P. C. Roberts: Mohou Američané svrhnout ďábla, který jim vládne?

Paul Wolfowitz a jeho lži, pronesené z výše jeho vládních úřadů, jsou odpovědné za hekatomby vražd a zpustošení sedmi zemí. A teď tento člověk prohlásil, že v prezidentské volbě podpoří Hillary Clintonovou. Překvapuje vás to?

Mám za to, že větším překvapením by byla Wolfowitzova podpora Donalda Trumpa. Trump řekl, že v konfliktu s Ruskem ziniciovaném Washingtonem, nevidí žádnou budoucnost, a současně vznesl otázky po smyslu přetrvávající existence NATO. Tyto mírové názory učinily z Trumpa – podle Wolfowitzova podání – „národní bezpečnostní riziko“. Mírový kandidát je totiž rizikem a hrozbou pro Wolfowitzovu doktrínu americké světové hegemonie. V šíleném mozku Wolfowitzově a dalších neokonzervatistů bují totiž myšlenka, že Amerika, pokud „nevládne celému světu“, není bezpečná.

Hillary je exemplárním válečným štváčem, pravděpodobně posledním, jestliže se skutečně stane prezidentkou. Ve své osobě totiž kombinuje aroganci s nekompetencí, což představuje ideální směs pro zážeh 3. světové války. 3. července 2015 Hillary prohlásila: „Chci, aby Íránci věděli, že jakmile se stanu prezidentkou, tak Írán napadnememe… a byli bychom schopni všechny Íránce vyhladit.“
V tomto šíleném duchu pak Hillary pokračovala i později, když např. prezidenta Ruska označila za „nového Hitlera“. Že by se stejným gustem jako Íránce vyhladila i Rusy, o tom nelze pochybovat.

Hillary je oním člověkem, který na ministerstvo zahraničí USA přivedl sionistickou a neokonzervativní Victorii Nulandovou, aby zde zorganizovala americký puč na Ukrajině a tak ještě víc zburcovala propagandu proti Rusku. Dále aby přiměla evropské vazaly Washingtonu k vyhlášení protiruských sankcí a dala též podnět k vytváření vojenských základen NATO podél ruských hranic. Toto všechno naprosto přesně zapadá i do záměrů pana Wolfowitze. A jelikož právě on je nejpravděpodobnějším adeptem na post amerického ministra obrany v případě prezidenství Hillary Clintonové, představují ti dva ruku v ruce 3. světovou válku.

Když se zhroutil Sovětský svaz, sepsal tehdy vysoký úředník Pentagonu Paul Wolfowitz svoji doktrínu, vyhlašující, že hlavním cílem zahraniční politiky USA je zabránit takovému vzestupu jiných zemí, který by mohl stávající světovou hegemonii USA ohrozit. Těmi jinými zeměmi byly pochopitelně myšleny Rusko a Čína. Řečeno jinak: Spojení Hillary s Wolfowitzem by měl zalarmovat každou lidskou bytost, a to na celém světě. Vyhlídka na to, že se osud věta ocitne v rukou těchto dvou lidí, je totiž to nejděsivější, co si lze vůbec představit. Otázkou samozřejmě je, může-li být Hillary zvolena prezidentkou tváří v tvář tomu, jak si přizpůsobovala bezpečnostní regule státu, či jak jak si tzv. „malými domů“ přihrávala do domácí pokladničky tak úspěšně, že zde shromáždila 120 milionů dolarů s návdavkem 1600 milionů dolarů v nadaci manželů Clintonových. O tom, že se zde využívaly veřejné úřady k soukromému obohacování, není nejmenších pochyb.

Je tohle skutečně to, po čem američtí občané prahnou? Dva lidé bohatnou současně s tím, jak vedou svět do jaderné války?

Avšak s volícími elektrotechnickými přístroji nerozhodne to, co Američané chtějí, ale to, jak budou tyto přístroje naprogramovány, aby hlasování ovlivnily. USA už přece poznaly volby, ve kterých venkovní počítače hlasů lidí, kteří právě opouštěli volební místnosti, dávaly naprosto odlišné výsledky od těch, které vycházely z oficiálních volebních přístrojů. A ono tajemství, jak jsou volební přístroje naprogramovány, jsou výrobním tajemstvím „softwarového vlastníka“.

Jelikož politický establishment USA stojí vůči Trumpovi v opozici, jak si myslíte, že budou ty přístroje naprogramovány? A vzhledem k tomu, jak jsou média vůči Trumpovi zaujatá, je otázkou, zda bude někdo mimo volební místnosti hlasy voličů vůbec počítat – a když ano – zda nebudou i tyto výsledky zfalšovány.

Démonizace Trumpa presstitutkami dokazuje, že Trump – a to bez ohledu na své bohatství – je jedním procentem nejbohatších považován za hrozbu pro jejich další hrabivost. Oligarchové – a nikoliv Trump – ovládají média. A tak se démonizace Trumpa presstitutkami stává důkazem, že on je tím kandidátem, kterému je třeba dát hlas.

Avšak ti, co nás řídí, se nechystají vzdát se své moci bez světové války. Ve Spojených státech si vzal ďábel od lidí moc do svých rukou – a už si ji ze svých rukou vzít nenechá.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 3 komentáře