Od odcizené ČT ke skutečně České televizi

Všem subjektům, i jednotlivcům, kteří usilují o změnu vysílání ČT a o změny v ČT

Již celá léta je neobjektivnost a neúplnost informací, které nám poskytuje Česká televize (ČT), rovněž tak její přezíravost k českým národním a státním zájmům, objektem řady odsudků. Mnozí z nás již mnohokrát psali různé dopisy Radě ČT, generálnímu řediteli ČT, demonstrovali proti uvedenému stavu. Vše marné! Nadto v nedávné době i v přítomnosti ČT viditelně všemožným způsobem podporovala a podporuje snad jakékoliv akce proti prezidentu republiky Ing. Miloši Zemanovi, tedy proti nejvyššímu ústavnímu činiteli ČR, včetně těch, jež nesou rysy výtržnictví, dokonce organizovaného. ČT se stále více způsobem, jímž nás informuje, nám odcizuje a stává se tak hlasatelkou názorů, jak jsme přesvědčeni, většině našich spoluobčanů, zcela cizích.

Považujeme za nadbytečné dále poukazovat na hrubé nedostatky práce ČT. Všem nám jsou známé. Jsme přesvědčeni, že naše právo na informace, jež zakotvuje ČI. 17 Listiny základních práv a svobod, je dlouhodobě a hrubě porušováno. Použili jsme snad již všech prostředků, a to nesčíslněkrát, abychom tento protiprávní stav změnili. Výsledky tohoto úsilí jsou zcela zanedbatelné, ne-li téměř nulové.

Myslíme si, že je kontraproduktivní argumentovat jenom nedodržováním příslušných právních norem. Změnu současného způsobu informování ČT můžeme dosáhnout jen komplexním využitím všech prostředku, které jako občané republiky i jako koncesionáři ČT máme. Aby naše úsilí bylo korunováno alespoň částečným úspěchem, bude nutné, abychom propojili nejrůznější aktivity, které směřují k uvedenému cíli. Bude nutné do našeho společného snažení zapojit i subjekty politické, tedy politické strany a hnutí, jakož i různé spolky a aktivní jednotlivce. Hledejme všichni společně a trpělivě cestu k nápravě ČT!! Jistě ji pak najdeme.

V neposlední řadě se nabízí i částečné řešení, řekněme technického charakteru. V čem spočívá? Společnosti, které se zabývají televizním vysíláním, mají zpravidla své kanály zakódované. Zaplacením určité měsíční částky získáme dekódovací kartu a ta nám umožní sledovat příslušné televizní kanály.

Totéž, tedy aby svůj kanál zakódovala, by bylo možné, jak se domníváme, žádat na ČT. Posluchač, který by ji chtěl sledovat, by si zaplatil měsíční poplatek, získal by dekódovací kartu a mohl by mít ČT otevřenou.

Tím by již řada problémů by byla vyřešena. Mnozí z nás, myslíme si, že jde o statisíce lidí, kteří nemají zájem ČT sledovat a také ji nesledují, ale musí platit stanovený měsíční poplatek. Pan ministr Daniel Herman dokonce požadoval, aby všichni lidé platili tento poplatek bez ohledu na to, zda ČT sledují či nikoliv, či televizi mají nebo ne.

Současný stav je takový, že, ač nepovažujeme ČT za českou ani za svou, ani za veřejnoprávní, musíme měsíční poplatek zaplatit, i když ČT nesledujeme. Abychom se podle současného stavu vyhnuli placení poplatku, museli bychom zřejmě svou televizi zapečetit nebo dokonce se televizního přijímače zbavit. Ovšem tyto požadavky na nás kladené jsou, jak jsme přesvědčeni, v hrubém v rozporu s našim právem na informace. Je přece jen na našem svobodném rozhodnutí, které televizní stanice budeme sledovat, které budeme platit, či nikoliv. Nikdo nám nesmí vnucovat ten či onen kanál a dokonce na nás požadovat, když jej nechceme sledovat a nesledujeme, abychom za příjem jeho signálu platili.

Pokud zatracujeme diktátorské manýry minulosti, pak bychom je v žádném případě neměli dopustit v současnosti, a to se již, bohužel, přesto dlouhodobě děje. Naše právo na informace, které spočívá v právu „svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat informace bez ohledu na hranice státu.“ (ČL. 17 Listiny základních práva svobod), je dlouhodobě pošlapáváno. Jsme přesvědčeni, že ČT jsme manipulováni. Tento stav musíme změnit! Dotýká se dokonce i demokratických základů naší společnosti.

Avšak ani uvedený způsob „technického řešení“ předmětného problému se neobejde bez zásahu politických subjektů. Bude nutné, jak se domníváme, doplnit či změnit řadu právních norem, které upravují činnost ČT. Bez politických stran a hnutí, bez jejich rozhodné a účinné vůli po změně současného stavu, který porušuje naše svobodné vyhledávání, přijímání a šíření informací, jen velmi těžko může naše úsilí být korunováno trvalejším úspěchem.

Jednou z dalších možností, která se nabízí, je i zformulování petice, jak elektronické, tak i klasické podle petičního zákona, vytvoření petičního výboru, který by petiční akci řídil tak, abychom společně dosáhli desítky tisíc podpisů.

Považujeme za velmi žádoucí, aby se rozběhlo několik souběžných akcí s jednotným cílem, tj. abychom se mohli v plném rozsahu těšit informační svobodě, která je nám již dlouhodobě odpírána a jejíž naplnění znemožňuje ČT neobjektivním, nevyváženým a neúplným až manipulativním obsahem svého vysílání.

Více informací naleznete na těchto webových stránkách:

http://www.ceskenarodnilisty.cz/

http://www.conematevedet.cz/Index.htm

https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%A9-n%C3%A1rodn%C3%AD-listy/490810227709170

Budeme velmi rádi, když i ostatní e-média se do kampaně zapojí. Velmi uvítáme, když alespoň některé vlastenecké subjekty vezmou toto úsilí za své tak, abychom koordinovaně mohli v kampani pokračovat.

Víme, že sami můžeme dosáhnout jen velmi málo, společně však snad i vše.

V Praze dne 14. 12. 2014

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
vdp
vdp
15. 12. 2014 9:25

Minulý režim řešil skupinový nesouhlas silou.
Demokraté dnes nedělají nic, můžeme sice psát petice, pracně na ně shánět podpisy, a oni to potom stejně hodí koše. Mají nás na háku. Ani stotisícová demonstrace nedávno v Praze s nimi nehnula. Tady je možné jen jedno, něco na způsob defenestrace.

fajt
fajt
15. 12. 2014 12:32

důsledky převratu můžete negovat zase jenom převratem. ..)

Admirál
Admirál
15. 12. 2014 13:00

fajt napsal

důsledky převratu můžete negovat zase jenom převratem. ..)

Bohužel, úspěšnost jiného řešení není pravděpodobná.

Svoloč ovládla plíživě klíčová místa ve sdělovacích prostředcích. To už je dnes zřejmé.

Bude si nutné znovu zopakovat kapitolky o povaze moci.

bbb
bbb
15. 12. 2014 16:32

Pan ministr Daniel Herman má kousek pravdy:
„dokonce požadoval, aby všichni lidé platili tento poplatek bez ohledu na to, zda ČT sledují či nikoliv, či televizi mají nebo ne.“
ČTV a ČRo jsou pro chod státu tak důležité, ať už v prospěšném či neprospěšném směru, že by měli platit všichni. Ovšem formou platby ze státního rozpočtu: tedy bohatí víc a chudí míň, tak jak se zdaňují naše příjmy. Komu jak upravit daně, aby bylo k tomu účelu dost peněz, je jiná otázka.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
15. 12. 2014 20:27

Generální ředitel ČT Petr Dvořák se omluvil divákům za pochybení při editaci projevu prezidenta Zemana. K takovému pochybení, jak dodal, dochází v ČT nejvýše dvakrát za deset let. Současně požádal diváky o spolupráci při pátrání po osobě, jejíž identikit tímto zveřejňujeme:
http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/f/2013/344/6/f/johnny_depp_as_edward_scissorhands_by_marinanogueira-d6xgjgn.jpg

orinoko
orinoko
15. 12. 2014 20:47

Nějak mě zase všechno sere. Masarykovská drobná práce? Asi na hovno! Nějaká trpělivost? Asi na hovno! Máte nějaký problém? Dojděte studovat českého debila do chrámu konzumu!! Ale asi to bude na hovno.
Jste stejní jako ti, co je kritizujete. Chcete všechno a teď.
Na Českou TV kraksnu neplatí kampaň, nýbrž soustavné podechcávání!!!!!!
A teď se nechlašte všichni!!! Kdo dneska něco užitečně podechcal?
Co to je? Sprdnu modrého debila! Šéfovi dám najevo, že má pravdu, ale že vím , že je to pravda pro ty druhé.
Protest u kavčí kraksny byl přesně tou malou prací! Tím chcaním na brus dějin!

Aleš
Aleš
15. 12. 2014 22:10

Volové u nás řešili s generálem kaťata, bundy a boty do roboty. Hádali se hodinu o hovně (asi o tom, zda ušetříme ročně usrané dvě stovky nebo ne). Generál byl připraven se bavit o společném postupu, jak každému zaměstnanci přilepšit o několik tisíc měsíčně změnou vnějších podmínek. Proletáři z Vratimova jsou proti mým natvrdlým kolegům z ústavu pro malomocné pracovití akceschopní revolucionáři. Mí kolegové budou řešit vše v mantinelech volby rozpočtové zodpovědnosti do bezvědomí či zaspáváním místních referend. Šéf si vyholí lebku. Ten aspoň se toho bince neúčastní, ani neměl potřebu být inženýrem titulu CTRL C+ CTRL V. Všichni kolektivně… Číst vice »

Sio
Sio
15. 12. 2014 22:45

bbb napsal Pan ministr Daniel Herman má kousek pravdy: „dokonce požadoval, aby všichni lidé platili tento poplatek bez ohledu na to, zda ČT sledují či nikoliv, či televizi mají nebo ne.“ ČTV a ČRo jsou pro chod státu tak důležité, ať už v prospěšném či neprospěšném směru, že by měli platit všichni. Ovšem formou platby ze státního rozpočtu: tedy bohatí víc a chudí míň, tak jak se zdaňují naše příjmy.Komu jak upravit daně, aby bylo k tomu účelu dost peněz, je jiná otázka. A zkuste nám vysvětlit, proč jsou ČTV a ČRo pro chod státu tak důležité? Stejně se na… Číst vice »

Honza999
Honza999
15. 12. 2014 23:50

Sio

Korýtka!!!!!!!

idiotronic
16. 12. 2014 2:06

Sio napsal A zkuste nám vysvětlit, proč jsou ČTV a ČRo pro chod státu tak důležité? Kolaborant Vatikánu ví přesně, že den má 24 hodin a že je to hodně. Komunisté prznili veřejnou dopravu, aby lidé , dojíždějící do zaměstnání neměli čas na politickou činnost (od skončení pracovní doby jsem jel 14 km dvě hodiny vlakem, který byl pomalejší, než za Hitlera) . Když lidé odhlásí TV a budou se scházet jinde, mohou zjistit, že něco ve státě není v pořádku, namísto aby slzeli u psychického i neurologického nesmyslu, kde hlavní hrdina,od narození slepý, ve třiceti létech poprvé prohlédne po… Číst vice »

bbb
bbb
16. 12. 2014 8:56

Sio napsal
A zkuste nám vysvětlit, proč jsou ČTV a ČRo pro chod státu tak důležité? Stejně se na ně už brzy nikdo dívat nebude.

Ve srovnání se soukromými vysílači lze na státoprávní ČTV a ČRo uplatňovat měřicí metr snáze. Rady, ovládané rozumnějším parlamentem, vyspraví činnost oněch Č- k lepším výsledkům.

petr jihlava
petr jihlava
17. 12. 2014 8:17

Souhlasím s autorem článku.
Je třeba vyvinout daleko větší tlak ze strany občanské veřejnosti(petice,demonstrace a protesty)na ČT a politické představitele.Občanské iniciativy a aktivisté,který dlouhodobě oprávněně kritizují
neobjektivní a nevyvážené zpravodajství ČT se budou muset sjednotit.
Něco podobného jako byla společná občanská platforma STOP VLÁDĚ.