P. C. Robertrs: Otevřené pozvání do země Tyranie

FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící motivovat k páchání trestných činů.

Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout. Prezidenti Bush ml. a Obama stvořili precedent, kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout, uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby byl jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.

Jestliže je ovšem možno Američany preventivně zatýkat a preventivně i popravovat, pak mohou být preventivně též vězněni za činy, které nespáchali.

Společně s Lawrence Strattonem jsme v knize Tyranie dobrých úmyslů vysvětlili, jak byl historický pokrok ukování zákona ve štít lidu proměněn v ukování zákona ve zbraň vlády.

FBI ve svém dokumentu uvádí, že spiklenecké teorie „jsou obvykle v rozporu s oficiálními či převládajícími výklady událostí“.

Všimněme si nyní oněch výrazů „oficiální“ a „ převládající“.

Oficiální výklady jsou vysvětlení, která lidu poskytují vlády. A převládající výklady jsou vysvětlení, která vysvětlení vlády opakují.

Příklady těchto oficiálních a současně i převládajících vysvětlení jsou například tyto: Zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, Asadovo použití chemických zbraní, íránské atomové zbraně, ruská invaze do Ukrajiny, oficiální vysvětlení americké vlády o nutnosti zničit Libyi.

A nyní tedy: Jestliže člověk o pravdivosti a platnosti těchto oficiálních vysvětlení pochybuje, je „spikleneckým teoretikem“.

Takže oficiální a převládající vysvětlení nemusí být v souladu s fakty. Stačí jen to, že jsou oficiální a převládající. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, je irevelantní. A z toho důvodu též člověk, který se postaví za pravdu, může být označen za spikleneckého teoretika a jako takový může být policií sledován a může být preventivně i uvězněn.

Z tohoto výkladu je jasné, že dokument FBI redukuje platnost prvního dodatku ústavy USA o svobodném vyjadřování a mění jej na právo (resp. povinnost) občana pouze opakovat oficiální a převládající vysvětlení. A každý jiný názor než názor oficiální je názor spiklenecký, který může vést ke spáchání zločinu.

Každého Američana by v tuto chvíli měla na nejvyšší míru znepokojit skutečnost, že vláda ve Washingtonu nepohlíží na tento dokument FBI jako na otevřené pozvání do země Tyranie, neodsoudila jej a ani nepožádala o jeho odvolání.

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
14. 8. 2019 7:02

Dobře napsáno. Narozdíl od pana Kellera, který se obává aby ho některý z jeho kolegů neobvinil z toho že snad proboha ve svých knihách naznačuje jakési konspirace, což je určitě důležitější než pravda, s tou si můžete víte co. Už se nemůžeme nadále považovat za národ Jana Husa. Jen ať se učení páni dále klání svým falešným bohům, nakonec stejně jako mi ostatní, všichni zemřou. Možná ne dnes, možná že ne zítra nebo dokonce ani za 50 let, ale zcela určitě brzo.

Dana
Dana
14. 8. 2019 14:32

„……kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout, uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby byl jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.“““
Az se zacnou „podezreli“ v Americe hromadne popravovat, pak prestanu brat vyrok dedy Robertka za ptakovinu.
Jinak, nadpis clanku se mi libi. Pozvani do zeme Tyranie, to by si meli povinne prelouskavat nelegalni masovi emigranti, aby si uvedomili tu hruznou tyranii zde a NELEZLI sem.

Bety
Bety
14. 8. 2019 15:06

Chudák Amerika! Nejenže se jejímu oficiálnímu mínění ve světě už nevěří,
přestává také i přes tlak sankcí a jiných špinavostí být převládající, ale
ještě musí umravňovat Američany samotné.
Smutné.