Pozvánka do prvomájového průvodu

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
26. 4. 2017 10:53

Kdysi když nás do podobných průvodů coby žáky, studenty či občany naháněli, nechodíval jsem „v davu“ zrovna rád, ačkoliv proti oslavě smyslu a významu práce pro člověka nepochybuji, a od dětství pracuji velmi rád. Dnes ale podobné aktivity vítám. Práce smysluplná člověka nejen činí člověkem, ale též povznáší. Někdy ale může i ubíjet. S přicházející „4 technologickou revolucí“ bude možná (snad) fyzické dřiny člověka ubíjející opět méně, ale význam práce pro „polidštění“ (rozvoj člověku přisouzených vlastností a schopností) nejen že nezmizí, ale stále se zvyšuje. I pro nejen člověku ale i společnosti potřebnou socializaci člověka. Mnohým „individualistům za každou cenu“… Číst vice »

zart
zart
26. 4. 2017 13:28

Souhlasím Martine. Pracovní tábory pro místní i ty přivandrovalé občany, je to jediné nejlepší řešení, pokud bychom to s nimi mysleli dobře a upřímně. Ale to je tak přenáramně zhanobené řešení, že nemocní mutanti nechtějí o něm ani slyšet. Jinak práce ničí přírodu a člověka. Pouze tomu již zničenému (civilizovanému) člověku (mutantovi) může uvědomělá práce jako terapie pomoci. Ale až bude po všem, tak v nové prvobytně pospolné společnosti bude zaměstnáním člověka pohyb na zdravém vzduchu a na zdravém těle. Nebo, o co vám lidem vlastně jde??

peter.
26. 4. 2017 14:03

Pre mňa bol 1-Máj od decka vždy sviatkom na ktorý som sa tešil. V detstve z pochopiteľných príčin a neskôr som sa tešil zo sviatočnej atmosféry,z rozkvitnutých magnólií,z jari,zo stretnutí s kamarátmi…z prvého mája.Verím,že takto to vnímala väčšina občanov,lebo len málokto si v ten deň spomenul na postrieľaných chicagských robotníkov a skoro nikto nepočúval prejav okresného tajomníka.Ten sviatok jednoducho nemal taký politický náboj aby ho ľudia vnímali ako politikum.Sprievod prešiel popod tribúnu,zamával mávatkami(paličky z nich boli dobré ku kvetom do kvetináčov) nosiči zástav a transparentov ich odložili na alegorický voz, zhrabli svojich 50 Kčs a vtedy začali oslavy.Kolotoče,hudba,zaľúbenci,večer tanec…pekné to… Číst vice »

Kateřina
Kateřina
28. 4. 2017 14:32

Tady nebude žádný papaláš nic recitovat. Máte možnost podepsat petice, poklábosit se zastupiteli z oka do oka. Já jsem zastupitelkou ve Vítkovicích a můžete sami vyhodnotit na youtube, kde jsou zveřejňovány záznamy z jednání zastupitelstva, nakolik jsem papaláš. Tyhlety názory, milý peter, mne jen a pouze lidsky mrzí. Protože i když vám člověk přímo řekne, kde vás kdo chce natáhnout, co proti tomu udělat, je ochoten seznamovat vás s vlastními jednotlivými kroky, chce i vědět, jestli se třeba sám nemýlí, jestli někdo z vás nemá lepší nápad, vás to nezajímá. Republiku nám rozkrádají, pardon, privatizují pod zadkem a vy, běžní… Číst vice »

peter.
28. 4. 2017 15:30

No ,mrzí ma,že môj komentár vzťahujete na seba.Ale ja nežijem vo Vítkoviciach ale na východnom Slovensku a moje skúsenosti sú také ako som ich popísal.Možno je to preto,že naši komunisti sa zlikvidovali sami počas svojho pôsobenia v NR SR a od vtedy sa už nedokázali pozbierať.Stratili dôveru ľudí.Neobviňoval som,len konštatoval skutočnosť.To,čo píšete ďalej,mi hovorí z duše a keby ste čítala moje komentáre,tak by ste to vedela.Môj názor je,že nestačí raz za rok – na 1.mája v ohnivom prejave vykričať ľuďom všetko to zlo ktoré sa na nich navalilo po novembri 1989.O tom ľudia ktorí na tie oslavy prídu dobre vedia.Omnoho… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 4. 2017 15:31

Děkuji paní Kateřině za příspěvek i za naději, že v politice nejsou jen slibotechny, papaláši a ti, co se papaláši chtějí stát. Svátek práce pravděpodobně jako tradičně oslavím tvrdou prací v lese, o týden později však svojí přítomností na oslavách osvobození svým alespoň malým dílkem přispěji, aby nám nebyla ukradena úplně i naše bohatá minulost. Názory prostého lidu nemůžou papaláši ignorovat do nekonečna, ztráty koryt se bojí jako čert kříže.

peter.
28. 4. 2017 15:49

peter. napsal ale že rôznych demonštrácií proti neduhom ktoré ste vymenovala organizujete celoročne podstatne viac.Napr. zhromaždenia proti NATO,proti privatizačným zlodejom a proti pôvodcom všetkého zla,ktoré ste vymenovala vo svojom komentári.Proti vašej vláde!!! p.Kateřina! Ešte by som rád vyslovil presvedčenie,že v prvomájovej oslave nezabudnete spomenúť aj kauzu „byty ostravských baníkov“ a zločinnú Bakalovu privatizáciu týchto bytov posvätenú súčasným predsedom vlády ČR. Myslím,že v ČR nieje región s väčším potenciálom k revolte ako je Severomoravský kraj.Tak vám držím palce,aby ste ho aj využili. U nás je situácia podstatne zložitejšia aj vzhľadom na to,že tí ktorí by mohli a chceli demonštrovať za svoje… Číst vice »

Kateřina
Kateřina
28. 4. 2017 16:41

Děkuji za reakce. Nechci tady dělat agitku, opravdu ne. Ani nechci přeceňovat svůj význam.
Byty OKD jsou jedním z bolavých míst. Nechci tady Stanovi zaplevelovat jeho stránku reklamou strany, jíž jsem členkou, pořád mám v tomto ohledu jisté zábrany. Ale ano, když dáte do gůglu „byty OKD KSČM“, určitě leccos vyletí. Co ale chcete dělat, když prvním náměstkem primátora města Ostravy je jistý pan Babinec podepsaný pod kauzou OKD i NWR? Kdo mu to, proboha, naházel? Víc opravdu nenapíšu. Jak říkám. Nechci tady vést agitku. Z úcty k těm, kteří tady vedou skutečně kvalitní polemiky. Bez ohledu na světonázor.

peter.
28. 4. 2017 16:56

Kateřina napsal
Nechci tady Stanovi zaplevelovat jeho stránku reklamou strany, jíž jsem členkou, pořád mám v tomto ohledu jisté zábrany

p.Kateřina!
A to je možno chyba,Prečo odmietate možnosti prezentovať svoje názory a názory KSČM aj takýmto ako píšete „zaplevelováním“?Tento web pokiaľ som dobre informovaný sleduje nezanedbateľný počet návštevníkov.

peter.
28. 4. 2017 17:11

peter. napsal
A to je možno chyba

Nechce sa mi veriť,že svoje názory,názory komunistky,považujete za „plevel“

Martin (už bez taky m)
28. 4. 2017 17:31

Mnohý plevel má vyšší hodnotu než GMO výpěstky a záhonech.
Nejen léčebnou, estetickou či nutriční.
Kdo kdy v dobách rolníků tušil, že ochrana přírody bude zachraňovat třeba Koukol…
Na rozdíl od hybridizované „okřídlené“ Křídlatky, ž(a)havého BolševNíku či dokonce obludné Netýkavky, kterých je nejen v krajině ale i na webech přehršel a invazivně se šíří…

hudryper
hudryper
29. 4. 2017 6:39

Dnes je 72.výročí osvobození Ostravy . Pamatuji si toto datum,protože v ten den přes dům,v němž jsem za války bydel s rodiči,ještě přecházela fronta. Sýkorův most nakonec nebyl vyhozen do luftu a ostravský průmysl zachráněn pro studenou válku,jež za pár let poté následovala. Dnes si pamětníci vzpomínají na život za socialismu s nostalgií a vzpomínkami lidí,kteří tehdy byli mladí a všechny nepříjemnosti té doby se už skryly za oponu zapomnění. Po zkušenostech s Klausovou privatizací a životem v zemi,kde peníze jsou až na prvním místě bez rozdílu zda jsou čisté,nebo špinavé , máme silnou tendenci onu socialistickou minulost natírat na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
29. 4. 2017 8:18

Je dobré nezapomínat. Ano, ledacos v socialismu nebylo růžové, i o dost mladší lidé mají často nač vzpomínat, někdy i od dětských let. Problém je nepochybně nejen „v systému“, ale zejména v lidech, a odráží i „nedávnou minulost a situaci kolem“… „Převlečení“ podnikatelští soudruzi dneška jsou nepochybně mnohde tím „nej“… Asi stejně, jako se z tzv. nevládních organizací začal po hadráku dělat všelék… Doba i organizace a zejména lidé v nich se ale proměňují. Nejen pro to, že vysněné spolky a organizace pod hlavičkou NNO již jaksi nejsou to co bývaly dal jsem i poslednímu „členství“ v lokální NNO před… Číst vice »

peter.
29. 4. 2017 9:02

Martin (už bez taky m) napsal
jediné to „organizaci“ jejíž „členská základna“ poctivě „platí“ „členské příspěvky“, každý den je skutečně aktivní, a nikdy mne nezklamala…

To máte pravdu!

Kateřina
Kateřina
1. 5. 2017 20:11

Peter, dlužím Vám odpověď ohledně té agitky. Politická agitka je politická agitka. Je jedno, zda moje nebo kohokoli jiného. Čemu věřím, je mou osobní záležitostí, mohu to zde odprezentovat, pravda, ale stále bude na čtenáři, zda mi to uvěří nebo ne. Mohu přihodit i objektivní fakta, ano, dělaly se akce ohledně OKD. Přece po mně nechcete, abych vám tady hodila oficiální tiskovou zprávu. Nějak jsem se ještě nedopracovala k tomu, abych sebe sama viděla coby „homo politikus“. Zatím se pořád považuju za hodně nasss…štvanou občanku tohoto státu. S rudou knížkou. Uvědomuji si svůj (bez)význam i své osobní limity. Tady se… Číst vice »

peter.
2. 5. 2017 5:28

Kateřina napsal
Já to patrně nikdy nikam politicky nedotáhnu.

p.Kateřina:
Veľa skromnosti,málo sebavedomia.To vám nesvedčí,aj keď z mojich sympatií k vám to neuberá.
„Kto chce zapaľovať,musí sám horieť“napísal ktosi.
(Zlé jazyky tvrdia,že Ján Palach):-)
Na to,aby som posudzoval činnosť KSČM sa necítim byť dostatočne kompetentný no myslím,že je dôležité aby práve komunisti ukazovali ľuďom cestu na konci ktorej čaká zmena prinášajúca sociálnu spravodlivosť a nápravu vami pomenovaných krívd.Zatiaľ to odtiaľto – zo Slovenska vidím tak,že sa vaša strana veľmi nelíši od ČSSD.Tá už o socializme ani nehovorí.
Prajem vám všetko dobré v práci aj osobnom živote.