Opravdu máme na víc

Kandidát Horáček táhne do boje o Pražský hrad s heslem: „Máme na víc“. Zlatá slova, do kamene tesat. Opravdu máme na víc, než být montovnou, kolonií, pomocnými sbory v cizích válkách, kanónenfutrem v první linii, opravdu máme na víc, než vděčně přijímat drobky z panského stolu.

A máme i na víc, než na prezidenta, který je schopen říct: „Hm, dvacet tisíc hrubého, to není tak špatné.“ Chápu, že zbohatlík jako Horáček, pro kterého jistě není problém utratit dvacet tisíc za jedinou večeři (neříkám, že to dělá, ani že by to dělat neměl, pokud na to má), nemá ani ponětí, co to znamená vyjít s necelými šestnácti tisíci čistého, ze kterých je nutné zaplatit byt, energie, stravu i ošacení, a to i několikrát, pokud živíte jedno dvě děti a jste na to sami. Ale rád bych, aby měl alespoň tolik soudnosti, aby takové sprosťárny neříkal. Máme na víc a víc si i zasloužíme.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
6. 12. 2017 7:12

Ano, máme na víc – ale je třeba pro to taky něco udělat !!!

Samo se to neudělá a ostatní obvykle akorát využijí cizí slabosti.
A nejbližší pomocná ruka začíná vždy na vlastním rameni.

Admirál
Admirál
6. 12. 2017 10:21

Oproti tomu Zeman, když si mu v nějaké fabrice stěžovali, že nejsou lidi, odpověděl, že mají zkusit dát víc peněz, třeba nějací přijdou. To je správní cesta. Je nás tu 15 mil., proč tu tvořit prc. místa pro 16, zvláště, když ty místa stojí na velmi laciné práci. Proč tu budovat pracovní tábor pro všechny zoufalce z Evropy a okolí. Je jasné, že se mnohým líbí z logistického a infrastukturního hlkediska vyrábět v Čechách, ale když nechce/nemá na to zapatit slušnou mzdu, ať si jsde za nižší jinam, nebo ať zkrachuje. Nabídka a poptávka se vyrovná tak, jak to neviditelná… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 12. 2017 8:42