P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

 

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T. D. Wolters pronesl 24. února řeč, která by měla znepokojit každého. Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je „tvorba míru“ a že Spojené státy musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou, a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: „Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence.“

Samozřejmě, mohli bychom generálovu řeč odsunut stranou jako propagandu. Ale to není tak snadné. Ona totiž obráží sebe ospravedlňující a sobě sloužící a proto též slepou americkou zahraniční politiku, která velmi pravděpodobně míří k válce.

Generál Wolters prohlašuje, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je tvorba míru. Takže válečné hry USA/NATO a vojenské manévry na ruských hranicích jsou tvorbou míru a tedy pravým opakem toho, z čeho má Rusko obavy? Americké začlenění východní Evropy do NATO a podvracení dřívějších součástí Sovětského svazu jako např. Ukrajiny nejsou akty agrese? Dvě desetiletí trvající washingtonské války na Středním východě a Severní Afriky také vytvářejí mír a mír vytváří i neustálé americké hrozby Íránu a Číně?

Generál Wolters to tak vidí a stejně to vidí i současný americký establishment. Ale z pohledu Rusů vyhlíží všechno jinak. Rusko je obklíčeno vojenskými základnami mocnosti, která neustále směrem k Rusku vysílá signály svého nepřátelského postoje, falešných obvinění a nikdy nekončící vlny sankcí. Rusko vidělo, jak byl prezident Trump odstraněn z úřadu, protože vyjádřil svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, a každý americký politik, který podporuje dohodu s Ruskem o kontrole zbrojení či o jakémkoli snížení napětí mezi dvěma velmocemi, je okamžitě onálepkován jako ruský agent.

Kreml už nespočetněkrát objasnil, že není ani pro USA a ani pro Evropu žádnou hrozbou a že jediné, o co stojí, jsou normální vztahy mezi zeměmi i velmocemi.

Generál Wolters však na takovouto snahu odpovídá jednoznačně. „Soupeříme proto, abychom zvítězili.“

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
27. 2. 2021 17:41

Asi bych měl být vyděšený, ale mě výroky khaki mozků USA nijak nedeprimují. Dokonce mě to rozesmálo. Denně nám takové co co ti ny servíruje místní blaboloid Petříček, poděs Mitrofanov a podobné nemocné expozitury.
Já osobně vidím jen kontinuitu. Jaký je rozdíl mezi předmětnými bláboly tohoto zeleného mozka a civilního tlustoprda Pomprdy?
Emerický zbabělý debil hledá po celém světě nějakého mamrda, který by kýženou válku vedl za něj. A kdo může, zdrhá.
Svůj čas emerika projebala. Teď může flusat, svinit, a to je také tak asi všechno než dostane definitivně po držce.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 2. 2021 20:06

Plány imperialistů zhatí
naši vepři boubelatí!

malymax
malymax
27. 2. 2021 18:25

Takových „woltersů“ máme i u nás na rozdávání.
TEN nejznámější chce být příštím prezidentem.

V době zcela nedávné navštěvoval se svým doprovodem převážně ženské kolektivy, aby jim poděkoval za sociální činnost v plandemii, (např. v Chebu).
A na západ Čech jej to táhne také do škol, aby studentům v jejich dobrovolně-povinné účasti vysvětloval, jak je to Rusko nebezpečné, viz YT, také Cheb.
Podlézavý ředitel tamějšího gymnázia by zasluhoval nakopat do zadnice, že se k takové propagandě propůjčil, plazil se před tou špínou jako opravdový lokaj.
ALE co mu zbývá v současných poměrech, že ano.
Prostě : JE TO ZASE TADY.

orinoko
Reply to  malymax
27. 2. 2021 19:30

Můžu se mýlit, ale tipnul bych, že je činný i ve společnosti Rohlík, kterou nyní expanzivně podpořil francouzský a nějaký další šejdíř.
Ánfas to jo , to on má , ale místo mozku prázdnou udírnu na hajlovačku také.
Podvědomě na Čížka – rohlík rovná se generál.

fajt
27. 2. 2021 18:56

jednoho rána v bílé chýši mrtvého starocha už nerozhýbají a pak nejbližší dětský slouha bude pověřen, aby rychle zmáčkl červené tlačítko – po více než třiceti létech globálního neoliberalismu mozeček americké věrchušky dospěl do jaderného finále – a jaký náhradní plán mají chamtivé elitářské entity, které se bestiálně smějí všemu a všem na světě ? možná jenom si ještě jednou pervezně vrznout a pak už nic. ..)
comment image

Gatta
Gatta
27. 2. 2021 19:50

Zdánlivě nesouvisející – na Aktuálních konfliktech:

http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=10&p=183857&sid=36df1621e2eecaa5f020c5ff3ed2e877#p183857

***
Re: USA
 Příspěvek od martanus » 25 úno 2021, 20:17
Výnosy státní pokladny explodují po katastrofické, aukci dluhopisů na 7 let
    Žádný cizinci najednou nechtějí kupovat dluh USA!
 
https://www.zerohedge.com/markets/treas … 7y-auction
***

Vzpomínám, jak jsem kdysi četl, že po Napoleonovi přešla Franouze chuť válčit a Němce chuť na válčení přešla po Hitlerovi.

Amíkům asi už od Vietnamu otrnulo …

A jak napsal vedle pan PPK – zdravím .. tesat do kamene…

“ …každa vojensko politická akce má kořen v ekonomice, přičemž je vždy zdůvodněna lží.“

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 2. 2021 19:50

Agresor je ten, kdo zaútočí na jakoukoliv zemi dříve než USA.

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
27. 2. 2021 20:50

Nebudeš věřit, co se mi stalo. Tuhle jsem na rohu močil v matičce Praze, kochal se covid záblesky na obloze, a najednou se vyhrnuly dlažební kostky jak krtinec. Pramínek života mě spojil s nějakou pruhovanou entitou. Povídám – ca tam děláš?
Kameňák číslo 5 – Bráním ruské expanzi.

Gatta
Gatta
27. 2. 2021 21:42

Žádná odezva – zak zkusíme trocho „poznání světa jiným způsobem“ – tochu kuktury.

Divokej Bill … https://www.youtube.com/watch?v=-F3yY47mwrk

To působivé video jejich Badadu je již jen pro evidované a sledované ovčany
https://www.youtube.com/results?sp=mAEB&search_query=divokej+bill+bagdat

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2021 10:12

RF má v současnosti schopnosti a reálné možnosti zničit jakýkoliv cíl na planetě do cca 20 minut nejpozději. To se týká jakékoliv vojenské či jiné základny USA ve světě. USA nebudou mít dále déle možnost své současné pozice udržet, jejich síla bude rychleji slábnout.Základny se budou přesouvat do virtuální reality. Rušit přímo mnohé nemusí- virtuální uklízečky tam mohou zůstat…Degradace vojenské síly USA je nevyhnutelná- ekonomika země se v podstatě více a více rozsypává, SVĚT se už nenechá dále vysávat v dosavadní míře. Šupiny opadaly. Jíst je třeba každý den… Život na dluh je setrvalý sen US generálů- ale již nereálný.… Číst vice »

Last edited 3 let před by Martin (už bez taky m)
Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 2. 2021 11:35

„Soupeříme proto, abychom zvítězili.“ … a v té době si svět užívá vaši agonii. Západ nejdříve srazil Rusko na kolena s nožem na krku, aby zničil jeho identitu (jako tomu bylo u Jelcinova Ruska), a nyní ho odsuzuje za rány, které rozdává, aby přežilo! Budeme-li důsledně argumentovat, aniž bychom zanedbávali elementární logická pravidla, měli bychom předpokládat, že Západ vede válku srovnatelnou s plněním úkolů, které stanovil nejprve Napoleon a poté Hitler, ale v různých podobách a dobách, se zvláštními a četnými opatření při přípravě a uspořádání všeho ve stejné hře. Vyvozuji tuto hypotézu, vycházející z ideologických tradic kontinentu, na kterém… Číst vice »

PPK
PPK
1. 3. 2021 6:58

Írán odmítá neformální jaderná jednání s USA a EU, trvá na tom, aby Biden nejprve zrušil sankce – CNBC
https://www.cnbc.com/2021/02/28/iran-rejects-informal-nuke-talks-with-us-and-eu-insists-biden-drop-sanctions-first.html

Last edited 3 let před by PPK