Submisivní žurnalistika

Žurnalistika by podle mě měla být buď faktografická, tj. objektivně informovat o událostech, nebo investigativní, tj. pokoušející se proniknout pod povrch, v žádném případě by ale neměla být submisivní, tj. přihrávající a přitakávající. Jenže přesně takový byl rozhovor Jana Klesla s končícím izraelským velvyslancem Gary Korenem. Celý rozhovor se nesl v duchu vzájemného notování si v tom, jak jsou česko-izraelské vztahy vynikající, aniž by se dotazující novinář byť jen otřel o témata okupace Palestiny, krádeží palestinské půdy, omezování dodávek vody a dostupnosti zdravotní péče, ohrazování a lidských a občanských práv Palestinců. Tedy skoro celý. V odpovědi na poslední otázky, aniž by na to byl tázán, se pan velvyslanec ostře až arogantně pustil do Čechů, kteří o postupu Izraele vůči Palestincům pochybují či jej dokonce neschvalují. A submisivní novinář ho nechal, asi slyšel, co chtěl slyšet, jen se na to bál zeptat.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
14. 12. 2016 7:36

… aniž by se dotazující novinář byť jen otřel o témata okupace Palestiny… Palestina není okupovaná a jako stát neexistuje a nikdy neexistoval. Naopak, židovský stát existuje od starověku a v novověku byl několikrát svými arabskými sousedy napaden a vždy útok úspěšně odrazil. Kdyby Izraelci opravdu chtěli, tak by nejen útočníky odrazili, ale totálně zničili. A je zcela nepochybné, že v opačném případě by po Izraeli a jeho obyvatelích nezbyla ani stopa… …krádeží palestinské půdy… Žádná palestinská půda nebyla ukradena, neboť žádný palestinský stát nikdy neexistoval. Izrael pouze obsadil strategická území získaná ve válce se svými arabskými sousedy a je… Číst vice »

Admirál
Admirál
14. 12. 2016 10:10

leho – “ Naopak, židovský stát existuje od starověku“

Od tohoto Vašeho závěru podporujícího nárok Židů a negující nárok Palestinců by se daly odvodit velmi zajímavé a mnohdy velmi konfliktní nároky mnohých států a národů. Byl bych velmi opatrný, začít něco podobným způsobem zdůvodňovat.

Nic proti Židům, v Čechách jsem za svého života nikdy nějaký antisemitizmus neregistroval, naopak Židé se výrazně zapsali do naší kultury a vědy a lidé to tak vnímají.
Bohužel se Židé chovají jako kukaččí mládě.

Martin (už bez taky m)
14. 12. 2016 11:15

leho nejspíše přesedlal do boje za „konečné řešení Palestinské otázky“… Nejspíše se ta Palestina nacházela na Měsíci, a pokud možno – v zájmu „rasové čistoty“ i mimo Sluneční soustavu – či nejlépe mimo naši galaxii… Pak by jste byl leho spokojen?? Už by jste měl dost místa, pro svůj „myslící“ „lid vyvolený“?? Který že Goebbels se tím naposledy oháněl?? Že by sionistický fašoun?? Zajímavá eugenika mysli… Bez férové dohody s Palestinci nebude míru v Izraeli, ani v okolí… Společným nepřítelem lidí tam je poušť… a spoušť v myslích lidí – napáchaná starozákonními i „moderními“ neocons… leho je typický sluha neocons,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 12. 2016 11:37

podle leha by třeba takoví Apači byli vlastně takovými „americkými Palestinci“… Které že to indiánské skupině se připisuje, že ve svém jazyce nemají slovo význam pro slova LEŽ a výraz MUSÍŠ ?? A nyní nám nejspíše lehovista předvede, jak „nevinní kolonisté prosazující ty pravé americké hodnoty svobody a demokracie“ byli masakrování těmi hnusnými Hrdličkovými neokolonizátory – maskovanými jako původní obyvatelé – kteří ale vlastně v předstihu ukradli Ameriku těm „pravým Američanům“… leho: kdybychom to brali podle „čechoameričany“ a rusy ověřených hypotéz, tož prvním (zakládajícím) členem Euroasijského společenství nemají být RF a ČLR, ale USA a Kanada – neb jejich obyvatelé… Číst vice »

leho
leho
14. 12. 2016 19:46

Stan napsal Leho by měl hlavně vypadnout z Ameriky. Ta by se měla ve stejné logice vrátit původním obyvatelům a všichni, co přišli po Kolumbovi, by se měli vrátit zpět do svých původních domovů. Problém by pro něj ovšem nastal, kdyby mezitím Česko bylo po izraelském vzoru „restituováno“ Keltům a Češi slovanského původu by byli jako „náplava“ nahnáni do bantustanů. Prosím vás, o čem to mluvíte? Vždyť to je vaše logika! Co se týče Palestiny a Palestinců, můžete mi někdo říct něco o nějakém palestinském státu a komu dnešní území Izraele v minulosti patřilo a jak k tomu „ukradení“ vlastně… Číst vice »

leho
leho
14. 12. 2016 20:07

Ještě malou poznámku k tématu: Ano, jedná se o submisivní žurnalistiku, ale úplně v opačném smyslu. Interview zcela zřejmě nezmiňuje Palestinskou samosprávu v Gaze, Hizbollah a Irán, kteří mají v programu likvidaci Izraele jako státu včetně vyhlazení všech nevěřících a Židů na prvním místě zrovna tak jako nacisté měli v programu „konečné řešení židovské otázky“. A Tribunův článek postrádá jakoukoliv objektivitu už tím, že neposkytuje linku a ani žádné citace rozhovoru. Uskutečnil se vůbec nebo existuje jenom ve fantazii Tribuna? Hledat ho nebudu, ztráta času.

orinoko
14. 12. 2016 22:33

U Tribuna nevidím problém. Problém vidim u izrazida zmíněného v článku. Co se židů týče, je všechno velmi na po váženou. Velmi oceňují současné alternativní TV ser very easy. Tam se vyskytuje taková množina protichudnych info, ze nevím, co s tím zasrani socani v Česku budou dělat. Tak například – Jak vznikl Bůh. To je racha. Ironie lehovistickych dějin i historie. Žid a Palestinec maji stejně DNA. Co s tim zidi a leho budou dělat? Postavte vedle sebe Palestince a Žida z Palestiny. Těžký vizuální problem. Zlaté doby , kdy Žida ze zajetí propustil persky vládce. Bez vydírání soudruhem Jahve.… Číst vice »

leho
leho
15. 12. 2016 5:02

Stan napsal

Máte pravdu, spojení „lehova logika“ je čistý oxymorón. Lidi, co jsou schopni ve třech diskusních příspěvcích naplácat tolik navzájem si odporujících pitomostí jako Vy, jsou buď podplacení nebo… Vy jste ještě navíc podle tohoto příspěvku nafoukaný rasista.

Máte jediný konkrétní protiargument? Nemáte. A jakže jsem se stal rasistou? Jenom plácání, odporující pitomosti, jsem podplacen a kdoví kolik ještě dalších krásných věcí. Zkrátka, žádná diskuze není možná…

leho
leho
15. 12. 2016 18:37

Stan napsal Ano, leho, máte opět úplnou pravdu. Bohužel jen v poslední větě. A jak jste se stal rasistou? Udělejte si takovou praktickou zkoušku. Zkuste svůj příspěvek přednést libovolnému „native American“ a „Arab-American“ a pokud za něj od nich nedostanete přes hubu, budete vědět, že nejste rasista. V opačném případě… Argument „dostanete přes hubu“ sedí jak p*del na hrnec, chytré a od vzdělance, jen co je pravda. Kolik vy znáte osobně „native American“ nebo „Arab-American“? Co se týče indiánů, kromě těch kalifornských, nedávno jsem žil a pracoval téměř čtvrt roku v Gallupu, Novém Mexiku, kmen Navajo. Na toto téma jsem… Číst vice »

leho
leho
15. 12. 2016 18:38

Navajo Code Talkers, zajisté mne popotahovat pro překlep nebudete, že ano…

Bety
Bety
15. 12. 2016 18:54

Už jste se někdy pokoušeli rozumně se domluvit s jehovistou?? Nejde to. A s lehovistou je to to samé.
Mimochodem židé v nám známých dějinách žili pokud vím po celém světě. Zatím si sice na něj nedělají veřejně nárok, ale peněžně ho ovládají prostřednictvím bank až to není hezké. A takové NWO…..

hudryper
hudryper
15. 12. 2016 19:03

Bety • Submisivní žurnalistika
Už jste se někdy pokoušeli rozumně se domluvit s jehovistou?? Nejde to. A s lehovistou…

Skvělé , pálí Vám to bravurně.

leho
leho
16. 12. 2016 0:02

Stan napsal
Bavme se o Vašem konkrétním rasistickém příspěvku na tomto webu. Já být Navajem nebo Arabem, tak Vám za něj přes držku dám. Howhgh.

Ale vy nejste ani Arabem, ani Navajem, ani jednoho jste v životě neviděl a ani s nimi nemluvil, vůbec neznáte jejich zem a ani jejich jazyk a přesto jste přesvědčený, že by mi dali přes držku. Jakže je ten můj příspěvek vlastně rasistický je mi pořád záhadou. A já myslel, že se něco dozvím. Takže, zase nic…

Martin (už bez taky m)
16. 12. 2016 8:34

Většina lidí které zavřou za nějaký plot či zeď se snaží jej přelézt a utéci, žít volněji a alespoň trochu svobodněji… A tak řada obyvatel této země schopná „přelézt ploty“ alespoň ve své mysli byla svobodná kdykoliv zde byl nějaký ten okupant- od habsburků po „mírotvorce“, které máme NATO, abychom moc svobodně ani nedýchali… Stavitelé plotu jediného transatlantického „partnerství na věčné časy a nikdy jinak“ jsou ve své vyvolenosti mamonem a korupcí duše tak přesvědčeni o svých demagogických (pardon, „demokratických“) „pravdách“, že chtějí, aby nejen oni sami – příslušně uvědomělí – byli za oním plotem stále… Takže i národu jehož… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 12. 2016 9:07

Admirál napsal leho – “ Naopak, židovský stát existuje od starověku“ Od tohoto Vašeho závěru podporujícího nárok Židů a negující nárok Palestinců by se daly odvodit velmi zajímavé a mnohdy velmi konfliktní nároky mnohých států a národů. Byl bych velmi opatrný, začít něco podobným způsobem zdůvodňovat. Nic proti Židům, v Čechách jsem za svého života nikdy nějaký antisemitizmus neregistroval, naopak Židé se výrazně zapsali do naší kultury a vědy a lidé to tak vnímají. Bohužel se Židé chovají jako kukaččí mládě. “ …židovský stát v Palestině existuje od starověku“ – ale ne odjaktěživa … Nakonec moc pěkně to mají zapsáno… Číst vice »