Všichni pseudotantrici, začněte přemýšlet, co je to spojení

(či neo-tantrici, správně ne-tantrici)

Přišel mi mail, který popisuje osud gurua Járy, který je na objednávku českých úřadů, které proti němu vedou inscenovaný proces za údajné znásilnění, držen ve vazbě ve filipínském vězení, v podmínkách těžko přežitelných pro Evropana. Mail hledá vinu v  českých úřadech.

Píšu, protože na tom nejsem o nic líp. Přitom nejsem ve vězení, mám krásný byt s krásným výhledem, v místě s krásným okolím, jsem finančně nezávislý, stále vypadám o mnoho let mladší než jsem. Dostal jsem se ale do naprosté izolace, už půl roku v podstatě ležím a nevycházím. Telefon mi nikdo nezvedne, na zprávu nebo vzkaz mi nikdo neodpoví. Je mi znemožněna v podstatě jakékoli činnost.

Než začnete nadávat na úřady, podívejte se napřed sami na sebe. I v despocii totiž do jisté míry platí, že úřady jsou jen vaším zrcadlem.

To vy jste přijímali a dále šířili „establišmentskou“ asexuální propagandu, to vy jste pomohli vytvořit „informační prostředí“, ve kterém je možné nazvat znásilněním všechno kromě skutečného znásilnění.

Někteří z vás si dokonce udělali z tantry byznys, a v systému, kde už existuje jen sex za peníze (správně $ex) a k tomu asexuální blábol zdarma, jste to dotáhli ještě dál a šířili asexuální blábol za peníze. A ostatní z vás si prostě honili ego, ať už jste ty asexuální bláboly považovali za duchovní nebo ne.

…My, guruové, mistři, možná nepřežijeme, ale co vy? Vy jste nikdy o tom, že byste začali žít, ani neuvažovali.

Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru, a šířili jste pseudotantru, jako údajný prostředek ke zlepšování párových vztahů, přesněji k ještě zaprděnějšímu párovému přežívání. Je pravda, že je zde trochu na vině čeština, která k tomuto omylu podobností slov svádí. Ale také vy, protože neuvažujete. To můžete rovnou šukat mrtvoly, a tvrdit, že partnerství je od parte.

To vy jste přispěli k potlačení zbytků sexuální volnosti, která tu byla vždy v historii (což však dnes vědí už jen ti, co se historií zabývali). Která tu byla v době secese, za první republiky, v padesátých letech (kdy stavby mládeže byly něčím na způsob „hudebního tábora“), jak nám řekli pamětníci, či jak řekli pamětníci našim rodičům. My, „pamětníci“ jsme viděli, že tu sexuální volnost byla v šedesátých letech, stále ještě žila pod náporem asexuální kontrarevoluce (u nás kryjící se s „normalizací“) v sedmdesátých letech, a přežívala i v letech osmdesátých. Viděli jsme, jak byla sexualita zlikvidována asexuálním bombardováním v devadesátých letech (které někteří také považují za „humánní“ či „humanitární“, a které jsme my, na rozdíl od vás, nepovažovali ani za normální), po kterém už následuje jen „pohlavní začišťování“ od zbytků sexuality například izolací a likvidací lidí jako je Jára.

Vy jste součástí systému, to vy jste pomohli vytvořit „informační prostředí, ve kterém se nemůže ani říct, že probuzení kundalíni je probuzením kundy líné, protože kunda už se smí říct jenom v angličtině.

Vy jste spojovali výraz tantra s asexualitou, vy jste pomohli vytvořit takové „informační prostředí“, ve kterém už není možné spojovat tantru se sexem, a ve kterém je možné beztrestně páchat násilí na těch, kteří tantru se sexem spojí.

To vy jste způsobili, že jsou možné podobné absurdity, srovnatelné snad jen s tím, kdyby někdo šel do bordelu a pak po letech si „vzpomněl“, podal žalobu, a tvrdil, že tam byl znásilněn, protože tam šel koupit máslo.

Z tantry jste udělali jakési asexuální cvičení na značkách. Nerespektovali jste pravidlo, že kdo nezvládá skupinový sex, má o tantře držet hubu. Hlásali jste asexuální či monogamní tantru – což je stejný protimluv jako masožravé vegetariánství nebo „lihuprostá lihovina“. Pomohli jste vytlouct lidem z hlavy odvěkou moudrost, že láska musí být volná, jinak to není láska, ale nevolnost.

Nevykrucujte se, neošívejte se. Ať vědomě nebo nevědomě jste spolupracovali na potlačování sexuality. To vy jste to pomohli dovést k tomu, že sex jako činnost svobodných lidí zanikl, že je dnes u nás jenom $ex za peníze, nebo jenom jakýsi nedomrlý sex, pokud se člověk sníží k tomu, že přistoupí na ponižující, nerovné podmínky.

Vy jste pomohli potlačit v lidech vědomí, že sex je u lidí v první řadě záležitostí sociální, komunikací. Vy jste je hnali k asociální asexualitě nebo ještě asociálnější monogamii, kultu párového přežívání! Bez základní znalosti, že, že žádná alternativa k sexu, kromě násilí, neexistuje.

A k tomu jste šířili nesmysly o transformaci sexuální energie (správně sublimace = vypaření), a nechtěli jste vidět, že jde v nejlepším případě o blouznění z nedostatku sexu, podobné blouznění z nedostatku jiných základních životních potřeb – nedokysličení mozku, nedostatku spánku, dehydratace či hladovění.

Učili jste snad snad, že cílem tantry je naučit lidi zase normálně šukat, dovést je k tomu, aby přestali chtít jenom vztah, jenom se pářit v páru jako připuštěná zvířata?

Ne, jen jste přejali asexuální ideologii „normalizační doby“, tvrdili, že tu byla vždycky, že to tak má být, nebo jste ji dokonce nazývali „tradičními hodnotami“. (Podobni těm, co dnes vydávají tehdejší „socialistickou morálku“ za „křesťanské tradice“.) My, „pamětníci“, ale moc dobře víme, že tuto ideologii tenkrát „žrali“ jen ti, co začali na komunismus nadávat až poněkud opožděně po roce 1989. Pamatujeme, že tehdy bylo možné balit dívky slovy: „Slečno, pojďte dělat protistátní činnost.“, nebo ještě příměji: „Pojď šukat proti režimu!“

My jsme psali knihy, články, vysvětlovali na přednáškách a kde to bylo možné, že potlačení sexuality, atomizace společnosti na nukleární rodiny či jednotlivce povede nejen k zintenzívnění známého „kdo nekrade, okrádá rodinu“, ale zákonitě ještě dál, k nárůstu násilí ve společnost. Vše bylo marné, nebo na to ještě neuzrál čas.

…Na závěr ještě znovu opakuji: Nenadávejte na úřady, ty jsou jen odrazem vás samotných. Pokud chcete něco dělat, v první řadě udělejte něco se sebou!

16. října 2015 ▓

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
18. 10. 2015 12:11

Pane Kristku, velmi intelektuální článek, ale abych jej pochopila, musel by být přeložen do srozumitelné češtiny. Unikly mi souvislosti jednotlivých konstatování. Ovšem přiznávám, že jsem osoba jednoduchá, že i téma zrovna nepřitahuje moji pozornost, takže problém bude zřejmě na mojí straně. Měla bych napsat mea culpa, že ano.

chachar
chachar
18. 10. 2015 14:09

Píšete; „Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru…“ Právě naopak . Zkuste si najít význam slova „partnerství“… Pokud já vím , tak tantra je cesta pro dvojici , která chce řešit své „problémy“ cestou sexu . V podstatě jde o to , že muž musí svou partnerku zbožnovat … Muž si musí svoji partnerku představovat jako bohyni . Pak sex není pudový , nestahuje muže „dolů“ ale naopak ho povznáší „vzhůru“… Je to cesta uctívání Božství zkrze ženu :-) Pro zájemce ; zkuste na uložto.cz vyhledat „kultivace mužské sexuální energie“ či „kultivace ženské sexuální energie“ od… Číst vice »

Hamilbar
Hamilbar
18. 10. 2015 15:02

Je mi gurua (vlastně obou) upřímně líto.

Kukina
Kukina
19. 10. 2015 11:30

test: pozorovala som, ze muzi (nastastie nie vsetci!) ked im to uz obcas vynechava (nie v hlave) sa obratia k..(parte) a myslia si, ze konecne pochopili kde robili chybu! – az dovtedy, ked im to uz vobec nevynechava :-) a vtedy lutuju svoj nerealizovany vztah so zenou svoho zivota, ktoru v isty cas odmietli.
V ktorej etape je trpiaci ?

Janika
Janika
19. 10. 2015 16:54

Já jsem zase upřímně uvažovala o tom, zdali volný sex ve skupině odstraní různé nešvary a zlozvyky z párového soužití, majetnictví, žárlivost, soutěživost, mužský machismus, ženskou vypočítavost atd. Dospěla jsem k závěru, že v některých případech by se tyto špatné vlastnosti ještě posílily…

Bety
Bety
19. 10. 2015 17:29

Asi nejsem dost intelektuálně na výši, když zaprděný párový sex, tedy rodinu, považuji za důležitou. Ovšem tantru jsem nestudovala a ó ty hrůzo, dokonce se mi zdá, že právě skupinový sex je to, čemu se dá říci zvířecí páření. Tedy nejsem a nikdy nebudu jakýkoli guru, a když někdo považuje neustálou volnou lásku za to pravé ořechové je to jeho volba, pokud ovšem volný neznamená v překladu, že k tomu musí být každý svolný.

chachar
chachar
20. 10. 2015 12:37

V žádném případě skupinový sex ! Jen dva a musí být na „úrovni“ , jde přece o kvalitativní povyšování energií . Ukázka z knihy „Kultivace mužské sexuální energie“ ; „MW: Jak praktiky kung-fu vajíčka ovlivnily váš život? Studentka: Učinilo mě to citlivější k mému partnerovi a citlivější k mé vlastní energii. Existuje tu hlubší úroveň něžnosti a domnívám se, že odtud pochází popud uchovávat si svou energii, zadržovat ji a rozvíjet ji, protože je vzácná. Domnívám se, že když to děláte, vytváříte určitou přítomnost čehosi v tomto světě a ostatní lidé na to odpovídají podobným způsobem. MW: Co se týče… Číst vice »

chachar
chachar
20. 10. 2015 12:45

Omlouvám se … Na ulozto.cz dejte do vyhledávače „mantak chia “ , pokud má někdo zájem si rozšířit obzor.

Jan Kristek
Jan Kristek
20. 10. 2015 15:12

Janika: Při vší úctě, každá změna znamená, že něco bude lepší a něco bude horší. Spíš mě zaráží ten strach lidí z jakékoli změny a jejich trvání na tom, že současný stav je ten nejlepší. Jejich přesvědčení, že současné vztahy mezi muži a ženami jsou nejideálnější a nezměnitelné, tak podobné přesvědčení, že je nejlepší a nezměnitelná současná forma kapitalismu. Maximálně by připustili nějaké kosmetické úpravy – aby se lidé méně rozváděli, aby politici méně kradli, ale hlavně neuvažovat o podstatě! chachar: Stačí se dívat, až půjdete po ulici, a až uvidíte nějakou firmu jako Vopička & partners, zajděte tam a… Číst vice »

chachar
chachar
20. 10. 2015 15:49

Pane Kristek ! Jestli jsem se Vás dotkl , tak se omlouvám . Reagoval jsem ve svém prvním příspěvku na to , co jste napsal , a sice ; „Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru“ … Zkuste doložit nějak , že je to tak jak píšete , tedy , že partnerství je od „party“ . Zkuste si najít nějaký filosofický slovník , nebo alespoň „slovník jazyka českého“ . Možná by stačil i strejda google . Opravdu nemůže jít o skupinový sex co se týče tantry ! Možná to nevíte , ale sexem se přenášejí „bytostné… Číst vice »

chachar
chachar
20. 10. 2015 16:28

„test: pozorovala som, ze muzi (nastastie nie vsetci!) ked im to uz obcas vynechava (nie v hlave) sa obratia k..(parte)“ Jedinná příčina vynechávání (nie v hlave) je nevhodné „stravování“ … Energie „Jin“ a „Jang“ … Pivo , chlast , cukry , bílá mouka atd. ; to jsou všechno extrémně Jin potraviny , které ničí „Jang“ u mužů a zapříčiňují to ono – „vynechava (nie v hlave) “ :-) Vůbec ; manželství je o naplnění , o výměně energií „Jin“ a „Jang“ . Manžel nesmí nikdy dopustit ejekulaci a manželka nesmí nikdy dojít k běžnému orgasmu (běžný orgasmus se mění v… Číst vice »

Amenre
Amenre
20. 10. 2015 17:08

Z jedné strany se na mě od pár znamých valí LGBT vlna, kdy jakýkoli můj nesouhlas nebo podiv je brán jako homofobní a jsem na FB zavalen odkazy typu
„Jak víš, že jsi na holky, když jsi to nezkusil s klukem ?“ a z druhé strany pár jiných známých, šiřící kulturu benefitů s vyhodami, kdy „partner“ je max. po pár měsících už okoukaný a „ojetý“ a je čas ho vyměnit.
V tom okamžiku si jako věrný HETEROsexuál připadám v dnešní době jako úchyl, co by se měl za sebe stydět a vymřít.

Jan Kristek
Jan Kristek
20. 10. 2015 19:29

chachar: Tantra dřív nikdy nebyla párová. To je až pozdější úprava. Je pravda, že o tyto úpravy se snažili i indičtí autoři. Měl jsem knihu z roku 1982, kde se snažili tantru upravit na párovou, vcelku dost jednoduchým způsobem – radili, aby lidé souložili pokaždé v jiném převleku. Navíc si nejsem jist, jestli byla určena i indickým nebo jen evropským čtenářům. A s tím, že muž nemá nikdy ejakulovat, to je zase hujerovské přepracování taoistické rady, že muž by měl ideálně souložit s deseti ženami za noc, ale své sperma by měl šetřit – hubený by měl ejakulovat jen jednou,… Číst vice »

ray
ray
20. 10. 2015 20:03

Jenom dotaz na pana Kristka: kolik máte dětí?

Jan Kristek
Jan Kristek
20. 10. 2015 21:02

ray napsal

Jenom dotaz na pana Kristka: kolik máte dětí?

Děti nemám, a tak mohu psát to, co píšu, bez obav, že mi bude někdo vyhrožovat, že jim ublíží.

ray
ray
21. 10. 2015 17:20

Pochybuji, že by jim v dnešním liberálním marasmu někdo ubližoval kvůli tomu co děláte.

chachar
chachar
23. 10. 2015 7:06

Jan Kristek Zdá se , že máte velký sexuální apetit a k jeho ukojení využíváte současnou módní vlnu „tantru“ . Tantra nikdy nebyla taková jak ji prezentujete … To , že v současné době spousta „uchyláků“ využívá „svaté“ nauky k ukojení nejnižších pudů je fakt , který lze příčíst „zkaženosti“ doby. Koukněte na odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/Tantrismus Z něho kousek vyjímám ; „Tantrická jóga nedovoluje muži ejakulovat. Jogíni se pomocí speciálních cviků a prostředků učí ovládat svěrače a svaly tak, aby ejakulaci zabránili. Jedná se o formu sexuální alchymie, kdy se těmito prostředky chrání životní energie v sanskritu označovaná jako prána a… Číst vice »