P. C. Roberts: Armageddon na obzoru?

Příznivci prezidenta Trumpa by v těchto okamžicích, kdy se tento na popud Izraele chystá rozpoutat válku, měli učinit vše možné i nemožné v zájmu toho, aby je vyslechl. Vzájemná bezpečnostní dohoda USA a Izraele dává totiž Izraeli možnost zatáhnout USA do války, a to v zájmu Izraele.

Útok na ropné pole v Saúdské Arábii, ze kterého jak Trump, tak Izrael obviňují Írán, spáchal s pravděpodobností hraničící s jistotou Izrael. A právě tento útok slouží teď jako záminka pro útok na Írán.

Je třeba, aby nyní promluvil Putin, a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí, že Armageddon vypukne ve chvíli, kdy svět jen nečinně sedí …a čeká.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
17. 9. 2019 16:48

No, právě jsem psal cosik takového jinde. Izrazid se domniva , že z místního konfliktu vyjde jako vitez. Tak takovou pitomost v sobě hral i soudruh Hitler. Kdo tuhle válku zacne, tak ji i pros.r. Neuprosna logika kauzality. Tato siamska dvojčata se domnívají , že mají páky a můžou cokoli. Po takovéto válce přestane existovat především Izrael. Hned poté Saúdská Arabie. Ve slovutne émerice dojde k takovému politickému zemětřesení , že tento státní útvar dostane úplně jiné kontury. A dalším ohroženým bude současný erdragon. Turecko bude nutné delimitovat. Írán bude těžce posramocen, ale pořád to bude Iran. A dějiny už… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 9. 2019 16:49

Siamska dvojčata : Izrael a USA.

orinoko
orinoko
17. 9. 2019 18:22

Jestli nastane třetí světová … VALKA….Že jo…. Tak její vznik je už teď dopředu napsaný : Žid útočil na vsechno kolem sebe.
Žid právě teď hraje vabank.
Byl opravdu obětí druhé světové anebo jejím doutnakem?
V každém případě Třetí světová pohrbi definitivně nějaký Holocaust jako dějinny ukaz.
Historii i dějinám se povede neskutečne: Nastane rovnovaha.
A žid se zabalí do svých nekonečných pejzu a kabal.

LiL
LiL
17. 9. 2019 18:50

Je faktem,že na ropná pole útočili pomocí dronů. Faktem je,že nikoho nezajímá kdo ty drony vyrobil a naváděl. Faktem je,že tato sofistikovaná zařízení vojenského původu zvládnou vyrobit jen některé

Dana
Dana
17. 9. 2019 19:01

Kazde straneni Iranu, kde panuje sharia v prisne forme Shiitu, je dalsi rozvraceni bile, sekularni civilizace.
Zrejme si nekteri Cesi neuvedomuji, ze podpora Iranu stoji na skoro stejnem principu jako vitani prislusniku teto ideologie od A.Merkelove. Souzneni s zhoubnym zivlem je vsak identicke.

Nastesti, hlavne Evropska Unie je na saudske rope zavisla, nikoliv Spojene Staty. Ty uz jsou delsi dobu sobestacne a navic letos budou vyvazet vice petroleum produktu, nez sejkove.
Nechtelo by Cesko od Ameriky kupovat zkapalneny plyn ?

Bety
Bety
17. 9. 2019 19:12

Já, milá Dano, straním Evropě. A každá válka znamená miliony uprchlíků,
kteří by v době míru a aspoň jakés takés prosperity zůstali sedět doma na zadku.
Takže – jděte s tou válkou do p.rdele!

PPK
PPK
17. 9. 2019 19:50

Nevím o tom, ale že by člověk kalibru Robertse měl ve zvyku psát své poznatky jen tak „do větru“!? Pokud tudíž v jeho článku stojí černé na bílém, že (cituji) „… Útok na ropné pole v Saúdské Arábii, ze kterého jak Trump, tak Izrael obviňují Írán, spáchal s pravděpodobností hraničící s jistotou Izrael…“, tak nepochybně na tom něco bude a kdo ví, zda to nejsou právě a jen další provokačně válečné Gliwice, tentokrát od generality či rozvědky Izraele proti Iránu. Ale jinak chápu anti-iránskou propagandu militantních sionistů, kteří do USA kdysi utekli přes jugošku na devizový příslib od normalizačních soudruhů…… Číst vice »

racek
racek
17. 9. 2019 21:15

Milá Dano, Irán je v poměru k okolním zemí ve vztahu k šaríe daleko liberálnější, také díky poměrně vysoké vzdělanosti obyvatel. Spíše však iránci jsou dosti konzervativní a neradi mění své staré osvědčené zvyky. K tomu patří mimořádná pohostinost a mírumilovnost. Bránit se však umí. Samozřejmě, mládež si tam žije po svém a nikdo jí v tom nebrání. K tomu mám dost informací od lidí, kteří tam často cestují či působí. Víte, o zemích jako Čína, Irán, Sýrie či Rusko se v západním tisku neuvěřitelně lže.. Samozřejmě, účelově. Nic to samozřejmě nemění o jejich jinakosti a zvykům, které se nám… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 9. 2019 21:27

Trumpovy řeči proti Íránu jsou totéž, co byly jeho řeči proti S. Korei – je to divadlo pro neocony a veřejnost. Do války s Íránem nepůjde a v případě útoků na Saudi Aramco je třeba se ptát, komu a čemu se to hodilo. Vysoké ceny zlata a vysoké ceny ropy = znehodnocování dolaru.

Dana
Dana
18. 9. 2019 0:42

Spojenym Statum by vyrazeni Saudske Arabie ze svetoveho trhu ropy az zas tak nevadilo, naopak. Amerika, jako nejvetsi svetovy producent ropy- …“America is now the world’s largest oil producer. America has reclaimed its throne atop the oil world. For the first time since 1973, the United States is the world’s largest producer of crude oil, according to preliminary estimates published on Wednesday by the Energy Department. Sep 12, 2018…“ nebo: https://ycharts.com/indicators/us_crude_oil_field_production —— Paranoidni Robertek je silne v rozporu s jemenskymi povstalci, protoze oni se k utokum na saudske rafinerie hrde hlasi.. Tak jak tak, Iran jihadisty cvici a dodava zbrane,… Číst vice »

koloděj
koloděj
18. 9. 2019 13:04

Vidím, že Putin má novou tajnou zbraň …. Jeho trolí farma je neskutečně efektivní. Tím jak trolové trapně zuřivě a očividně lživě zastávají pozice „svobody a demokracie“ vyvolávají v lidech odpor vůči čemukoliv, co pronesou. Jsou to trolové pod falešnou flajkou … mám podezření, že i nás tady jeden oblažuje. Ale spíše by měl zamířit na Hovinky, tam je hodně pochybujících o velikosti Ameriky. Nás už přesvědčil..
Jen tak dál….

orinoko
orinoko
18. 9. 2019 14:47

Nové zásadní info. Putin dal Syrii souhlas použít proti izrazidovi S 300. Doteď to bylo jen na Rusech. A ti ne vždy zasahli. Ale Izrazid už je vic, než jen nesnesitelný spratek. To už se ani neda popsat , co z Izrazida stalo za degenerata. A s něčím takovým zasedá Česká vlada, jakoby Česko nemělo svých vlastních pruseru dost.
Syrska obsluha S 300 prošla vycvikem, teď už může ukazat, co se naucila.
Včera se o Syrii zvanilo v Turecku, dneska je mapa plná bombardování v oblasti Idlibu.
Je mozne , že uvedeny krok si vynutila Ruska armada.

PPK
PPK
18. 9. 2019 15:09

Perlička pro Daníčka:
Kvalita života v Česku je lepší než v USA, ukázal průzkum firmy Deloitte
https://domaci.ihned.cz/c1-66643440-cesko-je-podle-pruzkumu-v-kvalite-zivota-na-26-miste-zlepsila-se-zakladni-lekarska-pece-i-pristup-k-vyssimu-vzdelani?

Dana
Dana
18. 9. 2019 17:52

PPK napsal Perlička pro Daníčka: Kvalita života v Česku je lepší než v USA, ukázal průzkum firmy Deloitte https://domaci.ihned.cz/c1-66643440-cesko-je-podle-pruzkumu-v-kvalite-zivota-na-26-miste-zlepsila-se-zakladni-lekarska-pece-i-pristup-k-vyssimu-vzdelani? A co jako ma byt ? To jste se zase vratili k socialistickemu soutezeni , kdo se ma lip ? Jako : „Dozeneme a predezeneme !“ Ja a moje rodina ma nadstardandni zdravotni peci, nizke zdanovani, ruzne statni prsipevky, takze my jsme velmi spokojeni. At se jini spoluobcane postaraji o sebe. V Cesku jsou zrejme take spokojeni, kdyz uz maji takovou dobrou kvalitu zivota. Proto se zajmen sleduji ustavicne socialisticke knourani o tom, jak v Cesku vladne ten hruzny korporatni fasismus.… Číst vice »

Bety
Bety
18. 9. 2019 20:05

Čím to může být, že kořistnické státy nezajistí svému obyvatelstvu patřičný
podíl na zisku? Taková Velká Británie, svého času vysávající půl světa měla
plný Londýn slumů, její nástupce není v tomto ohledu o nic lepší. Asi to, co
umí nejlépe je balamucení a manipulace. Jenže jim to v poslední době nějak
skřípe. Ne ovšem u trollů typ Dana. Ti se vždy utěší tím, že ať je, jak je, nás
četníky musí ostatní poslouchat, protože my jsme first.

koloděj
koloděj
18. 9. 2019 20:43

Dana napsal
Stesti, ze Trump vystoupil z Klimatickeho paktu v Parizi, protoze ty usetrene miliardy muzeme dat nasim socialne potrebnym

Správně, nejpotřebnější jdsou teď Boeing, Lockheed-Martin a Guaidiot…
Bože ty musíš být Putinův kůň .. před takovými nás pornohodnota Janda varoval !!! kššš !!!

koloděj
koloděj
18. 9. 2019 20:45

Dana napsal
ruzne statni prsipevky, takze my jsme velmi spokojeni. At se jini spoluobcane postaraji o sebe

Jak sociálně citlivé, ty budeš hotová matka Tereza …

racek
racek
19. 9. 2019 13:25

Matka Tereza to sice myslela dobře, ale odmítala umírajícím a trpícím aplikovat opiáty s tím že je bůh vysvobodí. Takže zbytečně umírali v bolestech. Taktéž o užitečnosti antibiotik měla velké pochyby, modlidby je prý nahradí.

Gatta
Gatta
19. 9. 2019 14:56

Viz
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&p=110744&sid=d73777715a3f5868ef9948fd2507f439#p110744

„Systémy protivzdušné obrany americké výroby nedokázaly odvrátit útok dronů z minulého týdne v Saúdské Arábii, protože nedosahují deklarovaných parametrů, uvedl ve čtvrtek médiím vysoce postavený zdroj z ruského ministerstva obrany.“

Divné – zvláště za přítomnosti těch 3 US torpédoborců.
Tedy buď:
a) jsou úplně neschopní a veškerá obrana neúčinná že ani nezareagovala – což se mi zdá nepravděpodobné
b) nebo, a tomu bych věřil víc „to amíci prostě pustili“ aby byla záminka
c) nebo to bylo to úplně jinak – aby byla záminka

hudryper
hudryper
19. 9. 2019 17:31

Gatta – dovolím si doplnit :
c) nebo to bylo to úplně jinak /aby deep state a jeho loutkovodič dotlačil Trumpa k útoku na Irán /
Po těch pár dnech od útoku na rafinerii a těžební zařízení mám zato,že se to zase
„nepovedlo“ . Nejspíš jim už nezbývá nic jiného,než něco na způsob dalšího 11/9.

orinoko
orinoko
19. 9. 2019 18:46

Tak , děvčata a chlapci…. Věřte neverte. Saudsky problém s vypadkem produkce ropy začíná dopadat na českou malicKOST . Pohonné jednotky oněch dronu jsou údajně ceského puvodu. Češi se brani: Jo neco jsme prodali , ale kam ty vjeci šly , o tom nemáme poneti.
Na potenciálním vzniku třetí světové už ma Čížek parcitipativni ucast.
Taky se snažíme prodavat.
A máme co.
Ale jsme jen bohužel velmi nesměli pitomci…
Úřad Cizka desi.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 9. 2019 8:10

Nechci dělat chytrého, ale kdo v tomto vidí útok Íránu je korunovaný… – jistě že ne král. :-) V případě USA začíná být naprosto zjevné, že „mnoho není všechno“. Musí být smutné mít tolik zbraní a mít je na … Jistě: neštěstí či hrůzu s nimi rozpoutat mohou. Ale vyhrát cokoliv podstatnějšího již NE. Velitelské a obslužné kádry na úrovni spolupráce jednotek prorezivěly, občasná cvičení pro formu a kamery to nezachrání. A nedisciplinované zástupné armády nájemných žoldáků či teroristů?? Mají především své zájmy, dvojí či vícenásobné „velení“, „džihádmobil“ také není vždy použitelný… Vypadá to, že v rámci „kapitalistické soutěže“ o… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 9. 2019 8:16

Z tohoto důvodu je celá USA zbrojení „na kočku“… :-) Vždyť k čemu jim „všechny ty krásné hračky na smrt“ jsou, když odpálit je jaxi nejde?? Tedy jde, ale ehm, ehm nikdo už o tom nikomu nikdy nic nijakého nijak neřekne… Nebylo by lepší snažit se již opravdu o mírový rozvoj, ukončit všechny „expediční války“ a uvědomit si, že ta naše Země je stále moc a moc KRÁSNÁ na to, abychom jako „lidé“ prováděli takové pitomosti??! Velké armády světa by měly být zrušeny, stejně jako ty tisíce náloží. Jsou jen na hrůzné, nebo k ničemu. Chceme se jistě radovat se… Číst vice »

orinoko
orinoko
21. 9. 2019 13:56

Zachycena miniaturní zpráva z oblasti Syrie. Rusko údajně tlačí , aby celá oblast Idlibu byla prevzata syrskou armádou a vyčištěna do zimy. Jejich letadla a syrska jsou v maximálním zaPRAHU. Ten turecky kripl je s kriplem émerickým prakticky identicky: Velká huba , žádný krok. Putin už konečně tureckého vola předhodil psum. Erdragon již zase chce nějaký odsun terminu, ktery v pondělí tohoto týdne podepsal. Írán je nasraný na nejvyšší možnou miru, a nelze se tomu divit. Občas si s Rusem nerozumí , ale všeobecný tlak je nesporným faktem. Čína možná dala na putinovsky přístup medyjalnich proher , kterým čas dá… Číst vice »