P. C. Roberts: Ameriko, odpočívej v pokoji

Mark Twain, americký autor, kdysi velmi uctívaný, v současnosti však coby autor fašistického Huckleberryho Finna svržený do paměťové jámy (odkaz na Orwellův román 1984 – pozn. LM), se vždy stavěl proti vedoucí úloze Ameriky a upozorňoval své krajany na to, že jejich touha dobývat a podmaňovat cizí americkou republiku jednou zničí. A doslova napsal toto: Washingtonské zašlapování bezmocných v zahraničí naučí Američany pohlížet s apatií na to, až se totéž bude odehrávat i doma. A Američany, kteří tak aplaudovali ničení svobod jiných národů, potká nakonec stejný osud.

Problém s Američany spočívá v tom, že ze svých pohrom nacházejí poučení vždy, když už je pozdě s tím něco dělat. Dnes je např. lží nazývat Ameriku Spojenými státy, protože naše země Spojenými státy není a je státy nespojenými. Státy modré (většinově obývané Demokraty) jsou jedním národem. A státy červené (většinově obývané Republikány) jsou národem jiným. Modré státy se dnes pokoušejí vsadit do vězení dřívějšího prezidenta a spolu s ním i 535 jeho příznivců, kteří se na jeho podporu shromáždili 6. ledna před Kongresem. Trumpovi příznivci jsou označování za povstalce a „domácí extrémisty“. Kteréžo jednání nazývá idiot z Oválné pracovnu „sjednocováním země“.

Země je totiž všechno jiné, než země sjednocená. 66 procent Republikánů amerického jihu a asi polovina Demokratů ze západního pobřeží se chce od nespojených států odtrhnout.

Demokraté z modrých států považují bílé Američany za „systematické rasisty, jejichž DNA je nutí jednat jako „bílí supremacisté (radikální rasisté), a utlačovatelé „lidí barevných“, jimiž jsou míněni černoši, ale nikoliv Asiaté, kteří jsou prý rasisty taktéž, protože v mnoha oborech předčí lidi černé.

Toto je Amerika dneška. Americký národ už neexistuje. Národ vyžaduje homogenitu čili stejnorodost. Nic takového ovšem v Americe není a to ať už v kulturním, ideologickém či rasovém smyslu. Amerika je babylonskou věží a ničím jiným. A až Rusko, Čína a Irán vyloží karty, kdo jim na jejich výzvu odpoví? Zdémonizovaní lidé bílí? Nebo utlačování lidé barevní? Anebo utlačovaní homosexuálové a lidé pohlaví neurčitého? Anebo utlačovaní hispánci: Anebo utlačované feministky?

Kdysi, ještě jako redaktor deníku Wall Street Joournal, jsem recenzoval knihu jistého historika, který psal, že k vítězství barbarů nad Římem přispěl fakt, že římští občané měli větší hrůzu z násilí své vlády než z vlády barbarů, a proto barbarům otevřeli brány města.

Se vším svým povídáním o domácích teroristech se zdá, že právě z něčeho takového má Washington strach největší. Vlastenci pohlížejí totiž na Washington jako na nepřítele a stávají se tak jednou z dalších hrozeb, kterým dnes sídlo americké vlády čelí.

Demokraté z New Yorku odňali právní licenci Rudy Giulianimu, a to proto, že bránil prezidenta Trumpa, a soudu předložil podepsaná čestná prohlášení o volebních podvodech ve volbách minulého roku.

Který skutečný Američan může podporovat vládu až takto korupční?

Jestliže debilní sionističtí neokonzervatisté, kteří zalidnili nelegitimní Bidenův režim, nás dostanou do války s Ruskem, Čínou či dokonce i s Iránem, je s námi konec.

V průběhu celého svého života jsem pozoroval pozvolnou destrukci své země. Mohl bych to popsat v detailech rok po roce, ale neučiním to. Mladí si toho úpadku nejsou vědomi. Narodili se do morální, politické a právní neřestnosti a zpustlosti, které vnímají jako cosi normálního, protože nic jiného neznají. A věří tomu, že jsou víc napojeni na realitu než já. Mladí neprožili minulost a nemají tudíž představu o tom, co všechno bylo už ztraceno.

A sebejistí ve své nevědomosti kráčejí do destrukce. A země jde s nimi.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

 

 

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
13. 8. 2021 13:10

„Americký národ už neexistuje. Národ vyžaduje homogenitu čili stejnorodost. Nic takového ovšem v Americe není“ – a nikdy nebylo!
Americký MÁROD dosud ani neexistoval. USA zatím vždycky byly nehomogenní směskou všemožných národností a vytvořit vlastní historii, tradice, zvyky a „národní povědomí“, na to je nějakých necelých 400 let málo.
A migrací se do toho „tavicího kotle“ přidávají další nežádoucí ingredience a příměsi.

Alva
Alva
Reply to  Alva
13. 8. 2021 13:11

Oprava – samozřejmě NÁROD :-)))

PPK
PPK
13. 8. 2021 15:11

Popletený prezidentský senil, nebo velkohubý prezidentský narcis a mluvka. Je tam snad nějaký rozdíl ve schopnostech dobře řídit stát?

Bety
Bety
13. 8. 2021 21:33

Tavící kotel na západní způsob je fikce, která se začíná hroutit.
Tavící kotel jménem Evropa fungovat také nebude. Už teď je „dvourychlostní“ a s těmi přísadami, které do něj ve velkém přidávají jeho budoucnost už teď vypadá nehezky.

Irena
14. 8. 2021 12:22

Dnes je Davis zapřísáhlým protiválečným a socialistickým organizátorem ve svém domovském státě Washington. Na otázku, co by řekl mladému člověku ze svého města, který uvažuje o vstupu do armády jako on, Davis odpověděl: „Samozřejmě bych řekl, ať to nedělá. Ale jak to chcete říct někomu, kdo nemá jinou šanci na nic jiného? Takže je opravdu těžké to říct.“

“Není to ‚Buď vším, čím můžeš být‘,“ namítl Davis s odkazem na oblíbený náborový slogan armády. „Je to ‚dívej se, jak lidé bezdůvodně umírají‘

http://www.zvedavec.org/komentare/2021/08/8811-soumrak-dvacetilete-okupace-afghanistanu-americti-vojaci-vyslani-zabijet-a-umirat-ndash-pro-co.htm

Irena
14. 8. 2021 17:50

https://www.youtube.com/watch?v=1kVpBhAWQkg

Nebeská dálnice… (versus dálnice Praha – Brno)