moc, která určí, jaké budou zákony? Anebo to bude tak, jak píši já, že… Číst vice »

Sio
Sio
20. 8. 2016 19:26

PPK napsal Sio, chápu Vaše rozčilení a prosím, neberte ve zlém, co teď napíši: Je totiž třeba si ujasnit, co má být v naší zemi primární: Systém státu a vládnoucí (též i) nadnárodní moc, která určí, jaké budou zákony? Anebo to bude tak, jak píši já, že primární budou NAŠE zákony, které určí podobu, funkci a chování Systému? Chování třeba i k těm nadnárodním korporacím? (Registrujete tu systémovou podobnost české povinné tolerance k nadnárodním korporacím a povinné tolerance k Sorošově multikulti vlivové politice?) Takže zbývá maličkost: Ve volbách si navolit takové politiky, kteří např. odstraní z Ústavy formuli o nadřazenosti… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 8. 2016 7:14

Sio napsal: “ Zákony jsou přece takové, jaké si vládnoucí moc ve státě (kolonii) přeje.“
Zajímavé v té větě je slovo „moc“.
Máte-li MOC – máte náhle i (pro vás) dobré zákony – a máte-li hodně moci, tak dokonce nemáte ani žádné problémy s hledáním jakési pravdy. Prostě ji máte.

Pro bezmocné je ta´to situace ovšem klasická „začarovaný kruh“ – špatné zákony, které je znevýhodňují a berou jim moc, aby mohli zněnit ty pro ně špatné zákony. Natož ještě pak vymáhat jejich aplikaci a dodržování …

Jak z toho ven? Stejně, jako z každého jiného „začarovaného kruhu“ …