P. C. Roberts: Federální odvolací soud zrušil rozsudek smrti za spáchání bombového atentátu při Bostonském maratónu

Federální odvolací soud USA prvního stupně 31. července 2020 zrušil rozsudek smrti vynesený nad Džocharem Carnajevem, což je jeden z domnělých bombových útočníků při bombovém útoku v závěru Bostonského maratónu konaného v dubnu 2013 (Džocharův bratr Tamerlan Carnajev po domnělém útoku zahynul).

Před několika lety jsme společně s J. R. Grahamem prokázali, že sama vlastní svědectví a důkazy FBI přesvědčivě dokazují, že i kdyby šlo v Bostonu o bombový útok, pro který existují jen falešné důkazy, nemohli jej spáchat Carnajevovi bratři.

Podařilo se nám protlačit důkazy o jejich nevině až na federální odvolací soud a ohromilo nás, když je soud přijal jako část soudního průkazního materiálu. Od tohoto okamžiku jsme už jenom doufali – a já méně než Graham. Nedovedl jsem si totiž představit, že by soudci odvolacího soudu našli odvahu k tomu, aby rozmetali jeden z podfuků používaných mainstreamem pro udržování „teroristické hrozby“.

Ostatně, všimli jste si toho, jak se o teroristické hrozbě přestalo v poslední době mluvit? A jak by se o ní mohlo přestat mluvit, kdyby byla reálná, čili kdyby skutečně existovala? Jenže ona nikdy neexistovala, ona jen po určitý čas sloužila svému okamžitému účelu.

Nyní je ovšem tohle všechno pryč, protože máme hrozby nové: Čínu, americkou bílou nadvládu, Trumpa a nové podfuky: Russiagate, smrt G. Floyda z rukou bílých rasistických policistů atd.

Federální odvolací soud prvního stupně nás zklamal jen tím, že zrušil pouze výrok o rozsudku smrti pro Džochara Carnajeva a nikoli falešný usvědčující materiál, který k tomuto rozsudku vedl. Soudem jmenovaná obhájkyně Džochara Carnajeva na předchozím soudním řízení se žalobci na usvědčení svého mandanta přičinlivě spolupracovala a celé soudní řízení nebylo ničím jiným než podvodem zorganizovaným pro účely propagandy.

Výrok federálního soudu prvního stupně ještě Džochara Carnajeva z vězení neosvobozuje, jen instruuje soud nižší federální oblasti, aby v jeho trestní věci vyhlásil nové soudní jednání. Myslím si, že to bylo to nejzazší, co se Federální odvolací soud odvážil udělat. Jeho výrok nicméně naznačuje, že něco na předchozím soudním jednání bylo v nepořádku a že je tedy třeba uspořádat proces nový.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments