Retro: Uřednici zabili dalši dva lidi. Tentokrat v naši vesnici…

6. 8. 2014

Cely ten system je jakysik zvraceny. Kdysik davno se lidi dali dokupy a založili stat, aby za ně robil věci, kere bude tak nějak vyhodnějši robit ve velke skupině. A aby se o to někdo staral, vybrali uřednika a každy měsic mu dali čast svojich peněz. Z tych peněz si 10% zebral uřednik, aby měl z čeho žit, a 90% šlo na věci o kere se měl starat.

To bylo kdysik.

Pak teho bylo na jedneho uřednika moc a tuž se najalo vic uředniku a zrobily se minysterstva. Lidi furt davaju čast svojich peněz. Enem dneska to už neni trocha jako kdysik, ale skoro tři čtvrtiny měsičnich přijmu se musi odevzdat. A už to neni dobrovolne, uřednik si vybral jine uředniky, keři přinuti každeho, aby platil.  Kdo by tež dobrovolně odevzdal tři čtvrtiny svojich peněz uřednikum, že?

Z peněz, kere mezi sebu vyberu lidi a odevzdaju uřednikum, se 90% rozděli pravě mezi uředniky a 10% zustava na ty prospěšne věci. Ale system je ještě zvrhlejši a krvavějši.

Z tych malych peněz, kere zustanu pote, co se zaplati uřednici, se postavi dalnica. Ale lidem, keři si tu dalnicu zaplatili ze svojich, se zakaže po take cestě jezdit! A uřednik řekne: „Chceš jezdit po cestě, keru sis sam zaplatil? Tuž zaplatˇ!“ A přikaže mu nalepit si taku srandovni znamku na sklo. A některym uřednikum už asi jejich platy nestačiliy, a tak vymysleli dalši zrudnost. Za neuvěřitelne milijardy vybrali cizi firmu, kere nad tu cestu postavily take železne trubky, nehorazně předražene, a ty trubky vybiraju od každeho auta, kere pod nim projede, dalši nehorazne penize.

Dalnice a cesty su ve statě tak duležite tajak žily u člověka. Kdyby vam chtěl kdosik navrtat do žil a tepen překažky, kere by regulovaly prutok, asi byste protestovali, co? A u dalnic vam ty mytne brany a nalepky a dalši okradani lidi nevadi?

Krev ale neni blba, když ji postavite překažku, tak poteče jinudy, nebo se zpomali, nebo vas trefi šlak. Lidi tež nesu blbi, když jim postavite překažky v podobě nalepek a mytnych bran, tak jezdi jinudy. A tak zme si z našich peněz postavili dalnice, aby nas naklaďaky neotravovaly ve vesnicach a abyzme se rychle kajsik dostali. Ale misto teho, aby naklaďaky jezdily po dalnicach, tak jezdi po vesnicach ve dne v noci. Uřednik vymyslel zvrhly system.

A tak se dva mladi synci ze svojim malym autem dostali mezi dva take naklaďaky, kere mohly jet po dalnici, ale aby ušetřili, tuž jely po paralelni cestě. Kdosik spočital, že denně tak ušetři 44,40Kč. A pak ten prvni naklaďak přibrzdil, a ten vzadu už ni. A ku dvěma mladym synkum, keři zustali v te zmačkane plechovce, už nemuseli jezdit ani zachranaři.

A to se vyplati, že, moji mili, chytři uřednici? Dva mrtvi za 44,40Kč.

Dneska to bylo v naši vesnici. A dnes a denně se to same robi v jinych vesnicach. A dřiv nebo později to dorazi aji do vaši vesnice.

Idyjota uřednika napadne určitě užasne socijalistycke řešeni: zregulujeme, zakažeme, přikažeme. Dame zakaz vjezdu na malu cestu a zvyšime počet uředniku – policajtu.

Jenže to su naše dalnice a naše cesty. My zme je zaplatili a krvavě platime dnes a denně. Zrušte ty zlodějske nalepky a podřežte brany. Anebo čekejte, až si kvuli uřednicke nenažranosti kdosik zrobi plechovku z vašeho auta.

aaa.jpg

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
13. 8. 2021 8:16

Hmm, zajímavé, jak nám socík zmutoval. Jak covid. Socík vznikl za úplně jiným účelem, než byla dirigistická forma státního provozu. Ale to můžeme docenit až dneska. Takový eurosojuz je socík? Vážně? Existují-li pravidla silničního provozu, tak je to levicová agenda? Proč ji tedy má kdejaký stát? Snad jen Indie a Egypt se dodnes řídí dopravním chaosem jakožto svobodou přemístění z bodu A do bodu B. Vidět lidi a nepreferovat čmrdlíky … tomu se říká civilizace. Patrně levicová, protože ta pravicová zná jedinou pravdu – urvi, co můžeš. Nic není bez chyb, ale tvrdit, že regulace etc. je výdobytek socíku, je… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
13. 8. 2021 12:35

Úředníci narostli po Sametu jako houby po dešti a navíc k nim přibyli desítky tisíc v Bruselu. Krom toho ani netuším, kolik je jich usazených v různých neziskovkách, kde rovněž ovlivňují kdeco a přitom tahají lidem peníze z kapes.
A všichni prý chtějí jen naše dobro.
Úředníci jsou velmi dobří na to, aby si plebs moc nevyskakoval – žádná levicová agenda, naopak.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
13. 8. 2021 20:01

Dávám nějaký odkaz, kde jsem se střídavě divil a trápil. Je to mimo téma, ačkoli … kdo ví … Magické místo.

https://www.youtube.com/watch?v=7uBOdCmdWCg