36. medaile pro prezidenta

Při předávání státních vyznamenání nevypadal prezident Zeman vůbec dobře. Chvílemi se zdálo, že ceremoniál nedokončí. Takto se o tom vyjádřil František Ringo Čech:

„Musím vám říct, že jsem trnul hrůzou. Byl úplně zničený, sotva stál. Byl úplně vyčerpaný. Říkal jsem si, že jestli tu řadu dojde, tak je hrdina. Bylo vidět, jak je zpocený a servaný. Vždyť je to nemocný člověk a od rána pokládal věnce a vyznamenával vojáky.“

Zdá se, že jsme sledovali hypoglykemický šok v přímém přenosu.

Takto to komentovala anita v diskuzi na Kose:

anita napsal: Říjen 29, 2015 (20.22)
Příroda mu nedává zabrat, ale nemoc. Stav, kterým si při předávání prošel důvěrně znám. Šlo o neschopnost nebo absolutní neochotu organizátorů, stačilo k pultíku donést 4 kostky cukru zamaskované v poháru džusu. Vůbec nic by nebylo trapnější než to, že mu nikdo nepomohl. Divím se, že to ustál, naštěstí nemá ještě tak prochlastaný játra, jak se o něm tvrdí a evidentně sebou nefláknul. Nedovolil si ani přerušit, aby zase media nepsaly, že měl upito atd. Jiná možnost volit nebyla, myslím, že oba kandidáti na prezidenta ČR nedovážili svůj věk a náročnost této funkce.

Janika napsal: Říjen 29, 2015 (21.49)
Anito, a proč s tím nepočítal a nevzal si něco předem? (myslím ten cukr, i když o tom moc nevím…)

anita napsal: Říjen 29, 2015 (23.29)
S tím se počítá, ale většinou se nosí v kapse cukr a člověk si s tím pomůže a když už nemůže ani strčit ruku do kapsy a zmateně šmátrá a lapá po dechu a teče mu studený pot po čele, pak mu musí pomoc někdo jiný. Stání u pultu mluvit takřka z patra, nervozita, větší teplota pod sakem to vše může urychlit hypoglykemii, zvláště když už od rána měl dost akcí. Člověk se cítí dobře a najednou se dostaví stav, jejž byl ukázkový. Připravit se to je otázka dlouhodobých zkušeností, ale příště se možná neopomene proměřit glukometrem.

***

V celém sále se nenašel jediný doktor, který by dokázal vstát a zařídit, aby prezident ten cukr dostal. Všichni jen zírali, jak statečně bojuje s nevolností, která musela být značná. Někteří lačně čekali na příznak slabosti. Pan Fajt snaživě běhal s kapesníkem na otírání potu, to ho vážně nenapadlo podat prezidentovi, jehož zdravotní stav musí dobře znát, kousek toho cukru, třeba rozpuštěného ve vodě? To jsou kolem prezidenta opravdu všichni tak neschopní, počínaje ostrahou a konče lékařskou péčí?

A prezident se ze všech sil snažil, aby ho slabost nepřemohla, protože to by potom byl svým národem rozsápán jako starý lev smečkou.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
2. 11. 2015 5:38

tak jako je pan president zcela opuštěn v mediální štvanici navenek, zajímalo by mne, jak je podporován i uvnitř svého úřadu a jak je mu loajální obslužný aparát. Že ochrana hradu není v pořádku, se ukázalo při vystavování trenek. Jsou v pořádku i další běžné úkony jako příprava kvalitní stravy pro diabetika?
Pravdoláskaři sami sobě mediální štvanicí konají medvědí službu. Až se z jejich pohledu dostane do funkce ten pravý president, bude role presidenta na dobro znevážena, prostě zase nějakých zto hoven v úřadě

Alena
Alena
2. 11. 2015 16:27

koukla jsem se na diskusi Ostrova Janiky k tomuto článku, kde zazněl komentář k nedávnému pořadu paní Jílkové o imigrantech …..Odsuzuji takové pořady, které oslovují to nejhorší v lidech a jen rozdmýchávají nenávist…… Především by to chtělo si ten pořad přehrát, pak teprve komentovat. Pořad, který oslovuje to nejhorší v lidech- pod tímto pojmem si představuji pořad postavený na pudech, brutálních scénách o vraždění a mučení lidí. Namátkou mne opět napadá proces s paní Horákovou a rezoluce, požadující co nejpřísnější trest. Narodila jsem se až po těchto událostech, ale ty filmové závěry ve mne dosud vyvolávají mrazení v zádech. Ti… Číst vice »