Otroctví jako konec levné práce

Revize humanistických frází

Návrh na legalizaci otroctví v Evropě řeší problematiku prekérních výdělků, ekonomickou konkurenceschopnost eurozóny, dává vztahům fungujícím dlouhá léta de facto zakotvení de iure a znamená skutečný konec levné práce. Není pochyb, že přitom představuje revoluci v dosavadním zaostale formálním pojetí lidských práv.Masivní příliv pracovních sil do Evropy, právně podchycený zatím vágně nebo vůbec, vytváří unikátní situaci, příhodnou pro velký skok kupředu v emancipaci evropské pracovní síly. Podle údajů britské charitativní společnosti Save the Children žije po Evropě nejméně 26 tisíc bezprizorných dětí, které na kontinent přišly v průběhu roku 2015. Čím se ty děti živí? Poctivou prací asi těžko. Podle Mezinárodní organizace práce se na celém světě nachází v pozici moderních otroků celkem 21 milionů lidí, přičemž jednu třetinu tvoří děti. Takzvané moderní otroctví ročně generuje zisky kolem 150 miliard dolarů (více než 3,5 bilionu korun). Zdůrazněme, že tyto zisky jsou dosud nezdaněné a vinou byrokratické liknavosti v pojetí otroctví též nezdanitelné. Kolik nemocnic, kolik škol by mohlo být postaveno za daně vybrané na dětském otroctví?

Otrok – to zní aspoň trochu hrdě.

Celý článek najdete na A2larm.

15
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
peter.SioBetyGattaVaska Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Bety
Člen
Bety
Vaska
Člen
Vaska

osobně si myslím že než otroctví je spíš aktuální feudalismus – takovej poserplína by slintal blahem : právo první noci aby mohl ty své nedostudované geny hezky namnožit, no a potom našim ženskejm přidělit za manžela nějakého osmana – to by byla paráda – jak říká soudruh halík : jsme nesvéprávná a omezená lůza která která ani nemůže hlasovat v referendu ale volit je zatím může , zatím ale po zrušení voleb a zavedení dědičných funkcí nás zbavěj i tyto zátěže abychom nemuseli přemejšlet koho tam hodit a voni by se nemuseli přetvařovat , lhát a slibovat to co stejnak… Číst vice »

peter.
Člen

Bety napsal http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6948-achillova-pata-ruska.htm Moc zajímavý článek. Doporučuji! To je to,čo neviem prehltnúť ani ja. Pridám odkaz na článok,týkajúci sa vydania novinára a opolčenca Borodavku ruským súdom do rúk Kijeva.Údajne preto,lebo porušil nejakú prihlasovaciu povinnosť.Už sme o tomto prípade na OM diskutovali. Ukrajinská špeciálna služba sa dnes otvorene chváli,že diskreditáciu Borodavku zinscenovala ona.Rusko je totiž zamorené ukrajinskými ideologickými záškodníkmi a autor sa oprávnene pýta,ako je to možné,že vrahovia z nacistických dobrovoľníckych bataliónov,po ukončení svojej zločineckej misie proti etnickým Rusom na Donbase,sa kľudne odoberú do Ruska, vybavia si tam 3-mesačné pracovné povolenie ktoré si môžu predlžovať a rozširujú tam medzi Ukrajincami nenávisť… Číst vice »

peter.
Člen
Sio
Člen
Sio

Bety napsal

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6948-achillova-pata-ruska.htm
Moc zajímavý článek. Doporučuji!

No vida, žeby malá palácová revoluce ve vládě a centrální bance?

Sio
Člen
Sio

peter. napsal
http://politikus.ru/v-rossii/80025-chto-pokazalo-delo-andreya-borodavki.html

Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou?

peter.
Člen

Sio napsal Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou? Nič si nemyslím a aj som napísal,že len to neviem pochopiť.Prosto je to čudné a pre mňa nepochpiteľné.Tak nech sa tie dve strany ruskej moci už proti sebe jasne vyhrania,lebo je nenormálne aby jedna strana ťahala k wolstrítu a druhá k svojbytnosti RF. Na skutočnosti uvedené v článku zo „Zvedavca“som častokrát upozorňoval aj ja,takže žiadna novinka.Len som rád,že nie som jediný,kto na tie rozpory poukazuje.No a čo sa týka toho Borodavku,tak to je zo strany ruských byrokratov obyčajné svinstvo,zvlášť ak uvážim,že po Rusku si pokojne a… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

K článku:
Myslím, že získáním oficiálního postavení otroka by se většině našich občanů psychicky zásadně ulevilo.
Mohli by se konečně oprávněně cítit jako utlačovené oběti … a ne jako blbci.

peter.
Člen

Gatta napsal
Mohli by se konečně oprávněně cítit jako utlačovené oběti … a ne jako blbci.

Konečne by mali oficiálne potvrdený svoj status a nemuseli by počúvať tie drísty o demokracii.Napr.že „Vláda tvá,lide se k tobě navrátila“.

peter.
Člen

Sio napsal Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou? Sio: Dnes som si vypočul nového Pjakina.Rozpráva o tom ako a prečo sa Erdogan ospravedlnil(podľa Pjakina sa neospravedlnil ale na príkaz neviem koho musel pristúpiť na tento krok),ďalej hovorí o tej výmene v Baltskom flote,o korupčnom gubernátorovi Belych(úplatok dali Nemci),tiež hovorí,že tých 10 detí sa na jazere utopilo lebo to ktosi naplánoval aby Duma odsúhlasila zákon na rozbitie klasickej rodiny a prijatiu juvenilnej justície….. Kým Pjakin do nedávna neustále tvrdil,že to či ono robí Putin preto,aby šikovne zabránil vojne,tak poslednou dobou vojnu vynecháva a nahrádza to… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

Peter, mne to taky s.re, ale jak se v tom článku můžete dočíst, Putin má zatím pod palcem jen zahraniční politiku a obranu a v tom dosáhl nesporných úspěchů. Umíte si jistě představit, jak by v podobném případě u nás všichni ti zbohatlíci, soudy a vůbec celá ta mafie dělali všechno pro to, aby ani náhodou nepřišli o ty své „demokratické výdobytky“. A Rusko je obrovské. Stejně do toho budou muset říznout. Pokud aspoň částečně nepomohou ty podzimní volby, tak je nakonec budou muset odstavit tím tvrdším způsobem – co taky s nimi, když to po dobrém nejde. Autor článku… Číst vice »

peter.
Člen

Bety napsal
Putin má zatím pod palcem jen zahraniční politiku a obranu a v tom dosáhl nesporných úspěchů.

Bety:
Tak má toho pod sebou trochu viac.Okrem armády (Pjakin spochybňuje Amerikou skorumpované generálske elity) a MZV, má pod palcom aj vnútro,zvláštne služby(spravodajstvo,bezpečnosť štátu),novovytvorenú Národnú gardu,tých „Stolypinovcov“ a neobyčajne vysokú podporu ľudu.
A áno.Autor článku píše,že sa blíži bod zlomu,kedy sa musí rozhodnúť,ktorou cestou sa Rusko vyberie.To znamená,že musí dôjsť ku stretu.Ale ako to dopadne je neisté aj pre neho.

Sio
Člen
Sio

Věřme, že se Putinovi bude dařit, tak jako se mu dařilo doposud.