P. C. Roberts: 11. září zničilo Ameriku

Události 11. září 2001 změnily svět. Šlo o záměrně vytvořenou záminku, jíž americká vláda využila k napadení sedmi zemí Středního východu, zabila miliony lidí a vyslala do západního světa vlny muslimských uprchlíků. Pustošením cizích zemí a vražděním jejích žen a dětí utratila tato vláda biliony dolarů, zatímco infrastruktura doma šla od desíti k pěti. Z důvodů zadlužení ztráceli Američané jak své domovy, tak možnosti lékařské péče. 11. září se stalo též záminkou k tomu, aby bylo možno upustit od ochrany svobod, kterou americkým občanům americká ústava až do té doby zajišťovala. Dnes tedy už žádný Američan nepožívá svobod, které v ústavě sice napsané zůstaly, ale fakticky vymahatelné už nejsou.

Když mi soused 11. září volal, ať se v televizi podívám, co se děje, vstal jsem od práce, stiskl jsem knoflík televizoru a viděl jsem, jak obě věže Světového obchodního centra (WTC) vybuchují. Často jsem v restauraci na nejvyšším podlaží jedné z oněch věží obědval, protože byla jen přes ulici od mé kanceláře ve vydavatelství deníku Wall Street Journal.

Miniaturní v poměru k rozměrům obou staveb, křehké aluminiové letadlo narazilo  do jedné z masivních věží, a pak další letadlo do věže druhé. A asi za hodinu začala jedno podlaží za druhým v obou věžích explodovat a propadat se do svého půdorysu.

Vše probíhalo přesně tak, jak to televizní komentátor v tu chvíli popisoval: „Vyhlíží to přesně jako řízená demolice“, hlásil vzrušeným hlasem a ono to tak skutečně vypadalo. Jako někdejší student technické školy jsem měl pár možností řízenou demolici pozorovat – a teď jsem ji viděl i na obrazovce televizoru.

Později téhož dne řekl v televizi Larry Silberstein, který budovy WTC buď vlastnil, nebo je měl pronajaté, že k odpolednímu a tedy pozdějšímu zřícení třetí budovy WTC 7 došlo po vědomém rozhodnutí budovu „strhnout“ (to pull the building). Myšleno strhnout, protože poškození bylo tak rozsáhlé, že se jiné řešení nenabízelo.

Strhnout je běžný termín pro řízenou demolici a znamená navrtat do budovy otvory, napěchovat je trhavinou a tu pak odpálit. Do budovy č. 7 totiž žádné letadlo nevlétlo a nepostihlo ji nic víc než pár malých požárů v několika kancelářích, takže nárazem letadel se pád budovy vysvětlit nedal. Ale ani Silbersteinovo vyjádření se lidem „nahoře“ vzhledem k faktu, že příprava demolice nezabere pár hodin, ale pár dní, ani v nejmenším nehodilo, takže je úřady poopravily. A to tak, že z budovy prý byli „staženi“ hasiči (firemen were pulled from the building). Ale že i tato přeubohá berlička kulhá na všechny čtyři dokazuje na mnoha videích zobrazený fakt, že všichni hasiči byli už z budovy dávno venku, když jeden z nich autoru jednoho z videí prozradil, že teď bude budova stržena.

Protože tudíž neexistuje žádná pochybnost o tom, že budova č. 7 byla už drahný čas před památným incidentem z 11. září připravena k demolici, tzn. navrtaná a osazená trhavinou, nabízí se otázka, proč se tak stalo?

Protože Američané jsou lehkověrní a důvěřiví lidé, přesvědčení o vrozené dobrotě jejich domoviny, trvalo roky, než experty trklo, že oficiálně vyprávěný příběh o 11. září se nachází v ostrém rozporu se všemi zákony fyziky. A nejostřejší byl ten, prokázaný simulacemi pádů budov po asymetrickém poškození – a skutečném pádů budov WTC, ke kterému (taktéž po asymetrickém poškození), skutečně došlo. Nemluvě už o tom, že tyto budovy se zřítit k zemi po nárazu letadel vůbec nemohly, protože splńovaly vyžadované a předepsané požadavky jak proti nejděsivějším přírodním pohromám, tak proti nárazu letadel.

Profesor Steven E. Jones, profesor fyziky na Brigham Young Univerzity, byl mezi prvními, kteří postřehli, že oficiální příběh je čirou fantazií. Odměnou za tento jeho postřeh byla skutečnost, že doživotní působení na univerzitě mu bylo zrušeno. Že se tak stalo na rozkaz federální vlády, se považuje za samozřejmé.

Cynthia McKinney, černoška, reprezentující v Kongresu stát Georgia, se prokázala být kurážnější než její bílé kolegyně, když si dovolila položit k 11. září několik všetečných otázek, za které ovšem o své místo v Kongresu přišla. Zhruba pět let po 11. září architekt Richard Cage ze San Francisca došel k názoru, že tři budovy WTC nemohly padnout k zemi způsobem, který se v oficiálním vysvětlení uvádí. Vytvořil proto sdružení Architekti a stavební inženýři pro pravdu o 11. září, jež už dnes čítá 3 000 členů, z nichž všichni představují skutečné špičky ve svých oborech. A všichni tito lidé vyjádřili shodný názor, že oficiálně vyprávěný příběh o pádu tří mrakodrapů WTC je v přímém rozporu se známými zákony fyziky, architektury a pozemního stavitelství.

Řečeno jinak: Oficiální vysvětlení je absolutně nemožné. Pouze nevzdělaná a ignorantská veřejnost může oficiálnímu příběhu o 11. září uvěřit. A pozor: je to právě americká veřejnost, která shora uvedené charakteristice odpovídá. Veřejnost, zahrnující např. i tzv. vlastenecké stavební společnosti, které odmítají přijímat architekty a stavbaře, hlásíci se ke sdružení Richarda Cage, označené za „nepřátele Ameriky, spřaženými s arabskými teroristy“. V Americe totiž, když říkáte pravdu, ocitáte se v nebezpečí, že ztratíte zákazníky – anebo dokonce i svůj život.

Nebo pomysleme na fyziky. Kolik fakult vychovávající fyziky není závislých na federální podpoře, obvykle udělované za práci pro armádu? Kterýkoli profesor fyziky by se postavil proti oficiálnímu příběhu o 11. září, ohrozil by nejen sebe samého, ale též celé oddělení, v němž pracuje. Což se samozřejmě týká i chemiků a vůbec všech lidí s problematikou 11. září nějakým způsobem spojených.

Říci v Americe pravdu je dnes extrémně nákladná záležitost. Tak nákladná, že si ji jen stěží může kdokoli dovolit.

A naši páni to dobře vědí a zacházejí proto s pravdou, jak se jim hodí. A jestliže se i za této situace najde odborník, který se za pravdu postaví, mějme ho v největší úctě. Stejně jako ji máme ke sdružení Architekti a stavební inženýři pro pravdu o 11. září. Bez přehánění – jsou to hrdinové. Hrdinové doby, v níž se hrdinství setsakra špatně vyplácí.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
27. 4. 2017 7:59

Zajímalo by mě, co se stalo s odborníky, kteří se na tom podíleli. Nejspíš to byli vojáci, takže počítám, že se jim stala podobná tragická nehoda, jako těm, kteří údajně zatkli Bin Ládina.

hudryper
hudryper
27. 4. 2017 8:25

Bety napsal
Zajímalo by mě, co se stalo s odborníky, kteří se na tom podíleli.

Dobrá otázka,Bety. Slyšela jste někdy o tom,co je to DOMINO ? K správné představě je třeba si
udělat řadu vedle sebe stojících dominových kamenů a pak do toho prvního na kraji trochu strčit.

Admirál
Admirál
27. 4. 2017 9:57

Pokud má člověk technické vzdělání, pokud má určité znalosti o vlastnostech kovů při tepelném zatížení, ví něco o statistice a Gaussovo křivce, namůže věřit, že se tehdy věci stali tak, jak to vysvětluje oficiální zpráva (mimochodem ji pokládám prozatím největší konspirační teorii dějin).

Jan Kristek
Jan Kristek
27. 4. 2017 11:04

hudryper napsal
Dobrá otázka,Bety. Slyšela jste někdy o tom,co je to DOMINO ? K správné představě je třeba si
udělat řadu vedle sebe stojících dominových kamenů a pak do toho prvního na kraji trochu strčit.

Kdysi tu i šel film Domino, o atentátu na politika a následné likvidaci všech, které si na to najali, i těch, co o tom mohli vědět. Ale na netu ho nemůžu najít. Je možné, že Domino se jmenoval jen česky, v originále jinak.

peter.
27. 4. 2017 11:15

Bety napsal

Zajímalo by mě, co se stalo s odborníky, kteří se na tom podíleli. Nejspíš to byli vojáci, takže počítám, že se jim stala podobná tragická nehoda, jako těm, kteří údajně zatkli Bin Ládina.

Bety:
Čiastočná odpoveď:
http://jedenacteho-zari.7x.cz/rubriky/novinky/zahadna-umrti-svedku-z-11-zari

Béda
27. 4. 2017 13:52

Kde je ruská PVO? Jakto že nezasáhne? Tuhle jsem četl, že RF pokryla celou Sýrii svými systémy PVO a nyní toto: Izrael zasadil několik úderů na jeden z vojenských objektů jihozápadně od mezinárodního letiště v Damašku a způsobil hmotné škody, informuje syrská národní agentura SANA s odkazem na vojenský zdroj…

https://cz.sputniknews.com/svet/201704275193381-syrsky-vojensky-zdroj-izrael-letiste/

Dokáže to někdo vysvětlit? K čemu tam je ta do nebe vychvalovaná PVO, když nechají ostřelovat letiště svého chráněnce? To ji můžou rovnou stáhnout a odvézt do Ruska.

peter.
27. 4. 2017 14:04

Béda napsal
K čemu tam je ta do nebe vychvalovaná PVO, když nechají ostřelovat letiště svého chráněnce? To ji můžou rovnou stáhnout a odvézt do Ruska.

Určite nie preto,aby strieľala na ciele ktoré sú na (nad)územím Izraela.

Béda
27. 4. 2017 14:31

Damašek je v Izraeli? Jak je možné že Izrael opakovaně zcela bezostyšně ostřeluje území Sýrie, které chrání ruská PVO – dokonce okolí Damašku?

peter.
27. 4. 2017 15:20

V charakteristikách S 400 je napísané:
Doba od detekcie cieľu do vystrelenia rakety – 3 minúty.
Tak si zistite,akú vzdialenosť preletí nepriateľská raketa za 3 minúty,ak jej rýchlosť je 3+M,čo je viac ako 1 km za sekundu.A uvážte aj to,či sa oplatí strieľať po raketách vzduch-vzduch systémom S 400.Ten systém je skonštruovaný na zostreľovanie lietadiel a balistických rakiet rôzneho druhu v rozsahu do 400 km.

orinoko
27. 4. 2017 15:25

Tedy , pokud muzu něco posoudit, tak židovská prasata z talmudu posílají rakety zpoza svých hranic. Jejich létající prase se do vzdusneho prostoru Sýrie neodváží.
Bude třeba doplnit stávající systém.
Já si vsimam jiných věci. Turecké prase bombarduje Kurdy na území Sýrie . Já to vidím jako pokrok.

peter.
27. 4. 2017 15:43

peter. napsal
či sa oplatí strieľať po raketách vzduch-vzduch systémom S 400.

Oprava:
Zrejme sa jedná o rakety vzduch – zem.Tie letia 4 násobnou rýchlosťou zvuku ( M 4) t.j cca 1380 m/s

Béda
27. 4. 2017 15:56

peter. napsal
Oprava:
Zrejme sa jedná o rakety vzduch – zem.Tie letia 4 násobnou rýchlosťou zvuku ( M 4) t.j cca 1380 m/s

1/ tak proč tedy na Sputniku byla informace, že PVO pokryli celou Sýrii?
2/s tímto přístupem si mohou ostřelovat v Sýrii co libo
3/ neměl by Izrael konečně dostat po rypáku, aby přestal dělat to to samé co amík? Jaký je rozdíl mezi amíkem a Izraelem, když útočí na území syrského státu raketami? Amík měl jakousi vyfabulovanou záminku. Izrael nepotřebuje ani to.

Béda
27. 4. 2017 15:58

Gatta napsal

Tak nevím … ???

http://zpravy.idnes.cz/rusko-bospor-lod-liman-0br-/zahranicni.aspx?c=A170427_140349_zahranicni_aha

https://cz.sputniknews.com/svet/201704275194659-ruska-vyzkumna-lod-cerne-more/

To je zajímavé. Průzkumná válečná loď napěchovaná různými hejblaty a radary neodhalí blížící se nákladní loď?

Béda
27. 4. 2017 16:00

peter. napsal
Oprava:
Zrejme sa jedná o rakety vzduch – zem.Tie letia 4 násobnou rýchlosťou zvuku ( M 4) t.j cca 1380 m/s

Peter, když jim nic nesestřelí a nechají ostřelovat dokonce letiště v okolí Damašku a ničit bez odezvy syrskou infrastrukturu – co přijde příště?

Béda
27. 4. 2017 16:07

https://www.youtube.com/watch?v=Nj5ikTRAC2s
Poľského novinára zbili v priamom vysielaní Telekanála NTV po tom, čo vojakov Červenej armády nazval červenými fašistami

peter.
27. 4. 2017 16:13

Béda napsal
Peter, když jim nic nesestřelí a nechají ostřelovat dokonce letiště v okolí Damašku a ničit bez odezvy syrskou infrastrukturu – co přijde příště?

to je otázka pre diplomatov.
Zostrelovať rakety odpálené z lietadla sa žiadnym systémom PVO nedajú.

peter.
27. 4. 2017 16:18

Bratranec,vojak s povolania a absolvent VŠ leteckej v Košiciach slúžil v Mošnove.On mi vysvetlil,že ak by priletel z Rakúska nadzvukový bombardér,tak by pokojne zbombardoval Ostravu a vrátil sa do Rakúska.Lebo naše stíhačky by za tú dobu nestihli ani vzlietnuť.

orinoko
27. 4. 2017 16:28

Chápu Bedu v jeho rozcileni. Je mi blízké. Nicméně Sýrie je opravdu veliká na počet svých vlastních obyvatel.
Izrazid si vystavěl svůj Iron Dóm , o kterém tvrdí , ze ochrání jeho vlastni židy.
Izrastat už dávno není tím, čím býval. Je to opravdové ghetto jedoucí na steroidech . Totálně předloženy stát jedoucí na vine EUrosojuzu a nekonečném kryti emerickym cirkusem.
Jedno po druhem. Sýrie nemuze otevřít další frontu. Ale může do žida pustit vlastni diverzanty. A Rus mezitím zařídí zbytek.

Béda
27. 4. 2017 16:35

„V Moskvě odsuzují agresívní akce proti Sýrii a pokládají je za nepřípustné, prohlásila oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová, když komentovala informaci o raketovém útoku Izraele poblíž letiště v Damašku…“ https://cz.sputniknews.com/svet/201704275195773-Ruske-MZV-utok-Izrael-Syrie/

Odsuzují, protestují. Tak s tím se můžou leda tak vyfotit. Je to již poněkolikáté a Izrael si dělá opakovaně v Sýrii co chce. Jestli budou stále jenom protestovat, tak příště Izrael může ostřelovat zcela v klidu Asadovo sídlo.