Ukrajina: Videopřehled z 15. 12. 2014

 

10. 11. 2014, Praha. Debata o Ukrajině

Ten rozpor mezi soc-dem věrchuškou a soc-dem lidem se už nedá zamaskovat.

***

12. 12. 2014, Kyjev. Už znova roznášejí povolávací rozkazy

Ať bojují dobrovolníci

Oles Buzina

Po bytech už zase roznášejí povolávací rozkazy. Převážně třiceti až čtyřicetiletým chlapům od rodin. Nedávno jsem si přečetl na populárních stránkách dopis jednoho z příznivců Majdanu, studenta kyjevské vysoké školy. Toho, co má v příjmení slovo „mohyla“. Mladý člověk, který je z celé duše pro eurointegraci a další pohádky. Na Majdanu stál, revoluci dělal. Ale do armády jít nechce. Píše s cynickou otevřeností: „Ми вступали до вишів, бо прагнемо соціальних ліфтів, а воювати повинні фахівці“(Šli jsme na vysokou, abychom nastoupili do sociálního výtahu, bojovat musí fachmani.) A přestože studenti dosud mají výjimku, zdá se, že si chlapec nadělal do kalhot. Začal chápat, že ve válce se ZABÍJÍ. Dokonce i v té, která se válkou nenazývá a je zamaskována zkratkou ATO.

A tak bych tomu milovníku sociálních výtahů chtěl odpovědět: „A proč jsi tu „revoluci“ dělal? Podle tvé logiky by ji totiž měli dělat PROFESIONÁLNÍ REVOLUCIONÁŘI – ‘fachmani’. A co jsi udělal ty? Rozerval zemi na dva kusy?“ Podle ukrajinské ústavy nemají ozbrojené síly právo provádět protiteroristické operace. To je věc ministerstva vnitra a ukrajinské bezpečnostní služby. Proti komu se tedy provádí mobilizace? Ukrajina oficiálně s nikým neválčí. Znamená to, že jsou vojáci a důstojníci ukrajinské armády posíláni do zóny ATO nezákonně? Je to tak, když se na to podívám po právní stránce. Advokáti, se kterými jsem se radil, tvrdí to samé.

Pro mě je dělník na východě Ukrajiny bratr. Proč bych ho měl zabíjet kvůli chlapci z „mohylové“ vysoké školy? Sám jsem dělník a v ničem nepodnikám. Mám jen svoje ruce a literární talent. A ten lidojedům nedám. Ať bojují dobrovolníci – ti, kterým se chce ZABÍJET. Já jsem pro mír. A čím více lidí v Kyjevě bude pro mír, tím dřív se tahle válka skončí. Ať bojují oligarchové, ministři, poslanci, jejich milenky a milenci. Brzy je to omrzí. Ale pro nás, obyčejné lidí, v této válce místa není. Jakým právem pánové se dvěma či třemi občanstvími nutí ty Ukrajince, kteří mají život i občanství jen JEDNO, zabíjet jeden druhého? My jsme jim takové právo nedali.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Stan

***

12. 12. 2014, Tarnopol. Už i ředitelé škol končí popelnici

***

14. 12. 2014, Kyjev. Filozof Kličko

Tweet kyjevského starosty Vitalije Klička: „Ukrajina vyhlásila nevyhlášenou válku Ruska proti Ukrajině. Pokud však vycházíme z toho, že vojna nebyla nikým vyhlášena, tak žádná není. Vzhledem k tomu, že nevyhlášená válka proti Ukrajině byla vyhlášena samotnou Ukrajinou, která válku nevyhlásila poté, co jí nebyla vyhlášena válka, tak se výplaty na územích, kde je nevyhlášená válka, ale kde válka není, vyplácet nebudou.“

Zdroj

Překlad: Stan

***

Suvereno: Propaganda

***

Flash Mob: Smugljanka

Foto v perexu: Politikus.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
15. 12. 2014 15:50

Tí chudáci na fotke.Idú bojovať a možno zomrieť.Ešte keby vedeli,začo vlastne.
A.Duleba-Rusín od Svidníka,Uniat.Robí hanbu svojmu kraju.Máme niekoľko aj takýchto „analytikov“.Námatkou-Šebej,Grigorij Mesežnikov(nie je to Rus,ani Slovák), Zajac,Hríb,občas Gál a Joch a z Čiech nás obšťastňuje p.Petra Procházková-alter ego J.Štetinu.

mirror
mirror
15. 12. 2014 23:58

Jsem zvědav na sjezd sociálních demokratů, zejména co uhraje Sobotka se Zaorálkem a kdo se proti nim vzepře. Velkou prohrou sociální demokracie před veřejností by bylo rozhodnutí o Ukrajině na sjezdu nemluvit. Proudu obrazových informací z Ruska a od opolčenců nelze čelit žádnou propagandou. Scény mrzačení a zabíjení civilistů nelze nafilmovat v Mosfilmu. Starší generace docela obstojně rozumí ruštině, kterou jsme si navíc za uplynulé měsíce zopakovali. Mimo slovanské země mohou obyvatelstvu prolhané sdělovací prostředky docela účinně lhát.

Kolegové, může tady někdo doložit jmenovitě další sociální demokraty, kteří by obhajovali názory výše uvedených exotů?

Aleš
Aleš
16. 12. 2014 6:35

mirror: Byl bych obzvlášť opatrný vytvářet seznamy, pokud nepůjde o pachatele trestných činů.

mirror
mirror
16. 12. 2014 7:15

Aleš napsal

mirror: Byl bych obzvlášť opatrný vytvářet seznamy, pokud nepůjde o pachatele trestných činů.

Je morální povinností všech členů strany lídry své strany hájit. Nic víc. Ukrajině se běžní politici vyhýbají jako čert kříži. Jsou si dobře vědomi, co voliči vědí.

Béda
16. 12. 2014 7:36

http://www.nwoo.org/2014/12/15/medvedev-ukrajine-se-neprilepsi/ „Ukrajinu nejen že nečeká členství v EU, ale dokonce ani dostatečná finanční podpora od Unie a ani bezvízový styk. Napsal to předseda vlády RF Dmitrij Medvěděv ve svém článku pro „Novaja gazeta“. Podle jeho slov zemi v lepším případě čeká osud deindustrializovaného Bulharska, kde se nezaměstnanost zdvojnásobila, ale investice klesly 9x. „Kyjevu by stálo za to podívat se na zkušenosti těch svých jihozápadních sousedů, kteří vstoupili do EU. Například v Bulharsku po vstupu země do EU v roce 2007 za 6 let vzrostla nezaměstnanost ze 6,9 na 11,8 %. Zatímco zahraniční investice za stejné období poklesly téměř devětkrát (z… Číst vice »

auc
auc
16. 12. 2014 7:49

Ukrajinci si za tohle všechno můžou jen sami. Je to asi podobně zfanatizovaná většina obyvatel, jako po válce u nás. A když tak moc chtějí zachránit Ukrajinu, tak holt to musí někdo z nich odnést, bohatá chátra to jistě nebude.
Sociální demokracie, jako partaj, je nevolitelná. Se současným vedením určitě. Kam se hrabou tihleti chcípáčkové, kteří nyní vedou soc. dem. třeba na Paroubka. Sobotka,Zaorálek, Chovanec a další, to je tedy dílo. Snaží se různě kličkovat, obezličkovat, ale jsou to jen figurky. V mém okolí ztratila soc. dem. za posledních několik měsíců hodně voličů.

Martin Hofer
Martin Hofer
16. 12. 2014 8:58

To video se ZaOrálkem je fakt síla. Což tahle banda nechápe, že nás tato ignorantská politika dovedla na práh jaderné války a že bezhlavá eurointegrace neodvratně vede k dezintegraci EU ať to s Ukrajinou dopadne jakkoli? Licoměrnost, dvojí metr a totální ignoranství. Neznalost historie a překrucování fakt. Ukrajina byla bohužel geopolitickou bombou, která tikala téměř sto let. Zaorálek cituje TGM, ale jen tím potvrzuje historické nepochopení Ruska jako svébytné civilizační platformy, kterou liberálové nikdy nepochopí. Stejně jako Rusové nikdy nepochopí liberály. Liberálové byli vždy ti, kteří dokázali prodat Rusko za třicet stříbrných. Stejně jako v devadesátých, kdy HIID – Harvard… Číst vice »

Béda
16. 12. 2014 9:07

Martin Hofer napsal To video se ZaOrálkem je fakt síla. Což tahle banda nechápe, že nás tato ignorantská politika dovedla na práh jaderné války a že bezhlavá eurointegrace neodvratně vede k dezintegraci EU ať to s Ukrajinou dopadne jakkoli? Licoměrnost, dvojí metr a totální ignoranství. Neznalost historie a překrucování fakt. Ukrajina byla bohužel geopolitickou bombou, která tikala téměř sto let. Zaorálek cituje TGM, ale jen tím potvrzuje historické nepochopení Ruska jako svébytné civilizační platformy, kterou liberálové nikdy nepochopí. Stejně jako Rusové nikdy nepochopí liberály. Liberálové byli vždy ti, kteří dokázali prodat Rusko za třicet stříbrných. Stejně jako v devadesátých, kdyHIID… Číst vice »

peter.
16. 12. 2014 13:10

EU odmieta podielať sa na upratovaní svinstva a špiny ktoré sa nakopili na Ukrajine aj keď ich svojimi rozhodnutiami spôsobila tiež.Dnes Brusel odkazuje Porošenkovi,aby svoje problémy na Ukrajine riešil s Putinom.Dáva od Ukrajiny ruky preč,aby sa vraj nezhoršovali vzťahy medzi Ruskom a EU.
http://ukraina.ru/news/20141216/1011509401.html

Aleš
Aleš
16. 12. 2014 13:24

mirror napsal
Je morální povinností všech členů strany lídry své strany hájit. Nic víc. Ukrajině se běžní politici vyhýbají jako čert kříži. Jsou si dobře vědomi, co voliči vědí.

Takže si myslíte, že by novým lídrem mohl být Foldyna, který zruší Bohumínské usnesení a pokud socani zůstanou ve vládě, změní se i zabedněnost naší zahraniční politiky?
Být Zemanem, tak odmítnu letět na chystanou návštěvu USA. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Ať si ho ti kašpaři klidně onálepkují, jak libo.