Že by se hnuly ledy?

Cyril Svoboda 15. listopadu na ČT: Bez dohody s Ruskem válka proti terorismu a IS nemůže být úspěšná!
B. Sobotka: Vyjádření Junckerse mne zklamalo. Sociální demokracie bez protiuprchlické rétoriky  vyhrála volby v sousedním Rakousku s mnohem většími zkušenostmi s uprchlíky než u nás.
J. Hamáček: Nezapomínejme na sociální aspekty nástupu IS a radikalizace islamistů.
H. Clintonová: Válka v Iráku byla chyba.
Německo vstoupí do války proti IS!
————————————————————————
Že by se hnuly ledy a v dohledné době na plnou hubu někdo národu v kraksně v hlavním vysílacím čase vykřičel, že tzv. euroatlantické hodnoty, na které se většina propagandistů odvolává, jsou jen prázdným simulákrem?!
————————————————————————
Ještě dřív, než Britové  povolali to svoje protiteroristické komando, mne napadlo jedno vysvětlení. Tento „malý“ útok v Paříži je kromě drobné paralýzy Francie hlavně hrozbou Británii!

Jen tak mimochodem, belgičtí podezřelí chycení v jiném státě pár hodin po útoku, není to známý rukopis? I ten čas na přípravu uběhlý od návštěvy jisté delegace z jedné asijské země  by odpovídal…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
17. 11. 2015 9:04

http://cz.sputniknews.com/svet/20151117/1690969/putin-teroriste-najdeme-potrestame.html – myslel jsem, že Rusko bude západ školit a zatím to vypadá přesně obráceně ( asi se ruská gospodárka bez té západní prostě neobejde, asi je liberální mor na ruských pláních rozjetý více než je zdrávo ). ..

Béda
17. 11. 2015 9:27

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veteran-americke-rozvedky-natvrdo-Na-Blizkem-vychode-jsme-udelali-vsechno-spatne-Meli-bychom-jej-uplne-nechat-byt-horsi-to-byt-stejne-nemuze-Ale-tusim-ze-me-stejne-neposlechnou-408409

v terorismu jde o zabíjení pěšáků, jež má ovlivnit krále. V útoku v Paříži nejde o vraždu 150 lidí. Podobný počet lidí přece v Iráku a Sýrii umírá každý den. Klíčovým testem pro Francii je to, jakým způsobem na teroristické útoky zareaguje vůdce země.

Béda
17. 11. 2015 9:33

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veteran-americke-rozvedky-natvrdo-Na-Blizkem-vychode-jsme-udelali-vsechno-spatne-Meli-bychom-jej-uplne-nechat-byt-horsi-to-byt-stejne-nemuze-Ale-tusim-ze-me-stejne-neposlechnou-408409 v terorismu jde o zabíjení pěšáků, jež má ovlivnit krále. V útoku v Paříži nejde o vraždu 150 lidí. Podobný počet lidí přece v Iráku a Sýrii umírá každý den. Klíčovým testem pro Francii je to, jakým způsobem na teroristické útoky zareaguje vůdce země. Problém je, že ti omezení imperiální zločinci odšpuntovali láhev a vypustili z ní džina. Když s ním budou bojovat budou násobit jeho síly (to se dělo doposud) . Když oblast kterou zradikalizovali, uvedli v násilí, chaos a pomstychtivost zcela opustí, džin zesílí. Jediná cesta je izolovat jej – osekat mu přívod „potravy“ (peněz,… Číst vice »

Béda
17. 11. 2015 9:34

Béda napsal
Problém je, že ti omezení imperiální zločinci odšpuntovali láhev a vypustili z ní džina. Když s ním budou bojovat budou násobit jeho síly (to se dělo doposud) . Když oblast kterou zradikalizovali, uvedli v násilí, chaos a pomstychtivost zcela opustí, džin zesílí. Jediná cesta je izolovat jej – osekat mu přívod „potravy“ (peněz, zbraní a zejména zahnat do outu jeho hlavní islámské podporovatele – S.Arábii, Katar, Turecko), veskerou islámskou migraci vrátit domů a nechat je, ať ten problém řeší sami.

A samosebou pomoct sekulární vládě prezidenta Asada.

orinoko
orinoko
17. 11. 2015 10:14

Vse je treba radit do prislusneho kontextu. U nas tim spojenim je 17. november … Plysova rezoluce. Na 17. listopad zapomente, respektive uchovejte ho jako pamatku na studentske obeti nemeckeho nacismu. 17. november je praseci palice emerickeho cowboye. – Po nasem kovboje, podet/d/sku komboje. V kazdem pripade pak HONAKA KRAV. Dobyvacneho primitiva, ktery nejdrive zmutoval do Divokeho zapadu, aby pote pres gangsterske peripetie vyvalil bulvy v podobe ROCKeffelerova Strycka Sama a jeho cmrdlikoveho casina. Dnesek bude velmi zajimavy z hlediska ceske reakce NATO, co se kolem nas deje. Primitiv do sveta vyvazi svoje kravske IQ a svetu se to opravdu… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 11. 2015 10:21

Jen tak mimochodem – pro chcipacky Zapad nastal naprosto klicovy boj o syrskeho Asada. On je legitimnim predstavitelem syrske moci, ktera legitimizovala rusky vojensky zasah v Syrii. – Asad ma tim padem dalsi vroubek na derringeru kravskeho honaka.

Irena
17. 11. 2015 10:38

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuprimny-plac-nad-Parizi-maslo-na-hlave-evropskych-poskoku-USA-Prvnim-teroristou-byl-Winston-Churchill-Trochu-jiny-pohled-na-parizske-vrazdeni-prinasi-spisovatel-Jozef-Banas-408549

„Jak má nekřesťanský svět vnímat křesťany, když je vaším symbolem popravčí nástroj?“ Jaký bychom my měli názor na lidi, kteří by nosili na krku symbol šibenice nebo samopalu?

Tak to je husté, to mě vlastně nikdy ani nenapadlo.

orinoko
orinoko
17. 11. 2015 10:43

Rusko … zda se … zesiluje svoje angazma v Syrii. Nemuzu to overit, ale dost pravdepodobne , ze na ruske zakladne v Syrii probiha instalace S 400 Triumf. Ve vnitrnim kontrolnim kruhu bude pod kontrolou syrska Rakka az Kypr a kus Turecka. Ve druhem pak cela 1/3 Turecka , zidacky Tel Aviv, prakticky cela Syrie a kus Iraku.
Kazdemu doprano … oc si zadal. Vcetne jordanskych chmataku.

Sio
Sio
17. 11. 2015 10:50

fajt napsal

http://cz.sputniknews.com/svet/20151117/1690969/putin-teroriste-najdeme-potrestame.html – myslel jsem, že Rusko bude západ školit a zatím to vypadá přesně obráceně ( asi se ruská gospodárkabez té západní prostě neobejde, asi je liberální mor na ruských pláních rozjetý více než je zdrávo ). ..

Nerozumím. A co byste na jeho místě prohlásil před svým národem vy?

Sio
Sio
17. 11. 2015 10:54

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veteran-americke-rozvedky-natvrdo-Na-Blizkem-vychode-jsme-udelali-vsechno-spatne-Meli-bychom-jej-uplne-nechat-byt-horsi-to-byt-stejne-nemuze-Ale-tusim-ze-me-stejne-neposlechnou-408409 v terorismu jde o zabíjení pěšáků, jež má ovlivnit krále. V útoku v Paříži nejde o vraždu 150 lidí. Podobný počet lidí přece v Iráku a Sýrii umírá každý den. Klíčovým testem pro Francii je to, jakým způsobem na teroristické útoky zareaguje vůdce země. Asi to už opakuji do zblbnutí, jste blízko. Terakty jsou akty informační války, útokem na světonázor mas. Informace jsou moc. A některé informace jsou mocnou zbraní. Tak jako zá výbuchem atomovky jde tlaková vlna, radiace atd, za takovým teraktem se šíří velmi účinná sugestivní informace smíchaná se strachem, vztekem a bezmocí. Mimochodem –… Číst vice »

Sio
Sio
17. 11. 2015 10:58

Béda napsal Problém je, že ti omezení imperiální zločinci odšpuntovali láhev a vypustili z ní džina. Když s ním budou bojovat budou násobit jeho síly (to se dělo doposud) . Když oblast kterou zradikalizovali, uvedli v násilí, chaos a pomstychtivost zcela opustí, džin zesílí. Jediná cesta je izolovat jej – osekat mu přívod „potravy“ (peněz, zbraní a zejména zahnat do outu jeho hlavní islámské podporovatele – S.Arábii, Katar, Turecko), veskerou islámskou migraci vrátit domů a nechat je, ať ten problém řeší sami. Ano, osekat od zdrojů a začít intenzivní podvratnou informační válku. Co takhle jim znemožnit komunikaci (sami si mobilního… Číst vice »

Sio
Sio
17. 11. 2015 11:01

Za hodinu se chystám na Albertov. Podám pak zprávu. Třeba někoho z místní komunity i potkám.

Dolmen
Dolmen
17. 11. 2015 11:32

orinoko napsal
Vse je treba radit do prislusneho kontextu. U nas tim spojenim je 17. november …Je treba cely ten Dzudystan ve jmenu ikonicke Havlovy oplZLOSTI jeste intenzivneji podechcavat.

Při příležitosti 26. výročí slavného listopadového vítězství nad pracujícím lidem přeji všem hodně pravdy a lásky!

fajt
fajt
17. 11. 2015 11:32

http://politikus.ru/v-rossii/63095-za-informaciyu-o-prichastnyh-k-vzryvu-na-bortu-a321-obyavleno-voznagrazhdenie-v-50-mln.html – a malá domů pro Husseina obamoviče ( i když hvězdopruhovaní ručnikáři jsou už lapeni ). ..)

Lana
Lana
17. 11. 2015 11:48

Jak si vybrat z pěti,málem šesti demonstrací?Je to úmysl,aby nebyla jen jedna,ale veliká?
Tak to tehdy Jakeš nezvládl…

fajt
fajt
17. 11. 2015 12:14

https://www.youtube.com/watch?v=vFnpZm5vESQ – chudáci chcípaj a svině chlastaj … ale znáte to, to se nám to hoduje, když nám lidi dávaj peníze. ..)

Irena
17. 11. 2015 12:17

Rusko použilo střely s plochou dráhou letu Kalibr k úderu po hlavním městě IS. Vystřelilo je ze své ponorky ve Středozemním moři. Je to první praktické použití této zbraně. Rusko tak odpovědělo na potvrzení údajů a o teroristickém útoku na palubě A321 v Egyptě.

Источник: http://politikus.ru/events/63104-rossiya-nanesla-udar-po-igil-krylatymi-raketami-s-podvodnoy-lodki.html
Politikus.ru

Irena
17. 11. 2015 13:10

Irena napsal

Rusko použilo střely s plochou dráhou letu Kalibr k úderu po hlavním městě IS. Vystřelilo je ze své ponorky ve Středozemním moři. Je to první praktické použití této zbraně. Rusko tak odpovědělo na potvrzení údajů a o teroristickém útoku na palubě A321 v Egyptě.

Источник: http://politikus.ru/events/63104-rossiya-nanesla-udar-po-igil-krylatymi-raketami-s-podvodnoy-lodki.html
Politikus.ru

Jenom mě ještě v souvislosti s tím napadlo, že když se cílem měly stát: výcvikové tábory, štáb, sklady zbraní a munice, místa dislokace bojových oddílů, že třeba v tom štábu mohl být zrovna někdo zajímavý v souvislosti s tím druhým odkazem

http://politikus.ru/v-rossii/63099-nayti-i-unichtozhit-specsluzhby-pristupili-k-vypolneniyu-prikaza-putina-nayti-vinovnyh-v-terakte-s-a321.html

Irena
17. 11. 2015 13:54

Док. фильм «Женский фронт» (эфир Россия 1, программа „Вести.doc“ 10.11.2015)
https://www.youtube.com/watch?v=cciRxDtJ4Yg

fajt
fajt
17. 11. 2015 15:42

Sio napsal
Nerozumím. A co byste na jeho místě prohlásil před svým národem vy?

http://cz.sputniknews.com/svet/20151117/1696451/putin-spoluprace-francie-boj-is.html – tak to je zase mimo mé chápání ( se tomu říká velká politika, která bývá taky pořádně obrzidliwa ), čekal bych to od někoho jiného, ale proti gustu…. ..)

fajt
fajt
17. 11. 2015 15:45

tak a od této chvíle budu nechutně hédonistickej a famózně flexibilní, se to asi od dnešního člověka tak nějak očekává, prostě jak na hoře, tak i dole. ..)

Béda
17. 11. 2015 15:54

Irena napsal Rusko použilo střely s plochou dráhou letu Kalibr k úderu po hlavním městě IS. Vystřelilo je ze své ponorky ve Středozemním moři. Je to první praktické použití této zbraně. Rusko tak odpovědělo na potvrzení údajů a o teroristickém útoku na palubě A321 v Egyptě. Источник: http://politikus.ru/events/63104-rossiya-nanesla-udar-po-igil-krylatymi-raketami-s-podvodnoy-lodki.html Politikus.ru V tom je jeden z hlavních rozdílů. Rusové přemýšlejí vyhodnocují a jednají – teroristé se přitom rozplývají před očima a migrující lidé se vracejí, zatímco západ stále konspiruje, handluje, tlachá a občas vede podivnou válku s teroristy, kteří přitom stále bytnějí a migrace roste. Nyní těm západním tlachalům nezbývá než skutečně… Číst vice »

Béda
17. 11. 2015 16:10

Boj za demokracii, mír a lidská práva jsou na prvním místě: USA pokytnou Saúdské Arábii 19 tisíc bomb http://www.zvedavec.org/vezkratce/11672/

fajt
fajt
17. 11. 2015 16:13

https://www.youtube.com/watch?v=RS2w1zzLrmg ( ve 12:35 je to o francouzích ). ..)

fajt
fajt
17. 11. 2015 16:35

https://www.youtube.com/watch?v=qVS3zwfUSVg ( v 5:50 o ukrajinském dluhu a MMF ).

Béda
17. 11. 2015 17:52

Doufám, že prezident Putin svým antiteroristickým „partňorům“ při informaci o zdrojích financování teroristů (doložených satelitními snímky) naznačil, že od této chvíle začne RF tyto zdroje (kupř. pojízdné ropovody) likvidovat.

Viky
Viky
17. 11. 2015 18:27

Bédo- „“Doufám, že prezident Putin svým antiteroristickým „partňorům“ při informaci o zdrojích financování teroristů (doložených satelitními snímky) naznačil, že od této chvíle začne RF tyto zdroje (kupř. pojízdné ropovody) likvidovat.““
Pokud to dosud nepochopili, dnes se stalo. Ruské letectvo dnes vybombardovalo „mobilní ropovod“.
Vedení operace rozhodlo o navýšení počtu letadel o dalších 25, včetně TU-160! Načež je rovnou použili.
Putin přikázal veliteli raketového křižníku „Moskva“ navázat spojení s připlouvající francouzskou letadlovou lodí a koordinovat činnost na moři i ve vzduchu. To už by mohli i ti tupější pochopit, že tohle myslí RF velice vážně.

Irena
17. 11. 2015 18:40

Taková souhrnná zpráva. A mimochodem mluvčí prezidenta Peskov řekl, že o Kalibrech z ponorky v dnešní zprávě ministerstva obrany pro prezidenta nic nestálo (http://politikus.ru/v-rossii/63133-dmitriy-peskov-prokommentiroval-dannye-smi-ob-udarah-po-ig-s-rossiyskoy-podlodki.html)

http://politikus.ru/articles/63143-fultonskaya-rech-putina.html

petr
petr
17. 11. 2015 19:17

Ledy se pořádně hnuly. Došlo k zásadnímu obratu viz http://leva-net.webnode.cz/news/doslo-k-zasadnimu-obratu/

Sio
Sio
17. 11. 2015 22:57

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2015/11/odpovedi-vladimira-putina-na-otazky.html

Putin už dlouha dělá ze západních politiků spolek idiotů, v podstatě se jim směje, i když, aby to někdo poznal, chce to jistou inteligenci a nadhled. V podstatě prohlásil na VS OSN, že jsou spolkem babráků, který ani neví, co tropí. Teď se otevřeně vysmívá těm řečem o „umírněné opozici“, dává jim v podstatě najevo, že hrají nižší ligu.

Viky
Viky
18. 11. 2015 6:04

Ireno-„“…Peskov řekl, že o Kalibrech z ponorky v dnešní zprávě ministerstva obrany pro prezidenta nic nestálo…““ Ruští novináři …. no prostě spojili dvě zcela nesouvisející věci a „vyrobili“ novou skutečnost. Z ponorky se střílelo, jenže v Bílém Moři, a cíl nebyl v Sýrii, ale na Kamčatce. Také raketa byla jiného typu než Kalibr. Spojeno s aktivitou ve Středozemním moři. Nějaké větší nasazení raket, nebo strategických bombardérů, se ani nedá čekat. Je to drahé, každý použitý typ letadla potřebuje specifické technické zázemí atd. I tak používají zcela současnou techniku a munici, žádné zastaralé „skladovky“. Západní oblbovadla mají dosud občas tendenci cosi… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 11. 2015 11:12

Viki, no ja nevim, ale na webu jsou zabery , jak to tam Dzudyteroristum Rus posila naplocho z ruskych velkych bombarderu.

Viky
Viky
18. 11. 2015 18:40

Ori, to je v pořádku. Jenže… Jenže TU-160 jsou doma na základně v Engelsu, (stejně TU-95) a TU-22M3 jsou na základně v Mozdoku. Každý jeden nálet je cesta z Engelsu do Sýrie a zpátky. Do Mozdoku je to blíž, ale je to stejně hodně daleko na operačmí lety. Rusové potřebují všechno (úplně všechno!) pro provoz přivézt. Takže po každém náletu zase domů – přes Irák, Írán a Kaspik… Použití raket a strategických bombardérů má svoje dobré důvody, jen jich nebude užito nijak masově, ale jen na specifické cíle. Rakety použité z letadel jsou obdoba „kalibrů“ Levnější lehčí obdoba. Technický příměr?… Číst vice »

Sio
Sio
18. 11. 2015 20:22
orinoko
orinoko
18. 11. 2015 21:31

Viki, Ty bys mel asi uvadet na pravou miru mnohe blaboly u nasi armady. Jen at to vsechno Rusove testuji. Je v k tomu prilezitost snad nevhodnejsi ze vhodnych.
A ten system Triumf nahodou … v Syrii … nevis? Prapuvodni zroj se odvolava na emericke a izra informations.

orinoko
orinoko
18. 11. 2015 21:47

Viky … v Rusku pry doslo k tezkemu posunu. Do teto chvile pry Rus zasranemu Zapadu nabizel Lavrova. Hovada na Zapade tomu jaksi nechteji rozumet, tak na jeho misto prisel Sojgu. – Ti tri se v Rusku opravdu povedli. – To myslim vazne. – Saint trinity. Oni to opravdu stihli. Z Jelcinovskych sracek az k rane na mandibulu honaka krav. Tak ted uz jen chybi , aby to Rus na honaka krav v rouse islamu poslal z ponorky. Nejlepsi na tom je, jak dneska Rus pomaha lidem rovnat patere a rozum. Nevidane, necekane. Soudruh Havel pod povrchem toci de facto… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 11. 2015 22:21

napadl mne před spaním nový termín: Umírnění trollové.

Viky
Viky
19. 11. 2015 10:48

to Orinoko – Triumf nevím. Možná narazím na něco bližšího, dám vědět. Určitě je to Ori o vyzkoušení, otestování. Ale jde taky o „okamžitou logistiku“. Vysvětlím. Putin rozhodl o momentálním zesílení bombardování. Aby něco takového bylo možné, někde se musí vzít další technika. Na přivezení je málo času. Tak se použijí strategické bombardéry. Než se do Lathakie dopraví vhodnější stroje, munice, lidé. Než se zvýší kapacita letiště. Ruské síly, které působí v Sýrii, zvýšily prakticky na horní hranici svých možností bombardování. Pro bojovou aktivitu jednotlivých letadel platí v současnu přibližně 2 denní lety, jeden noční. každý nálet představuje 1-3 cíle.… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 11. 2015 11:00

To se rymuje … Viki, diky.