Od kvót ke koncentrákům

Teď napíšu něco, na čem se zřejmě shodnu se všemi: Kvóty na rozdělování uprchlíků mezi jednotlivé země EU jsou blbost. Tím ale shoda nejspíš skončí, protože je nepovažuji za blbé proto, že by byly nemravné, nebo nespravedlivé, za nemravné naopak považuji nechat všechny uprchlíky na hrbu Řekům a Italům, kteří mají tu smůlu, že jsou po cestě první na ráně, na rozdíl od takového Pobaltí (až budou utíkat Bělorusové nebo Rusové, bude to přesně naopak).

Kvóty jsou blbé proto – a teď jen opakuji to, co už mnohokrát padlo v diskusích a čeho si všiml už i ministr vnitra – že naprosto nerespektují přání a vůli samotných uprchlíků, kteří nechtějí prostě někam do Evropy, ale chtějí konkrétně do Německa. A i když i bohaté a silné Německo má nárok na solidaritu zbytku Evropy, kvóty ji nezařídí, protože co udělá člověk dopravený postrkem někam, kde být nechce? Sebere se a půjde tam, kde být chce. A mě je znám jediný způsob, jak mu v tom zabránit: násilím. Pokud Brusel říká „A“, tj. že chce kvóty na uprchlíky, měl by říct i „B“, tj, jak chce jejich naplňování a dodržování vynutit, a to zejména ze strany samotných uprchlíků. A nepůjde jinak, než omezením svobody pohybu a stavbou internačních táborů. Nejprve pro uprchlíky, potom pro každého, kdo nesplní momentální kvóty. S tímhle bych si raději nezahrával, jak to končívá, víme všichni.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
16. 9. 2015 13:28

Migranti do Evropy přicházeli již po celé roky. Přicházeli průběžně a byli to vždy jednotlivci či malé skupiny, více méně dodržující platné právo EU. Co vím, nikdy to však nebyla přílivová vlna vysokého procenta mladých, bojovně drzých a jasně ekonomických utečenců téměř výhradně mužského pohlaví. Vlna, nesoucí viditelné znaky profesionální zorganizovanosti, vyškolenosti a dokonalého vybavení věcmi a penězi. Také, že nyní ti lidé masově a cílevědomě směřují pouze do Německa. Že přesně vědí, kam jít chtějí a kam naopak vůbec nechtějí. Že kromě peněz a potravin jsou vybavení komunikační technikou, v níž nechybí GPS, která jim přesně ukazuje polohu, trasu… Číst vice »

merlin
merlin
16. 9. 2015 16:15

PPK – jen drobná časová oprava – zeman řečnil na amerisko izraelském výboru v uSA na počátku tohoto roku, scwarzenberg to měl dojednávat dva roky předtím.

merlin
merlin
16. 9. 2015 16:59

omlouvám se, dokonce tři – je tam datum 2012

PPK
PPK
16. 9. 2015 17:40

– ano, s těmi časovými údaji máte pravdu.

merlin
merlin
16. 9. 2015 17:45

PPK napsal

– ano, s těmi časovými údaji máte pravdu.

ale jinak Vámi popisovaná možnost tu určitě ve hře může být

Viky
Viky
16. 9. 2015 18:53

PPK -„“Vlna, nesoucí viditelné znaky profesionální zorganizovanosti, vyškolenosti a dokonalého vybavení věcmi a penězi.““ je toho hodně s čím bych s Vámi nesouhlasil. Někteří z nich peníze mají, jiní prakticky ne. Dokonalé vybavení? safra, safra… to mi teda vysvětlete, proč se na nafukovací lodi pro 4-6 lidí cpe dvacet. Mobilní telefony? Jsou hodně rozšířeným fenoménem, a anonymní karty bez smlouvy jsou při cestování levnější, než všechny roamingy. Kdekoli, za pár šupů. GPS? tak, bývala to drahá vzácnost, a není to tak dlouho. Ale jak ten čas plyne… Proškolenost? Skupinu vede převaděč, ten to má jako profesi, a že pouť začínající… Číst vice »

PPK
PPK
16. 9. 2015 20:06

– ale ano, nesouhlasit máte zajisté plné právo. Rovněž, máte-li potřebu zdůraznit své sebevědomí, poslužte si, pochopím to.

Bety
Bety
16. 9. 2015 20:09

V devadesátých letech se Německo zbavilo velké části Vietnamců tak, že jim nabídli poměrně velkorysé odškodné za to, že se přesunou do Česka. /Nic proti Vietnamcům/. Je fakt, že tenkrát ještě fungovaly jakési hranice, i když už byly hodně propustné, ale i tak museli mít Němci nějakou evidenci, aby dotyční nevzali prachy a pak se s nimi nevrátili zpátky. Pokud jim to už jednou dobře vyšlo, je možné, že to zopakují i s jinou národností. Tím jsem jen chtěla podotknout, že když se lidé u nás utěšují tím, že všichni míří do Německa, nemusí to tak zůstat.

peter.
16. 9. 2015 20:35

Najnovšia správa ktorú zverejnila agentúra Reuters pred chvíľou je,že kvóty nebudú a prerozdelenie utečencov má prebehnúť na základe dobrovoľnosti.Na čom eurokomisia trvá,je číslo 120 tisíc + predchádzajúcich 40 tisíc utečencov.Teraz ešte treba počkať na reakciu Nemecka,Francúzska a na to,ako to povzbudí ďalších cestovateľov v ich snahe docestovať do krajín,kde padajú pečené holuby do huby,kde“ neznaj brambory z másla mají hory a za móře píva“.

peter.
16. 9. 2015 20:36

peter. napsal

Najnovšia správa ktorú zverejnila agentúra Reuters pred chvíľou je,že kvóty nebudú a prerozdelenie utečencov má prebehnúť na základe dobrovoľnosti.Na čom eurokomisia trvá,je číslo 120 tisíc + predchádzajúcich 40 tisíc utečencov.Teraz ešte treba počkať na reakciu Nemecka,Francúzska a na to,ako to povzbudí ďalších cestovateľov v ich snahe docestovať do krajín,kde padajú pečené holuby do huby,kde“ neznaj brambory z másla mají hory a za móře píva“.

http://www.teraz.sk/zahranicie/ek-nahradenie-kvoty-dobrovolny/155922-clanok.html

Viky
Viky
16. 9. 2015 23:29

PPK, Operujete argumenty, které se dají bez větší námahy vyvrátit. pokud vnímáte mé arogantní posměšky za věc zásadní, a nevnímáte čemu se směji… Tak Vám to řeknu. Když se houfují tlupy migrantů u eurotunelu, není to tunel z Francie do Německa. Přesto, když se nezdaří pokus o dobytí Británie, mohou skončit v Německu. Nebo ve Švédsku. „“… mladých, bojovně drzých a jasně ekonomických utečenců téměř výhradně mužského pohlaví““ Právě naopak PPK, vždycky to tak bylo. Ti, co nemají vůbec nic, nebo jsou staří, invalidé v podobných případech chcípnou na místě. A ti co na to doopravdy mají, nechodí pěšky, a… Číst vice »

Béda
16. 9. 2015 23:32

Tribun, jsem velice rád, že alespoň v tomto směru (porušuje to práva výběru dle mého převážně ekonomických migrantů a prakticky počítá s vynucováním pobytu migrantů tam kde nechtějí – což je v praxi neudržitelné. Jak jim povinně z donucení „hostitelské“ státy zabrání se sebrat a migrovat do cílové země? Vše jenom proto, aby nemusela Makrela a její multikulti političtí souputnící splnit své neprozřetelné sliby o otevřené náruči. Vy to přirovnáváte ke „koncentráku“ ). Ono to má ale i další háčky. Kupříkladu, že to boří mýtus o suverenitě a svobodě rozhodování státních reprezentací a ukazuje pravou podstatu celé EU. Ukazuje, že… Číst vice »

Béda
16. 9. 2015 23:39

V každém případě ale zdaleka nejhorší na celé věci je to pokrytectví „lidumilné účelově lidskoprávní“ verchušky. V EU v podstatě vládnou političtí představitelé Německa, VB, Francie a Itálie )silná čtyřka) – bývalých imperiálních mocností, které v minulosti kolonizovaly země odkud proudí migranti, rýsovaly jejich hranice a v současnosti země, které vedle USA – by měly nést hlavní odpovědnost za migraci z rozvrácených a zbídačených zemí, protože jsou to ony, kdo má na triku rozvrácení Srbska a migraci kosovských Albánců, za rozvrácení Libye, která tvořila hráz migraci z muslimských zemí, za rozvrácení Afghánistánu, Iráku, Sýrie a Ukrajiny.