Opravdu je radar opět na scéně?

Pražská kavárna dopila studenou kávu, sedí u lógru, rozmazává ho lžičkou po vnitřku hrnečku a věští, ač přesně před týdnem nevěděla, kolik je výsledek součtu 1 + 1. V Americe, která se, kromě Sorosových práčat v ulicích, jen pozvolna připravuje na předání moci, přitom „frčí“ úvahy, kdo bude generálním prokurátorem (a vyrazí čelně proti paní H.C.), kdo stratégem, a kdo ministrem zahraničí. U poslední pozice se hovoří o triu John Bolton, Rudy Giuliani a Newt Gingrich. Pánové Bolton a Gingrich mají nejvíce zkušeností, Giuliani zase nejvíce tvrdosti.

Podstatnou charakteristikou pro všechny tři je to, že všichni tři jsou přátelé Izraele. Myslíte-li , že přáteli Izraele v USA je tzv J-Street, která platila paní Clintonovou a jejího in spe viceprezidenta jménem Kaine, mýlíte se Stejně tak nesázejte na Anti-Defamation League. Prostě, po padesáti letech od ministrování Alexandra Haiga a George Schulze je až nyní v budoucím  bílém stánku u moci skupina přátel Jeruzaléma. Izrael se nechce probudit ze sna, a  nejvýstižnějším hodnocením voleb v Americe je slovo „amazing“, úžasný. Blízký východ bude v hledáčku politiků, zvláště když Jordánsko, což dnešní administrativa zatajuje, je před zhroucením.

Výstavba radaru, jeho demontáž kdesi na Marshallových ostrovech, transport do Brd a vztyčení, to vše je z říše fantazie. Stejné, s jakou redaktor ČT Václavek o volební noci zvolal, zda snad Trump nenechá v úřadě Johna Kerryho, alter ego Clintonové, jako výraz  všeamerického smíření. Kdo by si ale svůj čerstvý pramen trávil politickou mrtvolou…

Trump reálně uvažuje, že vytvoří vlastní  politickou stranu (a proč ne, když ji v Praze dokáže spíchnout každý nedouk?), a bude protiváhou republikánů a demokratů. Vlastní stranu, ovšemže nikoli KS USA, která snad už splynula s Demokraty. Pokud jde o poslušnost Kongresu, ví Bůh, proč se neříká, že Trumpa, pokud neskočí do konce ledna z Trump Tower, čeká jmenování čtyř soudců Nejvyššího soudu. Mít skoro vlastní Nejvyšší soud je jistě silnou zbraní i proti Kongresu USA.

Trump se také už zřekl prezidentského platu 400 tisíc dolarů ročně, a bude brát za služby americkému lidu dolar měsíčně. Symbolický. Na klauny z kaváren  proto jdou mdloby, inu nedivme se, že  pak blábolí o tom, že teď  přesně vědí, co Trump chce. Nevědí. Snad to ví alespoň Trump sám..

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
@@
@@
17. 11. 2016 7:14

Snad to ví alespoň Trump sám….
Snad.