P. C. Roberts: Genocida řeckého národa

 

Politické i mediální završení genocidy řeckého národa započalo předevčírem v pondělí 20. srpna, kdy EU a další organizace oznámily, že řecká krize je u konce. Což znamená, že Řecko skončilo, je udoláno a je mrtvé.

Bylo zužitkováno až do poslední mrtě a jeho kostra byla dána na kořist psům.

350 000 Řeků, v převážné většině lidé mladší a vzdělanější, Řecko opustili. Index porodnosti je zde dnes mnohem nižší, než je potřebné k tomu, aby obyvatelstvo v delším časovém horizontu přežilo. Tvrdá omezující opatření, jež byla na Řeky uvalena, způsobila pokles řecké ekonomily o 25 %. Což je ekvivalent poklesu ekonomiky USA v důsledku Velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. S tím rozdílem ovšem, že prezident Roosevelt zmírnil dopad masivní nezaměstnanosti zákonem o sociálním zabezpečení a programem veřejných prací, zatímco řecká vláda, poslušna diktátu Mezinárodního měnového fondu a EU, zhoršila dopad řecké masívní nezaměstnanosti tím, že zrušila celou svoji sociální zachránnou síť.

Tradiční až dosud bylo, že když se suverénní země ocitne v situaci, kdy není schopna splácet dluhy, veřitelé sníží její dluhy na úroveň, která ji umožní se s dluhy vyrovnat.

S Řeckem se však sehrála jiná hra. Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond nařídily, že Řecko musí zaplatit nejen všechny dluhy, ale i úroky z dluhů, nalézající se na vládních obligacích, držených bankami německými, holandskými, francouzskými a italskými.

Kdo přijde po Řecku na řadu jako další, zůstává otázkou. Bude to Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, Kanada, Austrálie – řada tak dlouhá, že nakonec už žádná země mimo tento senam nezbude?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Stanův komentář: Podle infografiky časopisu Statista.com (český překlad ZDE) stoupl řecký dluh během záchranného programu ze 146 na 191 % HDP. Řecká dluhová krize skončila, zapomeňte…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ex-nemo
ex-nemo
25. 8. 2018 9:31

Teď už nepřijde Solón Athénský, který pochopil nesmyslnost zadlužení všech kteří něco produkují u těch, kteří jen parazitují, a dluhy prostě zrušil. Teď už vládnou mocnější, kteří by něco takového okamžitě znemožnili . Když se z nějakých důvodů zadluží obyčejný člověk, řeší to jednoznačně: Méně jíst, více pracovat.Je to logické? Pracuje déle a usilovněji, najde si více pracovních poměrů, šetří -a i velké dluhy se nakonec zázračně splatí. V moderním kapitalizmu se léčí zadluženost jinak .Namísto zvýšené práce se práce sníží, masy lidí spadnou do nezaměstnanosti.Celá věc nakonec skončí naprostým celkovým rozkladem a zmarem.Chcete lepší příklad neudržitelnosti současného liberálního kapitalizmu,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 8. 2018 13:00

ex-nemo: Teď už nepřijdeSolón Athénský, který pochopil nesmyslnost zadlužení všech kteří něco produkují u těch, kteříjen parazitují, a dluhy prostě zrušil. Teď už vládnou mocnější, kteří by něco takového okamžitě znemožnili .Když se z nějakých důvodů zadluží obyčejný člověk, řeší to jednoznačně: Méně jíst, více pracovat.Je to logické? Pracuje délea usilovněji, najde si více pracovních poměrů, šetří -a i velké dluhy se nakoneczázračně splatí. V moderním kapitalizmu se léčí zadluženostjinak .Namístozvýšené práce se práce sníží, masy lidí spadnou do nezaměstnanosti.Celá věc nakonec skončí naprostým celkovým rozkladem a zmarem.Chcete lepší příklad neudržitelnosti současného liberálního kapitalizmu, který se ostře štítí jakýchkoli společenských… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 8. 2018 8:47

Chronická rusofobie způsobuje agresivní formou rakoviny mozku: ve věku 81 let včera zemřela vzácná Svině – americký republikánský senátor John McCain.
Hezký den všem!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 8. 2018 15:38

Kéž by se Řekové dokázali zvednout.
Ze srdce jim to přeji.
Ožebračení si pro svou budoucnost musí pomáhat.
Možná to (asi určitě) ani tehdy nebyla žádná slavná demokracie,
ale kam se hrabou na tu současnou americkou…
nabízenou i ohrožené Evropě.
Aby bylo jasno: tím kdo ji dnes ohrožuje není RF…
Absolutní arogance, bezohlednost a zpupnost nikdy nevedou k dobrým koncům.
„Место встречи“: Не опять, а снова?! (23.08.2018)
https://www.youtube.com/watch?v=-E_GYE-dfT8&list=PLSgy-gJ-dkS9KGmySidWwCHs2MxnizF1s