Otroctví jako konec levné práce

Revize humanistických frází

Návrh na legalizaci otroctví v Evropě řeší problematiku prekérních výdělků, ekonomickou konkurenceschopnost eurozóny, dává vztahům fungujícím dlouhá léta de facto zakotvení de iure a znamená skutečný konec levné práce. Není pochyb, že přitom představuje revoluci v dosavadním zaostale formálním pojetí lidských práv.Masivní příliv pracovních sil do Evropy, právně podchycený zatím vágně nebo vůbec, vytváří unikátní situaci, příhodnou pro velký skok kupředu v emancipaci evropské pracovní síly. Podle údajů britské charitativní společnosti Save the Children žije po Evropě nejméně 26 tisíc bezprizorných dětí, které na kontinent přišly v průběhu roku 2015. Čím se ty děti živí? Poctivou prací asi těžko. Podle Mezinárodní organizace práce se na celém světě nachází v pozici moderních otroků celkem 21 milionů lidí, přičemž jednu třetinu tvoří děti. Takzvané moderní otroctví ročně generuje zisky kolem 150 miliard dolarů (více než 3,5 bilionu korun). Zdůrazněme, že tyto zisky jsou dosud nezdaněné a vinou byrokratické liknavosti v pojetí otroctví též nezdanitelné. Kolik nemocnic, kolik škol by mohlo být postaveno za daně vybrané na dětském otroctví?

Otrok – to zní aspoň trochu hrdě.

Celý článek najdete na A2larm.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
5. 7. 2016 15:10
Vaska
Vaska
5. 7. 2016 17:20

osobně si myslím že než otroctví je spíš aktuální feudalismus – takovej poserplína by slintal blahem : právo první noci aby mohl ty své nedostudované geny hezky namnožit, no a potom našim ženskejm přidělit za manžela nějakého osmana – to by byla paráda – jak říká soudruh halík : jsme nesvéprávná a omezená lůza která která ani nemůže hlasovat v referendu ale volit je zatím může , zatím ale po zrušení voleb a zavedení dědičných funkcí nás zbavěj i tyto zátěže abychom nemuseli přemejšlet koho tam hodit a voni by se nemuseli přetvařovat , lhát a slibovat to co stejnak… Číst vice »

peter.
5. 7. 2016 19:00

Bety napsal http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6948-achillova-pata-ruska.htm Moc zajímavý článek. Doporučuji! To je to,čo neviem prehltnúť ani ja. Pridám odkaz na článok,týkajúci sa vydania novinára a opolčenca Borodavku ruským súdom do rúk Kijeva.Údajne preto,lebo porušil nejakú prihlasovaciu povinnosť.Už sme o tomto prípade na OM diskutovali. Ukrajinská špeciálna služba sa dnes otvorene chváli,že diskreditáciu Borodavku zinscenovala ona.Rusko je totiž zamorené ukrajinskými ideologickými záškodníkmi a autor sa oprávnene pýta,ako je to možné,že vrahovia z nacistických dobrovoľníckych bataliónov,po ukončení svojej zločineckej misie proti etnickým Rusom na Donbase,sa kľudne odoberú do Ruska, vybavia si tam 3-mesačné pracovné povolenie ktoré si môžu predlžovať a rozširujú tam medzi Ukrajincami nenávisť… Číst vice »

Sio
Sio
5. 7. 2016 19:41

Bety napsal

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6948-achillova-pata-ruska.htm
Moc zajímavý článek. Doporučuji!

No vida, žeby malá palácová revoluce ve vládě a centrální bance?

Sio
Sio
5. 7. 2016 19:45

peter. napsal
http://politikus.ru/v-rossii/80025-chto-pokazalo-delo-andreya-borodavki.html

Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou?

peter.
5. 7. 2016 20:08

Sio napsal Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou? Nič si nemyslím a aj som napísal,že len to neviem pochopiť.Prosto je to čudné a pre mňa nepochpiteľné.Tak nech sa tie dve strany ruskej moci už proti sebe jasne vyhrania,lebo je nenormálne aby jedna strana ťahala k wolstrítu a druhá k svojbytnosti RF. Na skutočnosti uvedené v článku zo „Zvedavca“som častokrát upozorňoval aj ja,takže žiadna novinka.Len som rád,že nie som jediný,kto na tie rozpory poukazuje.No a čo sa týka toho Borodavku,tak to je zo strany ruských byrokratov obyčajné svinstvo,zvlášť ak uvážim,že po Rusku si pokojne a… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 7. 2016 20:15

K článku:
Myslím, že získáním oficiálního postavení otroka by se většině našich občanů psychicky zásadně ulevilo.
Mohli by se konečně oprávněně cítit jako utlačovené oběti … a ne jako blbci.

peter.
5. 7. 2016 20:22

Gatta napsal
Mohli by se konečně oprávněně cítit jako utlačovené oběti … a ne jako blbci.

Konečne by mali oficiálne potvrdený svoj status a nemuseli by počúvať tie drísty o demokracii.Napr.že „Vláda tvá,lide se k tobě navrátila“.

peter.
5. 7. 2016 20:49

Sio napsal Peter, myslíte si, že Putin skrytě spolupracuje s Medveděvem a kyjevskou juntou? Sio: Dnes som si vypočul nového Pjakina.Rozpráva o tom ako a prečo sa Erdogan ospravedlnil(podľa Pjakina sa neospravedlnil ale na príkaz neviem koho musel pristúpiť na tento krok),ďalej hovorí o tej výmene v Baltskom flote,o korupčnom gubernátorovi Belych(úplatok dali Nemci),tiež hovorí,že tých 10 detí sa na jazere utopilo lebo to ktosi naplánoval aby Duma odsúhlasila zákon na rozbitie klasickej rodiny a prijatiu juvenilnej justície….. Kým Pjakin do nedávna neustále tvrdil,že to či ono robí Putin preto,aby šikovne zabránil vojne,tak poslednou dobou vojnu vynecháva a nahrádza to… Číst vice »

Bety
Bety
5. 7. 2016 20:56

Peter, mne to taky s.re, ale jak se v tom článku můžete dočíst, Putin má zatím pod palcem jen zahraniční politiku a obranu a v tom dosáhl nesporných úspěchů. Umíte si jistě představit, jak by v podobném případě u nás všichni ti zbohatlíci, soudy a vůbec celá ta mafie dělali všechno pro to, aby ani náhodou nepřišli o ty své „demokratické výdobytky“. A Rusko je obrovské. Stejně do toho budou muset říznout. Pokud aspoň částečně nepomohou ty podzimní volby, tak je nakonec budou muset odstavit tím tvrdším způsobem – co taky s nimi, když to po dobrém nejde. Autor článku… Číst vice »

peter.
5. 7. 2016 21:27

Bety napsal
Putin má zatím pod palcem jen zahraniční politiku a obranu a v tom dosáhl nesporných úspěchů.

Bety:
Tak má toho pod sebou trochu viac.Okrem armády (Pjakin spochybňuje Amerikou skorumpované generálske elity) a MZV, má pod palcom aj vnútro,zvláštne služby(spravodajstvo,bezpečnosť štátu),novovytvorenú Národnú gardu,tých „Stolypinovcov“ a neobyčajne vysokú podporu ľudu.
A áno.Autor článku píše,že sa blíži bod zlomu,kedy sa musí rozhodnúť,ktorou cestou sa Rusko vyberie.To znamená,že musí dôjsť ku stretu.Ale ako to dopadne je neisté aj pre neho.

Sio
Sio
6. 7. 2016 16:54

Věřme, že se Putinovi bude dařit, tak jako se mu dařilo doposud.