P. C. Roberts: Chápe Rusko, že jedná se šílenci?

V předvečer 10. ledna, to je dne setkání nejvyšších představitelů USA a Ruska, zredukovali americký ministr zahraničí Blinken a nejvyšší představitel NATO Stoltenberg ruské možnosti na pouhé dvě: A to buď se vzdát, nebo použít sílu. (ZDE)

A jako kdyby jim ani tahle sprostota nebyla dost, obvinil Blinken Putina z toho, že zamýšlí obnovit Sovětský svaz. Je opravdu těžké pochopit, jak takového hlupáka mohl americký Senát schválit do funkce ministra zahraničí. Protože mít na hlavě všechny problémy všech někdejších států někdejšího Sovětského svazu je opravdu tím posledním, po čem by Kreml mohl toužit. A že tedy to jediné, co Kreml chce, je, aby tyto státy byly nezávislé a aby se nestaly americkými loutkami, vyzbrojenými proti Rusku. (ZDE)

Můj náhled na situaci je takový, že Kreml z tak hloupých prohlášení, jaké je ono shora uvedené Blinkenovo a Stoltenbergovo, či ještě hloupějších poznámek z Bílého domu či amerických médií, dospěl k názoru, že Západ jej nebude brát vážně do té doby, dokud se Rusové nevytasí s energickou akcí. Takže v těchto dnech dává Kreml diplomacii poslední možnost, než přistoupí ke zničení vojenských zařízení, jež USA zbudovaly na Ukrajině…

Narazil jsem až teď na zprávu deníku Pravda z 26. listopadu. Uvádí se v ní, že ruské ponorky byly v rámci vyhlášené bojové pohotovosti spěšně vypraveny na moře. Neznamená to ovšem, že by se Kreml chystal provést nukleární útok, ale znamená to, že chce předejít případné washingtonské reakci na to, že se Rusko v obavě před americkým útokem může pohnout směrem k vojenské akci tak, jak to běžně činí Izraelci při svých útocích na území Iráku, Sýrie či Libanonu. (ZDE)

Jak už jsem dříve napsal, mají už Rusové washingtonských proradnosti tak akorát dost a nejsou už ochotni snášet i další. A tak se rozhodli, že jedině rozhodná akce z jejich strany má jakousi šanci přivést Washington k vystřízlivění z jeho arogance a k obnovení jeho smyslu pro odpovědnost, přinejmenším podobnému tomu, který jako poklop nad tím nejhorším spočíval na všech tenzích Studené války. Jestliže však Washington v sobě schopnost k obnovení smyslu pro odpovědnost nenajde, bude Armageddon znovu viset nad námi všemi.

Mé obavy pramení ze skutečnosti, že v Bidenově administrativě či ve zdecimovaných důstojnických řadách amerických ozbrojených sil nenaleznete člověka, který by měl v sobě alespoň za pět centů inteligence.

Lidé, kteří ve svých rukou drží americkou zahraniční politiku, jsou rusofobové až po okraj naplnění iluzí o americké všemohoucností. Navíc pak věří své vlastní propagandě, která jim znemožňuje porozumět postoji Rusů.

Nevím, zda si Kreml dokáže vůbec představit vládu tak šílenou, jakou je vláda americká. Jestliže však nepochopí, že jedná se šílenci, může se situace skutečně vymknout kontrole.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.3 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolokol
kolokol
12. 1. 2022 9:53

Nemůžu si pomoct, ale ten Roberts už celé měsíce vystupuje jako zakuklený válečný štváč, neustále povzbuzující Rusko k nějakému preventivnímu útoku. Jestli je ta jeho pozice upřímná (A) a vychází z jeho drtivé inteligence (B), nebo je nějakou kombinací negací a gací toho nedokážu posoudit.

Last edited 2 let před by kolokol
Bety
Bety
12. 1. 2022 11:31

Moudřejší ustoupí stejně jako Šílencům je lepší neodporovat lze uplatnit jen do určité míry.
Pan Roberts by se místo na Rusy měl obrátit na své spoluobčany a doporučit jim, aby
své šílence urychleně z vládních míst předisponovali na psychiatrii.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
12. 1. 2022 12:57

O neodporování mám několik pouček – tak aspoň jednu: „Tak dlouho moudřejší ustupuje, až se z něj nakonec stane hlupák“. *** To je ten problém demokracie – co dělat, když ve demokraticky zvolení zástupci zblázní a jejich činnost je pro společnost nebezpečná ??? Nemluvě o těch nevolených – mimmo jiné, už dlouho tu nebyla žádná“perla“ od EU vrchní komisařky. Naposledy jen uznala (na neurčitě přechodnou dobu) jádro a plyn !!! jako zelený zdroj energie. Jen nevím, jestli se to týká i ruského plynu :-) Ono vůbec o EU není nějak nic slyšet. Vše se hraje jen USA – Rusko. A… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
12. 1. 2022 14:19

PCR je především nešťastný ze situace v USA. Nešťastný, když si jako inteligentní člověk uvědomuje v závěrečné části svého života jak tenounká byla pseudodemokratická slupka nad „tavícím kotlem národů“ a jak neexistenční je otázka nějakého „amerického národa“. Nic takového neexistuje, něco jako americká demokracie také neexistuje. Vzdor příznivějším obdobím v minulosti nakonec i PCR bohužel seznal, že vše byla spíše kamufláž nežli alespoň stín pravdy… Včera jsem sledoval asi 5 ruskojazyčných diskusí a cca 10 rozhovorů k otázkám hodnocení prvního jednání mezi USA a RF v Ženevě, pídil jsem se po informacích abych si mohl udělat nějaký výstup. V této… Číst vice »

Last edited 2 let před by Martin (už bez taky m)
Gatta
Gatta
Reply to  Martin (už bez taky m)
12. 1. 2022 14:49

Americký sen a americký národ … Když je velká hromada peněz (získaná libovolným způsobem), tak funguje KAŽDÝ model. Ve státě v továrně i v rodinách. Problémy nastanou, když to jde „z tlustejch do tenkejch“ a není dost pto všechny. To pak obvykle nefunguje ŽÁDNÝ model. Ve sci-fi se dlouho spekulovalo o „světové válce o zdroje“. Tak už ji tady máme – online – jen se zatím ještě nebombarduje. Západu došly zdroje, rezervy byly promrhány a teď má tedy Západ přímo životní problém. Zázračné nové technologie nikde ale za to bohužel plné sklady nevyužitých zbrani. A pak je ještě na světě… Číst vice »

kolokol
kolokol
Reply to  Martin (už bez taky m)
12. 1. 2022 16:54

Je to obsáhlejší, než samotný článek. Už to si zaslouží palec vzhůru. A ještě doplním k tomu PCR, že CDC stáhla k 31.12.2021 žádost k FDA o jeho nouzové použití. Zdá se, že se blíží konec PCR testů v samotných USA. Což jen dokresluje můj první diskusní příspěvek (viz výše).

Last edited 2 let před by kolokol
Aleš
Aleš
Reply to  Martin (už bez taky m)
12. 1. 2022 20:08

Název NATO získal další rozměr – nadnárodní Árijská teroristická organizace. Znak NATO vychází z hákového kříže… Dnes již padlo ve sněmovně od Tomia. Podpora členství v NATO a EU se rovná vlastizradě. Plnění spojeneckých závazků dle Černochové mi připadá podobné zbrojní výrobě při PROTENTOKRÁTU. Jenom s tím rozdílem, že současná (bez)vládná squadra, to budou dělat dobrovolně, se vší Vervou…
Jestli se kdokoliv rozhodne zasadit této organizaci preventivní úder, ani kapka slzy mi neukápne.