Olympiáda v Tokiu: Hrdinství a krokodýlí slzy amerických „dopingistek“

 

31. 7. 2021

Včera ve zprávách anglojazyčné verze RT čtu, jak se ruská šermířka Marta Marťanovová (Марта Мартьянова), nehledě na zranění zranění s obvazem kotníku vrátila do řad družstva a překonávaje sama sebe, pomohla svému týmu získat zlato (po udělení medaile byla odvezena z haly na invalidním vozíku). Nikde jinde na anglosaských zpravodajských webech jsem nenašel nic o tomto malém hrdinství jedné dívky … hrobové ticho … naprostá ignorace … (a copak asi tak naše „nezávislá“ média? – pozn. překl.)

A teď poznejte, jak se říká, ten rozdíl …

Tato Simone Bilesová, která si uvědomila, že prohrává, prohraje a vůbec nemůže vyhrát, slovy že vůbec nemůže vyhrát, opustila svůj tým a prohlásila, že se musí starat především o své duševní zdraví a že v životě je kromě gymnastiky mnoho věcí (pak vzniká otázka, proč tedy jsi se ty vůbec rvala na tuto olympiádu). (Že by američtí právníci nebo WADA nenašli možnost, jak jí „pomoci“ k medaili? – pozn. překl.)

A Marťanovová, s poškozeným kotníkem, ve skutečnosti stoje na jedné noze, se vrátila k akci, překonala bolest (a jakou pekelnou bolest způsobuje dokonce i jen podvrtnutý kotník, vím z první ruky – vyvrtla jsem si kotník, když jsem hrála tenis, a kulhala s holí po dva týdny), neopustila svůj tým (protože nebyl žádný náhradník) a získala zlato spolu s celým týmem, když získala požadovaných čtrnáct bodů.

Současně je celý anglosaský tisk plný nadšeného kňourání o tom, jaká je to odvážná dívka, tato Simone Bilesová, která překonala sama sebe a odmítla vystupovat na olympiádě, nebála se vyjádřit své duševní problémy. A ani slovo o skutečném sportovním, bojovém charakteru dívky, která zaťala zuby, neopustila svůj tým a přes bolest dosáhla na zlato.

Potom, je sotva čemu se divit, že Američané nikdy nevyhráli jedinou válku proti důstojnému soupeři? A nevyhrají. Když na to nemáte „koule“ … a není vůbec něco v nepořádku s jejich duševním zdravím ???…

Lusine Avetian, Velká Británie

Zdroj: RuAN

Přeložil Bedřich Vinopalník

4.9 48 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
2. 8. 2021 11:38

Nikdy jsem žádnou Olympiádu nezral, ale tato zaponska je nejodpudivejsi ze všech, na které si vzpomínám. Držet hubu a krok. Nevím proč jen mi nějak evokuje tu Hitlerovu. Ale pokusy o časové zneužití se našly. Sýrie, Írán, Kuba. Jen na Rusko si už nikdo netroufl.
Vizuální a organizační rámec konsekventně dokládá, že Německo a Zaponsko jsou v těžce vazalskem postavení vůči USA a tak si zahu chladí na ostatních. Kdysi relativně sympatické Zaponsko se proměnilo na noční můru Asie a Německo na tranzit nordické rasy do zákoutí eurobrooklynu.
Nebýt českých gladiátorů ani bych nevěděl, že kruhy jsou LGBH.

malymax
malymax
2. 8. 2021 20:01

Tak jest, Orinoko.

TROCHU
jinou olympiádu si včera zahrála německá policie s demonstranty v Berlíně, protestujícími proti koronáčové diktatuře.

Na stránkách http://www.journalistenwatch.com je možno shlédnout asi 15 videí různých délek, které přibližují atmosféru demonstrace a především výraznou brutalitu vůči zúčastněným bez ohledu na jejich věk a pohlaví.

Je už přímo typické v zemi s tuhou názorovou diktaturou, že veřejnoprávní média oddaná Merkeljuntě, tyto akce odsuzují,
ale „duhový průvod“ těch, kteří se radují a demonstrují svou jinakost bez roušek a rozestupů, je policií doprovázen a chráněn.

Pohrobci Ericha Honeckera a spol. se opravdu nezapřou.

PPK
PPK
Reply to  malymax
3. 8. 2021 4:32

Co s tím násilím policie má nyní po třiceti letech společného Erich Honecker?

Bety
Bety
Reply to  PPK
3. 8. 2021 8:02

To je dobrá otázka.

zart
zart
Reply to  PPK
4. 8. 2021 5:54

Vše souvisí se vším, občane! Zejména, čím více se to vzdaluje v čase a prostoru. Na to nemusí být přece člověk Einstein, či jiný národnostně podobný jedinec, aby to pochopil…..

Točmistr
Točmistr
Reply to  PPK
5. 8. 2021 19:42

To nevím ale mám něco lepšího: v Británii bude covid pasy zavádět firma Entrust, kde je nacistická rodová linie zcela zjevná:
https://historypoliticstheory.org/2021/08/03/uk-vax-passport-company-entrust-is-owned-by-nazi-joseph-goebbels-step-grandchildren/
https://www.bitchute.com/video/ByKbaT79NcAJ/

zart
zart
Reply to  malymax
4. 8. 2021 5:51

To je přece v pořádku, když policie mlátí a zabíjí demonstranty! Jak jinak probudit masy k revolučnímu vzedmutí???? Proto bychom měli policii při takové činnosti chválit a podporovat! Jinak je celkem k ničemu, vyjma že pomáhá zločincům a chrání zločince. K tomu je přece vždy v každém státě zřízena… každý režim přece bojuje sám proti sobě, zejména proti svým občanům… už by to mohli aspoň někteří z nich pochopit, a podporovat to (jako nutnou podmínku změny…

malymax
malymax
3. 8. 2021 10:02

Snadná odpověď :

sociální původ podstatné části jmenovaných.
Jejich fotrové a dědové sloužili u Volkspolizei, nebo Bundespolizei a při volbě svých potomků,
kteří obvykle moc rozumu nepobrali, ( k pásu se jim nechtělo, neboť netáhla), hrálo roli dobré platové ohodnocení a jistota pracovního místa + další výhody.

Což lze snadno aplikovat i na naše poměry bez toho, že bych byl vůči těm, kteří prý pomáhají a chrání, nějak zaujatý.

Bety
Bety
Reply to  malymax
3. 8. 2021 10:34

Já je nekádrovala, ani tu možnost nemám stejně jako vy. Je možné, že jejich pradědové a prapradědové už sloužili i za Hitlera a za císaře. Ovšem vy jste si z těch možností vybral jen tu jednu, podle mého názoru tu nejméně odpudivou.

zart
zart
Reply to  malymax
4. 8. 2021 5:58

To je OK, chtěli aspoň něco dělat. Víte, co znám těch, co nechtějí vůbec nic dělat, jednom žvanit, vytahovat se, závidět a vyčítat schopným vlastní neschopnost????

zart
zart
4. 8. 2021 5:43

Nehodí se uvádět, že ruská sportovkyně je ochotná pro zlato a peníze udělat cokoliv, i položit svůj život, jako naši sportovci, a jako my. Všechno přece děláme za peníze, pro peníze a z moci peněz