Otevřený dopis senátoru Sandersovi od bývalých členů jeho volebního týmu

Máme teď před sebou dva z nejneoblíbenějších presidentských kandidátů v historii naší země. Příliš mnoho lidí je bohužel zklamáno politikou a tím, že chybí inspirativní a volitelní kandidáti. To povede pouze ke snížení volební účasti.

29. červenec publikoval americký nezávislý server Counterpunch tento otevřený dopis, který otiskujeme v plném znění:

Vážený senátore Sandersi,

loni v létě jste řekl, že pokud nezískáte nominaci za Demokratickou stranu, nebudete kandidovat za žádnou třetí stranu. Řekl jste, že „důvodem je, že nechcete být zodpovědný za volbu nějakého pravicového republikána presidentem Spojených států“. Bylo to ještě před neočekávaným a bezprecedentním úspěchem Vaší kampaně opírající se o občanské hnutí, v němž jste zvítězil ve 22 státech a zajistil si téměř polovinu delegátů v primárkách, v nichž Vám na každém kroku házeli klacky pod nohy.

Bereme Vás jako muže, který drží slovo a jistě si také nepřejeme za presidenta Trumpa. Pokud by se jím stal, byl by to příšerný krok zpět pro pracující, barevné, imigranty, studenty, důchodce, LGBTQ, životní prostředí a celý svět. Právě proto chceme, abyste přehodnotil situaci a přijal kandidaturu za třetí stranu.

Průzkumy ukazují, že Hillary Clintonová, oficiálně nominovaná Demokratickou stranou, je neuvěřitelně slabým kandidátem pro presidentské volby. Dokonce i poté, co za reklamu utratila 57 mil. USD (oproti Trumpovým 4 milionům), vede v průzkumech jen o vlásek, Trump přitom ve skutečnosti vede v několika důležitých kolísajících státech. Upřímně řečeno, Hillary Clintonová nemá tu důvěryhodnost, aby čelila nebezpečným volebním apelům Donalda Trumpa.

Z mnoha různých důvodů, z nichž některé jsou oprávněné a jiné ne, jí lidé nedůvěřují. Máme teď před sebou dva z nejneoblíbenějších presidentských kandidátů v historii naší země. Příliš mnoho lidí je bohužel zklamáno politikou a tím, že chybí inspirativní a volitelní kandidáti. To povede pouze ke snížení volební účasti. Pokud kdy byla nějaká příležitost zlomit korporátně-partajní duopol, je to právě teď. Takže Vás ve vší úctě žádáme, abyste zvážil nabídku Jill Steinové na jednotnou kandidátku strany Zelených.

Volební kampaň Sanders/Steinová by měla mnohem větší podporu lidí než Hillary Clintonová a měla by větší šanci na úspěch proti Trumpovi. Pokud Vás předvolební průzkumy vynesou do vedení, věříme, že ministryně zahraničí Clintonová udělá správnou věc a nebude Vás brzdit.

Sázky jsou příliš vysoké. Pokud zvítězí Donald Trump, všechny pokrokové změny, za něž jsme bojovali, zmizí. Clintonové nedávný výběr vicepresidenta nastoluje otázku, zda povede ten druh ekonomicky populistické kampaně, která by mohla porazit Trumpa. Diskuse o programu strany, které proběhly v rámci sjezdu, kromě toho přinesly pochybnosti, zda Clintonová skutečně stojí za důležitými body programu, jako jsou TPP, frakování, všeobecná zdravotní péče, války a výdaje na zbrojení, izraelská okupace Palestiny, finanční regulace a peníze v politice.

Tím, s jakou vytrvalostí a pevností jste hovořil o problémech, jste nás vychoval a inspiroval celou generaci, aby se angažovala v politice. Těšíme se na to, že budeme pokračovat v politické revoluci a pracovat s nástupnickými organizacemi, nicméně právě teď naše země ještě potřebuje, abyste právě Vy kandidoval na presidenta.

V solidaritě

Ace Acosta, Field Organizer (NV)
Rolando Aguirre, Regional Field Director (NV, AZ), Delegate Team (WA)
Betsy Avila, Deputy Digital Outreach (NV)
Rob Byrne, National LGBT Outreach Coordinator
Ricky Cárdenas, Field Organizer (NV, WA), Regional Field Director (CO, CA)
Carol Čizauskas, Field Organizer, Outreach Coordinator (NV)
Alicia De Toffoli, National Women’s Outreach Coordinator
Giulianna Di Lauro, National Latino Strategist, Field Director (Puerto Rico)
Benjamin Erkan, Field Organizer (KS, WY, NY, CA)
MacKenzie Ewing, Regional Field Director (IA), Field Director (NE), Constituency Outreach Coordinator (OR), Field Organizer (CA)
Anthony Garcia, Regional Field Director (NV), Deputy Field Director (AK)
Matthew Glasgo, Field Organizer (NV, MN)
Austreberto Hernandez, Field Organizer (NV)
Wesley Irwin, Field Organizer, Chair of the Caucus Advisory Group (WA)
Phillip Kim, Labor Outreach (NV, WA, CA)
Marc Leonard, Field Organizer (NV, UT, CA)
David Lewis, Field Organizer (IA, KS, MO, WY, IN)
Laura Llamas, Outreach Coordinator (NV)
Billie McFadden, Field Organizer (NV)
Alonso Montes, Deputy Field Organizer (NV)
Kevin F. Solis, Outreach Coordinator (NV), Field Organizer (WA, CA)
Andee Sunderland, Outreach Coordinator (NV)
Caesar Vargas, National Latino Outreach Deputy Director

Zdroj: Counterpunch

Překlad: Stan


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
9. 8. 2016 15:14

Problém vidím v tom, že Trump odstřihl věrchušku republikánů, která chce postavit jakéhosi McMullina prý z CIA. A naopak, s field organizery, kteří si myslí, že World Pride je to pravé, se neztotožním. Sanderse chtějí vytáhnout, jelikož je jasné, že jen díky Clintonové mailům, přístupným jako ty páně Sobotkovy, teď Írán popravil jaderného vědce.

Dana
Dana
9. 8. 2016 17:38

Sandersovci jsou vyrizeni, vetsinu na Sjezdu demokratu stejne nemeli a tak, misto aby bojovali do posledniho dechu, tak je Bernie zradil, vzdal to a predhodil sve ovecky Clintonce.
Nebyla to oposice, ktera by Sanderse omezovala, ale samotna Hillary kula pikle proti Sandersovi. Ona dobre vedela, ze Bernie tirady o zlych kapitalistech mnohe Demokraty odradi natolik, ze nebudou volit ani Clintonku.
Jo, soudruzi, priznejte si, ze „levice “ na celem svete je neschopne a skomirajici hnuti, protoze se zastanci mezi sebou navzajem poziraji, cpou se ke zlabu a pak, kdyz jsou nahore, tak se na pracujici lid vykaslou. .

Irena
10. 8. 2016 11:42

https://russian.rt.com/article/316033-ne-stoit-ob-etom-rasskazyvat-eks-glava
«Пусть Россия поплатится»: экс-замглавы ЦРУ призвал скрытно убивать русских в Сирии

Irena
10. 8. 2016 13:09

Teď už oficiální zpráva
http://ria.ru/defense_safety/20160810/1474038924.html
ФСБ ликвидировала в Крыму агентурную сеть украинской разведки

Sio
Sio
10. 8. 2016 13:30

Jen by mě zajímalo, Dano, zda vy sama jste za vodou. Jak jsem slyšel u Američanů stačí vážnější nemoc a zruinují sebe a celou rodinu. To se v Česku nestává. Anebo jste jeden z těch Čechoamíků, co mají pro ten případ navíc české občanství a kartičku VZP??? Pár jich takových znám, co se jezdí léčit za nízké ceny do Česka nebo dokonce parazitují na sociálním systému, co je tu ještě od těch prokletých komoušů. Prozraďte mi, čím to je, že když se čechoamíci dostanou do potíží, vzpomenou si na svou vlast, kde ještě pravice nestačila okleštit sociální a zdravotní pojištění… Číst vice »

Sio
Sio
10. 8. 2016 13:37

Irena napsal

https://russian.rt.com/article/316033-ne-stoit-ob-etom-rasskazyvat-eks-glava
«Пусть Россия поплатится»: экс-замглавы ЦРУ призвал скрытно убивать русских в Сирии

Tohle je ovšem cesta do pekel. Protože totéž mohou začít dělat Rusové Amíkům.

Irena
10. 8. 2016 14:41

Sio napsal
Tohle je ovšem cesta do pekel. Protože totéž mohou začít dělat Rusové Amíkům.

Tohle už se dávno děje. Jenom teď Rusové konečně začali tvrdě odpovídat, což je dobře. Protože na hrubý pytel hrubá záplata.
Např. za sestřelený vrtulník, vybombardovaná základna. Odsud až podsuď.

peter.
10. 8. 2016 15:59

A čo keď to s tými voľbami v USA skončí takto : Clintonová vyhrá a …zomrie
https://cont.ws/post/341699

Irena
10. 8. 2016 16:21

http://www.interfax.ru/russia/522981
Владимир Путин обвинил киевские власти в терроре

Irena
10. 8. 2016 17:17

Irena napsal

http://www.interfax.ru/russia/522981
Владимир Путин обвинил киевские власти в терроре

http://voicesevas.ru/news/24979-opublikovano-video-s-izyatym-u-diversantov-v-krymu-oruzhiem.html

Dana
Dana
10. 8. 2016 17:34

Sio, naproste bezpeci a jeho zaruky nikdy pro cloveka neexistuji, nemuzeme si zarucene nalajnovat politickou situaci ani osobni zdravi. V me casti USA , pres sto milionu obyvatel, ma kazdy, kdo si tak preje, prilezitost se zdravotne pojistit. Jedna z nejvetsich zdravotnich pojistoven je Blue Shield, Blue Cross , je lidova a kdo pracuje, vetsinou mu na pojistovni poplatky pridava zamestnanec, ten castku odecte z dani jako vydaj. . I tak je to dost drahe pro rodinu s dvema detmi a nekteri poplatky platit vubec nechteji, pojisteni zde neni povinne. Lidi to proste risknou a doufaji, ze neonemocni, anebo, penize,… Číst vice »

Irena
10. 8. 2016 17:39

http://www.interfax.ru/world/522990
За четыре дня в Алеппо уничтожены более тысячи боевиков

aram
aram
10. 8. 2016 18:56

peter. napsal

A čo keď to s tými voľbami v USA skončí takto : Clintonová vyhrá a …zomrie
https://cont.ws/post/341699

Nemusí zrovna zemřít, ale pokud je to něco jako Parkinson, tak by pravděpodobně funkci časem nemohla vykonávat a byla by nahrazena zřejmě viceprezidentem, kterým by měl být Tim Kaine. Mmch hezké příjmení.
http://www.infowars.com/pharmaceutical-exec-hillary-clinton-has-parkinsons-disease/

peter.
10. 8. 2016 20:00

aram:
Jasné,že nemusí!Nech si žije.
Ona ako napísala p.merlin,mala problém s malou krvnou zrazeninou v mozgu.Neviem akému zákroku sa musela podrobiť,no mohlo to u nej vyvolať
epilepsiu.Píše sa to aj v článku.Ten jej osobný strážca má vždy v pohotovosti pripravený aautoinjektor s diazepamom a ten sa pri záchvate epilepsie používa.