Socializmus zme vyhodili na Vychod, ze Zapadu se vratil…

Kdysik davno, před rokem osumdesat devět zme si mysleli, že na Zapadě funguje kapitalistycky, logicky uvažujici system, kery ma hlavu a patu. A u nas to vede banda bolševickych mamlasu, keři nam nařizuju cypoviny.

Jedine, co pro ně bylo podstatne bylo to, že tak to schvalila strana a vlada. Přes to nejel vlak. Či by nas, mlade pitomce napadlo, že zacinkame klučama, pokusime se zavest logicky uvažujici system u nas, uplyne par roku a socanske nesmysly nam začnu přichazat ze Zapadu?

Určitě mate podobne přiklady z vlastnich fabrik. Přijel chytrak ze Zapadu a za desetinasobne ceny nam začal přednašat věci, kere zme davno robili. A my zme mu to platili, bo zme si mysleli, že ze Zapadu přichaza osviceni.

Přijel chytrak ze Zapadu, zprivatyzoval našu fabriku a my zme věřili, že smyslem teho všeho je snaha o společnu prosperitu. Pak nas take představy přešly pote, co naše kličove podniky, zdroje i služby přešly do zapadnich pracek a oni je poslali – do dupy.

Dneska už su lidi skeptyčti, ironyčti až sarkastyčti, bo vidime, že přijižďaju mladi idyjoti v hezkych oblekach, mysli se o nas, že zme burani z Ost bloku a snaži se nam barvičkama ukazovat, kaj mame pověsit smetak, kaj lopatu nebo nebozez.

Jiny idyjot, kery umi perfektně robit v ekscelu kontyngenčni tabulky přide s tym, že když napišete zavazek, že se nezranite, podepišete ho vlastni krvi, tak to fakt tak bude. A vymysli obrovsku stěnu, tajak bolševici robili stěny Brigad socanske prace, tak fčil tam su zavazky, že se nezranite.

Tuž, to by ani cyp nevymyslel!!!

Možna se myslite, že to nemože byt pravda. Tuž – navštivte Optymit Odry. Dneska narodni podnik Semperit, pod rakusku spravu. A zjistite, že zme se vratili o štyrycet roku zpatky…

Das ist aber humus.

Tady cosik chybi, že?
A už je to na svojem mistě. Ordnung muss sein.
Zavazek, že se nezranite… to ani bolševik nevymyslel
Tabula cti, cosik jako Antycharta 77 nebo přehled tych chudaku, keři vyměkli a podepsali zavazek, že se v nasledujicich 12 měsicach nezrani…

Ladislav Větvička, dělnik na pase rakusko – socanske skupiny Semperit, Odry

PS: A jestli se myslite, že v Ameryce to je lepši, tak na to zapomeňte. Tam su schopni vyhazovat specialisty enem kvuliva temu, že řekli, že baby nebyvaju take dobre ajťačky jak chlopi. Nu což. Vic takych Pičaju a vic takych socanskych fabrik! Však my teho pokroku dosahneme, aji kdyby nas to mělo stat život…

„Tvrdit, že někteří naši kolegové mají rysy, které je činí méně biologicky vhodnými pro tuto práci, je urážlivé a není to v pořádku. Je to v rozporu s našimi základními hodnotami a kodexem chování, který očekává, že každý zaměstnanec Googlu udělá vše pro to, aby vytvořil na pracovišti kulturu bez obtěžování, zastrašování, předpojatosti a protiprávní diskriminace.“

Sundar Pichai, šéf firmy Google

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=636526

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
6. 12. 2017 4:05

Závazek nulové nehodovosti předpokládá , že zaměstnanci by si úmyslně ubližovali, kdyby jim to nadřízení správně nevysvětlili.
Ale před jedenácti léty jsem tam viděl svérázné pracoviště, kde se zacházelo s olovem. (viz odkaz). Z průmky jsem si pamatoval, že na takových pracovištích (prach) musí přicházet teplý vzduch shora a studený odchází při zemi ven. Tady to bylo obráceně ( odsávající ventilátor u stropu a konec). Po rozvinutí průmyslové otravy (infuze pro odplavení olova dodávalo specializované pracoviště jedné mnichovské kliniky) pak bylo pracoviště zreorganizováno ve smyslu dávných zkušeností.
http://www.odry.cz/oznameni-o-zahajeni-rizeni/d-299261

senil
senil
6. 12. 2017 4:18

Je to tak EU je socialistická stoka. Profitujeme akorát tak z volného obchodu – ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd… Jinak EU jenom škodí – zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu.
http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

Gatta
Gatta
6. 12. 2017 6:57

To je tak když se někdo (kdokoliv) dostane k moci a penězům a zůstane bez zpětné vazby. Je-li navíc ten člověk (skupina lidí) vzdělaný intelektuál z velkého města – tak tím hůř – to je pak obvykle přímo katastrofa. Nakonec i VFR měla bohaté a neblahé zkušenosti se svými Jakobíny a jejich reformami – i když kvalit EU ještě zdaleka nedosahovali. No a tak dokud bude mít ta „bruselská parta“ dost moci a dost peněz, tak to lepší nebude. A jelikož moc a peníze jsou dvě strany jedné mince, tak z toho plynou jen dvě cesty – revoluční, patrně násilné… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 12. 2017 10:04

senil napsal Je to tak EU je socialistická stoka. Profitujeme akorát tak z volného obchodu – ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd… Jinak EU jenom škodí – zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu. http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna senile víte o skutečném socialismu zřejmě houby když nazýváte vrcholné dítko korporátního fašismu pravicových soudruhů „socialistickou stokou“. Názvy partají a „frakcí“ v EP ještě nic nevypovídají o skutečnosti… Mnozí diskutující tu kritizují tzv. neomarxisty… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 12. 2017 10:32

Socialismus ČSSR byl socialismem sice tzv. „reálným“, ale pro většinu fungoval v oblasti práv, pravidel a závazků v sociální oblasti nebývale efektivně v porovnání s tím co „přišlo“ poté… Za socialismu ČSSR byl většinou člověk člověku člověkem- byť i zde bylo mnoho pokrytectví, farizejství, byli „vyvolení“… Ve vámi odkazovaném textu se z pozice „anarchokapitalisty a libertariána“ útočí nejen na EU (v pořádku, dnes je to nereformovatelný přežitek a musí být nahrazena) ale i na stát (naprostá demagogie a blbost takový útok), na daně a jakékoliv přerozdělování jak jsem pochopil – na jakoukoliv organizaci vyššího řádu. Jelikož zároveň se zpochybňují pravidla… Číst vice »

Bety
Bety
6. 12. 2017 14:17

Martine, podepisuji. Vzal jste mi to z úst.

perun
perun
6. 12. 2017 19:04

Cestovatel Větvička opět vyblil anarchistické bláboly, aby se zalíbil povrchním čtenářům. Nevím, kolik bylo Větvičkovi, když tady probíhal socialismus, ale asi moc ne, aby něco pochopil. Mnoho lidí směšuje socialismus, jako společensko-ekonomickou formaci za nějaký sociální stát ! Ale to jsou dvě naprosto odlišné věci. Když někdo z mladých a nepoučených slyší socialismus, tak to vnímá negativně ! Ale zeptejte se těch statisíců a milionů lidí v exekuci, na hranici a pod hranicí bídy, těch nezaměstnaných u nás, ale i v USA, jestli by chtěli mít jistoty, které jim zabezpečoval socialistický stát ( nikoli sociální stát ). Já tvrdím i… Číst vice »

Bety
Bety
6. 12. 2017 19:13

Podle mého názoru s dá těžko srovnávat socialismus kdy všechno patřilo všem a bylo to tu hůře, tu lépe obhospodařováno ve prospěch celé republiky, se socialismem pro jedno promile, potažmo do zhruba jednoho procenta přicmrdávačů, kdy všechno, co patřilo všem patří tomu jednomu promile – jež je jen z malé části aspoň nějak s republikou spjato.