O uprchlících, racionálně

Podpořit systém, který produkuje uprchlíky a ruší poslední zbytky demokracie zespodu znamená, že česká levice ideově zbankrotovala a připojila se k úklidové četě českých humanistů. Mluvit o české pravici již nemá smysl, tam pokračují fašistické vepřové hody.

Znechutila nás hysterie ohledně uprchlíků, ale jiným způsobem než pražskou kavárnu a úklidovou četu českých humanistů v čele s Čulíkovými Britskými listy nebo s Deníkem Referendum. A už vůbec nehodláme polemizovat s xenofobními výkřiky českých nezávislých webů, mezi něž bohužel patří i ty, k nimž máme v jiných bodech velmi blízký vztah. Na rozdíl obou extrémistických skupin již tři roky odmítáme děsivou politiku Západu na Blízkém východě dělanou podle následující série:

  • bombarduj vše a zajisti si podporu příslušných teroristů, bude to lacinější;
  • znič vše kromě nalezišť ropy a plynu, kvůli nimž se toto svinstvo dělá;
  • na rozbombardovanou zemi dej lichvářské úvěry, a ty hleď z dané země vydrat až do krve;
  • pak bezstarostně panuj až do vyčerpání populačních a územních zásob.

Celkově jsme věnovali uprchlické krizi tyto důležité články, citujeme podle pořadí vydání od nejstaršího k nejnovějšímu.

Články měly pokaždé stejný styl. Jednak ukázaly debakl současné politické reprezentace EU, které vládne NATO, korporátní bankéři a jimi koupení politikové. Takové nakupení chamtivosti a iracionality nemůže produkovat nic jiného než zmatek a chaos, jehož jsme denně svědky. Úklidová četa českých humanistů toto svinstvo už nestačí zametat pod koberec, a to jí korporátní česká a světová média pomáhají ze všech sil. Dále jsme ukázali skutečnou krizi na příkladech zemí opravdu postižených uprchlickou vlnou v důsledku zločinecké politiky Západu. Bavme se tedy racionálně o dvou věcech: 1) kdo a proč vyvolal uprchlickou krizi; 2) jak na ni máme reagovat. Prvnímu bodu jsme věnovali tematická čísla letos a loni. Připomínáme:

Pak je jasné, že nemůžeme souhlasit s povinnými kvótami pro uprchlíky podle propočtu bruselských bankéřů a politiků direktivně nařizujícím členským zemím, koho mají přijmout. Připomeňme, že stejní amorální politikové a legální zloději jako Jean-Claude Juncker (viz heslo „Junckergate“) souhlasili s bombardováním daných zemí, kde navíc aktivně podporovali terorismus. Po ruském boji proti terorismu v Sýrii se západní teroristé a zločinci podporovaní EU vracejí do zemí svého původu. Terorismus nyní přijde i do Evropy, jak o tom již dva roky trvale píšeme například v sérii „Fakta o Sýrii“.

Proto nás za redakci překvapuje politická slabomyslnost intelektuálů v sociální demokracii, kteří kvóty podporují (Sociálnědemokratický think-tank: Kvóty jsou výrazem solidarity s Evropou ). Podpořit systém, který produkuje uprchlíky a direktivně ruší poslední zbytky demokracie dané v členských zemích zespodu znamená, že citovaná česká levice ideově zbankrotovala a připojila se k úklidové četě českých humanistů. Mluvit o české pravici již nemá smysl, tam pokračují fašistické vepřové hody.

Demografie a vyhynutí na český způsob

Racionální přístup k uprchlíkům znamená, že budeme hledat věcné argumenty, proč je máme nebo nemáme přijmout. Jistěže nemůže jít jen o lidi, které jsme bombardováním a podporou terorismu násilím vyhnali z jejich domovů, a kteří nás z těchto naprosto zásadních důvodů také nenávidí. Ptejme se však, zda nepotřebujeme normální imigraci, abychom prostě nevyhynuli. První tabulka ukazuje tento důvod podle ukazatelů z roku 2010, viz tato studie .

Zdá se, že Česko potřebuje ročně kolem 20 tis. imigrantů, abychom nevymřeli. A jde také o průměrný věk. Česká populace nejen že nemá děti, ale velice rychlým tempem také stárne. Posun křivky doprava znamená, že přibývá průměrný věk, kdy je již biologicky obtížné mít děti. A někdo děti mít musí, protože psi v domácnostech to v Česku nevytrhnou.

Neoliberalismus nás celkově ožebračil a nelze předpokládat, že se budeme mít lépe v příštích letech. Báječná léta zažívá v tomto systému pouhé jedno procento obyvatel (Báječná léta jednoho procenta ). Navíc Západ začal regionální války o suroviny a o vliv, které musí někdo zaplatit. A nejsou to jen uprchlíci, kdo platí, my jsme ničeni také. Takže dětí v ožebračeném Česku přibývat přirozeným způsobem asi nebude, protože je lacinější mít psa nebo kočku. Nyní se podívejte na tři prognózy vývoje pro budoucí léta.

Červená čára ukazuje, kdy začneme rychlým tempem vymírat při horším scénáři přírůstku obyvatel. V této době už budou v Česku převažovat senioři ve vyšším věku, na jejichž důchod nebude mít kdo dělat. A jejich důchod bude v případě dalšího vítězného tažení neoliberalismu asi už úplně vykradený. Stejný graf dole ukazuje rozdíl mezi přírůstkem a úmrtností v nejbližších 50 letech. Rozdílu obou křivek jasně naznačuje, že imigraci potřebujeme.

Jistěže není jedno, jací lidé k nám přijdou a odkud. A k obraně dosavadní imigrační politiky státu je třeba říci, že byla i „za komunistů“ velmi racionální. Tehdy i dnes zásadně pomáhala lidem, kteří z nejrůznějších důvodů museli utéci ze své země: Řekové, Syřané, Arabové všeho druhu u nás bez výkřiků konvičkářů a jiných pitomců nalezli domov. Jejich děti jsou hrdé na naši zemi a aktivně brání její demokracii a politický systém. To je velký rozdíl od některých zde narozených souputníků, kteří podle svých infantilních výkřiků vypadají, jako by neměli ani špetku zdravého rozumu.


Článek vyšel v tematickém čísle O uprchlících, racionálně (2015/9). Toto tematické vydání bylo financováno díky Vašim darům na rozvoj webu. Děkujeme! Redakce a spolek e-republiky.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
18. 10. 2015 10:46

statečná paní Květa http://news.e-republika.cz/article3341-Sd%C4%9Bleni-%C4%8Dtena%C5%99%C5%AFm-E-republiky Sdělení čtenářům E-republiky Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová – Publikováno: 15.10.2015 13:59 Tisk Image Téma uprchlíků či imigrantů rozděluje českou společnost. Rozdílné názory panují i uvnitř naší redakce. K tomuto tématu tedy jistě nebylo řečeno poslední slovo. Distancuji se veřejně od tematického čísla E- republiky věnované problematice imigrantské krize, s jehož koncepcí absolutně nesouhlasím. Nejedná se pouze o uprchlickou krizi, nýbrž dle mého názoru a informací, které mám a na které jsem v některých článcích poukázala, krizi organizovanou a řízenou s cílem oslabit a rozvrátit Evropu. Navíc souvislost vymírání obyvatel v české kotlině a Evropě vůbec není… Číst vice »

Sio
Sio
18. 10. 2015 11:33

Jestli opravdu racionálně nebo ne, o tom bych tedy vážně pochyboval. * Ano, uprchlická vlna byla vyvolána Západem a stojí za tím skutečně zájem o naftu. Nic nového, samozřejmě. Politika Západu v tomto regionu je řízena zájmem o naftu už desítky let. Takže v tomto bodě souhlasím. * S tezemi o NATO, úklidové četě humanismu a propadu české levice souhlasím rovněž. Takže „kdo vyvolal krizi“ – souhlasím. Akorát pro mě je to tak jasná věc, že to zavání banalitou a nudou. Ale faktem je že pro všechny ne, dík za připomenutí těm ostatním. *S částí o demografii, zřejmě v souladu… Číst vice »

Alena
Alena
18. 10. 2015 11:42

pane Sio, vše stojí a padá s otázkou. Začlení se imigranti do pracovního procesu? Budou vydělávat na důchodce? Obávám se, že máte pravdu. Těch pár pracujících bude dělat na důchodce, invalidní důchodce, nepřizpůsobivé a imigranty s nejméně deseti dětmi. Demografická křivka se zachrání, ale proces zchudnutí populace se rozeběhne naplno.

nedalomito
nedalomito
18. 10. 2015 13:02

Hanba vám! Mohli jste rovnou napsat, že se jedná o velkou výměnu – http://deliandiver.org/2015/05/zakladni-skola-al-azhar-ve-stockholmu-aneb-islamizace-svedska-na-postupu.html

Mě osobně se po přečtení vašeho článku udělalo dost nevolno od žaludku. A to si nedovedu představit, co to udělá s těhotnými ženami nebo rodiči s malými dětmi, kteří si plánují budoucnost.
Chov Romů je úspěšný, populace se rozrůstá. Tak ještě ty migranty. Původní poslušné obyvatelstvo bude zatím využito k otrocké práci pod hrozbou ztráty majetku (půjčky, hypotéky), neodváží se reptat. Takže po domordcích se nyní chce, aby si chovalo svoje katy. Jinam to nesměřuje.
Prý vymíráme. Nevymíráme, je nás stále stejně. –comment image

http://deliandiver.org/2015/10/migracni-invaze-cast-1-desiva-diagnoza.html

Sio
Sio
18. 10. 2015 14:19

Alena napsal pane Sio, vše stojí a padá s otázkou. Začlení se imigranti do pracovního procesu? Budou vydělávat na důchodce? Obávám se, že máte pravdu. Těch pár pracujících bude dělat na důchodce, invalidní důchodce, nepřizpůsobivé a imigranty s nejméně deseti dětmi. Demografická křivka se zachrání, ale proces zchudnutí populace se rozeběhne naplno. Paní Aleno, kdybyste argumentovala tímto problémem jako důvodem pro odtržení od EU a striktní ochraně hranic, dávalo by to smysl. Protože pak by se dal dlouhodobý prodělek považovat za vyvážený tím, že bychom se vyhnuli následkům tohoto procesu. Nicméně, zatím není tak úplně jasné, kde se ten proces… Číst vice »

Bety
Bety
18. 10. 2015 16:01

S druhou půlkou článku také nesouhlasím. Upřímně řečeno, už mi leze krkem to zdůvodnění, že potřebujeme imigranty kvůli důchodcům. Kdyby se zisky velkých společností nevyváděly mimo stát, kdyby stát byl – jeho vedení- byl schopen rozumně hospodařit s rozpočtem.. atd., atd. Toto se v té diskuzi úplně pomíjí a nakonec za všechno mohou důchodci, kteří světe div se, po životě naplněném prací požadují svůj důchod. Navíc je úplně zřejmé, že i kdyby imigranti pracovali jako mourovatí /což zřejmě nebudou, protože se za a/ nezdá, že by to měli v úmyslu, b/ práce pro ně stejně nebude/ tak zisky odfrčí zcela… Číst vice »

PPK
PPK
18. 10. 2015 17:45

I když se rozhodnu ctít jen slušné vyjadřování, pak přesto musím konstatovat, že článek je neskutečnou směsí pravd, manipulativních polopravd, odkazových reklam a pravdoláskařských lží. Opět se potvrzuje, že zejména polopravdy jako forma agresivní agitace, jsou pro adresáty propagandy tou nejvíc otrávenou ideologickou potravou. Jinými slovy: Autentické levici, nejen evropské, je již dlouhou dobu vykrádána identita, mj. pomocí uměle vytvořených a padělaných anti-pojmů typu neo-levice, neo-marxismus, xenofobie, či ekologie udržitelnosti. Jde to relativně snadno, protože základem idejí levice není hmota a síla, ale myšlenka. Myšlenka spravedlnosti, zejména té sociální. Naopak motorem buržoazní a církevní pravice jsou právě jen pravicové fenomény… Číst vice »

bbb
bbb
18. 10. 2015 18:01

Sio napsal
2. No a co, tak nás bude míň. Slováků je 5 miliónů a taky nebrečí. Kdo říká, že ten trend je nekonečný a nikdy se neobrátí?

Souhlas. Bývá podivným vyhrožováním, že vymíráme. Proces lze zastavit dle potřeby, dle rozhodnutí vlády o podpoře mladých rodin, dle uznání veřejnosti, že by se měla porodnost zvýšit – kdykoliv v budoucnosti.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 10. 2015 19:06

Víceméně souhlas s paní Květou. Ale… To že nejsou dle některých dostatečné počty rodících se dětí není jen otázkou sobectví…dítě je pro některé nedostižný luxus, má-li jít o důslednou a pečlivou výchovu…a není-li jistý příjem… Tam nepomůže moc ani institut osvojení… Část lidí se jen ptá, proč- do takového světa…kde lež a faleš tak často vítězí… Část lidí je nemocná, a neví dne ani hodiny… Rozpor mezi činy a slovy(žvaněním) „civilizovaných“ elit je otřesný. Vážený bbb: tak jednoduché jak píšete to ale nebude a není… Bohužel jde o obrovskou krizi lidskosti – kterou žádný pláštík pseudohumanity neschová… Krize rodin, která… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
18. 10. 2015 19:39

Nesmyslný článek. Jestli něco má zachránit Evropu a její ekonomiku, kulturu a civilizaci, tak to logicky nebude pár cizinců na daleko nižší kulturní a civilizační úrovni.. Pokud tato Evropa se nedokáže vzpamatovat sama, tj. překonat neoliberalizmus a s ním spjatý morální rozpad (nebo snad to je v opačném pořadí ?), pokud Prozřetelnost rozhodne že se to nepodaří, tak Evropu nezachrání nic a její protivníci se budou radovat. „E noi gli abbiamo !“ Pro současnost je předmětná otázka neaktuální. Pro tu chvíli by bylo nejdůležitější vědět, kdo jsou ti protivníci, jaké mají s námi záměry a co pro to dělají. Teď… Číst vice »

Sio
Sio
18. 10. 2015 19:52

@Martin: Ano, mladí si chtějí déle užít, zvláště dívko to mají jako matky nelehké a to nejen ekonomicky. Ale proč si najednou tak chctějí užít a dříve ne? * Propaganda přímo k tomu vyzývá, nevaž se odvaž se, užívej, dokud můžeš atd. A tak dochází k odkladu mateřství. Na o když první dítě příjde ve třiceti, tři se už jen tak nestihnou. Není to jen otázkou peněz. * Člověk po třicítce už si nemaluje svět tak, jako člověk mezi 25 – 30. Je opatrnější, má více zkušeností a méně optimismu. Uvažuje racionálně a ví, co mu děti přinesou nejen dobrého… Číst vice »

Sio
Sio
18. 10. 2015 19:55

ex-nemo napsal Nesmyslný článek. Jestli něco má zachránit Evropu a její ekonomiku, kulturu a civilizaci, tak to logicky nebude pár cizincůna daleko nižší kulturní acivilizační úrovni.. Pokud tato Evropase nedokáže vzpamatovat sama, tj. překonatneoliberalizmus a s ním spjatý morální rozpad (nebo snad to je v opačném pořadí ?),pokud Prozřetelnost rozhodne že se to nepodaří, tak Evropu nezachrání nic a její protivnícise budou radovat. „E noi gli abbiamo !“Pro současnost je předmětná otázkaneaktuální. Pro tu chvíli by bylo nejdůležitější vědět, kdo jsou ti protivníci, jaké mají s námi záměry a co pro to dělají. Teď se valílavina úplně opačného smyslu než… Číst vice »

Béda
18. 10. 2015 20:18

ex nemo, kdyby byla uprchlická vlna početně marginální, pak neobstojí tvrzení obhájců migrace, že bude mít významnější vliv na řešení „populačního problému“. (dle mého mínění stejně nemůže vyřešit populační problém z toho důvodu, že i pří nízké porodnosti bude mladých lidí na pracovním trhu rostoucí přebytek vzhledem k očekávánému úbytku práce (automatizace, klesající koupěschopnost obyvatel kvůli vzrůstající zadluženosti…) Jestli bude migrantů hodně (viz „albánský syndrom“) a první migrační vlna je pouze zkušební balonek (imperiální války neustávají), další mnohem větší migrační vlny lze při otevřené náruči očekávat – tím výrazně naroste počet lidí odkázaných na sociální dávky – viz zkušenosti ze… Číst vice »

Béda
18. 10. 2015 20:24

Aby toho nebylo málo: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-slibila-Turkum-urychleni-viz-a-pristupovych-rozhovoru-404078

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes slíbila v Ankaře, že se Berlín zasadí o urychlení procedur v udělování víz tureckým občanům a také rozhovorů o vstupu do Evropské unie. Učinila tak ve snaze dosáhnout dohody s Tureckem ohledně zastavení přílivu uprchlíků do Evropy přes jeho území…..

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 10. 2015 21:12

Béda napsal

http://www.isstras.eu/cs/2015/10/18/rusko-ma-prvniho-nearabskeho-spojence-izrael/

V na jiném vláknu paní Irenou inzerovaném vysílání nedělních ruských hlavních zpráv byla reportáž o řadě teroristických útoků v Izraeli. Útočníci nejsou Palestinci, Izraelské bezpečnostní složky situaci s ohledem na množství rizik nezvládají… Není divu, že chtějí efektivní a spolehlivé spojence…
USA hovořily o „izolaci Ruska“, ale jsou to ony, které spojence každým dnem ztrácejí a ocitají se v pozici „kůlu v plotě“…

Sasin
Sasin
18. 10. 2015 21:31

Lidi nemají žádné podíly na neprodejné půdě ani rozpočtu. Nemají z teho žádné káčule. Jen se musej koukat jak to teče do západního kanálu. A gdyž to něgdo po pět set padesáté napíše, ještě se najdou mudrci, co to zase okomentují. Fascinující. Muheeeeeeee

ex-nemo
ex-nemo
18. 10. 2015 21:47

ad Béda Ovšem, souhlas. Nicméně trvám na tom že Evropa,v plné síle své civilizace a kultury, kdyby nebyla narušená a skomírající jako je nyní, by příliv nějakých dvou nebo maximálně pěti promil cizorodého obyvatelstva zvládla bez jakýchkoli problémů. Přistěhovalci by se snadno asimilovali.,tak jako kdysi gastarbajtři v době, kdy ještě Evropa byla v rozvoji. Problémem nejsou přistěhovalci, nýbrž úpadek Evropy a celé okcidentální civilzace jako takový. Konec konců už to tu jednou bylo, starý Řím s 80 miliony obyvatel podlehl nějakým desetitisícům polonahých barbarů; prohnilá soustava ani takový nepatrný náraz neunesla. Pro zajímavost; F. Sokol-Tůma v knize „Z cest po… Číst vice »

Béda
19. 10. 2015 5:23

Béda napsal

Aby toho nebylo málo: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-slibila-Turkum-urychleni-viz-a-pristupovych-rozhovoru-404078

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes slíbila v Ankaře, že se Berlín zasadí o urychlení procedur v udělování víz tureckým občanům a také rozhovorů o vstupu do Evropské unie. Učinila tak ve snaze dosáhnout dohody s Tureckem ohledně zastavení přílivu uprchlíků do Evropy přes jeho území…..

Je jenom naivní, navedená anebo se již úplně zcvokla tato „demokratka“, která rozhoduje za celou EU, i když ji volili pouze v Německu? http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-hasi-poziar-ktory-zapalila-svojim-rozhodnutim-prijat-migrantov-zalozenim-este-vacsieho-turecku-slubuje-clenstvo-v-eu/697198

Béda
19. 10. 2015 5:30

http://medzicas.sk/nemecko-je-bezmocnym-vazalom-usa/ Tvrdenie z nadpisu je obsahom knihy “Nemecká karta” bývalého veliteľa nemeckej kontrarozviedky generála Gerd-Helmuth Komossa. Jeho názory na úlohu Nemecka v plánoch NATO a teda USA po skončení studenej vojny, sú úplne iné ako je výkon nemeckej reálnej politiky. Absolútne podriadenie sa politike USA, ktoré nemá nič spoločné s obhajobou vlastných národných záujmov, vysvetľuje podľa CNN existenciou tajnej zmluvy podriaďujúcej politiku Nemecka záujmom USA. Zmluva, ako píše Komossa, má platnosť do roku 2099 a jej súčasťou je prísaha (tzv. Kanzler Akt) novonastupujúceho kancelára Nemecka dodržiavať ju, kontrola masmédií Amerikou a že zlaté rezervy Nemecko odovzdá USA. V princípe je… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 10. 2015 8:25

V pátek jsem na jinou diskuzi zde, po delším váhání, dal odkaz na „propagační video IS “ umístěné na jednom z mnoha „drsných vebů“. Admin Stan je po nějaké době odstranil . A ani se mu nedivím, takové věci do normálních diskuzí opravdu nepatří. Na těchto webech jsou vedle veselých zvířátek, erotiky a věcí opravdu nechutných i poučení se kterým se člověk obvykle nesetkává. Myslím, že pro každého může být poučné vidět, jak vypadá těžký pracovní úraz, jak snadno se z klidné jízdy v autě stane životní drama, jak neskonalá je někdy lidská hloupost, jak kruté bývá, když spravedlnost do… Číst vice »

PPK
PPK
20. 10. 2015 6:26

Alena napsal

https://www.youtube.com/watch?v=9wP5VWMLd-c&feature=youtu.be

Ten Jirsa je vskutku smutný. Nicméně posuďte sami, co asi vznikne, když se zkříží něco smutného a k tomu se ještě přidá něco obzvlášť „pikantně“ tragického. Pak by možná pan Peter mohl po slovensky už i jadrně prohlásit, že dohromady tak může vzniknout jen povídání přímo chutno-hnusné. Například zde, když se ukáže, jak lidovecká politička jednoznačně a hazardérsky lže, přičemž se za tu lež nejen nestydí, ale se za ni i osobně zaručí a závěrem pak chlácholí davy pitomců svých voličů, aby se ti lidé prokristapána snad nikým a ničím už nikdy nenechali strašit …

http://aeronet.cz/news/propagandisticke-video-z-roku-2009-o-lisabonske-smlouve-a-nelegalni-migraci-to-se-zasmejete-nebo-zaplacete/