Osm současných sociálně realistických filmů: Cena lásky

V dnech 10.-20. září se v Torontu konal Mezinárodní filmový festival. V seriálu vám postupně představíme osm filmů, které zobrazovaly dnešní realitu s důrazem na sociální vztahy. První na řadě je etiopský film Cena lásky.

Yefikir Wagawe (Cena lásky)

Režie: Hermon Hailay

Film popisuje vztah taxikáře a prostitutky v Addis Abebě. Teddy je svědkem toho, jak se Fere snaží vymknout z obětí bohatého mafiána Marcose, a přichází jí na pomoc. Vede to ke katastrofě, když Marcos zorganizuje krádež taxíku – jediného zdroje obživy Teddyho – a požaduje jako výkupné za toto zvláštní rukojmí, aby se k němu Fere vrátila.

Jedná se o nízkorozpočtový film (rozpočet 10 000 USD), Hailay film natočil za vlastní peníze a s malým štábem sedmi amatérů, vsadil na upřímnost a přesvědčivost. O filmu říká: „Vzhledem k omezenému rozpočtu jsem se soustředil na příběh, který byl jednoduchý, ale s univerzálním tématem. Protože jsem vyrůstal obklopen prostitutkami, znal jsem je jako mladé krásné ženy, matky, sestry, přítelkyně. Vždy jsem chtěl natočit příběh, který by byl o nich a ukázal citlivost lidských bytostí…“ Hailay doufá, že film ukáže velký přirozený talent Etiopanů a jeho promítání v cizině pomůže rozvoji začínajícího filmového odvětví v Etiopii.

Film byl nominován na Panafrický filmový festival v Ougadougou (FESPACO ) a promítán také na Festivalu afrických filmů v Ottawě.

Spolupráce na překladu: Vladimír Pazdera
Zdroj: http://www.wsws.org/en/articles/2015/10/14/tff5-o14.html


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments