P. C. Roberts: Impulzívnost americké moci

Impulzívnost Washingtonu, pokud jde o použití síly, je nebezpečím pro Ameriku i pro celý svět. Arogantní washingtonští politikové i zbláznění neokonzervatisté křičí, že USA musí zahájit sestřelování ruských letadel, operujících proti proamerickým silám, jež v křečovité snaze svrhnout vládu strhávají Sýrii do smrti a pustošení a zahánějí z ní miliony uprchlíků do Evropy.

Dokonce i můj někdejší kolega ze Střediska pro strategická a mezinárodní studia (CSIS), Zbigniew Brzezinski, za normálních okolností rozumný i když občas též chybující muž, napsal do Financial Times, že Washington by měl Rusům poslat ultimátum, „aby zastavili své vojenské akce, ohrožující americká aktiva.“ Americkými aktivy míní Brzezinski džíhadistické síly, které Washington na Sýrii uvrhl.

Brzezinského prohlášení, že „Rusko musí v Sýrii pracovat s USA a nikoliv proti nim,“ je falešné. Skutečnost je prostě taková, že v Sýrii musí USA pracovat s Ruskem a nikoliv proti němu, protože je to Rusko, které kontroluje situaci, jedná v souladu s mezinárodním právem a dělá prostě správnou věc.

Ashton Carter, americký ministr pro válku, Brzezinského požadavek opakuje. Řekl, že Washington není připraven spolupracovat s Rusy na „tragicky chybné strategii“, jež ohrožuje nelegální pokus Washingtonu násilím svrhnout syrskou vládu.

Stanovisko Washingtonu vychází z předpokladu, že jen on rozhoduje o tom, kolik chaosu vyšle do světa, samozřejmě v naději, že tento chaos doputuje nakonec i do Ruska.

Mám za to, že Washington neposlouchal, když Putin ve svém projevu v OSN řekl: „Nemůžeme už dál tolerovat tento stav věcí ve světě.“

Nesnesitelný stav věcí je právě chaos, který Washington rozpoutal na Středním východě, chaos, hrozící rozšířením do všech zemí, obývaných muslimským obyvatelstvem, a chaos, před nímž miliony uprchlíků prchají v těchto dnech do Evropy.

Generálporučík Michal Flynn, dřívější ředitel americké bezpečnostní a zpravodajské agentury, fungující jako zpravodajská organizace Pentagonu, řekl, že Washington by měl rozumět tomu, že „Rusko má svoji zahraniční politiku a že i ono má národní bezpečnostní strategii“, a že Washington by tedy neměl překračovat „červené linie Ruska“.

Generál Flynn se tak postavil po bok Patricka J. Buchanana. Dva hlasy zdravého rozumu proti aroganci hrozící naším zničením.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomir Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
11. 10. 2015 12:55

Robertsem vzpomínaný veřejný projev se objevil na řadě webů. Nejméně na jednom z nich bylo možné uvidět obličej Brzezinskígo. Platí,že po 40 je člověk zodpovědný za svůj obličej. Při pohledu do obličeje tohoto příslušníka lidského plemene vyvstane v divákovi pocit,že se dívá na personifikované ZLO ! Je ženat s vnučkou bývalého prezidenta Edvarda Beneše ,to abychom věděli,že v procesu,který Brzezinski tlačí k třetí světové válce,máme i my Češi jakési malé,nicméně želízko. Stoletým prediktorům,ať už rockenfellerovského či rotschildovského okruhu ,stejně tak i jejich poskokům typu Mc Cain,Kerry či Obama nepatří rozhodovat o světě,v němž už opravdu zakrátko tito starci nebudou žít.… Číst vice »

aram
aram
11. 10. 2015 14:52

hudryper napsal
Je ženat s vnučkou bývalého prezidenta Edvarda Beneše

Jenom takovou poznámečku, Emilia Benes Brzezinski manželka toho 87letého provokatéra nad hrobem není vnučnou Edvarda Beneše, ale praneteří. Je to vnučka Benešova bratra Vojty a dcera jeho syna Václava.

fajt
fajt
11. 10. 2015 18:59

Peter, neotevřu to, přeji hezký večer. ..)