P. C. Roberts: Darebácké součásti CIA ve spiknutí proti Trumpovi

Mnoho zloby dopadá na hlavu Alexe Jonese. A to pro jeho zálibu vyšťourávat z tisku zajímavé informace, které běžný čtenář přelétne bez většího zájmu. Jistě má pravdu v tom, že to byly jisté části CIA – anebo lidé, kteří se za zástěnu CIA schovávali – kteří do médií umisťovali zprávy, podle nichž se Rusko nabouralo do emailů Hillary Clintonové a jejich obsah využilo ke zvolení Trumpa.

Autentičnost emailů Clintonové je mimo diskuzi. Diskutabilní je však ona ruská účast na jejich vynesení na denní světlo. Protože pro tu jakýkoli důkaz chybí. Wikileaks prohlásila, že k nim se emaily dostaly ze zdroje vnitřního – a nikoliv tedy zvnějška – a někdejší šéf Národní bezpečnostní agentury (NSA) William Binney k tomu dodal, že kdyby zdrojem bylo Rusko, NSA by o tom měla naprosto jasný důkaz.

Co je na celém sporu nejzajímavější, je ovšem ta okolnost, že v něm CIA vůbec figuruje. Předpokládá se totiž, že se CIA zajímá o cizí zpravodajské služby a jejich činnost, ale nepředpokládá se, že se zajímá o záležitosti, týkající se USA. A přece je to právě CIA používající falešné zprávy k tomu, aby delegitimizovala nově zvoleného presidenta. A jeden z účastníků tohoto spiknutí Bob Baer dokonce vyzval k uspořádání nových voleb, protože v těch prvních prý Trump vyhrál díky ruskému vměšování.

FBI však toto prohlášení o ruském vměšování odmítá. Důležité na tom je, že darebácké elementy uvnitř CIA dělají vše možné i nemožné, aby zabránily Trumpovi převzít presidentský úřad. Tou důležitou otázkou je: Proč?

Jestliže neokonzervativci a oligarchové vojensko-bezpečnostního komplexu jsou ochotni veřejně znásilňovat právo proti nastupujícímu presidentovi, který by je za toto počínání mohl pohnat k soudu, nebudou stejně ochotni odklidit zvoleného presidenta z cesty?

Vládnoucí oligarchie nechce žádné politické změny ve vztahu k Rusku či k vyvádění pracovních příležitostí z USA do zahraničí. Což znamená, že jsou připraveni proti novému prezidentu otevřeně vystoupit. Nejsou ovšem ochotni jít ještě dál?

A co prestitutky v tom všem? Tím, že falešná a vymyšlená obvinění o ruském vměšování do prezidentských voleb ještě nafukují, připravují pro Trumpovo zavraždění půdu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments