P. C. Roberts: Matrix rozšiřuje svůj dosah

Za pouhou hodinu po pařížských útocích a bez jakýchkoli důkazů bylo do kamene vytesáno, že vrahem byl Islamský stát (ISIL). To je přesně ten způsob, jakým pracuje propaganda.

Když ji dělá Západ, má vždycky úspěch, protože Svět si už zvykl být Západem voděn za nos. Užasl jsem ovšem, když jsem viděl, že ruská média pomáhají tento oficiální příběh rozšiřovat bez ohledu na to, co si už ono samo takovýmito falešnými a do kamene tesanými příběhy vytrpělo.

Cožpak ruská média zapomněla na let MH17, kdy během pár minut po pádu malasijského letadla byl do světa vysílán příběh o tom, že byl sestřelen nad východní Ukrajinou proruskými separatisty ruskou raketou, takže vina za incident byla jednoznačně připsána Rusku? A že tato verze příběhu přetrvává dodneška, třebaže jí chybí jakýkoli důkaz?

Zapomněla ruská média na tzv. „ruskou invazi na Ukrajinu“ a na to, že tento absurdní příběh je všude na Západě brán dodneška jako evangelium?

Zapomněla ruská média na knihu německého novináře o tom, že každý význačnější žurnalista v Evropě je veden na výplatní pásce americké CIA?

Člověk by měl za to, že zkušenost už naučila ruské mediální zdroje být při přijímání příběhů na Západě vzniklých co nejopatrnější. Nu a nyní zde máme něco, co je pravděpodobně dalším falešným příběhem do kamene vytesaným. Zrovna takovým, jako byl ten o skupince Saudů, kteří s pomocí nožů na rozřezávání krabic přemohli a přechytračili celý bezpečnostní systém Spojených států. Tentokrát zase ISIL dokázal dostat se k nedostupným zbraním a přechytračit francouzské zpravodajské služby při zorganizování série vražedných útoků v Paříži.

Proč tohle islamisté učinili? To za tu nepatrnou roli, kterou Francie ve Washingtonem vedeném násílí na Středním východě sehrála?

Proč nezaútočil ISIL namísto Francie na Spojené státy?

Anebo snad bylo jeho úmyslem zastavit proud uprchlíků do Evropy jejími uzavřenými mezistátnimi hranicemi. Touží snad ISIL udržet všechny své protivníky v Sýrii a Iráku, když má možnost vyhnat je do Evropy? Proč musí zabíjet miliony lidí namísto toho, aby je nechal utéct?

Neočekávejte samozřejmě od vašich médií odpověď na žádnou z těchto otázek příběhu už teď do kamene vytesáného. Protože všechno je naopak a hrozbou pro evropský politický establishment není ISIL, hrozbou pro něj jsou politické strany, stavějící se jak proti EU, tak i proti imigrantům. Jako jsou Pegida v Německu, Britská strana za nezávislost v Británi a Francouzská národní fronta, jejíž vůdkyně Marie LePen je dnes nejvážnější kandidátkou na úřad příštího francouzského prezidenta.

Něco se prostě muselo udělat se zástupy uprchlíků z washingtonských válek, jinak establishmentu současných politických stran hrozila porážka z rukou těch stran, které projevují tak málo přátelství a porozumění jak vůči těmto zástupům, tak i vůči evropské podřízenosti Washingtonu.

Pravidla EU o uprchlících uzavření hranic mezi evropskými státy neumožňovala. S pařížskými útoky se ovšem nemožné stalo možným, a francouzský prezident také okamžitě uzavření hranic nařídil.Tím byla disidentským protiamerickým stranám vyražena z rukou jejich hlavní zbraň. Bez této zbraně ztratí ovšem tyto strany pro voliče svou přitažlivost, a jak další vláda EU, tak i další panování Washingtonu nad Evropou budou zabezpečeny.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
17. 11. 2015 9:19

Pan Craig z nějakého důvodu očekává, že ruská média jsou Putinova média. A pomíjí skutečnost, že v Rusku se stále dost roztahuje americká pátá kolona a to i v médiích. Jinak má pravdu, že je tu více skupin, které jsou po otázce „Cui bono?“ provděpodobnějšími pachateli. Jeho konstrukce, že to byl současný evropský establishment aby zastavil přistěhovaleckou vlnu, uzavřel hranice a pak se udržel u moci je zajímavá. Nicméně, byl by to jakýsi svérázný gambit, protože v následku tohoto teraktu jim rozhodně popularita poklesne a je ve hvězdách, zda pak dokáží stavbami plotů přitáhnout voliče zpět na svou stranu. Co… Číst vice »

peter.
17. 11. 2015 10:30

Sio napsal Jeho konstrukce, že to byl současný evropský establishment aby zastavil přistěhovaleckou vlnu, uzavřel hranice a pak se udržel u moci je zajímavá Sio: V tomto štádiu,keď sa v Európe nachádzajú státisíce migrantov s nezistenou totožnosťou,neexistuje dobré riešenie.Len zlé a ešte horšie.Trvám na tom,že migrantov začnú vlády Francúzska,Nemecka aj z Rakúska vytláčať na východ Európy.Verejnosť donúti vlády k rozhodnutiu zabezpečiť hranice.Grécko nie je v stave zabrániť príchodu ďalších imigrantov a do Turecka môže vkladať nádeje len naivný idealista : http://www.novarepublika.cz/2015/11/masky-jsou-odhozeny-sef-turecke.html Potom sa stačí už len pozrieť na mapu a hneď je zrejmé,kde nastane výbuch násilia.A to ešte neberiem do… Číst vice »

Sio
Sio
17. 11. 2015 11:05

peter. napsal Sio: V tomto štádiu,keď sa v Európe nachádzajú státisíce migrantov s nezistenou totožnosťou,neexistuje dobré riešenie.Len zlé a ešte horšie.Trvám na tom,že migrantov začnú vlády Francúzska,Nemecka aj z Rakúska vytláčať na východ Európy.Verejnosť donúti vlády k rozhodnutiu zabezpečiť hranice.Grécko nie je v stave zabrániť príchodu ďalších imigrantov a do Turecka môže vkladať nádeje len naivný idealista : http://www.novarepublika.cz/2015/11/masky-jsou-odhozeny-sef-turecke.html Potom sa stačí už len pozrieť na mapu a hneď je zrejmé,kde nastane výbuch násilia.A to ešte neberiem do úvahy Ukrajincov.Tí,čo sa zúčastnili ATO,majú podľa zákona prijatého v Dume vstup do Ruska zakázaný.Minulý týždeň prijalUkroparlament zákon o právach LGBTI komunít,za čoBrusel… Číst vice »

peter.
17. 11. 2015 11:12

Sio napsal
podívejte se na Sio 16:58

Sio:
Absolútny súhlas.Len…Je to v pomeroch ktoré vo svete dnes vládnu zrealizovateľné?

Alena
Alena
17. 11. 2015 12:00

Islámský stát je projekt CIA, mohutně podporován tureckou vládou. Masakr v Paříži, dle mého , je buď úplně nebo částečně kontrolován a prováděn těmi, kdo Islámský stát zrodili. Nejedná se jim vůbec o běžence, ale o zavedení tvrdého režimu ve Francii, případně pomalé rozpoutání války v Evropě. Američané jsou na to specialisti a v podstatě už nic jiného neumí. Imigranti jsou oběti, stejně jako my.
Pokud Vám mé názory připadají uhozené, vzpomeňte si na nejasnosti kolem bostonského atentátu, či 11/9, kdy vláda nechala cynicky zemřít 3 tis. svých vlastních obyvatel

bbb
bbb
17. 11. 2015 12:01

Jiný obor. Pozor na další letadla. Ekonomicky nebezpečná:
http://rychlereseni9.webnode.cz/
Nabízí: „Za každého Vašeho zaregistrovaného člověka vyděláváte 30 $ měsíčně.“

peter.
17. 11. 2015 12:53

Alena napsal Islámský stát je projekt CIA, mohutně podporován tureckou vládou. p.Alena: S najväčšou pravdepodobnosťou máte pravdu.Ja ale hovorím o mladých ľuďoch,ktorí sa za ten IŠ rozhodli bojovať a zomierať.Mladí ľudia sú náchylní prijímať podľa nich ušľachtilé ideály,sú revoluční a ľahko ovplyvniteľní.Sú zneužití?No áno,asi sú!Ale čo ak im ich imámovia vtĺkli do hláv,že sú povinní pomstiť smrť státisícov moslimov,civilov aj vojakov ktorých pozabíjali USA a Európania, v ich ponímaní kresťania? Oni kašlú na to,či sa jedná o politické intrigy alebo nie.Sú plní zloby,túžby po pomste,odvahy a fanatickej nenávisti k európanom a američanom.Tú nenávisť do ich myslí zasiali imámovia a ich… Číst vice »

Dana
Dana
17. 11. 2015 13:36

Roberts by si pral, aby si Evropa vsechny bezence vzala pod sve kridlo, prerozdlila do vsech statu EU. Prijimat jen ty potrebne a zubozene valkou povazuje za diskriminaci. Akce v Parizi je pry falesna vlajka, tak dobre, proc ne, konspirace kali vodu. V tom pripade se teto provokace loutkovodicu nevsimejte a prijmete dalsi milion muslimu. Roberts ma rad bratry spolubojovniky proti zapadu, teroristicke muslimacky.
Velmi fandil politice otevrene naruce pani Merkelove, ale ted smutni.

http://www.paulcraigroberts.org/2015/11/15/paris-changes-everything-say-merkels-german-political-allies/

peter.
17. 11. 2015 20:23

Za chvíľu má byť v tv tlačovka hanoverského policajného riaditeľa.Futbalový štadión bol evakuovaný,údajne tam objavili bombu.