Eric Zuesse: Postolova zpráva o tzv. syrském plynovém útoku

Poté, co detailně zdecimoval zpravodajské „ospravedlnění“ Trumpova raketového útoku na Sýrii, uzavírá Dr. Theodore Postol, zpravodajský analytik a profesor Massachussetského technologického Institutu, svou studii k danému případu těmito slovy:

Spolupracoval jsem s týmy zpravodajců i v minulosti a vážně mě znepokojuje politizace zpravodajské práce, která – jak se zdá – do ní prostupuje stále víc a stále častěji. Nicméně vím, že zpravodajci mají ve svém středu též velmi schopné analytiky, kteří – kdyby byli povoláni ke zkonzultování oněch tvrzení, obsažených v posledním dokumentu Bílého domu o syrském plynovém útoku – nebyl by tento dokument ani schválen, ani zveřejněn.

Chci k tomuto dokumentu říci toto nejpodstatnější: Měl jsem pouze pár hodin na jeho prolistování, ale i to – bez jakékoli analýzy – mi ukázalo, že nemůže být pravdivý. A ukázalo mi též, že nebyl zpravodajsky ani řádné prověřen.

Což je velmi závažná událost.

Událost, která představuje též výzvu americkým zpravodajským médiím, aby už konečně prokázala, že přece jen mají ještě jakousi integritu a čest. Aby odhalila onen gang, nalézající se na vrcholu americké vlády, namísto toho, aby jeho propagandu pumpovala do duší amerického lidu. Kdyby se totiž právě tohle nedělo, nesměřovali bychom dnes ke 3. světové válce – válce globální a nukleární.

Vykonají tedy naše zpravodajská média konečně to, čeho je třeba?

Z textu zveřejněného na webu P. C. Robertse vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
14. 4. 2017 20:18

Integritu a čest? Možná si ji uchovalo pár jedinců. A možná to ani není integrita a čest, jen pud sebezáchovy a kapka zdravého rozumu.

fajt
14. 4. 2017 20:39

co řekli Tillersonovi na uzavřené schůzce v Moskvě? – nic moc, pustili mu model a vizualizaci třetí světové. ..)