P. C. Roberts: Lapili nás do elitami utkané pavučiny

Ano, spiknutí existuje. Je to spiknutí elit proti nám všem. A funguje už roky. Můžete se o tom dočíst v knize Kees Van Der Pijla States of Emergency, která zrovna teď vyšla v nakladatelství Clarity Press.

Elity tvoří pár lidí, kteří však ve svých rukou drží veškerou moc. Kontrolují a řídí tisk, televizní společnosti, sociální sítě, univerzity, think tanky, vlády, finance, velkosériovou výrobu, advokátní komory, zdravotní péči, většinu celebrit, a mají své vlastní organizace, které zahrnují představenstva takových sdružení, jako jsou Bilderberg, Atlantická rada, Trilaterální komise, Rada pro mezinárodní vztahy, skupina bývalých prezidentů centrálních bank G30, Světové ekonomické fórum, Světová banka a IMF (Mezinárodní měnový fond). A titéž lidé pak tvoří podnikové rady a zastávají nejvyšší pozice ve velkých korporacích.

Toto nakupení moci do malé hrstky rukou prošlo několika fázemi. Tak například v éře Clintonova režimu byla americká různorodá a nezávislá média zkoncentrována do vlastnictví šesti rukou. Šesti megakorporacím bylo umožněno skoupit 90 % médií v USA a tato koncentrace šla proti veškeré dřívější americké tradici. Tržní hospodářství bylo nahrazeno monopolním ovládáním a dohledem.

Van Der Pijl vysvětluje, jak nejrůznější elitní sítě – mezinárodní, finanční, vládní a další – spolupracují v zájmu dosažení společné agendy. Elity využívají skutečnost, že ovládají ideje, komunikace i zábavu, a to k tomu, aby udržely nás, prosté občany, v boji a soupeření jedněch proti druhým: Republikány proti Demokratům, liberály proti konzervativcům a hlasatelů ruské hrozby proti těm, kteří ji popírají. A tak hrozba skutečná prochází nezpozorována a dokonce i nepojmenována. Klamání lidu se stává prioritním úkolem všech západních vlád podporovaných v tomto svém tažení svými zpravodajskými agenturami, internetovými korporacemi a médií.

Van der Pijl uvádí i příslušná jména. Tak např. Řídící výbor konference Bilderberg sdružuje tyto lidi těchto společností:

  • Eric Schmidt (Google)
  • Peter Thiel (internetové korporace Palantier)
  • belgický bankéř a mediální magnát Thomas Leysen
  • ředitelé a vedoucí pracovníci finančních institucí Lazard a Deutsche Bank
  • Wallenbergova investiční skupina ve Švédsku
  • Henry Kravis z Kolberg-Kravisova a Robertsova Hedge fondu
  • Leysen je též členem Trilaterální komise a Přátel Evropy

Tato skupina je spojena se skupinami dalšími, jako např. s Cercle de Lorraine. Mezi jejími členy je i Cristian Van Tillo, který vlastní téměř všechen belgický a holandský novinový trh. Thillo je též ředitelem německé vydavatelské skupiny Bertelsmann. Další člen Cercle de Lorraine, hrabě Maurice Lippen, je spojen s tzv. Přáteli Evropy, což je skupina, jejímž členem je i dřívější belgický premiér Verhofstadt a dřívější komisařka EU Neelie Kroesová.

Stejně zkoncentrována jsou též francouzská, americká a britská média. A všichni jejich vlastníci jsou prostřednictvím elitních organizací sdruženi v jeden stejně konající celek.

Tzv. think tanky jsou financovány vojensko-bezpečnostním komplexem a korporacemi. Jejich smyslem je poskytovat studia, která ještě víc posílí zájmy svých donátorů, jimiž jsou firmy Northrop Grumman, Raytheon, Boeing, Lockheed Martin, Airbus, Pentagon, americké letectvo, americká armáda, ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA a ministerstvo zahraničí USA.

Největším příjemcem je však Randova korporace, kterou podarovali částkou vyšší než miliardou dolarů. Dalšími příjemci jsou Centrum pro novou americkou bezpečnost, jehož výkonnou ředitelkou byla Victoria Nulandová, současná náměstkyně ministra zahraničí USA, dále Atlantická rada, německý Marshallův fond a Centrum pro strategická a mezinárodní studia, kde působil Henry Kissinger i Z. Brzezinski a kde jsem já po 12 let vedl katedru politické ekonomie. Vzdal jsem se tehdy příležitosti zůstat skvěle placeným intelektuálním služebníkem vládnoucí elity, když jsem se s ní dostal do sporu a z místa jsem musel odejít. Nedlouho poté jsem byl ze stejné příčiny propuštěn i ze své pozice v médiích. Stalo se tehdy už pro disidenty od oficiálních narativů nemožným pěstovat v západním světě novinářskou kariéru.

Elity vládnou nám všem. Podporují konzervativce, jejichž vypjatý patriotismus jde k duhu válkám proti zaranžovaným nepřátelům, a podporují i liberály, jejichž ideje slouží k rozkladu a oslabení společnosti, což pak elitám usnadňuje tuto společnost ovládnout.

Převážná část Američanů a Evropanů je udržována v nevědomosti s tím výsledkem, že tito si pak ani v nejmenším neuvědomují, že den po dni se jejich životy dostávají pod stále mocnější kontrolu, jejímž cílem je upravit mocným cestu k jejich agendám.

Četba knihy Van Der Pijla pomůže nevědomým pochopit, co se děje.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.7 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
6. 2. 2022 14:20

Poslechněte si to, stojí to za to! :-) Neuvěřitelná komedie se ve čtvrtek strhla na americkém ministerstvu zahraničí během tiskové konference, na které Ned Price, mluvčí amerického ministra zahraničí Antony Blinkena, oznámil novinářům odtajněnou novinku, že Rusové prý natočili video s krizovými herci [1], které zobrazuje mrtvé civilisty a mohutné výbuchy, které mají zachycovat útok ukrajinské armády a masakr ruských obyvatel na východní Ukrajině. Moskva již obvinění ostře odmítla [2]. Po krátkém úvodu se dostalo na dotazy novinářů a začalo peklo. Ke slovu se dostal zasloužilý a dlouholetý novinář Associated Press Matt Lee, který chtěl po mluvčím nějaký důkaz toho,… Číst vice »

Irena
6. 2. 2022 16:11

https://www.youtube.com/watch?v=0yaGcuQCX5I

WERICHOVO PROROCTVÍ zveřejňuji jako vzpomínku na ty, co se nebály