Ožil snad Goldfinger…

Bondovka Goldfinger obsahuje ve stručnosti vše, co je vlastní dnešku. Touhu po moci, zlato, bojujícího Korejce, pokus znehodnotit zásoby zlata jaderným výbuchem… Situaci řeší Bond, a to v době, kdy unce zlata stála 30 amerických dolarů, ale mohla, jak se tajná služba Jejího veličenstva obávala, vzrůst i na jedno sto deset dolarů za trojskou unci.

Včera poskočila cena zlata na 1285 amerických dolarů za tr. unci. Věc, s níž by si už ani tisíc Bondů neporadilo. Říká se, že peníze potřebují mír, avšak zlato si žádá válku. Jedině válka znehodnocuje papír, o omalovánkách typu eurobondů v držení centrálních bank ani nemluvě. Čína před ministrem Ayraultem (Francie) varovala Spojené státy před eskalací konfliktu a Rusové, kteří sedmnácti kilometry hraničí s KLDR, zvýšili stupeň „bojegotovnosti“ a připravují se zároveň na humanitární katastrofu na svých hranicích. Tokio sdělilo, že hodlá, pokud bude pohyb amerických hladinových plavidel směr Korea pokračovat, zahájit evakuaci svých 60 tisíc občanů, kteří se nalézají v Jižní Koreji.

Vývoj svět  zaskočil. Všichni doufali, že nový Captain America, s inteligencí plastové figurky nápadníka Barbie, Kena, začne uklízet doma. Uklízet doma, znamená chovat se uměřeně, a nenechat například lékaře vytahovat ze zaplacených letů vnitrostátních aerolinek. I když, inzult MUDr. Davida Daa je možná počátek oné zdravotnické reformy, která má nahradit ObamaCare. Úklid žumpy se nekoná.

Protože Číňané berou jako urážku, že americký Ken odběhl od dezertu s  čínským protějškerm vyhlásit bombardování Sýrie (něco podobného udělal 8. 8. 08 jistý Saakašvili též), South China Morning Post dnes uvedl, že Kernova restaurace na Mar-O-Lago je nehygienická. Kontrola před příjezdem čínského představitele konstatovala, že personál si začasté nemyje ruce, kuchaři nemají roušky a čepice, teplota v chladnicích je o deset stupňů vyšší, než by měla být, kuchařské propriety mají stopy předchozích jídel a dějí se i další nepravosti, na něž hygienici za tři roky- a zde se odvolávají Číňané na Miami Herald – poukázali 78krát. Zimní Bílý dům, jak kdosi nazval floridské sídlo amerického prezidenta, je snad horší, než kdy  byla i Staničná reštaurácia v Medzilaborcích, okres Svidník za našeho mládí.

Bude-li boj  či válka v Asii, bude i trestem za naši důvěřivost. Ale hlavním trestem bude, jako vždy, pro prosté Američany, jejichž lídr má možná stejně čisté ruce jako jeho kuchaři. I on je ostatně kuchtíkem. Osudů. I dějin.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
16. 4. 2017 14:47

Moc hezký článek. Lesamedi je skutečně baron sakumprásk.